Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla kobiety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
  • Na forum od: 12.2017
80
  • Umiejętności: 4

Napisano 26 luty 2020 - 12:21

Tradycyjnie Mitek i Wojtek wsadzili by ją na jakąś gigantkę, bo nawet jak coś z nart ogarniają, to kobiet nie rozumieją za grosz, jedynie drogę miecza...
PS to że moja siostrzenica (kolejne trudne słowo po chrześniak) pierwszego dnia przejechała się po niebieskiej, czerwonej i czarnej w Czarnej Górze, a potem z powodzeniem radziła sobie w Szpindlu, Rokytnicy i Harrachovie nie oznacza, że chce się przesiąść z przykrotkiej, pazdzierzowej paraslalomki na inną nartę i to trzeba zrozumieć. Napiszę po niemiecku, żeby Mitek zrozumiał: Es muss auch solche Kauze geben.

No to po co pytać konkretnych facetów o zdanie. Przecież Mitek nie jest wyrocznią która narta jest najbardziej urocza.

#42 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
  • Na forum od: 11.2007
9567
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 13:12

Ale skoro umiejętności są oceniane b wysoko, to Pani sobie świetnie radzi. Z moich doświadczeń zeszłorocznych z przesiadki z nart 152 starych wyklepanych, na trochę mniej wyklepane SL 160 cm (do wzrostu 165), to jest najpiękniejsza decyzja w życiu. I wręcz kusi mnie wypróbować jeszcze cięższe i dłuższe. Momentalna poprawa czucia tego co robisz, techniki. wszystko oczywiście to subiektywne odczucia amatorki, wiec nie zaprezentuje tu pięknego zawodowego słownictwa. Ale nie ma co się bać długości. Nie będę polecała nart bo nie jeździłam na wielu, ale z opinii użytkowników forum, narty które mam 1 SL volkla, to nie tak bardzo hardkorowe slalomki, wręcz trzeba wziąć dłuższe niż typowy rozmiar do SL zeby się nie ujechać na stoku tymi krótkimi skrętami przez cały dzień ;) słyszałam tez ze nordica produkuje narty, które są bardziej przyjazne (te 1 slalomki)

Cześć

Odnosząc się również do poprzedniego wpisu. Koledzy uważają tzw. przeciętną dziewczynę za delikatną paniusię bez ambicji. Ja generalizuję trochę w drugą stronę na podstawie własnych doświadczeń wyniesionych z wielu lat szkolenia. Przy chęciach własnych kursantki, zmiana narty na ambitną powodowała ZAWSZE wzrost zaufania do narty i własnych umiejętności. Celowo piszę o tym w ten sposób bo u kobiet sfera psychiczna jest bardzo ważna a/i mają tendencję (przeciwną do męskiej) do zaniżania swoich umiejętności i bardziej kompromisowych wyborów ze względów pewnej - często zupełnie wyimaginowanej - asekuracji. To jest próba obejmująca nie siostrzenicę czy żonę ale dziesiątki dziewczyn w ciągu prawie 30 lat.

Pozdrowienia

#43 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
9567
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 13:14

No to po co pytać konkretnych facetów o zdanie. Przecież Mitek nie jest wyrocznią która narta jest najbardziej urocza.

Cześć

Która urocza z pewnością nie, która lepsza z pewnością tak. Oczywiście w sieci trzeba się często opierać na słownym przekazie z drugiej/trzeciej ręki, który może być bardzo wadliwy dlatego zawsze staram się zaznaczać, że sugeruję wybór na podstawie przekazu i tego jak go rozumiem.

W wypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można takie rady olać.

Pozdrowienia

#44 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7274 postów
  • Na forum od: 02.2008
6161
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 26 luty 2020 - 13:27

Narty tzw. kobiece to jest w ogóle kupa :angry: Generalnie na tym się nie da jeździć.
I to nie jest moje zdanie. Porozmawiaj z kobietami które jeżdżą co najmniej przyzwoicie. One nienawidzą nart dla nich przeznaczonych.
Kobieta jeżdżąca co najmniej przyzwoicie jeździ na nartach slalomowych, gigantowych, FR.
Kobieta która się tylko zsuwa od baru do baru robi to na ładnych i lekkich tzw. nartach damskich. Ona nawet nie zauważy tego, że na takich nartach nie da się jeździć.

Masz dane historyczne. Juz od wielu lat gorna polka nart "kobiecych" rozni sie od meskich wzorkami na powierzchni.

#45 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
  • Na forum od: 01.2006
166
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 13:56

Cześć

Która urocza z pewnością nie, która lepsza z pewnością tak. Oczywiście w sieci trzeba się często opierać na słownym przekazie z drugiej/trzeciej ręki, który może być bardzo wadliwy dlatego zawsze staram się zaznaczać, że sugeruję wybór na podstawie przekazu i tego jak go rozumiem.

W wypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można takie rady olać.

Pozdrowienia

Trochę się pogubiłem w tych wszystkich radach. 

Z tego co rozumiem mam poszukać jakiejś SL w długości co najmniej 155 cm? A nie będzie ona na muldach sprawiała większego kłopotu?

Byłby ktoś na tyle miły i podał mi konkretne modele jakich mam szukać?

Chyba, że aspiracje sportowe nie będą aż tak duże to mogę kupować którąś z tych które podałem.

pozdrawiam

#46 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
9567
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 14:10

Trochę się pogubiłem w tych wszystkich radach. 

Z tego co rozumiem mam poszukać jakiejś SL w długości co najmniej 155 cm? A nie będzie ona na muldach sprawiała większego kłopotu?

Byłby ktoś na tyle miły i podał mi konkretne modele jakich mam szukać?

Chyba, że aspiracje sportowe nie będą aż tak duże to mogę kupować którąś z tych które podałem.

pozdrawiam

Cześć

A sama zainteresowana niepiśmienna czy może ma to być prezent?

Pozdrowienia

#47 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 162 postów
  • Na forum od: 01.2012
146

Napisano 26 luty 2020 - 14:18

Muszę poważnie porozmawiać z córką .. koniecznie do kolekcji - choć zapewne na tele - chce dorzucić ripsticki lub urzekające jeszcze bardziej różem Majesty ;) .. jedynym kryterium był przy tym kolor ;( ..
  • sstar podziękował za tę wiadomość

#48 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
166
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 15:30

Cześć

A sama zainteresowana niepiśmienna czy może ma to być prezent?

Pozdrowienia

Prezent na urodziny więc wolałbym jej w to nie mieszać

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#49 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
9567
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 15:52

Prezent na urodziny więc wolałbym jej w to nie mieszać

Cześć

OK, jasna sprawa.

Ja to widzę tak:

Ty najlepiej znasz Panią i wiesz jaki to charakter. Gdy jest osobą sprawną, zdeterminowaną na postęp (nie myślę o sporcie ale o dziewczynie czynnej ruchowo, lubiącej narty i przywiązującej wagę do techniki i skuteczności) celuj w nartę sportową. Jeżeli jest typową jeżdżącą i zorientowana amatorką, czerpiącą przyjemność z ruchu i nart a na dodatek przywiązującą wagę do designu - bierz jeden z najwyższych modeli damskich, w okolice wzrostu lub wzrost -5cm. 2-3 cm w tą czy w tamtą nie mają znaczenia.

Pozdrowienia

• sstar podziękował za tę wiadomość

#50 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
166
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 19:17

Cześć

OK, jasna sprawa.

Ja to widzę tak:

Ty najlepiej znasz Panią i wiesz jaki to charakter. Gdy jest osobą sprawną, zdeterminowaną na postęp (nie myślę o sporcie ale o dziewczynie czynnej ruchowo, lubiącej narty i przywiązującej wagę do techniki i skuteczności) celuj w nartę sportową. Jeżeli jest typową jeżdżącą i zorientowana amatorką, czerpiącą przyjemność z ruchu i nart a na dodatek przywiązującą wagę do designu - bierz jeden z najwyższych modeli damskich, w okolice wzrostu lub wzrost -5cm. 2-3 cm w tą czy w tamtą nie mają znaczenia.

Pozdrowienia

OK

a takie narty warto rozważyć?

https://www.krakowsp...11-2019-20.html

#51 szevczi

szevczi

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 01.2019
81
  • Jaworzyna Śląska

Napisano 26 luty 2020 - 19:26

Widzę, że ze skrajności w skrajność, od lajtowych damskich nart na komórki.. :o 

#52 se7

se7

Użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
  • Na forum od: 03.2017
95

Napisano 26 luty 2020 - 19:50

Skrajności są różne. Na przykładzie mojej córki trochę skrobnę. Kilka lat wstecz pojechaliśmy na Stożek w Wiśle. Stok twardy lekko zmuldzony na ścianie. Po kilku przejazdach córka miała dosyć - nogi latają w butach, narty klepią i nie trzymają krawędzie (były po dobrym serwisie). Zapytałem czy pamięta kiedy to było kupione, odpowiedź "jak byłam w gimnazjum". Lata lecą, ćwiczenia techniki robią swoje, buty mogą się wyklepać etc. Dodam, że sprzęt był dobierany dla dziecka ale w kategorii kobiecej więc na wyrost. Za moją namową kupiła buty sportowe Nordica flex 120 i na początek narty Atomic Nomad Ti. W zeszłym sezonie stwierdziła, że te narty już przestały jej wystarczać do zabawy i czas na GS. 

