Skocz do zawartości

taka sytuacja...


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ale wiem co to podpis elektroniczny, do czego służy i co daje. Nie jest możliwe elektroniczne przekazywanie danych, w sposób uniemożliwiający weryfikacji poprawności (w sensie, że nikt po drodze danych nie zmodyfikował), bez podpisu elektronicznego. Pozdr Marcin

I kolejne kilka stówek na koszt minipodatnika w plecy.... ))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I kolejne kilka stówek na koszt minipodatnika w plecy.... ))


No cóż, Michał. Alternatywa to spacer do urzędu z dwiema kopiami, dokłądne sprawdzenie, zę kopie są zgodne, pieczątki podpisy itd.
Mimo wszystko chyba się opłaca :)
Pozdr
Marcin

PS: Wysłanie dokumentów pocztą nie daje gwarancji obu stronom, że to, co doszło jest identyczne z tym, co zostało wysłane :)

PS2: Widzę, że JPK można podpisać profilem zaufanym, który jest dostępny za darmo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wiem co to podpis elektroniczny, do czego służy i co daje.
Nie jest możliwe elektroniczne przekazywanie danych, w sposób uniemożliwiający weryfikacji poprawności (w sensie, że nikt po drodze danych nie zmodyfikował), bez podpisu elektronicznego.
Pozdr
Marcin

Miałem się, nie wypowiadać, ale któryś już raz w tym wątku pojawiła się nieprawdziwa informacja, i nie wytrzymałem.

 

Otóż Panowie - komercyjny certyfikat kwalifikowany (podpis elektroniczny) NIE jest niezbędny do wysyłania plików JPK dla mikroprzedsiębiorcy.

dowód: (sprawdzone przed chwilą)

Wystarczy bezpłatny profil zaufany  ePUAP

http://www.finanse.m...iorcow#contents

 

Tak więc, zanim coś się napisz, warto to sprawdzić, by nie ośmieszać się publicznie.

 

Pozdrawiam, płatnik VAT, mikroprzedsiebiorca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się, nie wypowiadać, ale któryś już raz w tym wątku pojawiła się nieprawdziwa informacja, i nie wytrzymałem.
 
Otóż Panowie - komercyjny podpis kwalifikowany NIE jest niezbędny do wysyłania plików JPK dla mikroprzedsiębiorcy.
dowód: (sprawdzone przed chwilą)
Wystarczy bezpłatny profil zaufany  ePUAP
http://www.finanse.m...iorcow#contents
 
Tak więc, zanim coś się napisz, warto to sprawdzić, by nie ośmieszać się publicznie.
 
Pozdrawiam, płatnik VAT, mikroprzedsiebiorca


Patrz post wyżej, PS2 :)
Technicznie jednak to wychodzi na to samo. Dokument jest podpisany elektronicznie, weryfikacją twojej tożsamości zajmuje się np bank.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz post wyżej, PS2 :)
Technicznie jednak to wychodzi na to samo. Dokument jest podpisany elektronicznie, weryfikacją twojej tożsamości zajmuje się np bank.

od 1 stycznia 2018 nie ma możliwości składania VAT 7 w wersji papierowej..........., a JPK tym bardziej

 

technicznie - zgoda, ale wcześniej  padał zarzut, że pojawia się kolejny koszt, e profil zaufany jest jednak (przynajmniej na razie bezpłatny)  (wiem , nie Ty to pisałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wiem co to podpis elektroniczny, do czego służy i co daje.
Nie jest możliwe elektroniczne przekazywanie danych, w sposób uniemożliwiający weryfikacji poprawności (w sensie, że nikt po drodze danych nie zmodyfikował), bez podpisu elektronicznego.
Pozdr
Marcin

 

Podpis elektroniczny to zwykły plik szyfrowany, tyle że certyfikowany centralnie. 

