Skocz do zawartości

Gardenissima


star

Rekomendowane odpowiedzi

W kategorii dziennikarze na pierwszym miejscu wśród kobiet Anna Kotuchna/Berezik

Wśród dziennikarzy mężczyzn pierwszy Łukasz Kotuchna ( mąż Pani Ani)

Marek Smetana w swojej kategorii szósty

 

Gratulacje.

Cześć

No wiesz przy takich tradycjach rodzinnych... Anie pamiętam jak miała lat 7, jak ją Mietek szkolił, przygotowywał do wyczynowego treningu. Jak uczyłem Kacpra jeździć to trochę się wzorowałem na jego metodzie: jazda , jazda jazda.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem krótki film z jazdą Pani Ani 

http://www.sportpass...2017/aniunia-1/

Tak przypomniała mi się ta dyskusja

http://www.skiforum....kretu/?p=574525

o niewykonalnym ruchu :). Szczególnie widać w skręcie na lewą nogę ten niewykonalny ruch :).

Generalnie masz racje jednak przykład nie najlepszy, forum jest zdominowane filmikami z jazdy po płaskim w odchyleniu bo trzeba szukać prędkości,

na porządnym gigancie to jest jazda do 6 bramki i koniec albo małe szuranko :D

 

Zdecydowanie tak, narta zewnętrzna ma wyprzedzać wewnętrzną  nie jest to cel tylko efekt wcześniejszego wypchnięcia bioder do przodu, nie zrobisz tego bez wysunięcia wewnętrznej, tzn zrobisz na tzw. "goryla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz racje jednak przykład nie najlepszy, forum jest zdominowane filmikami z jazdy po płaskim w odchyleniu bo trzeba szukać prędkości,

na porządnym gigancie to jest jazda do 6 bramki i koniec albo małe szuranko :D

 

Zdecydowanie tak, narta zewnętrzna ma wyprzedzać wewnętrzną  nie jest to cel tylko efekt wcześniejszego wypchnięcia bioder do przodu, nie zrobisz tego bez wysunięcia wewnętrznej, tzn zrobisz na tzw. "goryla".

Na jeździe sportowej się kompletnie nie znam. Ciekawy byłem jak wygląda Pani Ania i znalazłem jej jazdę i tylko szkoda, że taki krótki ten film bo jazda bardzo mi się podoba. Szczególnie, że to jest ujęcie lekko z góry i fajnie widać to co chciałem zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeździe sportowej się kompletnie nie znam. Ciekawy byłem jak wygląda Pani Ania i znalazłem jej jazdę i tylko szkoda, że taki krótki ten film bo jazda bardzo mi się podoba. Szczególnie, że to jest ujęcie lekko z góry i fajnie widać to co chciałem zobaczyć.

Cześć

A Ania ma jeszcze starszą siostrę Martę, też wspaniałą dziewczynę i też świetną narciarkę, zawodniczkę i trenerkę.

Co do ruchu to zastanów się czy w momencie o którym mówisz jest to narta zewnętrzna w skręcie czy już się coś z nią dzieje. 

Sugeruję abyś nie próbował na siłę mi "dokopać" czy też w inny sposób pokazać jaki jestem durny bo tylko się kompromitujesz takim podejście tylko zajął się normalną rozmową na forum. Mogłoby być fajnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeździe sportowej się kompletnie nie znam. Ciekawy byłem jak wygląda Pani Ania i znalazłem jej jazdę i tylko szkoda, że taki krótki ten film bo jazda bardzo mi się podoba. Szczególnie, że to jest ujęcie lekko z góry i fajnie widać to co chciałem zobaczyć.

 

Podoba się bo to jazda sportowa :) , zwróć uwagę na ustawienie barków w szczególności w pierwszym skręcie(drugi jest na lekkim trawersie) barki ustawione są równolegle do "drugiej następnej" hipotetycznej bramki, tak pojedzie tylko zawodnik, dodam dobry zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się bo to jazda sportowa :) , zwróć uwagę na ustawienie barków w szczególności w pierwszym skręcie(drugi jest na lekkim trawersie) barki ustawione są równolegle do "drugiej następnej" hipotetycznej bramki, tak pojedzie tylko zawodnik, dodam dobry zawodnik.

...no i po Gardenissimie,mojej już 9 tej...Konkurencja z roku na rok silniejsza,coraz liczniejsze grupy wiekowe,coraz wyższy poziom.

Niepowtarzalna impreza,choćby ze względu na różne kwietniowe warunki.W zeszłym roku po raz pierwszy skrócona,bo brak śniegu i ciapa,w tym,choć zorganizowana ze względu na święta o tydzień później,diametralnie inne warunki.

Wyjeżdżamy wyciągiem o 6 30,w półmroku i zastajemy stok zalodzony w nocy,a szklista powłoka kojarzy mi się tylko  z halą,polewaną woda.

Potem 700 zawodników gładzi ją na oglądaniu,jadąc ześlizgiem.

