Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2236 postów
  • Na forum od: 10.2006
1983
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 22 luty 2021 - 13:30

Nie mogąc jeździć na nartach (jakoś nie ciągnie mnie do tych pseudo zamaseczkowanych, półlegalnych), oglądam i tłumaczę gdy uznam, że coś jest interesujące. Najnowszy filmik Morgana. Trochę przegadany, ale to przecież cały Morgan. Podstawy skrętu równoległego, a przede wszystkim pełnego. Pełne "C", żaden szarpany zygzak. Pod koniec mówi i pokazuje to samo co Paul Lorentz odnośnie stopy wewnętrznej.

Zapytałem go dlaczego nie ma nic o inicjacji nogi wewnętrznej. Odpowiedział mi, że ten filmik jest dla debiutantów i lepiej im nie zawracać głowy zbyt wymagającymi sprawami. To przyjdzie później. Nacisk położył na co innego.

https://youtu.be/CAPyII2Kos4

#2 tyrpoos_ski

tyrpoos_ski

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 03.2018
139
  • Umiejętności: 1
  • Sucha Beskidzka

Napisano 22 luty 2021 - 13:47

Nie mogąc jeździć na nartach (jakoś nie ciągnie mnie do tych pseudo zamaseczkowanych, półlegalnych), oglądam i tłumaczę gdy uznam, że coś jest interesujące. Najnowszy filmik Morgana. Trochę przegadany, ale to przecież cały Morgan. Podstawy skrętu równoległego, a przede wszystkim pełnego. Pełne "C", żaden szarpany zygzak. Pod koniec mówi i pokazuje to samo co Paul Lorentz odnośnie stopy wewnętrznej.

Zapytałem go dlaczego nie ma nic o inicjacji nogi wewnętrznej. Odpowiedział mi, że ten filmik jest dla debiutantów i lepiej im nie zawracać głowy zbyt wymagającymi sprawami. To przyjdzie później. Nacisk położył na co innego.

Jaka inicjacja nogi wewnętrznej???? 

#3 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
  • Na forum od: 01.2017
2474
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 22 luty 2021 - 13:56

Pewno nogą wewnętrzną, a inicjacja skrętu raczej;-)

#4 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2236 postów
1983
  • Krakow

Napisano 22 luty 2021 - 20:29

Pomyłka pisarska. :) 

#5 tyrpoos_ski

tyrpoos_ski

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 03.2018
139
  • Sucha Beskidzka

Napisano wczoraj, 15:11

Pomyłka pisarska. :)

Ja wiem o co chodzi :) natomiast nie rozumiem tej ewolucji. Czy mógłby Pan wrzucić fragment, filmik gdzie Morgan o tym mówi, lub promuje ten sposób rozpoczęcia skrętu?

#6 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2236 postów
1983
  • Krakow

Napisano wczoraj, 18:42

Ja wiem o co chodzi :) natomiast nie rozumiem tej ewolucji. Czy mógłby Pan wrzucić fragment, filmik gdzie Morgan o tym mówi, lub promuje ten sposób rozpoczęcia skrętu?

Chwilę cierpliwości. Wrzucę filmik. Właściwie już go mam, ale u siebie. Wolę by on był u Morgana z moim tłumaczeniem.

#7 .Beata.

.Beata.

Użytkownik

• PipPip
  • 218 postów
  • Na forum od: 03.2019
446
  • Umiejętności: 4
  • Poznań

Napisano dziś, 15:55

;-)

https://www.facebook...42260387381627/

#8 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 10109 postów
  • Na forum od: 09.2006
4490
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano dziś, 18:47

Powiem prosto : zeby dobrze wykonac skret (nie tylko rownolegly) - trzeba dobrze jezdzic - innej drogi nie ma

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#9 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2236 postów
1983
  • Krakow

Napisano dziś, 18:59

Rozpocząłem nowy wątek i w nim wstawiłem filmik.

#10 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 5114 postów
  • Na forum od: 03.2006
2897

Napisano dziś, 19:45

To juz trwa pare miesiecy. Jezeli wiesz o co chodzi to napisz prosze jakie czynnosci/ruchy wykonujesz cialem i nartami.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu