Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Spodnie i rekawiczki dla 11-latka.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 pierotez

pierotez

Nowy użytkownik

• Pip
  • 92 postów
  • Na forum od: 01.2007
9
  • Umiejętności: 3
  • Otwock

Napisano 18 styczeń 2016 - 19:15

Zabieram młodego na pierwsze narty w życiu w ferie mazowieckie do Baltowa. 3 dni z instruktorem, 2 ze mną i do domu.
Na ten jeden wyjazd będę mu musiał kupić spodenki, rękawiczki i może bieliznę.
Polećcie budżetowe pianki i ciekawe rękawice na jeden raz. Kurteczkę jakąś ma z membraną powinna nie nadawać.
Dynastar Dermizax / Atomic M100 / ???

#2 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
  • Na forum od: 11.2013
29
  • Umiejętności: 5
  • mazowiecki

Napisano 18 styczeń 2016 - 21:55

Zabieram młodego na pierwsze narty w życiu w ferie mazowieckie do Baltowa. 3 dni z instruktorem, 2 ze mną i do domu.
Polećcie budżetowe pianki i ciekawe rękawice na jeden raz. Kurteczkę jakąś ma z membraną powinna nie nadawać.

Ja poszukuje naprawdę ciepłych rękawic dla 7 lotka. W bałtowie w niedziele o 9:00 przy -13C niestety marzły mu ręce. 

Jakiej firmy lub na co zwracać uwagę.

#3 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 220 postów
  • Na forum od: 01.2012
92
  • Katowice

Napisano 18 styczeń 2016 - 22:03

Brubeck ma serie bielizny dla juniorów, podobnie można coś dostać w Decathlonie. Spodnie kupiliśmy w Go Sporcie - są przeceny.

Rękawiczki - 4F, fajne wzornictwo, nie wiem jak z ciepłotą bo jeszcze nie testowane, najwyżej dołoży się warstwę cienkich linerów pod spód.

• pierotez podziękował za tę wiadomość

#4 pierotez

pierotez

Nowy użytkownik

• Pip
  • 92 postów
9
  • Otwock

Napisano 18 styczeń 2016 - 22:18

Myślałem o Go Sporcie bo mam najbliżej. Tak, zimno może być i trzeba przemyśleć sprawę pod kurtką, coś z wysoką stójką jak u Kwarka.

Rękawiczki muszą być dobre. Ja mam skórzane Dynastara i nie narzekam.

#5 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Na forum od: 01.2015
1447

Napisano 18 styczeń 2016 - 22:28

Właśnie testujemy (syn 12 lat) rękawiczki z jednym palcem Spyder http://skiteam.pl/re...83-rekspyder-15

4 godziny przy -8st.C i ręce cały czas ciepłe :).

#6 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12900 postów
  • Na forum od: 11.2007
7733
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 18 styczeń 2016 - 22:42

Cześć

Stary niech chłop ubierze to co ma najlepszego i się dobrze bawi. Membrana - nie jedziesz w Himalaje - prosta kurtka z Decathlonu wystarczy. Rękawiczki, skarpety itd. również. Spodnie można kupić za 70-80 pln i znakomicie spełniają swoja funkcję. Bez cudów Bałtów to nie Kasprowy - co tam robić przez tydzień zresztą.

Pozdrowienia i miłej zabawy.

#7 pierotez

pierotez

Nowy użytkownik

• Pip
  • 92 postów
9
  • Otwock

Napisano 18 styczeń 2016 - 23:04

Dokładnie o to mi chodzi :) Najważniejsza dobra zabawa. 2 kurteczki na jakiejś ceracie ma. Dobiore co brakuje i tyle.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#8 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12900 postów
7733
  • Warszawa

Napisano 18 styczeń 2016 - 23:37

Dokładnie o to mi chodzi :) Najważniejsza dobra zabawa. 2 kurteczki na jakiejś ceracie ma. Dobiore co brakuje i tyle.