Szyfrować można różnymi kluczami. Jest taki jeden klucz, który -teoretycznie- znasz tylko Ty i Twój US. I to wystarcza do e-VAT dla mikrofirmy

 

A że podpis elektroniczny jest lepszy... To nie filmy o James'ie Bondzie. Papierową deklarację też ktoś mógł za Ciebie podpisać i złożyć (fałszywą) a jakoś nie było z tym problemu

 

 

 

 

 

Miałem się, nie wypowiadać, ale któryś już raz w tym wątku pojawiła się nieprawdziwa informacja, i nie wytrzymałem.

 

Otóż Panowie - komercyjny certyfikat kwalifikowany (podpis elektroniczny) NIE jest niezbędny do wysyłania plików JPK dla mikroprzedsiębiorcy.

dowód: (sprawdzone przed chwilą)

Wystarczy bezpłatny profil zaufany  ePUAP

http://www.finanse.m...iorcow#contents

 

Tak więc, zanim coś się napisz, warto to sprawdzić, by nie ośmieszać się publicznie.

 

Pozdrawiam, płatnik VAT, mikroprzedsiebiorca

 

 

No to teraz spróbuj wygenerować w programie księgowym KPiR   plik JPK-VAT lub magazynowym JPK-MAG i spróbuj to podpisać tymże profilem zaufanym i wysłać, tak żeby wszystko poszło z automatu i od strzału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz spróbuj wygenerować w programie księgowym KPiR   plik JPK-VAT lub magazynowym JPK-MAG i spróbuj to podpisać tymże profilem zaufanym i wysłać, tak żeby wszystko poszło z automatu i od strzału...


No na razie albo za darmo albo w pełni automatycznie :)
Z drugiej strony- procedura podpisu profilem zaufanym nie wygląda skomplikowanie, raz w miesiącu do przeżycia.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Michał. Alternatywa to spacer do urzędu z dwiema kopiami, dokłądne sprawdzenie, zę kopie są zgodne, pieczątki podpisy itd. Mimo wszystko chyba się opłaca :) Pozdr Marcin PS: Wysłanie dokumentów pocztą nie daje gwarancji obu stronom, że to, co doszło jest identyczne z tym, co zostało wysłane :) PS2: Widzę, że JPK można podpisać profilem zaufanym, który jest dostępny za darmo?

Jak widzisz alternatywa jest. Bez podatku na Certum. Wiesz, jakoś przez 30 lat nikt w US nie kontrolował zgodności kopii..... ))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz alternatywa jest. Bez podatku na Certum.
Wiesz, jakoś przez 30 lat nikt w US nie kontrolował zgodności kopii..... ))


A powinien :)
Jaka to poza tym alternatywa? Duże przedsiębiorstwo, z tysiącami faktur miesięcznie peewnie by w postaci papierowej przez kilka dni składało dokument JPK (bo to byłby plik papierów :) ), potem by ktoś musiał wklepać do komputera i wszyscy by się dziwili czemu tyle ludzi musi pracować w tym US.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinien :)
Jaka to poza tym alternatywa? Duże przedsiębiorstwo, z tysiącami faktur miesięcznie peewnie by w postaci papierowej przez kilka dni składało dokument JPK (bo to byłby plik papierów :) ), potem by ktoś musiał wklepać do komputera i wszyscy by się dziwili czemu tyle ludzi musi pracować w tym US.
Pozdr
Marcin

Cały szkopuł w tym , że wszystkich wrzuca się do jednego worka . I tak firmy jednoosobowe lub zatrudniające kilka osób traktuje się tak samo jak duże przedsiębiorstwa i wymaga się tych samych sprawozdań , dokumentów itp (jakie to są koszty , wie każdy kto się z tym zetknął ) . Ponadto ciągle słyszę , że jak nie wyrażam zgody na dodatkowe lub powielające się "sprawozdania " tzn ,że jestem złodziejem .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały szkopuł w tym , że wszystkich wrzuca się do jednego worka . I tak firmy jednoosobowe lub zatrudniające kilka osób traktuje się tak samo jak duże przedsiębiorstwa i wymaga się tych samych sprawozdań , dokumentów itp (jakie to są koszty , wie każdy kto się z tym zetknął ) . Ponadto ciągle słyszę , że jak nie wyrażam zgody na dodatkowe lub powielające się "sprawozdania " tzn ,że jestem złodziejem .

