Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tyrol - Zillertal Arena

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#41 daniel27

daniel27

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 02.2009
0
  • Umiejętności: 8
  • Końskie/Bliszczyce

Napisano 07 marzec 2010 - 10:12

Właśnie znowu :):) wróciłem z Zillertal i jak zwykłe zadowolony, droga bez problemu ciągła jazda, apartamet rewelacyjny, trasy , pogoda itd. dużo tego można było by wymieniać, ceny prawie takie same jak u nas w górach :) w czasie 6 dni zrobione tylko 260km ;) niestety nogi na wiecej nie pozwoliły (uda) :(:(:(
Z czystym sumieniem polecam.

______________________________________-
Trzeci raz w Zillertal :):):)

Użytkownik daniel27 edytował ten post 07 marzec 2010 - 10:20

#42 amymy

amymy

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2010
0

Napisano 11 marzec 2010 - 20:29

CZeść,

Wybieramy się do Ziellertal Arena na początku kwietnia. Czy ktoś z Was był tam w tym okresie? Jak wyglądają warunki na stokach? Opłaca sie brać skipass na całość, czy może gdzieś już kiepsko ze śniegiem? Pierwszy raz tak późno jadę na narty i nie wiem czego się spodziewać...będzie biało czy łaciato ;)? A może wybrać się w takim terminie gdzieś indziej?

DZięki i pozdrawiam!!

#43 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 11 marzec 2010 - 20:51

CZeść,

Wybieramy się do Ziellertal Arena na początku kwietnia. Czy ktoś z Was był tam w tym okresie? Jak wyglądają warunki na stokach? Opłaca sie brać skipass na całość, czy może gdzieś już kiepsko ze śniegiem? Pierwszy raz tak późno jadę na narty i nie wiem czego się spodziewać...będzie biało czy łaciato ;)? A może wybrać się w takim terminie gdzieś indziej?

Nie powinno być problemów ze śniegiem, choćby dlateo, że ostatnio zainwestowali jakieś dziesiątki milionów w naśnieżanie :) ale parę uwag mam:
- to będzie końcówka sezonu - trwa do 11.04
- z 4 dużych rejonów w dolinie trasy na Arenie schodzą najniżej więc warunki tam mogą trochę być gorsze, ale...
- przy co najmniej 4 dniach - skipass i tak jest na całość, czyli na całą dolinę Zillertal
- możesz darmowym skibusem pojechać do średnio biorąc wyżej położonego Mayrhofen (ok. 5 km) lub dalej, po prostu na lodowiec Hintertux - tam bez wątpienia będzie dostatecznie dużo śniegu :)
Tu masz pokazaną dolinę i mapki:
http://ski3.intermap...n=zoom0&lang=en

#44 Kowal092

Kowal092

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 03 grudzień 2010 - 21:03

To mój pierwszy wyjazd na narty do Austrii, więc oczywiście mam wiele niepokojów i obaw z tym związanych, mianowicie posiadam wielkie problemy z odnalezieniem opinii na temat domu apartamentowego Condin w miejscowości Zell am Ziller, rezerwacji chciałem dokonać korzystając z usług biura turystycznego tui, więc jeśli ktoś był w tej miejscowości lub nawet w tym domu to będę bardzo wdzięczny za opinię, lub chociaż ogólny zarys sytuacji tam panującej :) Za wszelkie informację z góry dziękuje :)

#45 ciapra

ciapra

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 10.2009
2
  • Końskie, Bliszczyce

Napisano 13 grudzień 2010 - 22:02

Apartament Codin nie znajduje się w zell am zillera a w Fugen to pierwsza większa miejscowość po zjeździe z autostrady , jak się nie mylę to jet tam basem kryty ala aqupark, jak i pierwszy ośrodek który wchodzi w skład całej dolinki .

#46 fox34

fox34

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
  • Na forum od: 10.2008
40
  • Umiejętności: 7
  • Bolesławiec

Napisano 21 grudzień 2010 - 12:05

Jak co roku sezon otworzyliśmy w Austrii. Spanie w Ramsau to dość dobry pomysł, ponieważ jest się, mniej więcej, w centrum całego areału. Pierwszy dzień Penken i mały zawód. Mnie osobiście tam się nie podobało. Arena zdecydowanie ciekawsza. Więcej możliwości i jazdy na kilka dni bez wracania na te same trasy. Przygotowanie tras bardzo dobre, więc narciarsko świetnie. Jednak dziwi mnóstwo ludzi na stoku, gdy na parkingach i na wyciągach pustki. Nie za bardzo to potrafiłem rozgryźć. Zastanawiam sie co się dzieje, gdy jest szczyt sezonu. W barach na stoku jedzenie poniżej moich oczekiwań, również mała różnorodność alkoholi. W ski amade była pyszna "Heisse Witwe" we Włoszech "Bombardino" a tu... nic, bieda. Oczywiście to nie jest najważniejsze, ale każdy przyzna, że to miły akcent szusowania ;) Pomijam kursowanie skibusów raz na godzinę. Może to jednak kwestia początku sezonu.

