Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaworzyna Krynicka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#41 motcross

motcross

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 11.2006
19
  • Umiejętności: 7
  • Chelm

Napisano 26 październik 2008 - 12:07

Do której godziny sa czynne wyciągi na Jaworzynie ??
Atomic GS 9 + Neox 310 2006/2007 :P Sory za błędy ;)

#42 Omen07

Omen07

Użytkownik

• PipPip
  • 276 postów
39
  • Umiejętności: 8
  • RJS

Napisano 26 październik 2008 - 12:52

W sezonie do 20-ej.

Pozdr. Adam
"Nie ma dublera dla sapera...."

#43 motcross

motcross

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
19
  • Chelm

Napisano 26 październik 2008 - 13:35

Aha, no to godziny pracy wyciągów sa dobre. Tylko szukać dobrej kwaterki , czekać na snieg i jechać do Krynicy :)
Omen07 znasz może jakąś kwatere w centrum lub blisko centrum z dobrymi warunkami i w dobrej cenie ?? Interesuje mnie pokoj 4osb. lub 2 2os.

#44 Kokos

Kokos

Użytkownik

• Pip
  • 59 postów
  • Na forum od: 12.2006
19
  • Umiejętności: 9
  • Tarnów

Napisano 30 październik 2008 - 21:44

No to Jaworzyna dorobiła się krzesła:
http://www.jaworzyna...5?module=Newses
Szkoda tylko, że nie postawili krzesła na całej długości trasy (II i IIa). Mogliby też w końcu całą oświetlić.

Oświetlenia na IIa nie będzie. Nie jest planowane oświetlenie większej ilości tras, niż obecnie (a więc cała I oraz II na odcinku górnym). Sądzę, że po prostu by się to nie opłaciło. Co do nowej inwestycji...

Krzesłem jedynie na połowie trasy mi średnio zaimponowali. Krzesło miało by sens, jakby biegło od Polany Izwór, do początku II-ki, czyli de facto prawie na szczyt Jaworzyny, zwłaszcza, że takiego rozwiązania od lat domagali się narciarze - nic bardziej nie irytowało, niż stanie w dwóch kolejkach. Zamiast tego zrobili krzesło na IIa, a na II postawili dodatkowy orczyk, czyli jednym slowem, pojechali po kosztach. Na 99% ten orczyk, to jak cała reszta "jawkowych" urządzeń Tatrapoma, w więc jego przepustowość, to 900 os/h, co łącznie z dotychczasowym, identycznym wyciągiem na tej trasie da 1800 os/h. Przepustowość nowej kolejki to 2400 os/h, co razem z istniejącym tam już orczykiem uczyni 3300 os/h. Efekt? Niemiłosierne kolejki do orczyków w górnej części II.

Ponadto mam obawy, czy większa przepustowość na II i IIa nie sprawi, że na samych trasach utworzy się tłok, znany z innych stacji. Dotychczas owszem, kolejki bywały spore, ale na samych trasach slalomu między ludźmi, znanego z innych stacji nie trzeba było robić. Było idealnie, ba - właśnie takim argumentem prezes KGJK argumentował w sezonie, kiedy II powstała, zainstalowanie na niej wyciągów o właśnie takiej, a nie większej przepustowości. Teraz wychodzi niekonsekwencja.

PS. A chwila prawdy będzie, jak zobaczę to krzesło i przekonam się, że faktycznie jest to, tak jak zapowiadają: "nowoczesna kolej", czy też kolejny, może i fabrycznie nowy, ale w innych krajach od lat już nie budowany bubel, pokroju tych w Rytrze, czy Wierchomli ;).
Zdobyć świata szczyt, albo przeżyć jeden dzień. Zapamiętać sny i zrozumieć jeden z nich (...)

#45 tencogoniema

tencogoniema

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
  • Na forum od: 01.2007
19
  • Himalaje

Napisano 05 listopad 2008 - 20:14

no fotki nie dali co może być złym znakiem :o
ski hard or go home

#46 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 06 listopad 2008 - 13:57

To bedzie Tatrapoma identyczna jak w Wierchomli.

TS-4p

Długość (m) 939, Przewyższenie (m) 252, Przepustowość (os/h) 2 400,Szybkość (m/s) 0,3 - 2,6, Moc (kW) 230

Jednak na takiej długości to powinna być OK. W alpach poniżej 1000 m długości też się robi z reguły niewyprzęgane. Jeśli chodzi o Rytro to jest tam nówka sztuka Doppelmayr ale tego samego typu, czyli czwórka nie wyprzęgana. Tatrapoma jest trochę siermiężniej wykonana ale zapewne tansza.

Ja od razu widziałem duże rezerwy przepustowości na trasie II i IIa. Więc uważam to za ruch w dobrym kierunku. Poza tym orczyki Tatrapomy sa awaryjne. 2 orczyki na trase to zawsze bezpieczniej.

Jednak, nie wierzę w ukończenie tych prac przed sezonem, co oznacza ze nawet jak bedzie full sniegu to w grudniu trasa IIa bezie bez wyciagu.

#47 tencogoniema

tencogoniema

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
19
  • Himalaje

Napisano 06 listopad 2008 - 19:02

Ado - pocieszaj nas dalej :D to przecież ludzie ich rozniosą jak będzie śniegu kupa a 2ka nie będzie hulać

Użytkownik tencogoniema edytował ten post 06 listopad 2008 - 19:03

ski hard or go home

#48 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 10.2007
9
  • wawa

Napisano 06 listopad 2008 - 23:46

no fotki nie dali co może być złym znakiem :o

Może uczą się od Wierchomli... ach te chwyty marketingowe ;)

#49 Ania_narciarka

Ania_narciarka

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 05.2007
38
  • Umiejętności: 1

Napisano 16 listopad 2008 - 14:54

Znacie może jakiegoś instruktora w Krynicy godnego polecenia???

#50 juri

juri

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
  • Na forum od: 11.2007
13
  • Umiejętności: 6
  • Łęg Tarnowski

Napisano 16 listopad 2008 - 15:38

jak wiesc z strony niesie to jutro sie dowiemy jakie beda ceny skipassow na najblizszy sezon narciarski, ciekawy jestem co wymysla bo dwie doliny daly dobra cene

#51 scatman_wawa

scatman_wawa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1066 postów
  • Na forum od: 11.2005
268
  • Warszawa

Napisano 17 listopad 2008 - 00:02

Instruktor w Krynicy, cóż jest dużo godnych poilecenia, ależy czego ma uczyć. Jeśli fan-jazdy to polecam Michała XXL na Henryku w samym centrum Krynicy, i jeśli by była Monika to też mogę z czystym sumieniem polecić. Oboje to instruktorzy SITNowscy. Na Jaworzynie czy Słotwinach, cóż jest dużo szkół, jedna szukaj jak możesz SITNowskich instruktorów, ze względu na ich metodykę nauczania.
Pozdrawaiam.
[COLOR="Blue"]Nie próbuj udoskonalać czegoś, co dobrze funkcjonuje, bo na pewno to zepsujesz...[/COLOR]
[COLOR="Cyan"]Sumienie można mieć czyste, jeśli się go nie używa[/COLOR]

#52 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
  • Na forum od: 09.2006
208
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 17 listopad 2008 - 00:48

Znam osobiście Panią Monikę -instruktor ze stoku Henryk w Krynicy i raz zrobiła super pokaz jazdy stylem fun, przed zamknięciem wyciągów, jak już nie było ludzi. Napiszę, ża szczęka to mi opadła do kostek !!!
Takiego stylu , tak szybkiego przechodzenia z krawędzi na krawędz, to nigdy nie wiedziałem, a w skręcie to jej ramie za każdym razem było 10 cm od stoku i tylko śnieg i lód spod krawędzi wokół niej i nad nią się sypał !!!
Jechała bardzo wąsko w dół stoku, ale przechyły w skrętach były maksymalnie maksymalne i niesamowicie szybkie i dynamiczne !!!
Te filmiki, które można znależc w necie o stylu fun, to w porównianiu do jazdy Pani Moniki, to są wypociny ...
Pani Monika od dziecka , czyli od około 4 roku życia na nartach smiga... i to tak , że nie da się tego opisac słowami !!!
Michał też znam i śmiało polecam tych instruktorów.
Zresztą wielokrotnie widziałem ich, jak uczyli narciarzy na tym stoku, bo wieczorami często tam jeżdziłem na nartach, bo do wyciągu od kwatery miałem tylko jakieś 50 m do przejścia...

