Jump to content

Dobór Butów

Recommended Posts

na poczatku witam wszystkich

mam pytanie odnosnie doboru i zakupu butow. 

mam jakby 2 typy atomic redster cs 110 i head raptor 120rs 

jedne i drugi mocno trzymaja lecz atomic jakby ciasniejszy i malo luzu w palcach  pieta i kostka trzyma bardzo dobrze , head raptor wiecej mijsca w palcach  kostka i pieta ok , zawsze mozna skorzystac w wypelnienia liquid , i tu moje pytanie , czy lepiej brac atomiki czy head , czy jak bedzie wiecej miejsca w palcach to czy to zle ?

Ja mam atomic redster cs 110. Raptory 120, a nawet ten wyzszy model 140 albo 150 to pomylka na moja gire. Pieta strasznie latala. Dziwie sie ze oba Ci pasuja. Dla mnie skrajnie rozne buty.

Edited by nikon255

Godzinę temu, Gregory napisał:

czyli panowie wracajac do tematu, to dopuszczalny jest luz w samych palcach czy raczej takze ciasno ?

Cześć
On nie jest dopuszczalny, on jest obowiązkowy. Stopa powinna być ustabilizowana ale palce nie powinny być ściśnięte ani zablokowane co nie znaczy, że but może być za duży na długość. Bazuj na pomiarach stopy na miarkach i im ufaj. Pamiętaj, że but narciarski jest do jeżdżenia na nartach i mierzymy go w pozycji narciarskiej a nie na prostych nogach czy na siedząco. To czy but jest dobrze dobrany czy nie wychodzi na stoku.

Pozdrowienia

Edited by Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1

Podejdę do butów filozoficznie.

Lubię je zakładać i zdejmować. 

Lubię, aby mi ułatwiły kierowanie nartami, ale nie lubię jak mnie gniotą.

Jeszcze jest sporo ich zalet i wad, jak- cena, wygląd, izolacja termiczna, kolor,  zużycie(robią się min. takie, że kilka skarpet nie wystarczy).

Ale ja się przyzwyczajam  do "wad", z konieczności.  Jak tylko nie są za duże(wady) z ww., to mi służą latami.

Generalnie - liczę bardziej na siebie, niż na buty. Z nartami mam to samo.