Skocz do zawartości

Tux czy Stubai, a może Soelden?


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa tygodnie chciałbym skoczyć do Austrii na 3-4 dni (jak nie uda się inna opcja) i tak się zastanawiam gdzie pojechać? Nie byłem jeszcze w Austrii na nartach tym bardziej na lodowcu. Który z tych trzech będzie najbardziej urozmaicony. Kolega wysyła mnie na Tuxa (tam pewnie będzie najwięcej tras otwartych). Będę jechał z Poznania przez Niemcy szybkość dojazdu też ma znaczenie przy wyborze. 

Jakby ktoś chciał się podzielić doświadczeniami to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, brachol napisał:

Za dwa tygodnie chciałbym skoczyć do Austrii na 3-4 dni (jak nie uda się inna opcja) i tak się zastanawiam gdzie pojechać? Nie byłem jeszcze w Austrii na nartach tym bardziej na lodowcu. Który z tych trzech będzie najbardziej urozmaicony. Kolega wysyła mnie na Tuxa (tam pewnie będzie najwięcej tras otwartych). Będę jechał z Poznania przez Niemcy szybkość dojazdu też ma znaczenie przy wyborze. 

Jakby ktoś chciał się podzielić doświadczeniami to będę wdzięczny.

Od 18.11 będą otwarte Gurgle czyli zdecydowanie tam. Możesz sobie zresztą w ramach płodozmianu połączyć to z Soelden. Dzień na lodowcu i... trzy w Gurglach. Na razie 125 cm na górze i 50 cm na dole. Czyli biedy już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 23:59, brachol napisał:

Za dwa tygodnie chciałbym skoczyć do Austrii na 3-4 dni (jak nie uda się inna opcja) i tak się zastanawiam gdzie pojechać? Nie byłem jeszcze w Austrii na nartach tym bardziej na lodowcu. Który z tych trzech będzie najbardziej urozmaicony.

Gurgle jest naprawdę super. Trasy bardzo urozmaicone, masa możliwości zmian stopnia i typu trudności. Fajny klimat ogólny. Więcej frajdy niż na  Soelden, które i tak masz nieopodal. Tam można było (pewnie można nadal) wykupić karnet łączony (nie pamiętam dokładnie, ale typu 4 dni Gurgle + 1 Soelden lub odwrotnie). Jednak Soelden, rozreklamowane poprzez rozgrywane tam zawody, są często trochę zatłoczone i odwiedzane przez niekoniecznie trzeźwych Niemców. Trasy też mniej urozmaicone.                                                                                                                                                                                                                                  Pozdr.

        Ps.: tu masz trochę fotek z tamtąd. 

100_0570.JPG

100_0575.JPG

100_0574.JPG

100_0576.JPG

100_0578.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Stubai teraz od 11-14 i oprócz tego że masa ludzi, w szczególności Polaków, wszyscy włącznie z obsługą mieli kompletnie w d.... obostrzenia to było super.

Trasy dobrze przygotowane, śniegu dużo, w niedziele i poniedziałek jeszcze dosypało ok 80 cm. Teraz już nie ma długich weekendów, od wczoraj weszły mocne obostrzenia i chyba nawet nie da się kupić karnetu bez zaświadczenia o szczepieniu.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...