Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla kobiety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#61 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
  • Na forum od: 01.2006
34
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 21:20

Nie. To narty dla dzieci.

Pozdrowienia

A takie? To są już męskie 

https://skiteam.pl/n...bels-isl-m.html

albo takie https://skiteam.pl/n...c4-speed-m.html

z opisu wynika, że bardziej "spokojne"

#62 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14034 postów
  • Na forum od: 11.2007
8778
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 21:37

A takie? To są już męskie 

https://skiteam.pl/n...bels-isl-m.html

albo takie https://skiteam.pl/n...c4-speed-m.html

z opisu wynika, że bardziej "spokojne"

Cześć

Ani męskie ani damskie ale dla dorosłych na pewno.

Jeżeli w opisie jakiejkolwiek narty istnieje chociaż wzmianka, że "wybacza błędy" czy "pozwala na niedociągnięcia techniczne" to znaczy, że to jest badziewie.

Pozdrowienia

#63 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1469 postów
  • Na forum od: 01.2015
1788

Napisano 26 luty 2020 - 22:27

Widzę, że ze skrajności w skrajność, od lajtowych damskich nart na komórki.. :o

Gdybym ja miała być obdarowana nartami, to chciałabym najdroższe, czyli komórki byłyby najlepsze. Jakby okazały się za trudne, to... trudno. Wolę stać na komórkach, niż jeździć na piankach :D

#64 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
  • Na forum od: 02.2009
4394
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 26 luty 2020 - 22:52

Gdybym ja miała być obdarowana nartami, to chciałabym najdroższe, czyli komórki byłyby najlepsze. Jakby okazały się za trudne, to... trudno. Wolę stać na komórkach, niż jeździć na piankach :D

Komórki wcale nie są najdroższe.

Wczoraj  widziałem sklepowe SL Head po jakiejś ogromnej przecenie i dalej były droższe niż moje komóry :D

#65 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1469 postów
1788

Napisano 26 luty 2020 - 23:15

Komórki wcale nie są najdroższe.

Wczoraj  widziałem sklepowe SL Head po jakiejś ogromnej przecenie i dalej były droższe niż moje komóry :D

W takim razie, gdybyś chciał mi kupić narty w prezencie, musisz znaleźć komórki droższe od tych Headów. Bo te Heady są za mało profesjonalne, a Twoje komórki za mało drogie. Taka sytuacja... :D

#66 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 26 luty 2020 - 23:25

Już się robi :)

Czy na tych czuła byś się wystarczająco komfortowo?

https://www.snowinn....ace/137224082/p

Bo jak nie to możemy pojechać ekstremalnie

Są jakieś "Zai" za ok. 60 000 USD.

https://www.themilli...r-bentley-7889/

#67 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2069 postów
1170
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 23:54

Cześć

W danej grupie nart różnice miedzy modelami różnych firm są kosmetyczne. Zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy a wszystko załatwia adaptacja techniki.

Pozdrowienia

Przestań bzdurzyć. To, że nie umiesz zauważyć różnicy nie znaczy, że jej nie ma. Poczytaj post @Harpii - widzi spore różnice między wypustami tej samej narty (rok do roku). Wszyscy widzą. Czasem warto się douczyć zanim zacznie się radzić. Rozumiem, że się popisujesz ale tu czasem ludzie serio pytają o radę.

Między Volkl SL (prawie allround) a Head i.SL jest taka różnica jak między dać w mordę a dostać w mordę. I to dla faceta prawie 90 kg,

• sstar podziękował za tę wiadomość

#68 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1469 postów
1788

Napisano 27 luty 2020 - 00:00

Bo jak nie to możemy pojechać ekstremalnie

Są jakieś "Zai" za ok. 60 000 USD.

https://www.themilli...r-bentley-7889/

:wub:

Ps.
Zobacz, dwa posty i narty wybrane. A inni szukają, dyskutują, kombinują... ;)

• sstar i BiPi podziękowali za tę wiadomość

#69 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 27 luty 2020 - 00:04

Widziałem kiedyś kobietę w komplecie szmatek Bogner na dechach Lacroix. Razem niezła kaska.

Zgodnie z przewidywaniami mówiła po rusku 🤣

#70 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 27 luty 2020 - 00:08

Przestań bzdurzyć. To, że nie umiesz zauważyć różnicy nie znaczy, że jej nie ma. Poczytaj post @Harpii - widzi spore różnice między wypustami tej samej narty (rok do roku). Wszyscy widzą. Czasem warto się douczyć zanim zacznie się radzić. Rozumiem, że się popisujesz ale tu czasem ludzie serio pytają o radę.

Między Volkl SL (prawie allround) a Head i.SL jest taka różnica jak między dać w mordę a dostać w mordę. I to dla faceta prawie 90 kg,

Jak już się na mnie powołujesz
to dlaczego nie napisałeś, że nigdy nart nie testuję.
Kupuję ładne, tanie i adaptuję do różnic swoją technikę.
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#71 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2069 postów
1170
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2020 - 00:12

Napisałeś to się powołuję, zresztą twoje opinie o sprzęcie narciarskim zawsze czytam z zainteresowaniem.

Dlaczego miałem to pisać (testowanie) ? Bez sensu :)  Ty adoptujesz ale co to ma do rzeczy ?

Źle zrozumiałem twojego posta czy napisałem coś z czym się nie zgadzasz ?

#72 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 27 luty 2020 - 00:17

Napisałeś to się powołuję, zresztą twoje opinie o sprzęcie narciarskim zawsze czytam z zainteresowaniem.
Dlaczego miałem to pisać (testowanie) ? Bez sensu :)  Ty adoptujesz ale co to ma do rzeczy ?
Źle zrozumiałem twojego posta czy napisałem coś z czym się nie zgadzasz ?

Ma tyle do rzeczy, że różnice są bardziej cechami. Nie są szczególnie istotne dla kogoś kto musi pytać jakie narty kupić.

Cokolwiek kupi będzie dobrze.
Pod warunkiem zakupu nart z dobrej grupy.
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#73 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2069 postów
1170
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2020 - 01:27

Jasne, ale są różnice w ramach grupy. I to w mojej opinii/odczuciach znaczne. Szczególnie dla osoby która pyta. 

Pewnie są nieistotne dla silnego, wyjeżdżonego faceta o normalnej wadze ale ja np po dniu na i.SL czułem nogi a na Volklach czuje się jakbym mógł jeździć w nieskończoność. SS poszły do ludzi. Myślę, że dla lekkiej dziewczyny te różnice będą jeszcze bardziej odczuwalne.

Zresztą mam dwa przykłady z domu: Head Super Joy, Head Supershape i Head i.SL. Żadne nie są  styropianowymi paździerzami - sidewall i co tam jeszcze trzeba. Pierwsze budzą zachwyt u Pań, drugie - no fajne ale męczące a na trzecich - męka. Obie Panie jeżdżą bez kłopotów na czarnych np. W Cortinie, na Sasslongu jak wyjeżdżony - męczą się ale wywrotek nie ma. Można powiedzieć - statystyczne pytające.

Dlatego tez przestrzegam przed wsadzaniem dziewczyny na konia tyłem do kierunku jazdy.

#74 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3693 postów
  • Na forum od: 01.2017
1405
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 27 luty 2020 - 01:42

Jasne, ale są różnice w ramach grupy. I to w mojej opinii/odczuciach znaczne. Szczególnie dla osoby która pyta. 

Pewnie są nieistotne dla silnego, wyjeżdżonego faceta o normalnej wadze ale ja np po dniu na i.SL czułem nogi a na Volklach czuje się jakbym mógł jeździć w nieskończoność. SS poszły do ludzi. Myślę, że dla lekkiej dziewczyny te różnice będą jeszcze bardziej odczuwalne.

Zresztą mam dwa przykłady z domu: Head Super Joy, Head Supershape i Head i.SL. Żadne nie są  styropianowymi paździerzami - sidewall i co tam jeszcze trzeba. Pierwsze budzą zachwyt u Pań, drugie - no fajne ale męczące a na trzecich - męka. Obie Panie jeżdżą bez kłopotów na czarnych np. W Cortinie, na Sasslongu jak wyjeżdżony - męczą się ale wywrotek nie ma. Można powiedzieć - statystyczne pytające.

Dlatego tez przestrzegam przed wsadzaniem dziewczyny na konia tyłem do kierunku jazdy.

voila przyjemna nartka:

https://www.skiforum...ol-sl-fis-157cm

#75 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
34
  • Poznań

Napisano 27 luty 2020 - 08:26

voila przyjemna nartka:

https://www.skiforum...ol-sl-fis-157cm

OK

dziękuję wszystkim za wypowiedzi jednak widzę, że wizyta np. w CG i popróbowanie nart będzie nieodzowna być może komórka to nie jest to co moja żona polubi najbardziej, a ja źle oceniam jej potrzeby trudno nie będzie niespodzianki.

#76 szevczi

szevczi

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 01.2019
81
  • Jaworzyna Śląska

Napisano 27 luty 2020 - 09:59

OK

dziękuję wszystkim za wypowiedzi jednak widzę, że wizyta np. w CG i popróbowanie nart będzie nieodzowna być może komórka to nie jest to co moja żona polubi najbardziej, a ja źle oceniam jej potrzeby trudno nie będzie niespodzianki.

W ten weekend jest snow expo (jeżeli CG to skrót od Czarnej Góry :D). Wiadomo, że fajnie byłoby dostać prezent z zaskoczenia, ale myślę, że żona będzie wniebowzięta jak wybierzecie wspólnie coś, na czym jazda będzie jej sprawiała przyjemność.

#77 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
34
  • Poznań

Napisano 27 luty 2020 - 10:32

. Wiadomo, że fajnie byłoby dostać prezent z zaskoczenia, ale myślę, że żona będzie wniebowzięta jak wybierzecie wspólnie coś, na czym jazda będzie jej sprawiała przyjemność.

Otóż to myślę, że w przypadku nart przyjemność jest najważniejsza tym bardziej, że nie znam nikogo kto od rana do zamknięcia wyciągów jeździ slalomem chyba dla każdego przychodzi moment, że zaczyna się po prostu wozić dla przyjemności (pomijam fakt zmiany ilości lat i to niestety w górę ;) )

#78 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14034 postów
8778
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2020 - 12:30

Cześć

Zapraszam na stok. Inaczej nie masz szans na dyskusję. Zerknij na temat dotyczący nart SL założony przez kolegę Yoss'a. Sam twierdzi, że różnice w obrębie grupy są kosmetyczne - bo są.

Na temat różnic w nartach mogę rozmawiać z Jurkiem, Yossem, Brunerem, Masterem, Michałem Migiem i pewnie jeszcze paroma kolegami. Z Tobą nie bo Cię nie znam ale przede wszystkim nigdy Cie na nartach nie widziałem a to jest klucz.

Pozdrowienia

Pozdrowenia

#79 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2069 postów
1170
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2020 - 12:38

Zapraszam na stok.

Dziękuję. Raz się nabrałem - zwiałeś pod byle pretekstem :(

#80 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14034 postów
8778
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2020 - 12:39

Dziękuję. Raz się nabrałem - zwiałeś pod byle pretekstem :(

Cześć'

Ja się z Tobą gdzieś umawiałem i się nie stawiłem????
Pozdrowienia