Pozdrawiam

To nieprawda, małe firmy mają księgowość prowadzoną przez zewnętrzne kancelarie podatkowe i to kancelarie będą się martwić od 2018 jak zapewnić obsługę JPK dla swoich klientów. Poza tym małe firmy na ogół nie prowadzą pełnej księgowości i te sprawozdania są naprawdę małe i proste. Jeśli prowadzą pełną księgowość samodzielnie to nie są już takie małe. 

Ja się tym w ogóle nie martwię, że będę musiał podlegać obowiązkowi JPK. To moja kancelaria ma się do tego dostosować bo to ona będzie wysyłać za mnie JPK.

Do wysyłki wystarczy ePupa która jest darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To moja kancelaria ma się do tego dostosować bo to ona będzie wysyłać za mnie JPK.

Do wysyłki wystarczy ePupa która jest darmowa.

 

Polm, nawet jeśli prowadzi Cię biuro rachunkowe i będzie wysyłać za Ciebie JPK-VAT, to poczytaj sobie co to jest JPK-MAG czy JPK-FA i kto go będzie najpóźniej od czerwca musiał wysyłać. Na szczęście nie comiesięcznie, ale "narzędzie" do tego musisz mieć. Ale jeśli będziesz miał życzliwego sąsiada to i co miesiąc.

No i nie używaj słowa "nieprawda" jeśli nie znasz całokształtu. Znam całkiem sporo mikrofirm, które księgują się same.

 

 

Jak widzisz alternatywa jest. Bez podatku na Certum.
Wiesz, jakoś przez 30 lat nikt w US nie kontrolował zgodności kopii..... ))

 

 

A powinien :)
 

 

Kontrola była. WYSTARCZAJĄCA  :) . Polegała na tym, że musiałeś składać VAT co miesiąc i mogłeś tylko raz, następne musiały być korekty. Gdyby ktoś w ciemno złożył za Ciebie deklarację, to nie złożyłbyś swojej bo US by jej nie przyjął (lub zaraz miałbyś telefon z US o niezgodności). Z kolei korekta bez znajomości deklaracji pierwotnej też by nie przeszła.

 

 

Generalnie widzę w tym wątku, iż na tezę że państwo za mgliste obietnice dokłada mi kolejny obowiązek dostaję odpowiedzi:

 

1) za luksus (automatyzacji) muszę płacić (choć dotąd nie musiałem - czyli wracamy do epoki samochodów na parę)

2) no tak, ale tego jest tak mało, że to w zasadzie nie problem i da się to zrobić na piechotę (Profil zaufany, ePUAP itp.)

 

 

samej tezie jakoś nikt nie zaprzeczył  ;)

 

 

Niektóre wypowiedzi przypominają mi moją mamę, która jest doskonale zorientowana co w firmie robię źle, czego nie dopilnowuję i jak temu powinienem zaradzić. Tyle że moja mama nigdy firmy nie prowadziła i jak sama twierdzi nie nadaje się do tego. Więc koniec końców, to ja, człowiek mocno niedoskonały i ułomny, muszę jakoś ciągnąć -choć kulawo- tę moją firmę żeby całkiem nie splajtowała  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz spróbuj wygenerować w programie księgowym KPiR   plik JPK-VAT lub magazynowym JPK-MAG i spróbuj to podpisać tymże profilem zaufanym i wysłać, tak żeby wszystko poszło z automatu i od strzału...

Znam takich, co generują plik JPK z Excela i wysyłaj a go z pomocą apki udostępnionej przez MF.

Da się.....

 

Oczywiście jak ktoś ma komercyjny program księgowy, to ma trzy wyjścia (a nawet cztery)

1. zaktualizować go do postaci obsługującej JPK (praktycznie wszyscy liczący się producenci softu księgowego zapewniają aktualizację)

2. zmienić program na taki, który działa dobrze

3. używać Excela i z niego wyeksportować dane do szablonu udostępnionego przez MF

 

4. Wyrejestrować sie z VAT.......( jako akt desperacji)

 

 

PS - czekam na śnieg - może wrócą rozmowy głównie  nartach - bo tu powiało donosicielstwem, czarnowidztwem i fskalizmem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, co generują plik JPK z Excela i wysyłaj a go z pomocą apki udostępnionej przez MF.

