Jump to content

Bartek

Members
 • Posts

  208
 • Joined

 • Last visited

Bartek's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dobrze, że zacząłem ten temat, bo widzę jak mało wiem o nartach No to szukam dalej. Dostałem kontakt do faceta, który handluje nartami. Podobno potrafi doradzić i godny zaufania, więc zobaczymy czy u niego coś znajdę.   Edit: Kupiłem dzisiaj (właśnie u ww. gościa) heady supershape i.rally 170 cm. Sprzedający był bardzo pomocny, rzeczowy i widać było, że ma dużą wiedzę. Narty mają bardzo ładne, nieponiszczone ślizgi, równie dobre (w sensie niezeszlifowane) krawędzie, jedynym minusem jest wierzch (nie wiem czy to się jakoś fachowo nazywa) - widać, że trochę poocierane tu i tam, ale też źle wcale nie jest. Dałem 720 zł. Chyba nie była to jakaś mega okazja, ale może wystarczą na dłuższy czas.
 2. Idąc za Waszymi radami kierowałbym się ku tym nartom: http://allegro.pl/na...7099853153.html Nie wyglądają na przeorane wzdłuż i wszerz, odczucia estetyczne patrząc na górną powłokę nie są dla mnie bardzo istotne. Tylko one mają 170, a nie 177 cm jak pisał @yoss. Czy byłoby błędem je brać?   Edit: No jeszcze te http://allegro.pl/he...7082932510.htmlale ślizg pod lewym butem jest dosyć mocno przeorany, więc chyba to nie za dobry pomysł, co? Nie miałem okazji jeździć z takim uszkodzeniem i nie wiem jak bardzo jest odczuwalne.
 3. Z powodów logistycznych nie dam teraz rady. Cięższy już raczej nie będę, wiec może nie będzie źle w tych butach.
 4. Takie buty mierzyłem w sklepie i sprzedawca takie mi doradził, wydawały mi się wygodne, więc je kupiłem. Bardzo źle zrobiłem czy tylko trochę?
 5. Cześć wszystkim.   Poszukuję dla siebie nart, ale im więcej czytam, tym więcej mam zagwozdek, dlatego najłatwiej będzie dostać radę od dużo bardziej doświadczonych narciarzy   Mój profil: 1. M 2. Wiek - 23 lata 3. Waga - 80 kg 4. Wzrost - 182 cm 5. Jeżdżę od ok. 8 lat, ale z dwoma przerwami (pierwsza 1 sezon, druga 2 sezony). W tamtym sezonie jeździłem tylko 2 razy po kilka godzin na nartach z wypożyczalni, nawet nie pamiętam jakich. Wcześniej właśnie była ta długa przerwa (kontuzja). 6. Moja ocena wg skali forum to takie 5/6. Nie boję się już jeździć po przerwie, ale miałem mało okazji, żeby dobrze się ojeździć na każdej trasie. 7. Buty FLEX 80, jeszcze nieużyte 8. Przy moich obecnych warunkach fizycznych jeździłem tylko na nartach z wypożyczalni, nie specjalnie przykładałem uwagę do nich, trudno powiedzieć mi coś o wrażeniach. 9. Promień skrętu/szybkość jazdy - Bez wielkich szaleństw, ale lubię jeździć trochę szybciej niż średnia na stoku, czasem robię ciaśniejsze zakręty 10. Trasy - na razie jeździłem tylko w PL (chciałbym w tym sezonie grzecznie pojeździć w Alpach), czarne mi się zdarzyły, ale raczej unikałem (pozostałe OK), fanem muld nie jestem (ale radzę sobie jeśli pokrywają część stoku), jazdy pozatrasowej nigdy nie próbowałem. 11. Jak lubię i chcę jeździć - turystyka z lekkim zacięciem sportowym, żeby czasem przyspieszyć i trochę pozawijać od prawej do lewej. Ale bardziej turystyka 12. Kondycja i dni na stoku - do tej pory spędzałem średnio 3 - 4 dni na stoku w sezonie. Kondycję w tym momencie oceniam na 7/10 - uprawiam sport cały rok, ale teraz trochę mniej intensywnie. 13. Możliwości finansowe - z uwagi, że wolałbym kupić używki, to max 1000 PLN (równie dobrze może być 500 PLN)   Na razie po lekturze internetów nastawiałem się na: - Salomon X-Wing, - Salomon Aeromax, - Elan Magfire, - Elan Speedwave, - Fischer Viron, - Head Supershape.   Proszę Was o poradę, nie lubię mieć dużego wyboru.
 6. Cześć.   Założyłem świeże konto i przy pierwszym logowaniu (po kliknięciu linka aktywacyjnego) przekierowało mnie na http://www.skiforum.pl/page/index.html . Drobny błąd, który daje po oczach na "dzień dobry".
 7. Dwie trasy czerwone? Czyżby coś przybyło od ostatniego sezonu?
 8. Mówimy o środkowej kamerce w górnym rzędzie, czyli o tej skierowaną na kolej 6os.
 9. Grindkard, muszę się dowalić - nie znasz dużych liter, kropek i przecinków?
 10. Jak kolejka zajmuje całą kamerkę to ok. 20 minut
 11. http://www.narty.l.p...erda/index.html - polecam z czystym sumieniem, byłem w lato, bardzo dobra miejscówka na zimę (dom najbliższy wyciągom na Kaniówce). PS. Pytać o miejsca w nowym domu, start też jest na Kaniówce, ale bliżej głównej drogi przebiegającej przez Białkę
 12. Bartek

  Jurgów-Ski

  http://www.koziniec-ski.pl/
 13. Kiedy otworzyli to akurat nie ma znaczenia, ważne, że nawet wieczorem nie ma muld Mam też wrażenie (choć to pewnie złudzenie), że rok temu stromizna trasy była większa, jednakże to chyba tylko wymysł mojej wyobraźni
 14. Ja również dzisiaj Cisowa, 23 zjazdy, jak na początek sezonu miło, aczkolwiek bez rewelacji Na początek bardzo miłe zaskoczenie, mianowicie karty zbliżeniowe i czytniki - w końcu brak 'ciecia' z dziurkaczem, do szczęścia brakuje tylko karnetów czasowych. Ludzi w zależności od pory dnia, albo bardzo niewiele, albo kolejka do 2 minut. Warunki dosyć dobre, śnieg w 100% sztuczny więc nie można wymagać cudów Sporo lodu, przetarcia praktycznie nieobecne, lekkie muldy. Podsumowując - najlepiej wybrać się rano zaraz po otwarciu trasy. Pozdrawiam Załączone miniatury
 15. Spółka 'Mosorny Groń' jest obecnie w stanie upadłości Dopóki nie znajdzie się nowy właściciel - stok nieczynny.
×
×
 • Create New...