Jump to content

Sencei

Members
 • Posts

  279
 • Joined

 • Last visited

Sencei's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Odświeżam. Dodaję drugie pytanie, czy wie ktoś z was, czy domowymi sposobami da się podkleić szwy, gdybym zlecił uszycie odzieży z materiału z membraną? Podobno istnieją taśmy, którymi się podkleja, grzejąc żelazkiem. Czy to łatwy sposób i dobry? PS Nadal głównym problemem jest problem zawarty w pierwszym poście. Za każdą konkretną informację serdecznie dziękuję.
 2. Witam. Poszukuję intensywnie od kilku tygodni materiału typu Windstopper oraz typu Soft Shell, ale nie znalazłem żadnego konkretnego linku ze sklepem, hurtownią, fabryką, bądź informacji, gdzie taki mogę nabyć, po jakiej cenie i o jakich właściwościach. Osoby posiadające konkretne informacje na ten temat, a najchętniej bezpośrednie linki gdzie mogę któryś z w/w materiałów bądź podobny nabyć proszę o pisanie postów w temacie, bądź prywatnych wiadomości.
 3. Nie o poglądach będę tutaj dyskutować, ani do swoich przekonywał, ale uściślę: +To czy tracisz autorytet, czy nie najlepiej wie twoje dziecko, ale oczywiście nie miałem na myśli, że przestanie rodzica słuchać, lecz będzie świadome, że są ludzie, którzy na wielu sprawach znają się od niego(opiekuna/rodzica) lepiej. Co do zwracania komuś uwagi, musisz sam rozpatrzyć czy: +Chcesz być dumny i usprawiedliwiony, że zwróciłeś uwagę, a dalej to nie twój problem. +Chcesz, aby dziecku nie działa się krzywda. Bądź świadomy, że przy końcu rozmowy, o ile odbyła się na poziomie, końcowe "no to dzięki, że mogliśmy porozmawiać, przepraszam, że zabrałem czas" zdziała na pewno więcej dobrego niż "mam nadzieję, że pomogłem, proszę się zastanowić", mimo, że jedno i drugie zakończenie jest miłe. Jeżeli zależy ci na tym "biednym dziecku z czapką na głowie" oraz masz dzieci, myślę, że masz również doświadczenie i wiesz, że nie ma znaczenia twoja duma i to czy przeprosisz, tylko jesteś świadom, że to co mówisz nie musi odzwierciedlać tego co myślisz. Dodam, że zwracanie się z "dobrą radą" oraz wtrącanie się w nie swoje sprawy to wścibskość. Cecha, a nie wada, ale nazwijmy po imieniu.
 4. I ma dużą rację, bo to jego/ich sprawa, dlatego zawsze na forum wypowiadałem się, że kaski jako obowiązek to przesada, a jako ciekawostkę(mimo iż większość o tym wie) powiem, że te przepisy ustalają ludzie, którzy koło nart nawet nie stali. Usłyszałem ostatnio w jakimś radiu wypowiedź "Ratownicy teraz mogą upomnieć rodzica, bądź prawnego opiekuna, że dziecko nie ma kasku i nie usłyszą już "bujaj się"[...]"- i dobrze:confused:? Użytkownik Sencei edytował ten post 03 luty 2010 - 14:52
 5. Podzieliłem post na 1, 2 i 3, aby nie trzeba było szukać gdzie. 1 -Po udzieleniu rady autorytet rodzica to nie twoja sprawa, ale jak udzielisz tej rady przy dziecku, to się przyczyniasz do jego utraty(autorytetu). Myślę, że logicznym jest to, że rodzic nie pójdzie po rozmowie od razu do dziecka i powie "pan mi powiedział, żebyś ściągnął czapkę", tylko za zjazd zaprosi dziecko do restauracji czy coś takiego i powie np. "Chodź, zdejmę ci czapkę, bo jest ci w niej za gorąco." -Co do chwalenia przed radą, to oczywiście jest względna kwestia i zależy od pierwszego wrażenia osoby. Jeżeli widzisz, że osoba ma zawyżoną samokrytykę, to jest to jedna z najlepszych metod, jeżeli wygląda na "sierotkę" to wystarczy miłym głosem powiedzieć, a jeżeli nie wiemy nic o opiekunie, ani nie wyrobimy sobie o nim "szybkiej opinii" sądzę, że to co pisałem we wcześniejszym poście będzie najlepsze, ale tutaj są bardzo względne pojęcia 2 Chwalenie, po "dobrej radzie" już nic nie da, ale przed i owszem. Argumenty swoją drogą. Schemat odpowiedniej wypowiedzi(nie tyczy się wsyzstkich ludzi): -poproszenie na bok, dobre słowo(powiedzmy pochwała) -o co nam chodzi -argumenty -zakończenie na wzór "przepraszam, że zająłem panu/i czas" -powrót 3 O kobiecie pisać nie będę, bo wyżej się to poniekąd tego tyczyło. Jednak jeżeli chodzi o protekcjonalne traktowanie dorosłych ludzi, to tutaj niestety trzeba na bieżąco wyczuwać "tą" granicę bezpieczeństwa.
