Skocz do zawartości

Dobór nart w wypozyczalnii


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wypozyczałem we Wrocławiu narty dla dziewczyny. (nauka od zera)

Przy parametrach 169cm/57kg,  30 lat i dobry poziom sprawności, poprosiłem o narty 150cm.

Panowie nie chcieli mi ich pożyczyć. Bo za długie!! Wręcz siłą chcieli wcisnąć 140cm. Bo na 150cm sobie nie poradzi!

Dopiero mój kilkukrotny, zdecydowany sprzeciw wymusił przekazanie żądanej długości.

Z butami historia była odwrotna. Gdy poprosiłem zgodnie z rozmiarem o 23 i wąskie to przyniesli 24 o szerokosci 100+ bo musi być wygodnie.

I to nie jest tak, że obsługują tam głąby. Oni całkiem ogarniają temat.

Po prostu większość klientów ma takie oczekiwania. Ma być od razu maksymalnie łatwo i wygodnie. Inaczej będą reklamacje, których oni chcą uniknąć.

W końcu jednak dostałem buty 23 o szerokości 92, które tak dobrze się sprawdziły że zdecydowaliśmy się je odkupić.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Spiochu napisał:

Ostatnio wypozyczałem we Wrocławiu narty dla dziewczyny. (nauka od zera)

Przy parametrach 169cm/57kg,  30 lat i dobry poziom sprawności, poprosiłem o narty 150cm.

Panowie nie chcieli mi ich pożyczyć. Bo za długie!! Wręcz siłą chcieli wcisnąć 140cm. Bo na 150cm sobie nie poradzi!

Dopiero mój kilkukrotny, zdecydowany sprzeciw wymusił przekazanie żądanej długości.

Z butami historia była odwrotna. Gdy poprosiłem zgodnie z rozmiarem o 23 i wąskie to przyniesli 24 o szerokosci 100+ bo musi być wygodnie.

I to nie jest tak, że obsługują tam głąby. Oni całkiem ogarniają temat.

Po prostu większość klientów ma takie oczekiwania. Ma być od razu maksymalnie łatwo i wygodnie. Inaczej będą reklamacje, których oni chcą uniknąć.

W końcu jednak dostałem buty 23 o szerokości 92, które tak dobrze się sprawdziły że zdecydowaliśmy się je odkupić.

W Austrii jest podobnie, co mnie osobiście doprowadza do szewskiej pasji. Przychodzę z podopiecznym i mówię co mają dać, a oni próbują mi wcisnąć co innego i zaczynają dyskusję na zasadzie, że wiedzą lepiej. Zazwyczaj ją ucinam mówiąc, że ma przynieść to co powiedziałem, co zazwyczaj powoduje wielkiego focha. 😃

Edytowane przez tomkly
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spiochu napisał:

W końcu jednak dostałem buty 23 o szerokości 92, które tak dobrze się sprawdziły że zdecydowaliśmy się je odkupić.

Czyli wyjazd się udał i czar nart zagranicą zadziałał? 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcos73

Tak, byliśmy tydzień na Hochkarze (6 dni jazdy + 1 wycieczka po nartach). Warunki zmienne, od kiepskich po doskonałe. Tylko według realnej oceny a nie tak jak ktoś opisał Rohace gdzie przy +10 i tłumie ludzi były "bardzo dobre". Najgorsze co spotkaliśmy to wlaśnie taka wiosenna ciapa, albo kupy śniegu na betonie, jak w Twoim zdjęciu z Kasprowego.  Najlepsze to był lekko puszczający sztruks, albo puch na sztruksie. W ośrodku zupełnie zimowo, (prawie?) wszystkie trasy czynne włącznie z czarnymi. Ludzi na niebieskich sporo, na czarnych pustki. 

Jak znajdę czas to napiszę coś więcej.

 

@zając

Wyjazd się udał, ale czy się wcągnie w narciarstwo to trudno powiedzieć. Na razie dziewczyna  przejmowała się tym, że jej "nie idzie". A po 5 dniach,  jeździła już po wszystkich niebieskich (dość wymagających) i połowie czerwonych.  Porównuje się z koleżanką, która podobno już drugiego dnia w życiu zjeżdżała na luzie po czerwonych trasach i to równolegle, nie pługiem.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spiochu napisał:

Ludzi na niebieskich sporo, na czarnych pustki. 

Ale to standard, magia kolorów. W Gerlitzen teraz - a nie było idealnie musieliśmy zjechać do gondoli na koniec dnia. 2 trasy - czerwona w trawersie zmuldzona jak baranie jajca i "czarna" - która notabene łączyła się z ową czerwoną. Jak myślisz gdzie jechali wszyscy 🙂. Na czarną pojechałem ja i chrześnica i był jeszcze 1 gość - cała reszta czerwoną. Przy gondoli byliśmy pierwsi, bo owa czarna to z 400 m płaskiej polany i idealna ścianka ze 200 m, prawie nie ruszona, a i sporo krótsza niż czerwona która ja objeżdżała. 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest ale tu doszedł czynnik ferii. Dużo szkółek z dzieciakami głównie cz/sk, bo Np. Bratysława miała ferie. do tego Hochkar zupełnie nie jest ośrodkiem do nauki od zera. Nie ma nawet jednego płaskiego lotniska a niebieskie stanowią mniejszość i są dość wymagające. Za to sporo jest czerwonych i czarnych ścianek i tu nie ma lipy czarne są konkretne a nie tylko kolor.

 

20240308_121114.thumb.jpg.f50803187cd27a296ff112e212825fc9.jpg

 

20240304_153212.thumb.jpg.255ad479b4b84fe949cba31b1870cc66.jpg

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...