Skocz do zawartości

Ciekawe promocje


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie nie wiem gdzie ten temat załozyć, ale może tutaj będzie odpowiednio...

 

Wymieniamy sie często informacjami o dobrych przecenach i promocjach..

może warto byłoby skoncentrowac tow  jeden wątek.

 

i tak.

 

wczoraj bylem w Skiteamie

i przecenione jest wiele rzeczy ale naprawdę ciekawa cenę mają

np Dynastary Legend 85   178 cm

przecenione z 2600 na 769 pln....  owszem model sprzed 3 lat ale narta wg testów całkiem niezła..  Szukałem w necie i najtaniej znalazłem za 1100,- pln

 

dodatkowo w Lidlu, który jak wiadomo nie jest potentatem w dostawach sprzętu narciarskiego będzie akcja zima czy jakoś tak

i będą podgrzewane wkładki do butów... 99 pln w komplecie z akumulatorami...

patrzyłem na zdjęciu

http://www.lidl.pl/p...Detail&id=23950

i wygląda na to że element grzejny można by nawet "przełożyć" do wkładek które są juz w butach

zamiast wymieniać cale wkładki bo oczywiście niewiadomo jak z wykonaniem samej wkładki lidlowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

dodatkowo w Lidlu, który jak wiadomo nie jest potentatem w dostawach sprzętu narciarskiego będzie akcja zima czy jakoś tak

i będą podgrzewane wkładki do butów... 99 pln w komplecie z akumulatorami...

patrzyłem na zdjęciu

http://www.lidl.pl/p...Detail&id=23950

i wygląda na to że element grzejny można by nawet "przełożyć" do wkładek które są juz w butach

zamiast wymieniać cale wkładki bo oczywiście niewiadomo jak z wykonaniem samej wkładki lidlowej...

Wygląda nieźle, nawet wtyczki podobne do Thermic'a. Tylko że chyba inne napięcie działania - Thermic działa chyba na 6V (4x AA lub system akumulatorowy) a w Lidlu widzę produkt o napięciu 3.6V - obawiam, się, że oryginalne wkładki nie zadziałają dobrze.

Czyli albo komplet albo nici

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, nawet wtyczki podobne do Thermic'a. Tylko że chyba inne napięcie działania - Thermic działa chyba na 6V (4x AA lub system akumulatorowy) a w Lidlu widzę produkt o napięciu 3.6V - obawiam, się, że oryginalne wkładki nie zadziałają dobrze.

Czyli albo komplet albo nici

No właśnie ale że za niskie napięcie ???  3,6 V jest chyba wystarczające... do rozgrzania elementu grzejnego :-)  ( wystarczy sprawdzić tylną ściankę w telefonie komorkowym :-) :-)  ) 

zastanawiam się bardziej nad przełożeniem ( odklejeniem ) samego elementu grzejnego... i przyklejeniu go pod oryginalną wkładkę w bucie... ewentualnie wycięcie kawałka wkładki z tym elementem ( w kształcie koła ) i " wstawienie" w odpowiednia "dziurę" w oryginalnych wkładkach...

 

Z drugiej strony Oryginalne wkładki to raczej tez nie high end.... Wczoraj wyciągałem swoje z Tecnic i szału nie ma :-)  Sidas to to nie jest...

 

Bardziej tez patrzę na to rozwiazanie pod kątem kobiet i dzieci, ktorym z reguły stopy najbardziej marzną... Za cenę jednych wkładek Thermic`a  mam 4 lidla :-)

 

 

 

a co do trwałości...

w końcu dają na to 3 lata gwarancji...

jakby zresztą wytrzymało te 3 sezony to i tak świetnie... 30 pln /sezon to kwota w budżecie narciarskim słabo zauważalna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o ciekawych promocjach kurtek ?

http://www.snowinn.c...rtas&idioma=pln

tu są przeceny

i ogólnie coraz więcej pojawia sie przecenionych ubieglorocznych..

