Skocz do zawartości

Zdolny :):):)


robertdr

Rekomendowane odpowiedzi

Skubany. W pewnym sensie przebił Bodego, który przez ostatnie dziesięć lat był stawiany za przykład mistrzowskiej koorydnacji i utrzymywania równowagi. Z tym, że Miller jechał sg i nie ukończył, a Babicki dh i dojechał. Pozdrawiam

Akurat dzisiaj przed startem był wywiad z Bode i opowiadał o swojej sytuacji. Stwierdził, że brakło mu siły.

Tak że nasz siłę ma, trochę kasy z PZN i będzie dobrze bo widać, że chłopak nie zbija bąków.

A ile daje atletyczne przygotowanie pokazuje Hirscher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja bym się jedynie uprzejmie zapytał jego serwisantów na jaką siłę wypięcia ustawili wiązania... 

 

Jakim cudem mu wiązanie puściło?

 

 

 

Wiązania na pewno były ustawione dobrze.

Przy takich prędkościach pojawić się może duża, krótkotrwała siła dynamiczna spowodowana grudką lodu lub małą dziurą.

To raczej świadczy o małej elastyczności wiązania.

Elastyczność to zdolność powrotu buta na swoje miejsce po ustąpieniu trwającej chwilę siły dynamicznej.

Kiedyś gazety mierzyły ten parametr i podawały go w wartości liczbowej.

Wiadomo było, że przód Marker i tył Look były poza zasięgiem konkurencji.

 

Na pewno Salomon/Atomic są "mało wybitne" w tym aspekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązania na pewno były ustawione dobrze.

Przy takich prędkościach pojawić się może duża, krótkotrwała siła dynamiczna spowodowana grudką lodu lub małą dziurą.

To raczej świadczy o małej elastyczności wiązania.

Elastyczność to zdolność powrotu buta na swoje miejsce po ustąpieniu trwającej chwilę siły dynamicznej.

Kiedyś gazety mierzyły ten parametr i podawały go w wartości liczbowej.

Wiadomo było, że przód Marker i tył Look były poza zasięgiem konkurencji.

 

Na pewno Salomon/Atomic są "mało wybitne" w tym aspekcie :)

Mam kolegów,którzy nawet w amatorskich gigantach potrafili wypinać stale wiązania 16 podkręcone do końca,ja z kolei nigdy tego nie doznaję,co chyba niezbyt dobrze świadczy od dynamice docisku.A mechanizm jest prosty-jak pisałeś ,but nie zdąży wracać do osi podłużnej,tylko każde kolejne drganie,zwłaszcza na "zębach' wyciętych w lodzie obraca go o wycinek kąta od poprzedniego położenia...I sumujący się kąt wypina nawet takie wiązanie,jakie kiedyś zdarzyło mi się kupić /przez pomyłkę/ -miało skalę od 15 do 30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...