Da się.....

 

Oczywiście jak ktoś ma komercyjny program księgowy, to ma trzy wyjścia (a nawet cztery)

1. zaktualizować go do postaci obsługującej JPK (praktycznie wszyscy liczący się producenci softu księgowego zapewniają aktualizację)

2. zmienić program na taki, który działa dobrze

3. używać Excela i z niego wyeksportować dane do szablonu udostępnionego przez MF

 

4. Wyrejestrować sie z VAT.......( jako akt desperacji)

 

 

PS - czekam na śnieg - może wrócą rozmowy głównie  nartach - bo tu powiało donosicielstwem, czarnowidztwem i fskalizmem.....

Cześć

Jak ja bym Ci powiedział, kogo ja znam i co generowali to byś przyjacielu zemdlał. Tylko po co?

A powiało "normalnością" po prostu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polm, nawet jeśli prowadzi Cię biuro rachunkowe i będzie wysyłać za Ciebie JPK-VAT, to poczytaj sobie co to jest JPK-MAG czy JPK-FA i kto go będzie najpóźniej od czerwca musiał wysyłać. Na szczęście nie comiesięcznie, ale "narzędzie" do tego musisz mieć. Ale jeśli będziesz miał życzliwego sąsiada to i co miesiąc.

No i nie używaj słowa "nieprawda" jeśli nie znasz całokształtu. Znam całkiem sporo mikrofirm, które księgują się same.

 

 

Znam całość JPK, nie tylko VAT. Do wszystkich popularnych programów FK są moduły JPK. To naprawdę nie jest problem. Problem miały duże podmioty które miały duże ERP bo startowały jako pierwsze, a modyfikacja ERP to spore pieniądze. W międzyczasie zmieniła się też trochę struktura plików. Były też problemy z odbieraniem UPO i ogólnie działaniem ws po stronie MF. To już zostało przetarte.

Pewnie, że są firmy które same się księgują, ale nie robią tego ręcznie. Prawda ? Mają jakieś WF magi, Symfonie, Kapery itp. Do tego softu są moduły JPK. Całość, nie tylko VAT.

 

Podobne rozwiązania istnieją na "zachodzie" od lat 90. Standard od 2008. Nie róbmy wioski i nie narzekajmy na wszystko co się da, tylko dlatego, że możemy sobie ponarzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak ja bym Ci powiedział, kogo ja znam i co generowali to byś przyjacielu zemdlał. Tylko po co?

A powiało "normalnością" po prostu.

Pozdrowienia

i po co te Twoje jak zwykle zgryźliwe uwagi?

 

napisałem tylko w odpowiedzi, że da się inaczej, a niektórzy muszą się oczywiście odezwać.

 

chyba szkoda czau na takie dyskusje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam całość JPK, nie tylko VAT. Do wszystkich popularnych programów FK są moduły JPK. To naprawdę nie jest problem. Problem miały duże podmioty które miały duże ERP bo startowały jako pierwsze, a modyfikacja ERP to spore pieniądze. W międzyczasie zmieniła się też trochę struktura plików. Były też problemy z odbieraniem UPO i ogólnie działaniem ws po stronie MF. To już zostało przetarte.

Pewnie, że są firmy które same się księgują, ale nie robią tego ręcznie. Prawda ? Mają jakieś WF magi, Symfonie, Kapery itp. Do tego softu są moduły JPK. Całość, nie tylko VAT.

 

Podobne rozwiązania istnieją na "zachodzie" od lat 90. Standard od 2008. Nie róbmy wioski i nie narzekajmy na wszystko co się da, tylko dlatego, że możemy sobie ponarzekać.