 

i tutaj też... z mojej ulubionej :-) firmy

http://www.motorama.it/sci-R8.htm

większość ubiegłorocznej kolekcji z membraną d-dry ( 20000/20000 ) przeceniona o 50 %

 

 

Choć oczywiście zależy w jakie kurtki celujemy...

bo kurtkę na narty można kupić za 5 tys a i za 69 pln...

http://www.denley.pl...arskie-351.html

tutaj np. są tańsze   choć nie wiem jak z jakością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtek jest masa

 

to jest coś co mnie zainteresowało marka dla mnie z absolutnej górnej półki jeśli chodzi o sprzęt więc może przenosi się to na ciuchy:

 

z primaloftem ale lekka więc chyba nie bedzie zbyt ciepła

https://www.polarspo...ant-hybrid.html

 

a tu z gore poniżej 1000 zł

 

https://www.polarspo...991&qrtc_pos=10

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka taniego swetra puchowego to w Decathlonie w Katowicach przy DTŚ jest za 89zł (rozmiary S, M, L) ten sweterek:

http://www.decathlon...id_8287236.html

ok. 100g wypełnienia - puch 90/10, waga real ok 280g, bez powłoki hydrofobowej.
Może jakość nie jest najwyższej klasy jak YETI, Dynafit itp, ale za tą cene... :) sam używam wersji szarej i to jest najlepszy stosunek cena/jakość.

A w Decathlon Easy w Katowicach śą koszulki z długim rękawem (rozm tylko XL) 100% z wełny merino po 35zł (normalna cena chyba 219zł).

 

Pozdrawiam

Tomek
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka taniego swetra puchowego to w Decathlonie w Katowicach przy DTŚ jest za 89zł (rozmiary S, M, L) ten sweterek:

http://www.decathlon...id_8287236.html

ok. 100g wypełnienia - puch 90/10, waga real ok 280g, bez powłoki hydrofobowej.
Może jakość nie jest najwyższej klasy jak YETI, Dynafit itp, ale za tą cene... :) sam używam wersji szarej i to jest najlepszy stosunek cena/jakość.

A w Decathlon Easy w Katowicach śą koszulki z długim rękawem (rozm tylko XL) 100% z wełny merino po 35zł (normalna cena chyba 219zł).

 

Pozdrawiam

Tomek
 

 

Po 90 zł wziąłbym ze 3 na prezenty :) - szkoda, że nie we Wro...

 

Taki sweter to naprawdę świetna sprawa - niezwykle wygodny, kompresuje się do małego pakunku i jest b. ciepły. Bardzo dobry sweter puchowy określa formuła 3 x 2/3 x 1/3 czyli termika 3 polarów, masa 2/3 masy jednego polara, po spakowaniu objętość 1/3 jednego polara. Ten pewnie aż taki dobry nie jest ale myślę, że każdy doceni zalety tego ciucha. Tylko na wodę trzeba uważać bo łatwo można go zniszczyć, szczególnie, że nylon bez warstwy hydrofobowej.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

jak się ma bielizna z Merino  nawet taka lidlowa do termoaktywnej... bardziej renomowanych marek  ?

coś to warte ?

 

Trochę inaczej działa (do poczytania w necie)...Ta z lidla ma 42% wełny...pośrednia między bluzami 100% merino - może to likwidować trochę wad 100% merino. Raczej by trzeba kupić i przetestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 90 zł wziąłbym ze 3 na prezenty :) - szkoda, że nie we Wro...

 

Taki sweter to naprawdę świetna sprawa - niezwykle wygodny, kompresuje się do małego pakunku i jest b. ciepły. Bardzo dobry sweter puchowy określa formuła 3 x 2/3 x 1/3 czyli termika 3 polarów, masa 2/3 masy jednego polara, po spakowaniu objętość 1/3 jednego polara. Ten pewnie aż taki dobry nie jest ale myślę, że każdy doceni zalety tego ciucha. Tylko na wodę trzeba uważać bo łatwo można go zniszczyć, szczególnie, że nylon bez warstwy hydrofobowej.

 

Pozdro

Wiesiek

Dlaczego zniszczyć? chyba samo zamoczenie nie zniszczy kurtki co najwyżej spadnie mocno jej izolacja? chociaż podobno przywrócenie sprężystości zmoczonemu puchowi jest trochę kłopotliwe. Na razie tylko 1 sezon używałem puchu mam nadzieję, że będzie się sprawdzał dalej tak dobrze :). Fakt, że przed deszczem mam Rain-cut taka ortalionowa kurtka z kapturem waga 200g, muszę tylko zrobić pod pachami wywietrzniki na zamek :) bo o ile na postojach i zjazdach jest ok i fajnie chroni od wiatru to na mocnych podejściach jest problem z wentylacją :P
Natomiast połączenie koszulki termoaktywnej + polarstretch + sweter puchowy + lekka kurtka przeciwdeszczowa jak na razie sprawdza się genialnie :) duża modułowość zestawu, ale domyślam sie, że problem mógłby pojawić się przy deszcz+ciepły dzień+strome podejście.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zniszczyć? chyba samo zamoczenie nie zniszczy kurtki co najwyżej spadnie mocno jej izolacja? chociaż podobno przywrócenie sprężystości zmoczonemu puchowi jest trochę kłopotliwe. Na razie tylko 1 sezon używałem puchu mam nadzieję, że będzie się sprawdzał dalej tak dobrze :).
Pozdrawiam