Tak się stało i padło na zakup w okazyjnej cenie Nordica GSR RB ciut powyżej wzrostu, Atomici zostały jako zastępcze do jazdy na stokach z "minerałami".

Wiek córki 25 lat, bardzo wysportowana, kończy studia na AWF. 

#53 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
166
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 20:07

Namawiacie na SL to znajomy podpowiedział takie (z tego co widziałem to jest model juniorski więc pewnie będzie bardziej miękki)n i też mówił, żeby nie kupować za miękkich 

#54 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
9567
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 20:09

Namawiacie na SL to znajomy podpowiedział takie (z tego co widziałem to jest model juniorski więc pewnie będzie bardziej miękki)

Cześć

No to to już jest głupota.

Pozdrowienia

#55 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
9567
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 20:11

OK

a takie narty warto rozważyć?

https://www.krakowsp...11-2019-20.html

Nie. To narty dla dzieci.

Pozdrowienia

#56 szevczi

szevczi

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
81
  • Jaworzyna Śląska

Napisano 26 luty 2020 - 20:21

Skrajności są różne. Na przykładzie mojej córki trochę skrobnę. Kilka lat wstecz pojechaliśmy na Stożek w Wiśle. Stok twardy lekko zmuldzony na ścianie. Po kilku przejazdach córka miała dosyć - nogi latają w butach, narty klepią i nie trzymają krawędzie (były po dobrym serwisie). Zapytałem czy pamięta kiedy to było kupione, odpowiedź "jak byłam w gimnazjum". Lata lecą, ćwiczenia techniki robią swoje, buty mogą się wyklepać etc. Dodam, że sprzęt był dobierany dla dziecka ale w kategorii kobiecej więc na wyrost. Za moją namową kupiła buty sportowe Nordica flex 120 i na początek narty Atomic Nomad Ti. W zeszłym sezonie stwierdziła, że te narty już przestały jej wystarczać do zabawy i czas na GS. 

Tak się stało i padło na zakup w okazyjnej cenie Nordica GSR RB ciut powyżej wzrostu, Atomici zostały jako zastępcze do jazdy na stokach z "minerałami".

Wiek córki 25 lat, bardzo wysportowana, kończy studia na AWF. 

No okej rozumiem, ja też polecałam 1 sklepowe narty i sama na takich jeżdzę, ale komórki to przecież co innego. Dlatego zastanowiło mnie najpierw proponowanie jakiś damskich pozycji a potem jeb komórka. 

#57 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
166
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 20:33

No okej rozumiem, ja też polecałam 1 sklepowe narty i sama na takich jeżdzę, ale komórki to przecież co innego. Dlatego zastanowiło mnie najpierw proponowanie jakiś damskich pozycji a potem jeb komórka. 

a możesz napisać dokładnie jakie narty polecałaś?

#58 szevczi

szevczi

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
81
  • Jaworzyna Śląska

Napisano 26 luty 2020 - 20:42

a możesz napisać dokładnie jakie narty polecałaś?

Kilka postów wyżej polecałam te na których jeżdżę, volkl racetiger sl 160 cm. Bardzo przyjemne, dzięki temu że trochę dłuższe niż klasyczne SL do mojego wzrostu (165 cm), pojedzie się i krótszym i dłuższym skrętem. W gorszych warunkach lód, muldy, też nie robią problemów użytkownikowi, offpiste nie jeździłam na tym modelu. 

Tylko jak też wspominałam, ja nie mam odniesienia do innych nart w tej konkretnej klasie. Ale z tego co wyczytałam w temacie "przegląd narty slalomowych", ktoś tam uznał je za jedne z łatwiejszych sl.

• brachol podziękował za tę wiadomość

#59 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
9567
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 21:06

Kilka postów wyżej polecałam te na których jeżdżę, volkl racetiger sl 160 cm. Bardzo przyjemne, dzięki temu że trochę dłuższe niż klasyczne SL do mojego wzrostu (165 cm), pojedzie się i krótszym i dłuższym skrętem. W gorszych warunkach lód, muldy, też nie robią problemów użytkownikowi, offpiste nie jeździłam na tym modelu. 

Tylko jak też wspominałam, ja nie mam odniesienia do innych nart w tej konkretnej klasie. Ale z tego co wyczytałam w temacie "przegląd narty slalomowych", ktoś tam uznał je za jedne z łatwiejszych sl.

Cześć

W danej grupie nart różnice miedzy modelami różnych firm są kosmetyczne. Zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy a wszystko załatwia adaptacja techniki.

Pozdrowienia

• szevczi podziękował za tę wiadomość

#60 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
166
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 21:16

Tylko takich nowych za 1500 nie kupię 

Z nart z oznaczeniem SL chyba najkorzystniej wypadają Redster S7