Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę wam rozwiać troszkę wątpliwości na temat łącznika między nowym wyciągiem a Halą Szrenicką. Z tego co się dowiedziałem jest już wykonana wycinka tak jak narysowane jest na mapce. Niema konieczności zjazdu do orczyka na Świątecznym Kamieniu i wjazdu na górę, wystarczy po wyjeździe z nowej kolei kierować się na słup nr 6 orczyka i dalej w kierunku Hali Szrenickiej(trzeba będzie uważać na jadących na orczyku). Wykonana została jeszcze przebudowa peronu i dojazdu na orczyka na Świątecznym Kamieniu podobno będzie dużo łatwiej dojechać i wczepić się na ten wyciąg. Nowa kolej już podobno hula odbiory przez dozór techniczny będą 9-10 grudnia, prawdopodobnie otwarcie będzie w następnym tygodniu. Jak będę miał fotki to wkleję. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to widzę że nie tylko ja tak mam że się cieszę z takich rzeczy, i faktycznie dziś też widziałem że Karkonosza uruchomili na próbę :P

To nie była próbna jazda tylko Fachowcy z Doppelmayra testują wyciąg przed końcowymi odbiorami bez osób tylko z obciążnikami na krzesłach. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś datę uruchomienia KE? Słyszałem kilka wersji: 17.12 albo początek stycznia...

Z informacji jakich uzyskałem będzie to prawdopodobnie koło 17 grudnia. Tylko żeby był śnieg bo na razie nie można naśnieżać(albo wichura czyszcząca góry ze śniegu a to odwilż).Pasowało by 17 lipca zaczynają budowę 17 grudnia wyciąg pracuje. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zdjęć z 9 strony to już je wiele razy widziałem, ale miałem na myśli nowsze zdjęcia xD Co do samej stacji to bardzo się nią interesuję, mimo że byłem na niej tylko kilka razy bo mieszkam w Krakowie. :P Też codziennie patrze czy już ruszył KE xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że wraz z ruszeniem Karkonosza uruchomią trase,przez cały czas mogli praktycznie naśnieżać i tak pewnie robili.Teraz jeszcze pada śnieg jutro ma spaść ponad 15cm w górach mroźno także dadzą rade.Mam nadzieje że w następną niedziele odwiedze Szklarską jak warunki dopiszą i na czas otworzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale 15cm świeżego sniegu to moze 2-3 cm ubitego. Mnie natomiast dziwi czy nie mozna rozstawia na gorze jakis plotków na czas naśnieżania zeby nie wywiewało sniegu aż tak bardzo. Przeciez tak się robi czesto przy ulicach na wsiach że na polach stawia sie takie pomarańczowe siatki zeby nie zwiewalo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wyciąg na Szrenicę "śmiga" rzekomo ze 6 m/s , gdzie stare 2,2-2,5 m/s. Czyli w 8-9 minut będzie się na górnej stacji . Ciekawe jak będzie z kolejkami? Zrobili jeszcze łącznik trasy Śnieżynka z Puchatkiem, który pomija stacje pośrednią starej kolei :) co jest super.

Użytkownik Hurek edytował ten post 11 grudzień 2010 - 23:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest/ nie jest Powinno/ nie wypada Mogliby/ nie muszą Takie miesięczne wróżenie z fusów to nic innego jak bezproduktywne dziamganie jęzorem. Jeśli napada - to będzie. Jak się wyrobią z armatkami - uruchomią. Jeśli odbiór przejdzie pozytywnie - puszczą. Patrząc realnie na przykłądzie poprzednich lat ( wcale nie bezśnieżnych ) : - warunki na górze zaczynały być przyzwoite dopiero w połowie/końcu stycznia - Hala potrafi sobie poradzić - wiaterek zatrzymuje górę wyciągu ( teraz powinno się zmienić - zobaczymy ) - powinni rozwinąć płotki zatrzymujące zaspy ( a kto ich zmusi ? ) - mimo opisania na stronie "warunki dobre " chrzęst żwiru pod nartami bywał nierzadki - ratraki po armatkach chodzą jak chcą ( czytaj : hałdy zlodzonych gór do przeskoczenia to standart ) Czym tu się podniecać na początku grudnia ?:confused:

Użytkownik yukisan edytował ten post 12 grudzień 2010 - 11:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym roku w drugim tygodniu stycznia i była taka sama sytuacja ,tylko Puchatek i nic więcej .Pomyślałem sobie tak samo jak ty przecież nikt mi nie zabroni ale na pośrednien pracownik powiedział mi że trasy zamknięte dla narciarzy tylko ruch turystyczny i żebym zostawił deskę, ja oczywiście odmówiłem i pojechałem .Śniegu było po pas dało sie jechać tylko na płaskich odcinkach deska mi grzęzła może zbyt mało umiejętności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wszędzie jeździć na nartach, bo stoki nie należą do prywatnych osób tylko wyciągi. A zresztą nie biadolcie tak, bo święta są już za tydzień z hakiem więc tak długo czekać nie będzie trzeba.

Użytkownik kaaarol edytował ten post 13 grudzień 2010 - 22:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak adam ale kiedyś byłem na nogach w zimie na Lolobrygidzie i tam naprawdę nie ma pod spodem tylko trawy ale są nawet duże kamienie i małe krzaczki do których zasypania potrzeba napewno ponad 20-30cm śniegu. Myślę, że odtworzą jak będzie z 40 cm pod KE

Dokładnie. Wiem, że pewne oceny są sygnowane mianem pesymizmu, ale nadmierny optymizm wyprowadzi Cię na żwir - w dodatku na zamkniętej trasie i leżysz bracie. A bywało niejednokrotnie, że Skiarena otwierała trasę z kamlotami na wierzchu ( góra Loli ). Waliła tam kupa wiary z nadzieją - a tu zonk ! Dlatego cedzę info, dzielę przez 3, a i tak głównie polegam na alternatywnych źródłach wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cedzę info, dzielę przez 3, a i tak głównie polegam na alternatywnych źródłach wiadomości.

No właśnie, a propos alternatywnych źródeł, to niektórzy w tym wątku straszyli jakąś dokumentacją fotograficzną... ;) Ja będę tam już za 2 tygodnie i nie omieszkam streścić jak sytuacja wygląda. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...