Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sekielscy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#81 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
  • Na forum od: 11.2008
3556
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 19 maj 2019 - 21:34

A tutaj, ku refleksji, piękny przykład jak można "załatwić" podobny incydent.

"Arnold Schwarzenegger został zaatakowany podczas wydarzenia sportowego w Republice Południowej Afryki. Na plecy 71-letniego aktora i polityka skoczył nieznany napastnik; na szczęście Schwarzenegger nie odniósł większych obrażeń.

Do incydentu doszło podczas Arnold Classic Africa, imprezy sportowej, której Schwarzenegger jest współorganizatorem i patronem. W pewnym momencie na jego plecy skoczył od tyłu nieznany mężczyzna. Napastnika szybko obezwładniono przekazano w ręce policji. Choć wydarzenie wyglądało na nieprzyjemne, sam Schwarzenegger napisał na Twitterze że... niczego nie zauważył.

"Dziękuję za waszą troskę, ale nie ma się czym martwić. Myślałem, że zostałem popchnięty przez tłum, co często się zdarza. Zorientowałem się, że ktoś mnie kopnął, kiedy zobaczyłem wideo, tak jak wy wszyscy. Cieszę się, że ten idiota nie przerwał mojej transmisji na Snapchacie" - zażartował były gubernator stanu Kalifornia.Schwarzenegger podkreślił także, że wolałby, aby uwaga jego fanów skupiła się na imprezie Arnold Classic Africa, a nie napastniku. Na uwagę zasługują bowiem biorący w niej udział ambitni sportowcy, a nie jeden osobnik liczący na chwilę łatwej sławy. "Mamy tu na imprezie 90 dyscyplin sportowych i 24 tysiące sportowców w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności, którzy inspirują nas do ruszenia się z kanapy. Skupmy uwagę na nich" - podkreślił Schwarzenegger, dodając później, że nie zamierza wnosić oskarżeń."

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#82 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
  • Na forum od: 02.2008
4656
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 20 maj 2019 - 08:10

Wygląda, że można mieć satysfakcję gdy ktoś oplul pisowca. A że pewnie zupełnym przypadkiem tenże jest ambasadorem RP, a atak na ambasadora to atak na państwo które reprezentuje ( tak jest od poczatku cywilizacji) to juz trudno..... Fajnie jest. Można dokopać.

#83 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
3556
  • Wrocław

Napisano 20 maj 2019 - 08:45

Wygląda, że można mieć satysfakcję gdy ktoś oplul pisowca.

Kto ma satysfakcję? Konkretnie.

#84 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
4656
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 20 maj 2019 - 08:47

Kto ma satysfakcję? Konkretnie.

Wystarczy zajrzec do netu. A w temacie? Wypada czy nie?

#85 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
3556
  • Wrocław

Napisano 20 maj 2019 - 09:31

Wystarczy zajrzec do netu. A w temacie? Wypada czy nie?

1. Może daj jakiegoś linka, chciałbym zobaczyć. 

2. Idiotyczne pytanie. Problem jest z gatunków pragmatycznych albo wychodzi się na idiotów albo nie. I odpowiadając na pytanie - mam wątpliwą satysfakcję, że wychodzimy na idiotów.

W trzech zdaniach trzy razy "idiota" - symptomatyczne. 

Pozdro

Wiesiek

#86 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
4656
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 20 maj 2019 - 09:43

Wiesiek. Pytanie było bardzo konkretne a odpowiedź wymijająca, okraszona inwektywami. Powtórzę wiec: Czy wypada opluć ambasadora RP? (zapewne w samochodzie z flagą i literami CD). A jeżeli to się juz zdarzyło to należy zareagować ( kwestią może byc jak), czy cieszyć się że deszcz pada?

#87 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 941 postów
  • Na forum od: 02.2009
433
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 20 maj 2019 - 09:50

Należy po cichu wymienić noty na poziomie ministrów i zapomnieć a nie chwalić się wszem i wobec, że ambasador dał się ośmieszyć. Tu Schwarcenegger pokazał jak trzeba się zachować, nie ma o czym dyskutować.

I należy się wstydzić, że ambasador dopuścił do takiej sytuacji robiąc prowokacyjnie filmiki zamiast wsiąść do auta i odjechać. 

#88 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364

Napisano 20 maj 2019 - 10:09

Biedne Misie (mam po nazwisku?) trzeba bylo nie lapac/dawac sie lapac za lizaka+.  Bylo  sluchac rodzicow. Teraz macie problemy za ktore w ramach rekompensaty(jeszcze 4 lata) historia wam dala PiS, PiS, PiS. 

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#89 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
3556
  • Wrocław

Napisano 20 maj 2019 - 10:14

Należy po cichu wymienić noty na poziomie ministrów i zapomnieć a nie chwalić się wszem i wobec, że ambasador dał się ośmieszyć. Tu Schwarcenegger pokazał jak trzeba się zachować, nie ma o czym dyskutować.

I należy się wstydzić, że ambasador dopuścił do takiej sytuacji robiąc prowokacyjnie filmiki zamiast wsiąść do auta i odjechać. 

W zasadzie to najkrótsza odpowiedź.

