Skocz do zawartości

Dobór nart allmountain


Minialdo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeżdżę na nartach 25 lat, swoje umiejętności oceniam na zaawansowane. Szukam nart głównie na stok, czasami sporadyczne wypady poza trasę, nie w jakiś głęboki puch. Myśle nad narta minimum 80 pod butem. Co możecie polecić?

wzrost 181 cm
waga 75 kg
Buty tecnica Mach1 120 lv 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mógłbyś uściślić bo nie za bardzo rozumiem. Jesteś doświadczony z dużym stażem, chcesz narty na stok i MINIMUM 80 pod butem???

W jakim celu?

Na jakim typie nart zazwyczaj jeździsz?  Gdzie najczęściej jeździsz, konkretne miejsca? Może filmik?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam salamon Rocker2 ale to są typowo narty na puch oraz K2 Rictor 2012 z których korzystam „na co dzien”. Szukam nart 80 pod butem a by moc w każdej chwili zjechać z trasy w teren ( oczywiście gdy nie ma świeżego opadu). Z doświadczeń jakie mam z K2 mogę stwierdzić ze 80 pod butem na stoku sprawuje się świetnie, nawet na oblodzonych stokach. 
Głównie jeżdżę na czarnych, czerwonych i trasach typu offpiste. Na narty jeżdżę w Alpy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Mógłbyś uściślić bo nie za bardzo rozumiem. Jesteś doświadczony z dużym stażem, chcesz narty na stok i MINIMUM 80 pod butem???

W jakim celu?

Na jakim typie nart zazwyczaj jeździsz?  Gdzie najczęściej jeździsz, konkretne miejsca? Może filmik?

Pozdrowienia

Mitek, ja chłopa rozumiem. Czasem masz po prostu ochotę pojeździć na czymś szerszym. Ja tez tak mam. Do pytającego - wszystko w granicach 80-90 będzie ok. Znajdź coś co Ci się podoba i kup. Po prostu. Wybór masz spory, volkl deacon 80 i 84, titan heada, brahma 82 i 88, volkl kendo 88. Generalnie na takich nartach nie pojeździsz poza trasa. Za sztywne, budowa sportowa. Poza trasę są ciekawsze dechy. Takie narty których szukasz - sprawdza się jako jedna uniwersalna para na przygotowane stoki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruner79 napisał:

W sedno. Na takich dechach po prostu trzeba umieć zap…ac na przygotowanej trasie. 

Cześć

Nie ma opcji aby jakakolwiek hybryda była lepsza na przygotowana trasę od GS czy SL. Oczywiście dla umiejącej jeździć osoby.

Pozdowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...