Skocz do zawartości

Oblicz promień skrętu swojej narty - zapraszam do testowania!


TT

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem narzędzie w programie Microsoft Excel służące do liczenia rzeczywistego promienia skrętu nart. Można porównać wynik z wartością podaną przez producenta. Dodatkowo można podać własną wartość nachylenia do stoku (standardowo producenci liczą R pod katem 45st.), a program obliczy, jaki wtedy skręt będzie wykonywać nasza narta. Więcej szczegółów zawarte jest w pliku. Zapraszam do pobierania: www.tomaszajac.webpark.pl/promien_skretu.xls Ten link nie wszystkim działa. Dlatego plik dodałem również jako załącznik do tego posta. Co o tym sądzicie? Czy pomiary wychodzą wam zgodne z prawdą? Ja dla moich RX8 165cm R13m (podany przez producenta) otrzymałem wynik ok. 13,4m. Dla atomic GS9m 170cm R15 (podany przez producenta) otrzymałem R15,1 Pod jakim kątem jesteście nachylenii do stoku jadąc funem? ps. Prosiłbym administratorą/moderatora, żeby przypiął ten wątek. Dziękuje.

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania. Zaktualizowałem pliki - nowa wersja ma jeszcze schemat dotyczący nachylenia narty do stoku, żeby nikt nie miał wątpliwości. Kąt który wpisujemy nie jest to kąt pod jakim jesteśmy nachylenie do stoku, lecz kąt pod jakim nachylamy płaszczyzne nart do stoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednych moich nartach progra liczy promień nawet dobrze (róznica mniejsza niż metr), jednak w drugim komplecie o promieniu 10m, program sobie nie radzi i wychodzi mu 12,1m. proponowaqłbym, jescze w polu D9 zapisać formułę =D7-D8

Program z punktu matematycznego jest dobrze skonstruowany. Nie ma tam żadnych błędów. Wszystkie nie ścisłości są wynikiem niedokłądnych pomiarów. Tam spore różnice robi nawet pare cm. Najtrudniejsze w pomiarach jest znalezienie najwęższego miejsca narty. Jeśli wszystkie pomiary dokonamy perfekcyjnie, to otrzymamy rzeczywisty promien skrętu naszej narty, bo tak jak już mówiłem formuła jest matematycznie, jak nabradziej właściwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Kotelnica czy Bienkula ta nie ma różnicy w naszym promieniu skrętu. Ten kąt to jest nachylenie narty do stoku, które sami regulujemy - wychylając się bardziej lub mniej w skręcie - np. jadąc fun masz duże wychylenie. Program nie działa tylko dla Rossignol Mutix :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
TT

A tak z ciekawości: jakie taliowanie mają Twoje RX8? Możesz je zmierzyć suwmiarką, czy podane taliowanie ściśle zgadza się z tym co zmierzyłeś? Moje Race SC (demo) mają podane 116x65x98, ale po zmierzeniu okazało się, że na każdym wymiarze mają o 1mm mniej. Czy to norma przy wykonywaniu nart?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem narzędzie w programie Microsoft Excel służące do liczenia rzeczywistego promienia skrętu nart. Można porównać wynik z wartością podaną przez producenta. Dodatkowo można podać własną wartość nachylenia do stoku (standardowo producenci liczą R pod katem 45st.), a program obliczy, jaki wtedy skręt będzie wykonywać nasza narta. Więcej szczegółów zawarte jest w pliku.

Zapraszam do pobierania: www.tomaszajac.webpark.pl/promien_skretu.xls Ten link nie wszystkim działa. Dlatego plik dodałem również jako załącznik do tego posta.

Co o tym sądzicie? Czy pomiary wychodzą wam zgodne z prawdą? Ja dla moich RX8 165cm R13m (podany przez producenta) otrzymałem wynik ok. 13,4m. Dla atomic GS9m 170cm R15 (podany przez producenta) otrzymałem R15,1
Pod jakim kątem jesteście nachylenii do stoku jadąc funem?



ps. Prosiłbym administratorą/moderatora, żeby przypiął ten wątek. Dziękuje.

Dla moich Race SC 165 i R 13 obliczyłem R = 12,12m. Trochę to dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...