@mig12345

W każdym społeczeństwie, w tym i naszym, jest pewien procent ludzi niezrównoważonych.  I każda osoba publiczna (celebryta, artysta, polityk) o tym doskonale wie. I powinien sobie z tym poradzić bez eskalowania konfliktu. Ale tutaj nie jest kluczowy epizod bo jest oczywiste, że się co jakiś czas zdarzy tylko reakcja na to zdarzenie. Rozdmuchaliśmy do granic absurdu ten nieistotny fakt robiąc klasyczne widły z igły. To w ramach pompowania naszego ego i powstawania z kolan. Jeśli zaś kupujesz tę narrację to znaczy, że jesteś ciągle na kolanach. 

A teraz nie trudno przewidzieć, że jakiś polski idiota, utwierdzony medialnie w swojej słuszności, opluje w rewanżu przedstawiciela Izraela lub zrobi coś gorszego. Albo spali ich flagę czy kukłę żyda (co miało przecież miejsca). I to zadzieje się dokładnie w Twoim (tak Twoim) imieniu. Na Twoje wyraźne życzenie i oburzenie.  Bo na zwykłe chuligaństwo jakiegoś głupka z Izraela reagujesz nieproporcjonalnie. W życiu codziennym też jesteś taki drażliwy? Pora dorosnąć. A teraz dalej. Ponieważ reprezentują nas matołki a miejsce nasze jest drugorzędne to ten rewanżyzm zaowocuje wielkimi tytułami w mediach światowych - co oczywiście naszą głupotę ukonstytuuje. 

Pozdro

Wiesiek

• Maciej S podziękował za tę wiadomość

#90 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
4656
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 20 maj 2019 - 14:18

W zasadzie to najkrótsza odpowiedź.

@mig12345

W każdym społeczeństwie, w tym i naszym, jest pewien procent ludzi niezrównoważonych.  I każda osoba publiczna (celebryta, artysta, polityk) o tym doskonale wie. I powinien sobie z tym poradzić bez eskalowania konfliktu. Ale tutaj nie jest kluczowy epizod bo jest oczywiste, że się co jakiś czas zdarzy tylko reakcja na to zdarzenie. Rozdmuchaliśmy do granic absurdu ten nieistotny fakt robiąc klasyczne widły z igły. To w ramach pompowania naszego ego i powstawania z kolan. Jeśli zaś kupujesz tę narrację to znaczy, że jesteś ciągle na kolanach. 

A teraz nie trudno przewidzieć, że jakiś polski idiota, utwierdzony medialnie w swojej słuszności, opluje w rewanżu przedstawiciela Izraela lub zrobi coś gorszego. Albo spali ich flagę czy kukłę żyda (co miało przecież miejsca). I to zadzieje się dokładnie w Twoim (tak Twoim) imieniu. Na Twoje wyraźne życzenie i oburzenie.  Bo na zwykłe chuligaństwo jakiegoś głupka z Izraela reagujesz nieproporcjonalnie. W życiu codziennym też jesteś taki drażliwy? Pora dorosnąć. A teraz dalej. Ponieważ reprezentują nas matołki a miejsce nasze jest drugorzędne to ten rewanżyzm zaowocuje wielkimi tytułami w mediach światowych - co oczywiście naszą głupotę ukonstytuuje. 

Pozdro

Wiesiek

A wystarczyło krótko napisać, ze należy sie cieszyć...... ok zrozumiałem. 

Proszę też  w ew.  następnej odpowiedzi nie imputować, że popieram jakikolwiek szum medialny i idiotyczna reakcję i wszystko pozostałe co udało Ci sie tam wtłoczyć.  Pytanie było do bólu proste i bez podtekstów. Liczyłem na taką odpowiedz. 

#91 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
3556
  • Wrocław

Napisano 20 maj 2019 - 17:56

A wystarczyło krótko napisać, ze należy sie cieszyć...... ok zrozumiałem.

Czy dobrze rozumiem? Należy się cieszyć? Albo nie należy się cieszyć?? O czym Ty mówisz???

Jasno Ci napisałem, że nie są to tematy wzbudzające moje emocje (i nie powinny budzić emocji) bo sprawa jest zbyt głupia i zbyt błaha. Ale należy pragmatycznie reagować.

A kwestii fundamentalnej nie cieszy mnie jak jeden głupek z drugim wymieniają się ciosami a moi przedstawiciele wykorzystują to do tandetnej gry emocjami. A jeszcze bardziej nie cieszy mnie, że wydawałoby się nie całkiem głupi współobywatele na tę tandetę się nabierają.

pozdro

Wiesiek

#92 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 191 postów
  • Na forum od: 01.2017
315
  • Umiejętności: 6

Napisano 20 maj 2019 - 19:35

Kur................cze o co chodzi?
Gdzie ja żyję?
Zamieniliśmy dyktat czerwonego na czarny?

https://krakow.onet....religii/kl25rmv

Stosownie do klimatu kuria powinna przyjąć ofertę ze zmniejszoną liczbą godzin, natomiast podwoić nadzór i zapewnić obecność dwóch katechetów na zajęciach, żeby ilość „osobogodzin” dydaktycznych się zgadzała.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych