Skocz do zawartości

Krol Hali Szrenickiej


fredowski

Rekomendowane odpowiedzi

Utarlo sie(nie dla mnie) to powiedzenie i przez narciarzy nabralo znaczenia negatywnego i osmieszajacego. Dla mnie jest odwrotnie. Jezeli nazwe tak kogos to bedzie to komplement. Zjechac po bardzo lagodnym stoku 1km na krawedziach wykonujac do 100 skretow plynnie i bez zatrzymania jest bardzo trudno. Do tego potrzeba optymalnego balansu przod-tyl. Miekkiej i delikatnej jak rzadko zmiany krawedzi. Tu nie ma rzniecia nozem tu jest skalper chirurga. Wyjscia delikatne, najkrotsze z mozliwych, zejscia tez beda krotkie i powolne. Obserwacja i wlasciwy wybor sciezki jest niezbedny(zsypy sniegu hamuja, betony zaklocaja jazde). Badzcie krolami Hali Szrenickiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utarlo sie(nie dla mnie) to powiedzenie i przez narciarzy nabralo znaczenia negatywnego i osmieszajacego. Dla mnie jest odwrotnie. Jezeli nazwe tak kogos to bedzie to komplement. Zjechac po bardzo lagodnym stoku 1km na krawedziach wykonujac do 100 skretow plynnie i bez zatrzymania jest bardzo trudno. Do tego potrzeba optymalnego balansu przod-tyl. Miekkiej i delikatnej jak rzadko zmiany krawedzi. Tu nie ma rzniecia nozem tu jest skalper chirurga. Wyjscia delikatne, najkrotsze z mozliwych, zejscia tez beda krotkie i powolne. Obserwacja i wlasciwy wybor sciezki jest niezbedny(zsypy sniegu hamuja, betony zaklocaja jazde). Badzcie krolami Hali Szrenickiej.


Chciałbym. Aspiruję.
Póki co to raczej królik;-)

Załączone miniatury

  • DSC_0096.JPG
  • DSC_0105.JPG
  • DSC_0080.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Na Halę nie dotarłem, więc to cudze królestwo. Na drugą sekcję też mnie stać nie było - ryzyko, że z nartami nie wpuszczą. Została Lola, tępy śnieg gdzieniegdzie, przecierki zaniedbywalne, ćwiczenia na pochłanianie garbów, nie polecam, no i rozpęd nie wystarcza aby godnie przejechać z kija trza zadać lub łyżwa. Śnieżynka równa, twarda, fajna. Puchatek dla koneserów. Fisu pilnuje Mario z kolegą Dyrektorem. Kolejka jak widać. 

CB8E0D28-78E6-4928-8B0B-8F59FACB9948.jpeg

5A74630B-08AF-4256-893D-CF778CB5B3E7.jpeg

ADFF9AEE-590D-4852-B234-A261BDD9A90D.jpeg

8B777DE8-24DB-41FB-82B3-AEE77F255786.jpeg

674B2A3C-B6D1-48CF-B3F4-6EBDDDA75C12.jpeg

86935E23-3B96-4DED-9F00-DEDB67EBF6E0.jpeg

3A91B416-FF4E-4B47-94A9-E71EAD605E76.jpeg

FD9F32A1-9434-43E8-B3C8-A630F9D47759.jpeg

D8CC2FD2-7406-406C-821A-E7C820773FA1.jpeg

FC43D68C-0A26-40E3-A925-D29803B3367D.jpeg

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ciekawe rzeczy się na forach pojawiają. Zerknąłem na Skionline teraz tu i relacje ze Szklarskiej jakbym z żoną po innych trasach jeździł.

Pozdro

Sadze ze miks świeżego i sztucznego z armatek tam gdzie stały był i u ciebie na Loli. Dziś ciepło. Na Sniezynce porządny podkład bez tych problemów. PS Lola zjeżdżałem w bardzo różnych warunkach nie raz. Ta przeplatanka śniegów mało typowa dla tej trasy. Jakaś pani tez na to narzekała, myślałem ze zmyśla ew zły serwis ale miała racje. Nie to, żebym narzekał. Dziś Śnieżynka po prostu była lepszym wyborem.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeździliśmy z Rybelkiem w sobotę od 8.30 do 17.00 i dostępne trasy były cały czas jak stół atu ktoś pisze o jakichś garbach itd.