Zawsze ci z wyższymi numerami zazdroszczą tym z niskimi,bo my jedziemy po gładkim a oni po dziurach.Tym razem jest odwrotnie-kolega z numerem 506 jedzie po gładkim betonie,ja po szklance i niestety na pierwszej ścianie za słabo zakrawędziowane narty odjeżdżają i technikę ciętą

przeplatam techniką krowy na lodzie ,zwiedzając okolice równoległego slalomu konkurenta,co trafnie uchwycił fotograf /zdj.4/,.Dopiero po kilometrze jakoś się wdrażam,ale efekt końcowy nieimponujący.

Za to,gdy się już zjechało,z krzesła można było podziwiać,jak męczą się inni-widziałem zawodnika,który gdzieś na 5 tej bramce pozbył się nart,ale dzielnie podróżował dalej na plecach ,prawie na dół ściany i nie mógł przerwać tripu.Sędzia bramkowy rzucił się,by zabrać jego nartę,tarasującą bramkę,ale zapomniał,że nie ma raków i z nartą w ręce podążył na dół na plecach śladem zawodnika.

Ale prawdziwi mistrzowie dają sobie radę,choć znacznie niżej podobno był moment,gdzie drobne problemy miał  Innerhofer,który oczywiście wygrał.

Niektórzy ze złości,że byli tylko drudzy,duszą po zawodach znajomego /Frederica Brignone,zdj.5/.Zwycięzcy są spokojni,jak etatowa zwyciężczyni kategorii Old Stars Isolde Kostner na dekoracji /zdj.6/ i Innerhofer /zdj.7/

A na drugi dzień podziwiam,jak męczą się dzieci w krótszym  Gardenissima Kids-ściana puściła i jest całkiem miękko,ale widząc dzieci jako zakałę ludzkości,Pan Bóg zesłał na górę mgłę i ich ewolucje konkurowały z naszymi...Za to nagrody wręczał im sam Kristoffersen...WP_20180407_07_01_36_Pro1.jpg WP_20180407_07_35_22_Pro1.jpg WP_20180410_13_21_44_Pro1.jpg WP_20180407_12_14_30_Pro1.jpg WP_20180407_16_09_28_Pro1.jpg

Załączone miniatury

  • WP_20180407_16_16_18_Pro1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i po Gardenissimie,mojej już 9 tej...Konkurencja z roku an rok silniejsza,coraz liczniejsze grupy wiekowe,coraz wyższy poziom.

Niepowtarzalna impreza,choćby ze względu na różne kwietniowe warunki.W zeszłym roku po raz pierwszy skrócona,bo brak śniegu i ciapa,w tym,choć zorganizowana ze względu na święta o tydzień później,diametralnie inne warunki.

Wyjeżdżamy wyciągiem o 6 30,w półmroku i zastajemy stok zalodzony w nocy,a szklista powłoka kojarzy mi się tylko  z halą,polewaną woda.

Potem 700 zawodników gładzi ją na oglądaniu,jadąc ześlizgiem.

Zawsze ci z wyższymi numerami zazdroszczą tym z niskimi,bo my jedziemy po gładkim a oni po dziurach.Tym razem jest odwrotnie-kolega z numerem 506 jedzie po gładkim betonie,ja po szklance i niestety na pierwszej ścianie za słabo zakrawędziowane narty odjeżdżają i technikę ciętą

przeplatam techniką krowy na lodzie ,co trafnie uchwycił fotograf /zdj.4/,zwiedzając okolice równoległego slalomu konkurenta.Dopiero po kilometrze jakoś się wdrażam,ale efekt końcowy nieimponujący.

Za to,gdy się już zjechało,z krzesła można było podziwiać,jak męczą się inni-widziałem zawodnika,który gdzieś na 5 tej bramce pozbył się nart,ale dzielnie podróżował dalej na plecach ,prawie na dół ściany i nie mógł przerwać tripu.Sędzia bramkowy rzucił się,by zabrać jego nartę,tarasującą bramkę,ale zapomniał,że nie ma raków i z nartą w ręce podążył na dół na plecach śladem zawodnika.

Ale prawdziwi mistrzowie dają sobie radę,choć znacznie niżej podobno był moment,gdzie drobne problemy miał  Innerhofer,który oczywiście wygrał.

Niektórzy ze złości,że byli tylko drudzy,duszą po zawodach znajomego /Frederica Brignone,zdj.5/.Zwycięzcy są spokojni,jak etatowa zwyciężczyni kategorii Old Stars Isolde Kostner na dekoracji /zdj.6/

A na drugi dzień podziwiam,jak męczą się dzieci w krótszym  Gardenissima Kids-ściana puściła i jest całkiem miękko,ale widząc dzieci jako zakałę ludzkości,Pan Bóg zesłał na górę mgłę i ich ewolucje konkurowały z naszymi...Za to nagrody wręczał im sam Kristoffersen...attachicon.gifWP_20180407_07_01_36_Pro1.jpgattachicon.gifWP_20180407_07_01_36_Pro1.jpgattachicon.gifWP_20180407_07_35_22_Pro1.jpgattachicon.gifWP_20180410_13_21_44_Pro1.jpgattachicon.gifWP_20180407_12_14_30_Pro1.jpgattachicon.gifWP_20180407_16_09_28_Pro1.jpg

Musze Twoj post przeczytac tacie bo od soboty placze ze mu narty nie trzymaly i pojechal dno:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...