Skocz do zawartości

Na nartach ze skoczni.


rung

Rekomendowane odpowiedzi

Być może to już tu kiedyś wisiało, ale nie znalazłem.
Film ma już parę lat - około 5 lat temu skoczek Lars Bystol i alpejczyk Kjetil Andre Aamodt skoczyli na skoczni na nartach zjazdowych.

Podczas skoków fajnie widać ich nawyki - Bystol, mimo że na sprzęcie alpejskim, usiłował zrobić coś w stylu "V" i poleciał dalej, niż Amodt, który fachowo zgasił skok i gładko zjechał na sam dół, choć widać że przed ruszeniem czuł respekt przed skocznią ;)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to już tu kiedyś wisiało, ale nie znalazłem.
Film ma już parę lat - około 5 lat temu skoczek Lars Bystol i alpejczyk Kjetil Andre Aamodt skoczyli na skoczni na nartach zjazdowych.

Podczas skoków fajnie widać ich nawyki - Bystol, mimo że na sprzęcie alpejskim, usiłował zrobić coś w stylu "V" i poleciał dalej, niż Amodt, który fachowo zgasił skok i gładko zjechał na sam dół, choć widać że przed ruszeniem czuł respekt przed skocznią ;)
 

 

Cześć

Nie widziałem, świetne.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I tak wrazenia niezłe.

 

Eeee tam to się nie umywa do "prawdziwych" gór. Jak stoisz sobie na takim powiedzmy Finsteraarhorn i masz 1000 m ściany pod sobą. A z przełęczy zjazd na pewno stromszy jak zeskok.

 

Byłem na skoczniach i nic specjalnego (ale oczywiście nie zeskoczyłbym)

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam to się nie umywa do "prawdziwych" gór. Jak stoisz sobie na takim powiedzmy Finsteraarhorn i masz 1000 m ściany pod sobą. A z przełęczy zjazd na pewno stromszy jak zeskok.

Byłem na skoczniach i nic specjalnego (ale oczywiście nie zeskoczyłbym)

W

Nie bawie sie, Mam lęk wysokosci....
( dlatego 2x sprawdzam kazde rusztowanie.... ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam to się nie umywa do "prawdziwych" gór. Jak stoisz sobie na takim powiedzmy Finsteraarhorn i masz 1000 m ściany pod sobą. A z przełęczy zjazd na pewno stromszy jak zeskok.

Byłem na skoczniach i nic specjalnego (ale oczywiście nie zeskoczyłbym)

W

Ja tylko latem pamiętam przewyższenia rzędu 2600 w dolinę. Musiałbym sprawdzić czy nie fantazjuje. Może 1800? Tak czy owak, odlot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam to się nie umywa do "prawdziwych" gór. Jak stoisz sobie na takim powiedzmy Finsteraarhorn i masz 1000 m ściany pod sobą. A z przełęczy zjazd na pewno stromszy jak zeskok.

 

Byłem na skoczniach i nic specjalnego (ale oczywiście nie zeskoczyłbym)

 

W

u mnie to takie wybiorcze - w gorach moge stac nad kilometrowa przepascia i nic…latanie samolotem czy helikopterem - przyjemnosc

Natomiast budowle wszelkiego rodzaju to zupelnie cos innego - 10 pietro balkon - za cholere nie wychyle sie przez porecz. Nie mowiac juz np gdy jeszcze WTC stalo - tam sie wjezdzalo na setne lub wyzej pietro i cale sciany to bylo szklo…..doskonale uytzymane tak,ze nie widac bylo zupelnie oddzielenia od  zewnetrznego swiata.  Ja sobie chodzilem ( z daleka od  szkla), ale moj bratanek jak sie plecami przylepil do windy to za cholere nie mozna bylo go zmusic  do odklejenia os sciany (szyb windy byl posrodku budynku)…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  Nie mowiac juz np gdy jeszcze WTC stalo - tam sie wjezdzalo na setne lub wyzej pietro i cale sciany to bylo szklo…..doskonale uytzymane tak,ze nie widac bylo zupelnie oddzielenia od  zewnetrznego swiata.  Ja sobie chodzilem ( z daleka od  szkla), ale moj bratanek jak sie plecami przylepil do windy to za cholere nie mozna bylo go zmusic  do odklejenia os sciany (szyb windy byl posrodku budynku)…..

Nie jestem pewien, mogę już nie pamiętać, krawędź podłogi także była chyba ze szklanych płyt.

Można było jeszcze wejść kondygnację wyżej, otwarta platforma widokowa na dachu, z niej wyrastała iglica / maszt.

Oczywiście były barierki, podczas wiatru czuło się niezłe bujanie budynku, mało kto podchodził wtedy do krawędzi.

Przy silnym wietrze ten otwarty taras widokowy był oczywiście zamykany.

Na przedostatniej kondygnacji był symulator (sala projekcyjna), tam w trójwymiarze (gogle), na fotelach z pasami bezpieczeństwa, doświadczało się akrobatycznego lotu śmigłowcem między wieżami WTC i wieżowcami Manhatanu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, mogę już nie pamiętać, krawędź podłogi także była chyba ze szklanych płyt.

Można było jeszcze wejść kondygnację wyżej, otwarta platforma widokowa na dachu, z niej wyrastała iglica / maszt.

Oczywiście były barierki, podczas wiatru czuło się niezłe bujanie budynku, mało kto podchodził wtedy do krawędzi.

Przy silnym wietrze ten otwarty taras widokowy był oczywiście zamykany.

Na przedostatniej kondygnacji był symulator (sala projekcyjna), tam w trójwymiarze (gogle), na fotelach z pasami bezpieczeństwa, doświadczało się akrobatycznego lotu śmigłowcem między wieżami WTC i wieżowcami Manhatanu.
 

Na Mont Fort wyjeżdża się gondolą, stamtąd jest zjazd dla "zaawansowanych" + piękne widoki. Wszyscy podeszli do barierki o oglądali szczyty a ja podpierałam słup na środku platformy

 

Mont-Fort-1990s.png

 

DK-Sr2KW0AA47wQ.jpg

 

PS. To nie moje zdjęcia, zapożyczyłam sobie z netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...