Poważnie nic takiego nie było a pierwsze zjazdy jazdę zawsze bardzo wolno to bym zobaczył/poczuł, bo później to już raczej był ogień...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeździliśmy z Rybelkiem w sobotę od 8.30 do 17.00 i dostępne trasy były cały czas jak stół atu ktoś pisze o jakichś garbach itd.

Poważnie nic takiego nie było a pierwsze zjazdy jazdę zawsze bardzo wolno to bym zobaczył/poczuł, bo później to już raczej był ogień...

Pozdro

Izydar wspominał, że w sobotę na końcówce Loli były regularne garby, na których się podskakiwało.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grimson napisał:

Izydar wspominał, że w sobotę na końcówce Loli były regularne garby, na których się podskakiwało.

Cześć

No to nie wiem o co chodzi. Atm na samym końcu jest taka malutka S i widać, było, że śniegu mało ale przelatywało się po białym bez problemu 0 chyba jedyny moment, który mógł komuś sprawić jakąś trudność bo na zewnętrznej był taki niemiły dół, ale widoczny z daleka.

W każdym razie całą Lolę jechało się znakomicie na rozpędzie. Jeden z fajniejszych narciarskich dni w ciągu ostatnich paru lat zwłaszcza dzięki dwójkowej jeździe za żoną. Ty wiesz o co chodzi, bo akurat obydwoje byliśmy na GS-ach. 😉

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No to nie wiem o co chodzi. Atm na samym końcu jest taka malutka S i widać, było, że śniegu mało ale przelatywało się po białym bez problemu 0 chyba jedyny moment, który mógł komuś sprawić jakąś trudność bo na zewnętrznej był taki niemiły dół, ale widoczny z daleka.

W każdym razie całą Lolę jechało się znakomicie na rozpędzie. Jeden z fajniejszych narciarskich dni w ciągu ostatnich paru lat zwłaszcza dzięki dwójkowej jeździe za żoną. Ty wiesz o co chodzi, bo akurat obydwoje byliśmy na GS-ach. 😉

Pozdro

Miałem wpaść do Szklarskiej w ten poniedziałek z rana, ze względu na ryzyko zatrzymania ośrodka tytułem silnego wiatru zrezygnowałem. Teraz mamy rodzinny plan wyskoczyć na narty w sobotę. Patrząc na aktualny warun na Loli + negatywną prognozę pogody w tygodniu [temp na plus i silny deszcz], może być słabo z przejezdnością tej trasy.

Zawsze zostaje mocna obecnie Śnieżynka i Hala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No to nie wiem o co chodzi. Atm na samym końcu jest taka malutka S i widać, było, że śniegu mało ale przelatywało się po białym bez problemu 0 chyba jedyny moment, który mógł komuś sprawić jakąś trudność bo na zewnętrznej był taki niemiły dół, ale widoczny z daleka.

W każdym razie całą Lolę jechało się znakomicie na rozpędzie. Jeden z fajniejszych narciarskich dni w ciągu ostatnich paru lat zwłaszcza dzięki dwójkowej jeździe za żoną. Ty wiesz o co chodzi, bo akurat obydwoje byliśmy na GS-ach. 😉

Pozdro

Jak stół to dziś była śnieżynka. Lola garbata, ale z zębem na przędzie. Dla mnie nawet lepiej bo coś się działo, a ze cały dzień jeździć nie mogłem wiec im gorzej tym lepiej. Lola ma takie nachylenie, ze tylko full swing.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Izydar wspominał, że w sobotę na końcówce Loli były regularne garby, na których się podskakiwało.

Nie tylko na końcówce, to tu to tam. Ja starałem się gasić nie podskakiwać bo cały czas o prędkość chodziło. Overall to najbardziej rozczarowany byłem, ze kamień nie chodzi z wiadomych względów, ech…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Miałem wpaść do Szklarskiej w ten poniedziałek z rana, ze względu na ryzyko zatrzymania ośrodka tytułem silnego wiatru zrezygnowałem. Teraz mamy rodzinny plan wyskoczyć na narty w sobotę. Patrząc na aktualny warun na Loli + negatywną prognozę pogody w tygodniu [temp na plus i silny deszcz], może być słabo z przejezdnością tej trasy.

Zawsze zostaje mocna obecnie Śnieżynka i Hala.

Cześć

Gdzieś mi się obiło o uszy, że w tamtych rejonach ma być jakiś wietrzny armagedon koło weekendu.

Ty a gdzie jest ten Izydar, bo ja czytałem jego relację na skionline to z niej wynika, że w sobotę staliśmy koło siebie w kolejce po karnety, być może nawet rozmawialiśmy. 🙂

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Gdzieś mi się obiło o uszy, że w tamtych rejonach ma być jakiś wietrzny armagedon koło weekendu.