Podsumowując, bardzo przeciętny ośrodek. Jak ktoś jest przyzwyczajony do szerokich włoskich stoków Val Gardeny lub innych Bruników ;) to ta miejscówka go na pewno na kolano nie powali. W każdym razie śniegu jest dużo, pogoda fantastyczna no i z granicy niemieckiej tylko 7 godzin jazdy.
K.W.I.S.A. squad X-tream

#47 ciapra

ciapra

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
2
  • Końskie, Bliszczyce

Napisano 21 grudzień 2010 - 12:56

"Jednak dziwi mnóstwo ludzi na stoku, gdy na parkingach i na wyciągach pustki" parkingi puste dla tego że w cenie karnetu masz darmowy dojazd basami, autobusami oraz pociągiem każdy coś na stoku wypije a wiec auto sprawia kłopot, wyciągi puste dla tego że mają duże przepustowości , byłe m sezonie i tez tak było multum ludzi na stoku (można powiedzieć że nieodczuwalne dopiero jak popatrzy się z góry to dopiero widzi się ile ludzi jeździ ) a pod kolejkami prawie nikogo.

#48 fox34

fox34

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
40
  • Bolesławiec

Napisano 21 grudzień 2010 - 14:19

parkingi puste dla tego że w cenie karnetu masz darmowy dojazd basami, autobusami oraz pociągiem każdy coś na stoku wypije a wiec auto sprawia kłopot, wyciągi puste dla tego że mają duże przepustowości

Wiesz...chyba nie do końca sie zrozumielismy ;)
K.W.I.S.A. squad X-tream

#49 smoq

smoq

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
  • Na forum od: 09.2007
13
  • Lublin

Napisano 21 grudzień 2010 - 15:17

"Podsumowując, bardzo przeciętny ośrodek. Jak ktoś jest przyzwyczajony do szerokich włoskich stoków Val Gardeny lub innych Bruników"

.... i tu wyraźnie widać, że każdy ma inne oczekiwania i ... dla mnie Val Gardena to porażka i więcej tam nie pojadę... a w Zillerentalu byłam 3 razy i pewnie jeszcze będę - bo mnie podoba się tam okropnie :-)

#50 ciapra

ciapra

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
2
  • Końskie, Bliszczyce

Napisano 21 grudzień 2010 - 19:14

Możliwe że źle zrozumiałem, :)

#51 fox34

fox34

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
40
  • Bolesławiec

Napisano 22 grudzień 2010 - 09:51

.... dla mnie Val Gardena to porażka i więcej tam nie pojadę...

A można wiedzieć które stoki konkretnie są dla Ciebie porażką? "Lecę" w głowie po całej Val Gardenie i zastanawiam się jaki stok to porażka. Sasslong a może z Secedy ta szeroka w dół.
K.W.I.S.A. squad X-tream

#52 smoq

smoq

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
13
  • Lublin

Napisano 22 grudzień 2010 - 15:26

Te dwie były akurat naprawdę super i to były jedyne dwie,które mi się pobobały..... a "porażka" dotyczy raczej całości czyli ogólnych wrażeń. A dokładnie mieszkaliśmy w Ortisei i pierwszego dnia wybraliśmy się na Alpe di Siusi ( nie wszyscy jeżdzą często-taka tam niby rozgrzewka) i ... karnetów 6 dniowych nie można było kupić pod dolną stacja gondolki -trzeba było zasuwać do centrum miejscowości -informacji turystycznej. Niby niedaleko ale z kilometr albo troszke więcej-oczywiście schodki, kładki i lód na chodniku a my w bytach narciarskich - bo w kasach powiedzieli, że to bliziutko.
Wyprawa do Alpe di Siusi skończyła się bólem rąk od kijków-raczej płasko, trasy dosyć krótkie, kolejki do krzesełek a krzesełka raczej w wersji historycznej -)
I po takim pierwszy dniu .... cóż rzeczywiście jeździliśmy na Sasslong-u i Seced-zie przez resztę wyjazdu czasmi dla odmiany odbijając na boki :-)

A ogólnie dlaczego nie podobało mi się : bo po obiadku zazwyczaj pojawiały sie muldy ( nie muldki ale normalne muldy), krzesełka raczej starawe, dużo ludzi ( ale to był wysoki sezon), trasy tak sobie przygotowane i co z tym związane sporo wypadków ( lądujące helikoptery, ratownicy z noszami i karabinierzy); totalny brak porządku i i jakiejś, chociażby szczątkowej organizacji...