Użytkownik mario_fun edytował ten post 17 listopad 2008 - 00:54

[COLOR=blue]Pozdrawiam, mario_fun [/COLOR]:):cool::D

#53 filinator

filinator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1375 postów
  • Na forum od: 09.2007
547
  • Tarnów

Napisano 17 listopad 2008 - 09:47

Ania weidź na www.krynicaski.pl to szkoła M. Bialika było już sporo o tej szkole na forum.:)

#54 scatman_wawa

scatman_wawa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1066 postów
  • Na forum od: 11.2005
268
  • Warszawa

Napisano 17 listopad 2008 - 10:18

Wtaj Mario.
Również znam oboje osobście, zresztą bywałem z nmi na wyjazdach we Włoszech a moje dzieci z nimi jeździły od początku czyli od 3 roku życia i na Heńku na zakończenie dnia często jeździły pokazowo :)
Była tam jeszcze Jola, ale ona już zrezygnowała z instruktorowania. Monia w zeszłym roku była cąły czas na Kubie więc miałem troszkę kontakt utrudniony. Monia śmiga od dziecka na nartach, ale była wcześniej w kadrze polski w sankach a nie nartach :).
W każdym razie tych ludzi można śmiało polecić. Jeszcze Można tam polecić chudego i wysokego Gromka :), bo też jest dobry.
[COLOR="Blue"]Nie próbuj udoskonalać czegoś, co dobrze funkcjonuje, bo na pewno to zepsujesz...[/COLOR]
[COLOR="Cyan"]Sumienie można mieć czyste, jeśli się go nie używa[/COLOR]

#55 gawel

gawel

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
49
  • Umiejętności: 10

Napisano 17 listopad 2008 - 12:04

Znacie może jakiegoś instruktora w Krynicy godnego polecenia???

moze i znam moze i nie znam w gruncie rzeczy zacznij od szukania dobrej szkoly
boo szkol jest sporo ale z zalem na sercu wiekszosc to buble i zdzieracze kasy szczegolnie na jaworzynie , nie bede tu robil kryptoreklamy dlatego jak cos to pw. pozdrawiam
Tyle jestes wart, ile od siebie mozesz dac.

#56 Ania_narciarka

Ania_narciarka

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 05.2007
38

Napisano 19 listopad 2008 - 09:18

Dzięki za odpowiedzi!
Potrzebuję szkolenia na poziomie średniozaawansowanym. Nacięłam się już na różnych instruktorów, więc zamiast kierować się intuicją wolę oprzeć się na Waszych opiniach. Przede wszystkim chciałabym trafić na kogoś, kto nie tylko super jeździ, ale naprawdę potrafi uczyć.

pzdr

#57 juri

juri

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
  • Na forum od: 11.2007
13
  • Łęg Tarnowski

Napisano 20 listopad 2008 - 20:16

czy wie ktos na temat skipassu na jaworzynie bo mialy byc od 17 listopada a ty dalej pusta tabelka

Użytkownik juri edytował ten post 20 listopad 2008 - 20:19

#58 gawel

gawel

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
49
  • Umiejętności: 10

Napisano 21 listopad 2008 - 12:59

czy wie ktos na temat skipassu na jaworzynie bo mialy byc od 17 listopada a ty dalej pusta tabelka

juz nie jest pusta :D uwazam ze ich pogielo z tymi cenami buhaha , ja na jaworzynie napewno nie zawitam:)
Tyle jestes wart, ile od siebie mozesz dac.

#59 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
  • Na forum od: 10.2006
112
  • krosno

Napisano 21 listopad 2008 - 13:56

w sezonie to jak chca to moga jeszcze podniesc ale poza sezonem powinno byc naprawde taniej.. nalezy im sie duzy minus

#60 tencogoniema

tencogoniema

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
19
  • Himalaje

Napisano 22 listopad 2008 - 00:24

duży minus :confused: WIELKA KRECHA zdziercy i tyle
ski hard or go home