Ty a gdzie jest ten Izydar, bo ja czytałem jego relację na skionline to z niej wynika, że w sobotę staliśmy koło siebie w kolejce po karnety, być może nawet rozmawialiśmy. 🙂

Pozdro

Już jutro w nocy 144 skala. Na meteo.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeździliśmy z Rybelkiem w sobotę od 8.30 do 17.00 i dostępne trasy były cały czas jak stół atu ktoś pisze o jakichś garbach itd.

Poważnie nic takiego nie było a pierwsze zjazdy jazdę zawsze bardzo wolno to bym zobaczył/poczuł, bo później to już raczej był ogień...

Pozdro

Potwierdzam, sobota nie było o stan tras do czego przyczepić się, równo do fajrantu, może lekkie fałdki na śnieżynce na ostrzejszym fragmencie przed skrzyżowaniem z kolejką Karkonosz. Byłem kilka razy na `Szrenicy, ale nigdy nie było tak przygotowanych tras jak teraz w sobotę, lód sporadycznie łapałem i tylko po południu, może w dwóch miejscach w czasie całego zjazdu, nawet na dojeździe do Puchatka trasa super. Jazda po świeżym opadzie zawsze najlepsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Izydar wspominał, że w sobotę na końcówce Loli były regularne garby, na których się podskakiwało.

Na płaskim na samym końcu, w jednym miejscu nawet jakieś podłoże wystawało, aż zdziwiłem się, że na trasie super warunki , a na końcu w lesie lekka niedogodność, ale jakie ma to znaczenie, jak w tym miejscu jedziesz odpychając się kijami , a to odcinek może ze 150m

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znaleźć swoje miejsce. Adam królem Zwardonia, Fred Hali, Hanka Ornaku, Marychna Piątki, Mitek po okresie bezkrólewia powrócił na Lolę, z przytupem, Stitzinger i Mackiewicz Nangi, co mi pozostało? Biorę co zostało, tak zostałem królem…Puchatka… solo. Piękność dnia, nie jak garbata Lola, gdzieniegdzie na hamulcu sztucznego, co może być pięknością nocy co najwyżej.

475EB355-CE43-4C36-B58E-9E40F7A935EE.jpeg

B9388AFC-87EC-4560-A2E7-4F3D4C451587.jpeg

1312882A-0BDF-4FBF-B15A-5312B5F31868.jpeg

1004717C-C09C-418C-9417-3956222262B3.jpeg

C34EA2EA-B36B-45A0-9E06-C2F6EDAD70A2.jpeg

16AAA989-6BB7-40D9-B6B6-3BE93574C2FC.jpeg

465F04F5-95B7-40E9-88F7-9F88C136AF38.jpeg

E4B8EC4C-F702-40CE-8314-A0F53829FACC.jpeg

CBCA3C98-937A-4AE0-9A1D-32179A98FF5C.jpeg

A6EC2D4F-7A03-4371-906C-AA0126F1F83E.jpeg

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak król w Monty Pythonie ruszyłem na obchód swoich włości, bez przebrania. A tu cholera na moim Puchatku (Lola Mitka, Śnieżynka Grimsona) TVN się zadomowił. To nic potem większy kaliber - ratrak mi na powitanie wyjechał, tak z fanfarami kończy król Puchatka. Jak już zjeżdżałem autem, bo przecież nie na nartach spotkałem zielone ludziki, s gdzie to panowie, nie do parku, ależ do parku po auto idą. Kiedyś Jirzi mi mówił ze we Vrchlabi startują o 10 wiec nasi lepsi.

36B27266-5B77-4EC3-A2C2-ED55366637A7.jpeg

1D420429-7706-440E-894F-952B46B4372E.jpeg

DFCB24F3-BBFD-4630-B27E-47C5C764DE30.jpeg

B1FF28F1-A595-409B-8F85-A3991D1EDB5E.jpeg

C8AE42AE-97A2-4DDC-80FE-9AB5E8F91D9F.jpeg

7359E1D0-48CE-4E61-B78F-E68F45C20DB4.jpeg

99874C33-FF47-49D5-AB9F-1276859C31A2.jpeg

34238AC5-D9CA-494C-9F42-0914EBA3F0FA.jpeg

B842FA6A-7326-4395-AF2D-DBD54EC330C4.jpeg

F670CB60-025E-4E15-AB3E-FBF2857EA6C4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...