 

JPK, FK, ERP, UPO - chłopaki wy to jesteście specjaliści. Ja o takich nartach nawet nie słyszałem, a co dopiero widzieć i jeździć :):):)

Pasjonujący temat, a Sese zaczął od lekko zmienionych strojów narciarskich :)

 

pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie, że są firmy które same się księgują, ale nie robią tego ręcznie. Prawda ? Mają jakieś WF magi, Symfonie, Kapery itp. Do tego softu są moduły JPK. Całość, nie tylko VAT.

 

 

 

Kolejne teoretyczne rozważania. Toć o tym piszę: spróbuj przepchnąć przez taki program plik JPK i podpisać go czymś innym niż podpis elektroniczny. eVAT podpiszesz a JPK już nie. Profil zaufany możesz sobie w buty włożyć. De facto, wszyscy którzy do tej pory podpisywali e-deklaracje dotychczasowym kluczem zostali wkręceni w podpis elektroniczny, bo mało kto zdecyduje się na generowanie w KPiR pliku JPK, potem ręczne kombinacje żeby go podpisać profilem zaufanym, potem przepchnąć przez ePUAP itd.   

 

Czyli jest GORZEJ w sytuacji kiedy niewiele trzeba żeby było bardziej normalnie. I nie ma znaczenia dla mnie, czy dziś rządzi ta czy inna partia. Zrozumcie to Teoretycy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne teoretyczne rozważania. Toć o tym piszę: spróbuj przepchnąć przez taki program plik JPK i podpisać go czymś innym niż podpis elektroniczny. eVAT podpiszesz a JPK już nie. Profil zaufany możesz sobie w buty włożyć. De facto, wszyscy którzy do tej pory podpisywali e-deklaracje dotychczasowym kluczem zostali wkręceni w podpis elektroniczny, bo mało kto zdecyduje się na generowanie w KPiR pliku JPK, potem ręczne kombinacje żeby go podpisać profilem zaufanym, potem przepchnąć przez ePUAP itd.   

 

Czyli jest GORZEJ w sytuacji kiedy niewiele trzeba żeby było bardziej normalnie. I nie ma znaczenia dla mnie, czy dziś rządzi ta czy inna partia. Zrozumcie to Teoretycy 

Nie sprawdziłeś. Ja sprawdziłem. Pisałem, że się na tym znam więc nie pisz o teoretykach.

Plik jpk_kr zrobiłem z pomocą ark. excela z tej strony

http://www.pit.republika.pl/jpk.htm

Są tam arkusze dla wszystkich typów plików i są zgodne z ostatnią wersją xsd ze strony mf.

Przykładowy plik jpk_kr który zrobiłem

jpkkr3.jpg

 

 

Następnie z tej strony pobrałem klienta

http://www.finanse.m.../jpk/klient-jpk

Zrobiłem to co tam trzeba zrobić

i doszedłem do tego etapu 

jpkkr2.jpg

Następnie przeszedłem pod wskazany adres (click). Plik czekał do podpisu. 

Podpisałbym go ale po zmianie sposobu autoryzacji (z mail na sms) przegapiłem termin i mam teraz profil nieważny.

Gdybym miał ważny to przesłałbym plik i pobrał upo.

 

Całość zajęła mi 30 minut. Instalacja, rozpoznanie o co chodzi z arkuszem, wypełnieniem i próbą wysłania.

Cały soft który cokolwiek ma wspólnego z księgowością został zaktualizowany. Nawet taki nie do końca księgowy program jak Somed (to z Twojej branży) też został wzbogacony o jpk.

Ps.

Pliki jpk w celach testowych można wysyłać używając NIP złożonego z samych 1.

Po zaktualizowaniu profilu powtórzę jeszcze raz tę zabawę aż do pobrania upo.

Wybrałem KR bo dotyczy dużych podmiotów i skoro to się da podpisać profilem to wszystko można podpisać. Następnym razem wezmę książkę przychodów i rozchodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sprawdziłeś. Ja sprawdziłem. Pisałem, że się na tym znam więc nie pisz o teoretykach.

Plik jpk_kr zrobiłem z pomocą ark. excela z tej strony

 

 

 

Litości.... 

Przeczytaj jeszcze raz o czym piszę, bo chyba jednak jesteś teoretykiem.