Plusy : zdecydowanie jedzenie ( lubie włoską kuchnię) i urok miasteczka w którym mieszkaliśmy było naprawdę prześliczne.....

Tak dokladnie zapamiętałam Val Gardenę.... i od 3 lat ( teraz to już chyba nawet 4 wyzazdów) nikt nawet nie wspomni że może pojechalibyśmy do Włoch (nasza ekipa to tak od 14 do 25 osóB)

Z w/w powodów uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania... chociaż zaaragowałam może zbyt impulsywnie :-)

Użytkownik smoq edytował ten post 22 grudzień 2010 - 15:29

#53 fox34

fox34

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
40
  • Bolesławiec

Napisano 23 grudzień 2010 - 11:42

Alpe di Siusi to tereny raczej dla rodzin z małymi dziećmi, kto Was tam wysłał ;)
K.W.I.S.A. squad X-tream

#54 smoq

smoq

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
13
  • Lublin

Napisano 26 grudzień 2010 - 22:30

złośliwieć jakowyś ;)

#55 ski4ever

ski4ever

Użytkownik

• PipPipPip
  • 379 postów
  • Na forum od: 11.2010
117
  • Umiejętności: 5
  • Łódź (Daleko w góry, daleko nad jeziora, daleko nad morze)

Napisano 03 styczeń 2011 - 20:40

...dogadać się z nimi nijak, bo po angielsku albo niemiecku trzeba, apres ski żadnego( broń Boże nie wspominajcie o termach w Fugen) i w ogóle do bani...
Pozdrawiam

No, jeden z tych języków to chyba wypadałoby znać:)

A można wiedzieć które stoki konkretnie są dla Ciebie porażką? "Lecę" w głowie po całej Val Gardenie i zastanawiam się jaki stok to porażka. Sasslong a może z Secedy ta szeroka w dół.

Jak byłem na Sasslongu w styczniu, to była bajka. Ale w lutym to rzeczywiście porażka, ludzi tyle co w Białce, trasa od godz. 12 niemiłosiernie zryta.
Dobrz, że mieszkaliśmy w Val di Fassa, w Cavalese było całkiem pusto i cudownie.

#56 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2010
26

Napisano 01 styczeń 2012 - 15:17

Był ktoś z forumowiczów już w dolinie Zillertal, osobiście wybieram się w ten rejon 14 stycznia. Mam pytanie jakie panują warunki, śledze kamerki i wygląda na to że śniegu mają już sporo i to tego naturalnego. Jeżeli ktoś był niech napisze kilka słów o warunkach tam panujących.

#57 valfurva

valfurva

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 10.2010
0

Napisano 01 styczeń 2012 - 18:08

Cavalese tak mi sie wydaje to nie Fassa a Fieme:(

#58 patbaj

patbaj

Nowy użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 01.2012
8
  • Umiejętności: 6
  • Kąty Wrocławskie

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:38

Witam,
mam zamiar wybrać się na narty (Zillertal Arena) w okresie 25-2 na 3-5 dni, będzie to mój pierwszy wyjazd na narty za granicę (nie licząc wypadów na kilka dni do Czech), czy mozecie polecić jakieś lokum, i ewentulanie na co zwrócić uwagę...

Użytkownik patbaj edytował ten post 15 styczeń 2012 - 19:51

#59 Urlop w Austrii

Urlop w Austrii

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
28
  • Umiejętności: 1

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:19

Witam,
mam zamiar wybrać się na narty (Zillertal Arena) w okresie 25-2 na 3-5 dni, będzie to mój pierwszy wyjazd na narty za granicę (nie licząc wypadów na kilka dni do Czech), czy mozecie polecić jakieś lokum, i ewentulanie na co zwrócić uwagę...

Obiekty noclegowe Zell am Ziller są dostępne na http://www.zillertal...laner_zell.html
Można zajrzeć też do biura informacji TVB Zell-Gerlos, na Dorfplatz 3a, w Zell am Ziller, gdzie poinformują o możliwości zakwaterowania.

Pozdrawiamy serdecznie
austria.info
www.austria.info

#60 and123

and123

Nowy użytkownik

• 12 postów
0
  • Umiejętności: 6
  • Olsztyn

Napisano 04 lipiec 2012 - 14:35

Wprawdzie na dworze ok.+ 30 i do śniegu daleko ale ma pytanie dla ochłody do tych co byli w Zillertal Arena.
Czy istnieje możliwość dostania się na deskach z Arena Center na Konigsleitenspitze inną trasą niż czarna 36 Krummbach Gerlos?
Pozdrawiam.