Jump to content

jawor61

Members
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jawor61 last won the day on December 17 2022

jawor61 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jawor61's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

4

Reputation

 1. Odświeżam temat, bo Szczyrk się kończy. Do Jasnej oszczędność jest tylko na dojeździe, bo na kwaterach się nie zaoszczędzi. Pewnie z kolegą pojedziemy jeszcze w lutym / na dobrą prognozę pogody. Na Moltaller to co innego dłuższy wyjazd to kompania wskazana i oszczędności będą.
 2. Moruniek przesadziłeś, myślałem że jesteś doświadczony wyjazdowiec. Kolega w potrzebie a ty go po kolanie walisz. I tak traci 2000Euro albo 3000 jak nikogo nie znajdzie. Za 1000 Euro na 4 osoby za taką miejscówkę to tanio. Szkoda że nie mogę się wyrwać, nie ten termin. Jadąc do Obetauern nawet nie patrzę na noclegi, bo drogo. Śpię zawsze w okolicach Mautendorfu - od 50 - 75% taniej.
 3. Czwartkowy deszcz rozpuścił dużo śniegu, potem zamarzł, w nocy niewiele napadało, beton o małej przyczepności, GOPR dzisiaj nie nadążał zwozić poszkodowanych. A wiatru nie było i znowu wyciągi jeździły na 3/4 prędkości nominalnej.
 4. Prędkość wyciągów w Szczyrkowskim. Już w zeszłym sezonie zauważyłem, że wyciągi chodzą wolniej niż prędkość nominalna. W tym sezonie również. Dzisiaj to już było przegięcie. B1 jechał prawie 2 x wolniej niż powinien, a B2 jeszcze wolniej. Czy potrafi ktoś wyjaśnić przyczynę? Nasuwa się tylko jedna - oszczędność energii i kasy na dużą skalę. Wyciągi jadą wolniej bez względu na warunki pogodowe / np. wiatr/ i ilość osób jeżdżąca na stokach. Efekt wkurzający, bo mniejsza ilość zjazdów i szybko rosnące kolejki do wyciągów.
 5. Otworzyłem ten temat to coś dorzucę. W zeszłym sezonie byłem 2 razy w Jasnej, w styczniu i marcu 2023. Dojeżdżałem z Liptowskiego Mikulasza. Darmowy parking PS dla sezonówek jest w Luczkach na przeciwko płatnego P4. Trzeba być przed godz. 8.00 , bo szybko się zapełnia. Dla spóźnialskich zostaje darmowy PS w Otupne obok P1. Jest większy, z dużą szansą na miejsce przed 8.30.
 6. Cześć. W zeszłym sezonie nie dojechałem na Molltaler, bo nie było śniegu. Tej zimy zapowiada się lepiej. Dla chętnych wspólnego wyjazdu proponuję założyć nowy temat "Molltaler", pod koniec sezonu dla Szczyrku i Chopoka. Jestem z Bielska-Białej.
 7. Czy ktoś wybiera się w tym sezonie na Molltaler? Mieszkamy z żoną w Bielsku-Białej. Rozważamy opcję wyjazdu w grupie, raczej na prognozę dobrej pogody.
 8. zapowiada się od najbliższego poniedziałku.
 9. Od przyszłego poniedziałku wreszcie szykuje się dobra pogoda.
 10. Hej. Mały ośrodek Passo Tonale, hotele, apartamenty blisko wyciągów. Mieszkając w okolicy Marilevy na jednym karnecie Skirama można dojeżdżać do : Folgarida, Madonna di Campiglio, Pejo i Passo Tonale. Większy - Alta Badia. Największa narciarska łąka Europy - Alpe di Siusi. Podobno fajna Civetta - nie byłem.
 11. 17.12.2022. Sobota. No i otworzyłem sezon w Szczyrku. Otwarte były trasy nr 2, 3a, 3b, 4, 4a. Tak jak przypuszczałem kupa luda na trasie. Do wyciągu dało się wytrzymać, czekanie 5-10 min. Na trasie nr 3 góry śniegu, nasypane do wysokości lanc naśnieżających. Zamknięta - pewnie zabrakło paliwa w ratrakach albo zaspali 😁. Nr 7 nienaśnieżona, ruszona tylko przez amatorów "poza trasami", tak jak nr 1. Do Soliska tylko jedna otwarta trasa nr 4. Przy takiej przepustowości wyciągu po godz. 10 tłok zagrażający bezpieczeństwu i o 11.00 postanowiliśmy z kolegą zakończyć. Pomijam mgłę, bo na to Ośrodek nie ma wpływu. Wyciąg B1 nie chodził z max. prędkością zapewniającą deklarowaną przepustowość 2400 osób/ godz. Ale ze względu na bezpieczeństwo to nawet dobrze.
 12. Napisałem pod super reklamą otwarcia ośrodka.
 13. Coś jest nie w porządku. Od tygodnia sypie w Szczyrku, nie wiem już gdzie odrzucać śnieg a wy nie możecie na otwarcie sezonu oddać 50% tras. Za "komuny" Juliany ruszały jako jedne z pierwszych, a chwalicie się 10% ich naśnieżeniem.
 14. Czyli kto rano wstaje ten parkuje pod wyciągiem 🙂
 15. Cześć. Po dłuuuugiej przerwie wybieram się na Chopok /ski pass za darmo - sprytna sezonówka 😀/. Ponieważ termin będzie zależny od aktualnej pogody liczę się z dojazdem 15-30 km. Słyszałem, że gdy jest dużo chętnych to są problemy z parkingami. Czy ktoś może przybliżyć temat, czy jest np. jakiś duży parking z transferem busem? Czy podobne problemy są w Łomnicy i Strbskim Plesie ?
×
×
 • Create New...