 6. Impuls skrętny-Wynik wprowadzania układu mięśniowego z siłami zewnętrznymi wprowadzania nart w skręt. W wolnym tłumaczeniu: Układ, ruch, działanie wprowadzające narty w skręt np.: +Dla śmigu rotacyjny ruch stopą(<<głównie) i zakrawędziowanie
 7. Argumenty argumentami, lecz: +zwracając uwagę najlepiej poproś osobę na bok, by nie robić tego przy dziecku, gdyż wtedy rodzic nie straci autorytetu w oczach dziecka +zacznij uwagę od pochwalenia opiekuna, aby poczuł się dobrym i dowartościowanym - wtedy prawdopodobnie zrobi jak należy, bo posłucha rady od osoby spokojnej i znającej się na rzeczy -jeżeli powiesz, ze robi źle to w jego oczach automatycznie będziesz widziany, jako osoba nie znająca się na tego typu sprawach, więc nie weźmie uwag do siebie +jeżeli opiekun będzie brnął w zaparte to odejdź, nie rób niczego na siłę, bo to nie twoje dzieci, ani podopieczni -odchodząc możesz podziękować za rozmowę, to nigdy nie zaszkodzi Argumenty pisali wyżej.
 8. W "Programie Nauczania PZN" pojęcie inicjacji skrętu nie występuje, ale to nie jest jedyna forma nauki. Występuje tam pojęcie trzech faz: -Faza przygotowania przygotowuje się w zależności od tego jaki skręt chcemy wykonać odpowiednią pozycję, ustawienie i obciążenie nart. -Faza wywołania skrętu część skrętu, w której w wyniku impulsu skrętnego wprowadza się narty w skręt. -Faza sterowania Najdłuższa część skrętu, gdzie reguluje się jego promień Całą ta dyskusja toczy się o impuls skrętny w śladzie ciętym. We wcześniejszym poście w tym wątku pisałem, jak odpowiednio powinien wyglądać: http://www.skiforum....48&postcount=39 Użytkownik Sencei edytował ten post 03 luty 2010 - 12:38
 9. Zmiana z krawędzi wewnętrznych na zewnętrzne obrazuje rysunek w załączniku(pierwszy skręt długi, drugi skręt krótki), ale ważne jest, by nie przenosić całego ciężaru ciała na te krawędzie, ale wcinać do skrętu jedynie biodro, bądź w przypadku skrętu krótkiego w większości kolan, nieco mniej biodro. Jeżeli chodzi o wykrok, to jest on względny co znaczy, że nie jest ani błędem, ani nie jest konieczny. Jedyne ważne przy nim jest to, aby obie nogi na całej długości od kolana w dół były równoległe, czyli, aby np. kolana nie były szerzej niż stopy bądź odwrotnie. Oraz drugą ważną sprawą przy wykroku jest by żadna noga nie była wyprostowana. Często zdarza się, że osoby, które napatrzą się na taki styl przesadnie wysuwają nogę wewnętrzną, bądź zbytnio cofają zewnętrzną, przez co właśnie ta noga(zewnętrzna), która powinna kontrolować skręt nie posiada kontroli nad tą nartą. Załączone miniatury
 10. Jak suwa się ciężej, to chyba nie jest wada, bo wtedy suwak nie będzie się przesuwał, jeżeli tego nie chcemy . Puki co nie przyczyniałem się szczególnie do poszukiwań, ale puki co tylko tyle znalazłem http://www.monika-b....uemart&Itemid=1 . Jeśli ktoś posiada informację, gdzie można zakupić zamki, o których teraz dyskutujemy poproszę o nią .
 11. Dokładnie o coś takiego chyba mi chodziło, jednak bardziej zależy mi na tym by dostać ten produkt, a nie o nim poczytać. Jest jakiś importer na Polskę, co sprzedaje te zamki? Mam rozumieć, że ciężej się suwa góra-dół, szybciej się zużywa, czy jakiś inny wariant, przez co są z nim większe problemy z użytkowaniem?:confused:
 12. Dzięki tak jak pisałem. Co do strony przenio, którą podałeś, to owszem widziałem już ją i rzetelnie przeglądnąłem, jednak nie wiem, czy problem tkwi we mnie, czy u producenta, ale nie znalazłem zamków "spiralnych", które miałyby "mechanizm":confused:, "funkcję":confused:, "cechę":confused:, która pozwalałaby, stosować go przy odzieży wierzchniej, przez co byłby nieprzewiewny i nieprzemakalny. Mam na myśli te zamki, które wyglądają ze strony, którą stosuje się na zewnątrz jak gumowe/skórzane/śliskie (różnie słyszałem;)). dzięki za każdą informacje.
 13. Odświeżam temat. Przypomnę czego szukam i za jakie informacje dziękuję. +Materiał Polartec Malden Mills na m2 bądź mb od producenta bądź w ogólnodostępnej sprzedaży. +Zamki YKK od producenta, bądź w ogólnodostępnej sprzedaży. Za wszelkie cenne informacje oraz chęci dzięki.
×
×
 • Create New...