Jump to content

Szczyrk - Beskid


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Szczyrk - Beskid Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Link to comment
Share on other sites

 • Replies 199
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • 3 years later...
 • 10 months later...
Witam byłem w tamtym roku żeby zobaczyć co tam się dzieje. Awatria polega na tym że wyrwało jedną podporę wyciągu i nie naprawiają ale jaka jest przyczyna takiej sytuacji nie wiem. Może nie chcą naprawić albo nie mają kasy, stok jest fajny trasa też jednak brak naśnierzania powoduje to że przy słabych opadach śniegu co miało miejsce ostatnio w Szczyrku naprawa nie jest chyba opłacalna i taka jest przyczyna.
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Doszły mnie słuchy że będzie ożywianie stoku Beskid w Szczyrku Biłej, jest inwestor. Czy ktoś coś wie może??

Przy okazji penetracji szczyrkowskich okolic też się dowiedziałem, że ma tam powstać nawet bardzo nowoczesna kanapa. Nie wiem kto jest nowym inwestorem/ właścicielem? Poprzednio zarządzało tym terenem Hotel Orle Gniazdo.
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 8 months later...
Inwestorzy zaprezentowali plany stworzenia w mieście całkiem nowej stacji. Powstaje ona na stoku Beskid w Szczyrku-Biłej, gdzie kiedyś funkcjonował popularny wyciąg orczykowy. Pozostałości starego ośrodka kupiła katowicka spółka PBC, która zeszły rok poświęciła na przygotowania, zakupy gruntów i formalności. W tym zaczęły się już konkretne prace. - Podpisaliśmy umowę z wykonawcą systemu naśnieżania. Trwa profilowanie stoku i niezbędna wycinka drzew - wyjaśniał Maciej Błach, prezes PBC. W przyszłym roku w miejscu starego orczyka rozpocznie się budowa nowoczesnej kolejki linowej, która będzie woziła narciarzy sześcioosobowymi kanapami. - Będą zamykane i wyposażone w podgrzewane siedzenia - podkreślał Błach. Stok zostanie oświetlony, a w jego górnej partii powstanie zbiornik o poj. 8 tys. m sześc. wody, która będzie wykorzystywana do sztucznego naśnieżania trasy. W planach jest także budowa dodatkowego, krótszego wyciągu na górnej, bardzo szerokiej polanie Beskidu. Ośrodek ma działać także latem, dlatego kanapy będą wyposażone w uchwyty do przewożenia rowerów górskich, a na stoku pojawią się różnego rodzaju atrakcje, m.in. całoroczny tor saneczkowy. Spółka przebuduje także dojazd do ośrodka i wykona miejsca parkingowe. Zakończenie prac jest planowane na 2015 rok, ale niewykluczone, że uda się to zrobić już przed przyszłym sezonem narciarskim. Cały tekst: http://bielskobiala....t#ixzz2fETt9LA8
Link to comment
Share on other sites

technicznie (terenowo) o dość trudne, konieczny byłby jakiś wyciąg łacznikowy.... A poza tym... wiślańskie i istebniańskie ośrodki z jednym wyciagiem i jedną trasą mają sie całkiem nieźle.... (co nie znaczy, że mi sie to podoba... ;) ) Pozdrawiam michał
Link to comment
Share on other sites

Beskid dla mnie bedzie miał sens dopiero wtedy jak połączą z beskidkiem bo jesli ma byc tylko ten jeden wyciag i ta jedna trasa to dla mnie jest to osrodek na jeden wyjazd

Jak to miał właściciel Orlego Gniazda to były przynajmniej 2 trasy - niebieska i czerwona. Na 3 godz. jeżdżenia było w sam raz. Nieraz były tam rozgrywane szkolne zawody i w ogóle fajnie się tam mieszkało u sąsiadów bo cisza większa niż przy COS-ie pomimo niewygodnych orczyków - bdb cena w karnecie.
Link to comment
Share on other sites

technicznie (terenowo) o dość trudne, konieczny byłby jakiś wyciąg łacznikowy.... A poza tym... wiślańskie i istebniańskie ośrodki z jednym wyciagiem i jedną trasą mają sie całkiem nieźle.... (co nie znaczy, że mi sie to podoba... ;) )

Wiem że wisła i istebna nie zaginą choćby dlatego że wisła to wisła małysz i tak dalej drugie zakopane ludzie bedą przyjeżdzać. Sam początki narciarstwa miałem na złotym groniu do nauki dobre ale teraz już mnie interesują ośrodki co najmniej wielkości beskid z beskidkiem lub wszystkie trzy wyciągi w istebnej to wtedy uważam będą to fajne ośrodki a tak raz mogę pojechać na złoty groń zobaczyć tą nową kolej czy nową osade i wystarczy cóż lubie ośrodki większe szczyrk korbielow może kiedyś chopok lomnica kubinska hola no i zawoja jakby tam pobudowali wyciągi które mają w jakiś tam planach
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 4 weeks later...
 • 1 year later...

Witam, jestem aktualną mieszkanką Szczyrku i zapaloną snowboardzistką, więc trochę wiem o trasach w Szczyrku, Beskidek to już nie ten Beskidek co kiedyś, w tej chwili funkcjonuje tam mały orczyk dla dzieci i przedszkole SKILANDIA szkolące małych narciarzy. Dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów polecam wyciągi SON, jeśli ktoś się nie boi orczyków i ma gdzieś lenienie się na kanapach to tylko tam, połączenie tras od czyrnej do pośredniej daje wiele możliwości wyboru.

 

Pozdrawiam.

Jola

Chyba pomyliłas stoki. To jest dział dla wyciagu beskid, a nie beskidek.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
 • Create New...