Skocz do zawartości

Lądek, Kamienica, CG dla początkującej adeptki?


yukisan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę Was o poradę.

Wybieram się z mocno początkującą narciarką na kilka dni. W zeszłym roku zaszczepiłem jej bakcyla na Puchatku i teraz nie daje spokoju :classic_biggrin:. Zależy mi na równym stoku do nauki z instruktorem, bez dużego tłoku.

CG znam, cenię i wiem czego się spodziewać. Chciałbym mieć w zanadrzu alternatywę. Proszę o kilka słów opinii lub bieżących warunków na stoku.

Znalazłem w okolicy stacje narciarskie: Lądek, Kamienica, Czarnów, Nowa Morawa.

Z góry dzięki.

Darz bór, darz śnieg!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Stacja Narciarska Lądek Zdrój.

Dla początkujących jest to bardzo fajne miejsce z taśmą, orczykami oraz kanapą. Na miejscu dwie szkoły, Sudety Sport i ŻerebSki. Do dyspozycji wypożyczalnia sprzętu, restauracja, liczne parkingi.

Ceny są umiarkowane, na nocnych jazdach ruch zdecydowanie mniejszy niż w dzień.

Podgląd kamer link:https://www.narty.ladek.pl/kamery-online/

Kamienica / Bolesławów.

Kamienica zamknięta zaś Bolek to krótki stok z fajnym klimatem. Warto tutaj też przyjechać i zobaczyć, będąc na kwaterach np. w Lądku lub Stroniu. Na miejscu wypożyczalnia, Szkoła Sudety Sport, parkingi. Karnet z Lądka działa na Bolku i na odwrót, ceny umiarkowane.

Podgląd kamer link:http://www.snkamienica.pl/kamery

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, widzewiak_z_gor napisał:

Kamienica / Bolesławów.

Kamienica zamknięta zaś Bolek to krótki stok z fajnym klimatem. Warto tutaj też przyjechać i zobaczyć, będąc na kwaterach np. w Lądku lub Stroniu. Na miejscu wypożyczalnia, Szkoła Sudety Sport, parkingi. Karnet z Lądka działa na Bolku i na odwrót, ceny umiarkowane.

Podgląd kamer link:http://www.snkamienica.pl/kamery

 

Pozdrawiam.

Wie ktoś coś więcej o tej stacji? Jaka tam jest trasa, jakie ceny?

Na stronie migają piękne grafiki, ale żadnych odnośników nie da się otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .Beata. napisał:

Kamienica jak dla mnie do nauki odpada, w Boleslawowie jest polanka dla dzieci z małym wyciągiem, w Ladku jest taśma. Kanapa i jeden orczyk kreci na niebieskiej, Karnet 2h normalny 55 ziko.

Dziękuję.

Tyle z grubsza wyczytałem z ich stron. Bardziej mi zależy na wrażeniach, rekomendacjach użytkownika z krwi i kości. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 200m od wyciągu w Lądku, na Kamienicy/Bolesławowie jeździłem instruktorsko trzy sezony.

Na teraz, do nauki dla początkujących, najlepsza będzie SN w Lądku.

Kamienica ma fajne nachylenie ale niestety jest zamknięta. Osoby początkujące, kiedy tam się wyrobią bez większych problemów poradzą sobie na stokach Czarnej Góry. Od strony Bolesławowa dobrze jest zacząć naukę i poźniej wprawiać się na Kamienicy. Lądek, Kamienica/Bolesławów należy do jednego właściciela.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...