Jump to content

Livigno ominięcie tunelu

Pablo200
 Share

Recommended Posts

Cześc

Jeździłem pare razy przez Bormio. Trasa dłuższa niz przez tunel i raczej nielogiczna. Droga pomiędzy Bormio a LIvigno jest zazwyczja dobrze utrzymana. Jeździłem tam dzisiątki razy i nigdy nie było potrzeby zakładania łańcuchów choć bywało śnieżnie.

A jak jechać szczegółowo - kupić mapę po prostu.

Pozdrowienia

Turbo w 2009 roku jechał przez Bormio... przez głupotę:(

Znajomy kupił "nowy-stary" samochód.... sobie z Holland ściągnął Opla Zafirę z wbudowaną navi, taka uproszczona, "strzałkowa" Beckera w radio. Nie pokazywała mapy, ale jedynie najbliższy skręt i gadała po holendarsku....

Jakoś to badziewie szło ustawić i jechaliśmy przez całe Niemcy (też mi filozofia) ohne Probleme...

i potem w nocy... ZONK! Okazało się, że navi nie ma mapy Szwajcarii! Ot umarła.... dopóki szło to trzymaliśmy się znajomych w VW Passacie, ale gdzieś ich zgubiliśmy (gnali 160khm nocą w mżawce...) i bądź tu mądry. Navi niet, mapy niet... jechaliśmy na azymut. Jak świtało nad ranem bylismy w wysokich górach, śnieg wydłubany pługiem wirnikowym 5 metrów wysoki, tyczki po bokach a my w aucie na jakiejś przełęczy 2.400metrów... jedyni twardziele bez łańcuchów...

Jakoś jadąc tylko na azymut w koncu zobaczyliśmy tabliczkę St Moritz... a potem dalej na azymut nie do tunelu (bo jak tam dojechać) tylko wg drogowskazu na Bormio...

dało radę,wynik to 270km przejechane więcej od znajomych i ponad 5 godzin spóźnienia...:( :( :(

Aby mieć wyobrażenie co znaczy "droga dobrze utrzymana" w obecnej sytuacji spowodowanej śnieżycami przesyłam fotkę z przełęczy Foscagno łączącej Bormio z Livigno. Pozdrawiam.

Cześc

Dokładnie. Tak wygląda dobrze utrzymana droga w górach po opadach i to jest normalna droga po której się jeździ.

Pozdrowienia

kombinowanie .... zawsze kończy się kombinatorstwem

przejazd przez tunel to, ok 35 € w obie strony - coś ok. 150 zł

przy 4 osobachy w aucie daje koszt 8,75 € co oznacza....  jedna Mataxę mniej

przy 7 osobach w busie to 5 € czyli ....1,7 l Wyborowej mniej

:)

straty są ... a co mamy w zamian ? .... święty spokój

i zaoszczędzone dodatkowe 10 €

tyle kosztuje jednorazowy przejazd przez tunel

a jak ktoś, posmakuje jazdy na wśakich ścierzkach w łańcuchach

to na bank będzie , w drodze powrotnej jechał przez tunel

jarek :)