Cześć

Super, że tak mówisz bo już myślałem, że to na poważnie.  :) Uczę dzieci jeździć na nartach od ponad 25 lat i wierz mi dają radę zawsze i to nie w Błatowie ale w naprawdę dużych górach.

Pozdrowienia serdeczne

#9 pierotez

pierotez

Nowy użytkownik

• Pip
  • 92 postów
9
  • Otwock

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:15

Ja jeszcze tak pozaprogramowo :)

1. Mamy takie spodenki - jest fartuch śniegowy, z sanek przychodzi suchy: http://koniczynka.co...lane_4960.html,

2. Z Deca te tanie produkty się nadają?

http://www.decathlon...id_8284508.html

http://www.decathlon...id_8343744.html

http://www.decathlon...id_8343753.html

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#10 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12900 postów
7733
  • Warszawa

Napisano 20 styczeń 2016 - 14:02

Cześć

Ja jeszcze tak pozaprogramowo :)
1. Mamy takie spodenki - jest fartuch śniegowy, z sanek przychodzi suchy: http://koniczynka.co...lane_4960.html,

2. Z Deca te tanie produkty się nadają?

http://www.decathlon...id_8284508.html
http://www.decathlon...id_8343744.html
http://www.decathlon...id_8343753.html

Jeżeli młodzież jest sucha i zadowolona to oczywiście. Mam dwoje własnych dzieci i obydwoje zaczęli jeździć na nartach przed skończeniem 3 lat. Operowaliśmy zawsze odzieżą z Decathlonu raczej najtańszymi modelami, podobnie z rękawiczkami czy czapkami. Zdarzało się nam jeździć w śnieżycy i temperaturach poniżej -15 stopni i nigdy problemu nie było. Ty sam znasz swoje dzieci i wiesz czy są zmarźluchami czy nie i jak je zabezpieczyć. W każdym razie zapewniam, że nie trzeba szukać membran i kosmicznej bielizny.
Miłej zabawy życzę

#11 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1152 postów
1447

Napisano 20 styczeń 2016 - 15:45

Polecam juniorskie spodnie GoSport (do kupienia oczywiście w GoSporcie :)). Mój syn używał ich przez kilka sezonów, do -10st.C bez kalesonów pod spodem. Cena do 100 zł.

#12 Leoncia

Leoncia

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2016
0

Napisano 24 styczeń 2016 - 18:30

Cześć
Super, że tak mówisz bo już myślałem, że to na poważnie.  :) Uczę dzieci jeździć na nartach od ponad 25 lat i wierz mi dają radę zawsze i to nie w Błatowie ale w naprawdę dużych górach.

Pozdrowienia serdeczne

A jakiej firmy ubrania dla dzieci byś polecał - zależy nam na trwałości (3 dzieciaków do obskoczenia) i mają być na tyle dobre, żeby nie trzeba było mieć drugiego kompletu na zmianę? Leo

#13 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12900 postów
7733
  • Warszawa

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:50

A jakiej firmy ubrania dla dzieci byś polecał - zależy nam na trwałości (3 dzieciaków do obskoczenia) i mają być na tyle dobre, żeby nie trzeba było mieć drugiego kompletu na zmianę? Leo

Cześć

Obojętne.

Pozdrowienia

#14 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1152 postów
1447

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:08

Cześć Leo,
Myślę, że zarówno odzież z Decathlonu, jak i GoSportu jest nieprzemakalna (na wszelki wypadek sprawdź oznaczenia na metce) więc sądzę, że nie ma potrzeby dublowania zestawów (ewentualnie rękawiczki).
Ja jedynie czego nie znosiłam u małych dzieci to szalików na zewnątrz kurtki. Po jednym kontakcie ze śniegiem robią się mokre i oblepione śniegiem i zamiast grzać tylko mrożą brodę dziecka. Więc na narty dawałam
tylko kominiarkę pod kask, a po nartach - komin lub bandanę na szyję pod kurtkę.

