Skocz do zawartości

Dojazd bo Bormio


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku grudnia wybieram się do Bormio i tak się zastanawiam którędy najlepiej/najtaniej dojechać? Będę jechał z Poznania tak myślę, że do Monachium i potem chciałem do Innsbrucka i dalej pokazuje nawigacja przez Szwajcarie (trzeba kupować winietę) a ja bym wolał przez Włochy chyba będzie taniej. Podpowie ktoś drogę która można w miarę sprawnie dojechać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale potem przez Szwajcarię i Livigno?

jadąc przez Szwajcarię pamiętaj żeby się wstrzelić w godzinę otwarcia tunelu (ruch wahadłowy) przed Livigno - inaczej czeka Cię niepotrzebny dodatkowy, kilkugodzinhy postój. Tunel oczywiście płatny, ale kupując prześniej online można zaoszczędzićkilka groszy.

Godziny w jakich otwierane są kierunki na wjazd/wyjazd z Livigno :

  • Sobota: 05:00 – 10:00 tylko dla wyjeżdżających z Livigno
  • 10:00 – 11:00 tunel zamknięty
  • 11:00 – 18:00 tylko dla wjeżdżających do Livigno
  • Po godz. 18:00 ponownie ruch wahadłowy
  • Pozostałe dni: 24h ruch wahadłowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilety na tunel kup przez internet. Zaoszczędzisz parę euro . Edit. Nie zauważyłem że kolega wcześniej napisał

Bilety kupię przez internet, a na miejscu będę późnym popołudniem więc albo trafię na wjazd od Szwajcarii albo w ogóle na ruch naprzemienny

dziękuję wszystkim za informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mama pytania do tego "ruchu wahadłowego"? Jaka jest częstotliwość zmian kierunku ruchu, co ile minut, godzin? Jak długo się ewentualnie czeka na przejazd/zmianę kierunku? Czy są korki i można się nie załapać na pożądany kierunek ruchu i trzeba czekać na następną zmia

o ile pamiętam to jak podjechałem pod tunel jako pierwszy czyli tuż po zmianie ruchu to czekałem około 30 minut... co było problemem bo pęcherz mega naciskał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jeżdżę trasą :  Wawa - Poznań - Drezno - Monachium - Garmisch-Partenkirchen - Austria (nadkładając kilka km przez Zams i omijając tunel nie trzeba austriackiej winiety) potem na Szwajcarię (bez winiety) i tunel do Livigno - 42 euro. Tak jadę 14-go grudnia (mam 3 wolne miejsca w aucie, chętnie zawiozę w obie strony).

Czyli w Austrii w ogóle nie kupujesz winiety? 

A na Drezno rozumiem, że autostradą przed Berlinem? Lepiej się jedzie niż A9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Drezno jadę prosto z Wrocławia a nie przez Berlin. Droga bardzo dobra i o wiele krótsza. Austriacka winietka kosztuje tylko 8 euro na 10 dni, można ją dokupić oczywiście i skrócić trochę drogę przez Austrię (chodzi o tunel głównie)

Ale z Wawy najpierw do Poznania i potem Wrocław? To chyba mimo wszystko dłużej niż na Berlin. Jakby była S5 (to ta co miała być gotowa na Euro 2012) to tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do dojazdu to jadąc do wybrałem opcję: Poznań- Monachium-Garmich-Imst-Landeck(tunel)-Zemez-Livigno(tunel)-Bormio. Wyjazd z Poznania 5.15 na miejscu byliśmy o 18.20 trasa w sumie fajna tylko od Garmich jedzie się dość długo (chyba ponad 5 godzin a to jest z 300 km ale przez góry).

Z powrotem już w Austrii ze względu na córkę jechaliśmy autostradą przez Innsbruck i do Monachium (trasa dłuższa o 80 km ale czasowo to samo) Czas przejazdu zbliżony.

Ciekawe jak by to wyszło czasowo jakbym jechał przez Brener i potem przez Włochy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...