Skocz do zawartości

Jaka kurtke polecacie?


ski_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W himountain jest "promocja" kilka kutrek z gore-texu po 6oozł. Jesli kolor ci nie przeszkadza to polecam model energy light (gore-tex packlite) mierzylem ją kiedyś w alpin sporcie i uważam ze jest bardzo dobrze zrobiona poza tym dosyć lekka (450g) i wyglada na trwałą. Mimo że to packlite materiał jest dosyć gruby i sztywny i według mnie powinien wytrzymać kilka sezonów. Kurtki są oczywiscie nieocieplane. http://www.sfpl.pl/s...tion?context=10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W himountain jest "promocja" kilka kutrek z gore-texu po 6oozł. Jesli kolor ci nie przeszkadza to polecam model energy light (gore-tex packlite) mierzylem ją kiedyś w alpin sporcie i uważam ze jest bardzo dobrze zrobiona poza tym dosyć lekka (450g) i wyglada na trwałą. Mimo że to packlite materiał jest dosyć gruby i sztywny i według mnie powinien wytrzymać kilka sezonów. Kurtki są oczywiscie nieocieplane. http://www.sfpl.pl/s...tion?context=10

Dzięki za info. Kurtka spoko, ale nie jest niestety narciarska i nie ma fartucha, także jak bedzie gleba to mam wszędzie śnieg. Ale może sobie ją oblokam, jak będę teraz w HiMountain w Arkadii. Może jeszcze do Makro zajrze jak bedzie jakaś okazja:) Dzięki za odpowiedzi i za pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
w zeszłym sezonie zakupiłam kurtę firmy nie znanej mi w go-sporcie przecenionej z 500 na 350 , wygodna, z płaszczem ,który leży w szafie bo mnie tylko wkurzał. cały sezon w deszczu śniegu i dużym mrozie i.... jest ok, nie przemokła ani razu, tylko jak na takiego zmarzlucha jak ja musi byc pod nia polar 200 i gra. Więc jak to się ma do tych wypasionych kurtek?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dla mnie 1000 złto naprawde sporo kasy zwłaszcza na kurtkę. W granicach 500 czy max 700 jeszcze by uszło. Ale moja propozycja taka- o ile sie nie brzydzisz abys zajzał do lumpeksów. W zeszłym sezonie kupiłam bratu kurte North Feaca za 20 zł. Goreteksowa co prawda ale z polarem o stanie naprawde dobrym. Także i tam bywają okazje trzeba tylkop dobrze poszperać. laski co to sprzedają nie mają pojęcia co to etc. Także juz nie raz spotkałam sie z firma Mamut, north feace czy tym podobnymi. Ale to dla tych co nie mają nic przeciw szmateksom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem do tej pory w kurtce astrolabium i spodniach brugi. Nadszedł czas na zakup nowej kurtki. Będę się rozglądał w cenach ok. 300zł. Max 500zł jak trafi się jakaś dobra okazja. Moje astrolabium mimo iż zapewne nie ma jakiś membram itp. nigdy mi nie przemokło. Temperature też OK, ale to chyba dzięki takiemu porządnemu polarowi, który nosze pod kurtką. Mierzyłem w Intersporcie spydera przecenionego z 3000zł na 2200zł - leżał świetnie, jak każdy spyder, którego mierzyłem - jak trafie na giełdzie jakiegoś z mała wadą za 500zł to kupie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wieczor do 31 października 2006 r. jest promocja w sklepie SkiTeam kupując 2 kurtki płacisz za jedną, wczoraj zakupiłem dla siebie i dla żony: Dynastar model Omeglass Jacket (membrana DERMIZAX (20000mm/10000g/m2/24h) 100% Nylon, 180g/m2) a dla żony Luhta model G-T JKT L ( 100 % PES, 40 000 mm/40 000 g/m2/24h,podklejane szwy,66 cm,GORE-TEX) w cenie 1299 zł za obie. Jak się spiszą to jeszcze nie wiem, ale leżą doskonale, mają ładny design i parametry. Zobaczymy na stoku. Powiem Ci tak, miałem Campusa i Mello's spisywały się przez wiele lat więc jestem dobrej myśli, cena 650 zł za taką kurtkę wydaje mi się dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~jezdzesobie

Z giełdy powiadasz http://allegro.pl/se...p?string=spyder

I po co reklamujesz te podróby spydera. Folio-tex made in china za 300-500zł to niezbyt dobry zakup a cena dużo wyższa niż w hipermarkecie. (Żeby nie było wątpliwosci, nie posiadam żadnych dowodów odnosnie oryginalności tych kurtek i nie zamierzam ich szukać. To są podróbki i koniec! Jak ktos nie wierzy niech kupi i sam sprawdzi.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już słyszałem o produktach z wadami, 2 gatunku, idyw. imporcie z chin, prototypach, końcowkach serii, i jeszcze 150 innych bzdetów. Chcesz to kupuj, moze nawet będziesz zadowolony (fajny wygląd, materiały się rózne trafiają) ale nie łudź się że to oryginał. Jest to mozliwe ale szanasa wynosi jakieś 0,001%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie w środe zakupiłem kurtke Campusa za 460zł w sklepie w mojej mieścinie. Nie moge jej znaleźć na necie, ale posiada wszystko co jest potrzebne na narty, czyli fartuch śnieżny, kieszeń na skipassa, wbudowaną komniarke (ciekawe, jak to sie sprawdzi), dużą ilość kieszeni, np. na gogle czy mp3. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, więcej informacji podam po pierwszym wyjeździe i na zakńczenie sezonu ;) Na razie w niej chodze na codzień i musze przyznać, że jest bardzo ciepła, pomimo, że nie ma polaru...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z koleji widziałem w sklepie intersport (W-wie arkadia) kurtki oraz spodnie firmy AST. Przyglądałem się tylko ciuchom dziecięcym i wydawały mi się całkiem fajne. Kolekcje dla dorosłych też były. Zna ktoś tą firme i co o niej sądzicie? Ps. Dla dzieciaków była super kurtka rossignola seri mutix za ok 350 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosz, jeśli szukasz kurtki to zastanów się nad Alviką, ja sobie właśnie taką kupiłem w sklepie Horyzont w Łodzi (model Thor) za 600zł. Trochę kurtek zwiedziłem i ta naprawdę ma dobrą relację ceny do jakości (membrana nowego typu 20000/20000). Bergsony, Hannah i kilka innych miały dużo gorsze parametry przy tej samej cenie. Masz tu link do Alviki http://www.alvika.com.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od tamtego sezonu kurtkę Killy , i naprawdę jest świetna.Jakość wykończenia i materiały do niej użyte stoją naprawde na wysokim poziomie.Kupiłem na allegro od prywatnej osoby po atrakcyjnej cenie jako nowa.Warto zainwestować w tą firmę - nie miałem jak dotąd z nią żadnych problemów.Nie przemaka wogóle a swoboda ruchu jest jak w piżamie :P Polecam Ci Killy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomformat. Obejrzałem Alvike. Te kurtki Bielsku są dostępne w sklepie „Podróżnik”. Kurtka nawet jest ok. Cena też nie wygórowana. I obsługa fachowa. Ale mnie wpadła w oko Vaude Ciampinoi II z membraną Ceplex 15000/10000 za 700 PLN-ów bez złotisza. W Niemczech ta kurtka kosztuje 250 euro. Kurtka ma odpinaną podpinkę z której można zrobić kamizelkę. Vaude – podobno firma dość dobra. Pozdrawiam

Vaude to swietna niemiecka firma, dopiero wchodzaca na polski rynek, i glownie stad te nizsze ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...