#15 berry

berry

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
376
  • Umiejętności: 1

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:45

I - błagam - pamiętajcie :-) że dzieci to chodzące grzejniki, więc nie ubierajcie ich zbyt ciepło, bo gorsze jest przegrzanie i spocenie, aniżeli lekkie niedogrzanie...

#16 Leoncia

Leoncia

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2016
0

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:48

Cześć Leo,
Myślę, że zarówno odzież z Decathlonu, jak i GoSportu jest nieprzemakalna (na wszelki wypadek sprawdź oznaczenia na metce) więc sądzę, że nie ma potrzeby dublowania zestawów (ewentualnie rękawiczki).
Ja jedynie czego nie znosiłam u małych dzieci to szalików na zewnątrz kurtki. Po jednym kontakcie ze śniegiem robią się mokre i oblepione śniegiem i zamiast grzać tylko mrożą brodę dziecka. Więc na narty dawałam
tylko kominiarkę pod kask, a po nartach - komin lub bandanę na szyję pod kurtkę.

Zaciągnę do mierzenia, chociaż to jakiś horror ;) Może dostaniemy coś po siostrze (Raima? I coś z Lidla miała chyba). A np na 8latka kombinezon całościowy to dobry pomysł, czy lepiej osobno kurtka i spodnie?

#17 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1152 postów
1447

Napisano 24 styczeń 2016 - 23:15

Zaciągnę do mierzenia, chociaż to jakiś horror ;) Może dostaniemy coś po siostrze (Raima? I coś z Lidla miała chyba). A np na 8latka kombinezon całościowy to dobry pomysł, czy lepiej osobno kurtka i spodnie?

We wszystkich sklepach chyba są zwroty. Kup, co nie pasuje - możesz oddać. To czasem łatwiejsze, niż mierzenie w sklepie :)

Podczas pobytu na stoku kombinezon sprawdza się tak samo jak kurtka i spodnie, ale tylko wtedy, bo jak schodzicie ze stoku to już mniej:

-  w kibelku - łatwiej zdjąć osobno kurtkę i spodnie .

-  w knajpce - zdejmujesz kurtkę i dziecko łazi w spodniach, a kombinezon jak zdejmiesz, to w czym zostanie :P?

• berry podziękował za tę wiadomość

#18 TomeC

TomeC

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 01.2012
92
  • Goleniów

Napisano 24 styczeń 2016 - 23:46

A np na 8latka kombinezon całościowy to dobry pomysł?

Tata/Mama kupa/siku i już problemy.

Idziemy do baru/ knajpy, ściągamy kurtki, a dziecko do bielizny.

#19 hintertux

hintertux

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 02.2015
8
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 25 styczeń 2016 - 00:48

Ja kupowałam już chyba 4 razy ubrania narciarskie w Smyku. Moim zdaniem bardzo są porządne, ładne i dobrze wykonane. I z pomyślunkiem, wszystko mają co jest potrzebne - szelki o łatwej regulacji , można też odpiąć, fartuchy w kurtkach (te zapięcia wewnętrzne), ściągacze itd. Synek akurat miał gwałtowną potrzebę siusiania przez 3 lata, nie wiem jak będzie teraz. Nie było szans lecieć do ubikacji jak już zgłaszał potrzebę, więc musieliśmy często robić przystanki i manewry na obrzeżach tras. Więc u nas dobrze było mieć kalesony na zmianę, bo nie zawsze się udało zdążyć, żeby go na czas porozpinać, i wieczorem kalesony szły do przepierki.

#20 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12900 postów
7733
  • Warszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:33

Cześć
Tu masz ubiór na stoku:
Kurteczka decathlon, spodnie Decathlon - później jeździła w tym córka, kominiarka lekka i cienka za pewnie 10.00pln, pod kurtkę koszulka decathlon a i tak widać, że za gorąco! Pod spodnie przy takiej temperaturze chyba nic a jak było zimniej to jakieś rajstopy czy techniczne spodenki - kalesony nie bo są za grube.
I jazda:

Generalnie tak jak pisał Berry - lepiej zmarznąć niż się przegrzać!.
Pozdrowienia