Spróbuj wygenerować jpk w -choćby prostym, za kilka stów- PROGRAMIE KSIĘGOWYM do KPiR. I spróbuj go podpisać w tymże programie tymi swoimi metodami. NIE DA RADY, musisz mieć podpis kwalifikowany.

W przeciwnym razie jesteś skazany na te swoje linijeczki w Excelu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości.... 

Przeczytaj jeszcze raz o czym piszę, bo chyba jednak jesteś teoretykiem.

Spróbuj wygenerować jpk w -choćby prostym, za kilka stów- PROGRAMIE KSIĘGOWYM do KPiR. I spróbuj go podpisać w tymże programie tymi swoimi metodami. NIE DA RADY, musisz mieć podpis kwalifikowany.

W przeciwnym razie jesteś skazany na te swoje linijeczki w Excelu......

Jacek. Użyłem Excela żeby było jasne, że nawet makra w Excelu ludzie popisali do tego. 

 

Nie podpisujesz tego w programie do księgowości.  Masz do tego aplikację tu 

http://www.finanse.m.../jpk/klient-jpk

 

Program księgowy ma Ci zrobić tylko plik XML zgodny z xsd podanymi na stronie MF. 

To nie jest fizyka kwantowa, tylko bardzo prosta rzecz.

Jeśli program tego nie umie, to trzeba zrobić plik CSV i ten plik CSV wczytać do tego Excela.

 

Gdy masz XML to  uruchamiasz klienta, wskazujesz plik XML. Następuje weryfikacja zgodności z plikiem xsd dla danego typu jpk i potem masz ekran na którym masz do wyboru podpisanie za pomocą podpisu kwalifikowanego albo profilu zaufanego.

 

Tak to działa w każdym dużym podmiocie który od ponad roku musi wysyłać JPK ze swojego ERP. Najpierw eksport, potem już poza ERP wysyłka. Do samej wysyłki można użyć tego darmowego klienta z mf albo kupić sobie np.: to https://jpk.dobry.pl/czy jeszcze coś innego. Sam etap podpisywania i wysyłki nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polm, przecież ja to wszystko wiem. Za to Ty chyba nie wiesz, że poza ERP gdzie w firmie siedzi sztab informatyków, w programach księgowych dla szarych zjadaczy chleba ( a znam tych programów co najmniej kilka, bo je klientom instaluję) funkcjonuje to tak, że w programie księgowym, po zaksięgowaniu masz 2 przyciski: "generuj e-deklarację/JPK" oraz "wyślij e-deklarację/JPK". I to wystarcza. Jesli masz podpis kwalifikowany, to po wciśnięciu "wyślij" dodatkowo wyskakuje okienko do pin-u. Nie trzeba robić ekwilibrystyki o jakiej piszesz. I do tej pory to tak właśnie działało z tym, że mikrofirmy mogły podpisywać e-deklaracje polem nr xxx z PIT-u. I tak to funkcjonowało przez ostatnie lata i nie było z tym problemu i było bezpiecznie i wiarygodnie. Teraz nowa władza wprowadziła JPK i zamiast utrzymać dotychczasowy sposób podpisywania dla mikrofirm, po prostu wywaliła tę możliwość. I o tym utrudnianiu właśnie piszę. Większość ludzi która umie jedynie przyciskać 2 w/w przyciski, będzie w praktyce zmuszona do zakupu podpisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przecież to jeden grzyb czy to będzie podpisane podpisem kwalifikowanym czy profilem. Efekt jest ten sam trzeba do aplikacji dorobić guziki i je obsłużyć. Epupap ma API i jeśli producent programu księgowego potrafi zrobić strukturę Xades podpisem kwalifikowanym to zrobi to w taki sam sposób Epupapem. Kwestia jest tylko w jaki sposób pozyskiwany jest klucz prywatny, czy z Epupapu czy z czytnika karty.

Dla obsługi czytnika to klika linii, dla API nie próbowałem ale zapoznam się w wolnej chwili i myślę, że to też max 15 linii. 

 

JPK to chyba jednak poprzednia władza wymyśliła. Ta tylko wdrożyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...