Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dokonca sie zgodze czy w czechach jest lepiej pod wzgledem oslony przed wiatrem, czeska lysa hora (rokytnice ,horni domky) gorna stacja jest na okolo 1300mnpm wiec porywnywalnie do szrenicy, na tym poziomie wystepuje glownie kosowka, ktora jest zadna przeszkoda dla wiatru, a jednak jakos wyciag rzadziej staje spowodu wiatru.

Nie wiem jakie są kierunki wiatru na Szrenicy ale może dochodzi tu też kwestia tzw. zawietrznej, tzn. jeśli u nas wieje 'w twarz' to czesi są jakby zasłonięci górami przed wiatrem, który wieje od naszej strony (?) Taka luźna hipoteza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku miejscowy wytłumaczył mi zalezność między Szklarską (Szrenica) a Harachovem, jak mocno wieje z zachodu, to Szrenica stoi, Harachov jeździ, jak wieje od południa jest na odwrót. Niestety częściej wieje z zachodu ...

Wg. moich znajomych było super^^ ja szykuje się na poniedziałek.

Byłeś ? Jakie warunki na Sniezynce i Lolce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjadę na krechę, ale nagram wam, tez czytałem ,ze 8 min, faktycznie, jedzie szybko, ale chce zmierzyć ile naprawdę;p

To zmów choć "zdrowaśkę" , ale też ją nagraj. Będziesz miał mocne papiery u św.Piotra:rolleyes: Żart. Zjedź w jedny kawałku z bananem na twarzy !!:) Siemanko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogole to bedzie chyba pierwszy stok w polsce nie licząc palenicy w szczawnicy (wjazd trwa 3 minuty plus krótki orczyk), w którym zjeżdża sie tyle samo albo i dłużej niż stoi w kolejce i jedzie wyciągiem. :)

Użytkownik kaaarol edytował ten post 22 grudzień 2010 - 00:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogole to bedzie chyba pierwszy stok w polsce nie licząc palenicy w szczawnicy (3min i krótki orczyk) w ktorym zjeżdża sie tyle samo albo i dłużej niż stoi w kolejce i jedzie wyciągiem. :)

Obyś nie zapeszył :) Bo patrząc na zainteresowanie tematem, częste zajawki w mediach to może tam taka stonka dowalić (odpukać) że i trzy Karkonosze nie dałyby rady. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zjazd Lolą, ciągiem zajmuje mi około 5-6 minut. Dodając do tego czas potrzebny na oporządzenie się po zejściu z kanapy, powiedzmy 2 minutki wychodzi, że wjazd i zjazd zajmuje podobną ilość czasu. Zakładając oczywiście, że nie ma kolejki na Express. Nawet robiąc po drodze jakąś przerwę, spokojnie nie zdążymy odparować ciepła w drodze na górę, które wygenerowaliśmy pod wpływem wrażeń z jazdy na dół :).

Użytkownik profesorfalken edytował ten post 22 grudzień 2010 - 08:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='buchar69']No ale wjazd w towarzystwie 6 osób czasami tez może być ciekawy, zwłaszcza jak się ma swoja ekipę, naprawdę polecam;p, trochę mnie zdziwiło, że pod Karkonosza trzeba podejść jeszcze parę metrów, wiec doliczcie minute, do swoich obliczeń;p ale jeszcze raz polecę szklarska, chociaż też boje się ogromnej ilości ludzi która może się tam zjeżdżać zwłaszcza w weekendy.[/QUOTE] , chociaż też boje się ogromnej ilości ludzi która może się tam zjeżdżać zwłaszcza w weekendy.[/QUOTE] byłem teraz w weekend , w niedziele do KE nie czekało się nawet sekundy ,dopiero później tak około 12 godz. gdy z powodu silnego wiatru został wyłączony, i działała tylko 1sza sekcja wtedy była kolejka i to całkiem spora na jakieś 20 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos moze jak wyglada sytuacja na gorze? Dokladnie chodzi mi o gorne partie nartostrad tj. Lola, Sniezynka i FIS, na stronie ski areny napisane jest ze jest problem z przewianym sniegiem i pojawiaja sie kamienie i korzenie. Napewno ktos z forumowiczow jezdzil, wiec moze potwierdzic badz zaprzeczyc czy tak rzeczyscie jest i jak bardzo to przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież parking był w miarę dobry, z tego co pamiętam, tak trochę wyżej ale nie daleko, max 200m

Parking jest , i to nie jeden pod dolną stacją , wzdłuż ulicy Uroczej (przy hotelu Diament) także są wydzielone miejsca parkingowe.... ale czy to teraz wystarczy??? Na ulicy Turystycznej ,tuż za sklepem sieci NETTO (dawny ALBERT) znajduje się spory parking , z którego korzystają również miłośnicy wyciągu Pietkiewiczówka i "Baby Lift" .... a z tego miejsca (pod górkę:rolleyes:) już nie daleko jest do kas Ski Arena Szrenica. p.s. Zorganizowanie przez Ski Arena Szrenica ze wspomnianego przeze mnie parkingu darmowego przejazdu SKI Busem pod dolną stację byłoby fajnym gestem skierowanym w stronę klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos moze jak wyglada sytuacja na gorze? Dokladnie chodzi mi o gorne partie nartostrad tj. Lola, Sniezynka i FIS, na stronie ski areny napisane jest ze jest problem z przewianym sniegiem i pojawiaja sie kamienie i korzenie. Napewno ktos z forumowiczow jezdzil, wiec moze potwierdzic badz zaprzeczyc czy tak rzeczyscie jest i jak bardzo to przeszkadza.

witam ,byłem w niedziele i poniedziałek i faktycznie są miejsca gdzie pojawia się trawa i kamienie ale nie jest to jakimś b. dużym utrudnieniem da się jeździć , gdyby nie wiatr który wiał 27m/s byłoby super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem dzisaj , odwilz na calego,na gorze + 6, fis zamkniety, puchatek bdb, sniezynka tez spoko ale jest troche przetarć, widac troche kamieni i krzakow, gorny odcinek loli (czyli do nowego wyciagu)mozna przejechac ale tylko polowa trasy do jazdy ,ponizej nowego wyciagu warunki ok, ale czasami tez trzeba uwazac na kilka przetarc i kamieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie parametry (długość/przewyższenie) ma teraz ta "Lola" zaczynając z tej nowej kanapy? Ja własnie ze względu na ślamazarność starych krzeseł omijałem Szklarską z daleka, ale teraz chyba czas rozważyć wyjazd. Oby tylko przed 15 stycznia, bo wtedy zaczynają się ferie i na pewno kolejki będą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...