Jump to content

jawor61

Members
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jawor61 last won the day on December 17 2022

jawor61 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jawor61's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

5

Reputation

 1. Żeby im tylko paliwa do ratraków nie zabrakło 😁.
 2. Jest nas prawdopodobnie 3 chłopa. Jeżeli prognoza się utrzyma rezerwacja kwatery w Pn lub Wt, wyjazd w środę. Jedziemy do apartamentu.
 3. W Święta na Molltaler spadnie ponad 40cm śniegu i robi się prognoza na wyjazd w środę tj. 03.04.2024. Czy ktoś jest chętny dołączyć?
 4. Tylko od jadącego z góry zależy czy wpier...doli w Ciebie. Dlatego jest to jeden z punktów narciarskiego dekalogu. Jadąc krótkim skrętem nie widzisz co jest z tyłu, jadąc długim zanim popatrzysz do góry już w tedy patafian może przywalić. Jak na jezdni albo niedopasowanie prędkości do warunków albo brak podstawowej wyobraźni. Ile razy mieliści sytuację, że przed Wami deskowiec prawie w miejscu się zatrzymał, obojętne czy z boku czy na środku trasy, bo taki qrwa miał kaprys? Jadąc szybko trzeba mieć większy zapas wyobraźni.
 5. Mitek masz rację. Trasa 11a to b. trudna czerwona, po grani, przechylona na jedną stronę, prawie zawsze oblodzona. 10 latek powinien jechać za opiekunem. Inna sprawa, to kultura jazdy Słowaków. Podczas jednego 3- dniowego wyjazdu na Chopok 2x potracili moją żonę i raz kobita wjechała mi do "pyrdla". Na szczęście nic się stało.
 6. Napisz proszę co to było za ski free. W Val di Sole dawniej ski free było w grudniu i przed zakończeniem sezonu w kwietniu. Obecnie oficjalnie są tylko tylko 2 tygodnie w grudniu.
 7. Różnica, to chyba zamiast kurierem można e-Magnum przesłać mailem. A tak poważnie, to nie próbowałem e-Magnum. Natomiast marketingowo co roku producenci starają się dołożyć coś nowego aby odnawiać narty. Czy można te zmiany wyczuć podczas jazdy - to inna dyskusja. Obecnie mam i jeżdżę na 2 parach Head Magnum. Różnica miedzy nimi to chyba 5 lat. Te starsze to "szutrówki" głównie na polskie małośnieżne warunki. Różnica między nimi jest tylko w wyglądzie, podczas jazdy nieodczuwalna.
 8. Dodam, że lepiej przed zakupem, sprawdzić nartę z wypożyczalni. Nie pisałeś na czym były ostatnie Twoje jazdy na krawędziach.
 9. Cześć. Od kilkunastu lat jeżdżę na Head Magnum 170 cm, promień 13,1. Wzrost 182cm waga 90 kg. Zalety: stosunkowo sztywna narta dobrze trzymająca na lodzie, 72 mm szerokości pod butem daje możliwość jazdy nie koniecznie na dobrze przygotowanej trasie - można jeździć cały dzień / szczególnie w warunkach polskich/, dobra do krótszych skrętów i do dłuższych. Wady: 72 mm pod butem ogranicza tak szybkie przejście z krawędzi na krawędź jak jest w slalomce, 170 cm nie nadaje się do b. dużych prędkości. Jeżeli nie chcesz się "męczyć" na slalomce przy krótkich skrętach to polecam. 177 cm ma 14,3 m promień. Próbowałem i dla mnie była to bardzo duża różnica, gorsza jazda w krótkim skręcie. 177 cm bardziej stabilna - coś za coś. Kupiłem 3 lata temu slalomkę. Kilka razy podchodziłem i umęczyłem się, była za krótka i trochę uciekała z pod tyłka / może brak techniki/. Na szczęście była kupiona po testach i udało się oddać w dobre ręce / nogi 😀/.
 10. Cześć. Czy ktoś rozważał wyjazd w tym terminie? Z kolegą jesteśmy z Bielska-Białej. Wyjazd na prognozę pogody. Zakwaterowanie bez wyżywienia.
 11. Odświeżam temat, bo Szczyrk się kończy. Do Jasnej oszczędność jest tylko na dojeździe, bo na kwaterach się nie zaoszczędzi. Pewnie z kolegą pojedziemy jeszcze w lutym / na dobrą prognozę pogody. Na Moltaller to co innego dłuższy wyjazd to kompania wskazana i oszczędności będą.
 12. Moruniek przesadziłeś, myślałem że jesteś doświadczony wyjazdowiec. Kolega w potrzebie a ty go po kolanie walisz. I tak traci 2000Euro albo 3000 jak nikogo nie znajdzie. Za 1000 Euro na 4 osoby za taką miejscówkę to tanio. Szkoda że nie mogę się wyrwać, nie ten termin. Jadąc do Obetauern nawet nie patrzę na noclegi, bo drogo. Śpię zawsze w okolicach Mautendorfu - od 50 - 75% taniej.
 13. Czwartkowy deszcz rozpuścił dużo śniegu, potem zamarzł, w nocy niewiele napadało, beton o małej przyczepności, GOPR dzisiaj nie nadążał zwozić poszkodowanych. A wiatru nie było i znowu wyciągi jeździły na 3/4 prędkości nominalnej.
×
×
 • Create New...