Skocz do zawartości

Buty uszkodzenia - co się mogło stać


sponn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dwa lata temu kupiłem sobie moje wymarzone buty Fischera. Przez pandemię dwa lata nie były używane. Tydzień temu pojechałem na 2 godziny na narty na pobliski stok. Wczoraj ponowna wyprawa... i już butów nie założyłem bo wyglądają tak. Co się mogło stać ? Jakieś pomyśly? Złożyłem reklamację do sklepu ale za tydzień mam wyjazd do Włoch i katastrofa. Zobaczymy co odpowiedzą. Jakieś diagnozy z Waszej strony ? Ktoś miał takie przejscia z butami Fischer ?

20220130_083902.jpg

20220130_083912.jpg

20220130_083926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Jeśli to efekt tego, że ktoś Ci "fachowo" zrobił wygrzewanie butów to:

- nie nie zrobił tego fachowo

- uszkodził powierzony sprzęt, pomimo tego że podjął się zadania jako specjalista

- powinien po wygrzaniu zapiąć klamry lekko, bo mocne zapinanie klamer prowadzi do naciągnięcia skorupy w miejscu mocowania klamer i w efekcie ich przesunięcia. Jak ktoś nie zapnie klamer mocno, tylko na chama, to dodatkowo efekt jest taki jak na zdjęciu 🙂

Jeśli zaś sam sobie zrobiłeś takie kuku (w co niestety głęboko wierzę), wygrzewając but w piekarniku i samodzielnie robiąc coś, albo suszyłeś je na kominku/piecu zapięte na maksa (nie da się tego inaczej nazwać), albo jeszcze próbowałeś je sam termoformować nie wkładając nogi do środka (nie zmieściłaby się przy takim spięciu klamer), to pozostaje żałować. Być może cały but nie jest zniszczony i nie spłynął, ale zabawa w ponowne odkształcanie go do pierwotnego stanu to już nie jest łatwa sprawa i powierzyłbym ją komuś, kto zdemontuje całkowicie klamry, umiejętnie nagrzeje punktowo skorupę i ukształtuje ją w deseń zbliżony do pierwotnego.

 

Jeśli zaś klamry nie naciągnęły otworów montażowych i masz zapas regulacyjny, to być może jest to kwestia czysto estetyczna i buty będą działać jak każde inne 🙂 Nie sposób jednak ocenić tego zdalnie widząc tylko jakieś zdjęcie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 08:53, sponn napisał:

Witam

 

Dwa lata temu kupiłem sobie moje wymarzone buty Fischera. Przez pandemię dwa lata nie były używane. Tydzień temu pojechałem na 2 godziny na narty na pobliski stok. Wczoraj ponowna wyprawa... i już butów nie założyłem bo wyglądają tak. Co się mogło stać ? Jakieś pomyśly? Złożyłem reklamację do sklepu ale za tydzień mam wyjazd do Włoch i katastrofa. Zobaczymy co odpowiedzą. Jakieś diagnozy z Waszej strony ? Ktoś miał takie przejscia z butami Fischer ?

20220130_083902.jpg

20220130_083912.jpg

20220130_083926.jpg

Coś Ty robił z tymi butami? Nie widzę szans na uznanie jakiejkolwiek reklamacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...