Tomek

 

Jeśli po przemoczeniu puchu od razu go wysuszysz intensywnie poruszając to oczywiście nie powinno się nic stać. Ale jeśli na przykład wpakujesz do worka bo będziesz w drodze to jest duża szansa zakończenia żywotu swetra.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale że za niskie napięcie ???  3,6 V jest chyba wystarczające... do rozgrzania elementu grzejnego :-)  ( wystarczy sprawdzić tylną ściankę w telefonie komorkowym :-) :-)  ) 

zastanawiam się bardziej nad przełożeniem ( odklejeniem ) samego elementu grzejnego... i przyklejeniu go pod oryginalną wkładkę w bucie... ewentualnie wycięcie kawałka wkładki z tym elementem ( w kształcie koła ) i " wstawienie" w odpowiednia "dziurę" w oryginalnych wkładkach...

 

Z drugiej strony Oryginalne wkładki to raczej tez nie high end.... Wczoraj wyciągałem swoje z Tecnic i szału nie ma :-)  Sidas to to nie jest...

 

Bardziej tez patrzę na to rozwiazanie pod kątem kobiet i dzieci, ktorym z reguły stopy najbardziej marzną... Za cenę jednych wkładek Thermic`a  mam 4 lidla :-)

 

 

 

a co do trwałości...

w końcu dają na to 3 lata gwarancji...

jakby zresztą wytrzymało te 3 sezony to i tak świetnie... 30 pln /sezon to kwota w budżecie narciarskim słabo zauważalna :-)

pisałem że za niskie napięcie by stosować z wkładką oryginalną Termic - nie sądzę by wkładka na 6V dobrze pracowała z zasilaczem 3.6V.

Nie neguję, by wkładka z Lidla miała nie działać na 3.6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po przeczytaniu wskoczyłem na rowerek i heja na decathlon. Są te kurtko/swetry puchowe - 89.99pln (przecenione ze 199.99). Aktualnie dostępne u nas (Białystok) rozmiary: M (kilkanaście sztuk) i L (widziałem 2 sztuki) kolor ładny granat oraz czarne. Oczywiście jedną zabrałem do domu.

    Tak na dotyk to są jakościowo przyzwoite. Widziałem parę dni temu b. podobną w sklepie firmowym Nike - 700pln. Zapewne trochę lepsze, ale pecunia też całkiem inna. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak lecimy jeszcze po promocjach to:

Decathlon Easy w Katowicach:
- Rękawiczki cienkie polarowe 4,99zł (przy ciepłym dniu na skiturach i w turystyce sprawdzają się idealnie :D)

- Chyba jeszcze są stuptuty po 29zł
- Czołówka Onnight 410 120lm ze stabilizacją 89zł :), bez stabilizacji 210 80lm 59zł lekka i zgrabna.
- Chyba już wyprzedały się okulary góskie Oray Manaslu z 2 szkiełkami klasy 2 i 4 z Blueblockerem za 29zł z 129zł

I z takich Tipów turystycznych to jeżeli ktoś szuka śpiwora dla żony to przy wzroście poniżej 160cm warto rozważyć zakup śpiwora Rando 5st Light Junior :) zamiast 229zł dla dorosłych tylko 149zł śpiwór z wypełnieniem synt. 150g/m2 całkiem niezłej jakości... mi udało się kupić model na Tkomf 0st z wypełnieniem synt. 250g/m2 za 149zł zamiast 309zł jako ostatni model z półki :), mam nadzieję że uda się zrobić biwak na Babiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mieszkam jakieś 400-500 mod decathlona często tam bywam jak któryś z dzieciaków chce piłkę pokopać na przydecathlonowym boisku...

Wczoraj  wpadłem popatrzeć co tam już z narciarskich rzeczy jest...

i pomacałem sobie ciekawe skarpetki :

http://www.decathlon...id_8316490.html

z przodu przyklejona lub wszyta tak chyba silikonowa lub żelowa wstawka...

taka sam jest tez na wewnętrznej kostce...

Ciekaw jestem jak to się sprawdzi w praktyce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...