Skocz do zawartości

Narty z 4 latkiem - jakie ośrodki?


Kamil_m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Szanowni Państwo, mój 4 letni syn stwierdził, że jest gotowy by podjąć naukę narciarstwa już tej zimy.

Zastanawiam się jaki ośrodek narciarski wybrać na początek. Max 3h jazdy od Lublińca (trasa Częstochowa - Opole).

Zastanawiałem się nad:

- Szczyrkiem,

- Istebną,

- ewentualnie jakieś Czeskie ośrodki?

 

Z góry dzięki za pomoc i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil_m napisał:

Dzień dobry, 

Szanowni Państwo, mój 4 letni syn stwierdził, że jest gotowy by podjąć naukę narciarstwa już tej zimy.

Zastanawiam się jaki ośrodek narciarski wybrać na początek. Max 3h jazdy od Lublińca (trasa Częstochowa - Opole).

Zastanawiałem się nad:

- Szczyrkiem,

- Istebną,

- ewentualnie jakieś Czeskie ośrodki?

 

Z góry dzięki za pomoc i opinie

Bytom

https://sportdolina-bytom.webcamera.pl/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka jak miała 3 lata zaczynała na taśmie w Czarnej Górze, zaraz później na orczyku powyżej taśmy i dalej to już tylko Efka. Lądek pewnie tez będzie spoko, w okolicach 3h jest też Zieleniec, który ma najwięcej tras dla początkujących, ale to już raczej na późniejszym etapie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.01.2024 o 11:45, Kamil_m napisał:

Dzień dobry, 

Szanowni Państwo, mój 4 letni syn stwierdził, że jest gotowy by podjąć naukę narciarstwa już tej zimy.

Zastanawiam się jaki ośrodek narciarski wybrać na początek. Max 3h jazdy od Lublińca (trasa Częstochowa - Opole).

Zastanawiałem się nad:

- Szczyrkiem,

- Istebną,

- ewentualnie jakieś Czeskie ośrodki?

 

Z góry dzięki za pomoc i opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco w kontrze - ja nie zapraszam do Zwardonia - jeżeli chodzi o szkolenie tak małych dzieci stacja niestety nie jest przygotowana. NIESTETY

Decydując się na szkolenie takiego malucha musisz rozpatrzyć wiele elementów i to zarówno w kontekście infrastruktury jak i mentalności.

Wypowiem się jako byłe dziecko, rodzic, instruktor, przyszły dziadek. 

Jeżeli potrafisz w stopniu podstawowym poruszać się na nartach - znasz albo doczytasz lub się douczysz o podstawach jazdy na nartach to te pierwsze chwile dzieciak winien spędzić z Tobą - z Tobą jako wzorcem i niezaprzeczalnym autorytetem - tu nie trzeba żadnych (prawie) nakładów - ot mini nartki z marketu  i górka za domem - puszczanie łapanie, następny krok to wizyta w byle jakiej stacji narciarskiej - socjalizacja z innymi użytkownikami stoku.....podchodzenie, upadnie, wstawanie - poświęcenie. Tak lekko licząc w tym momencie masz w kieszenie jakieś 1000 zł. 

Teraz następuje bardzo ważny moment w życiu 4 latka oj mega ważny moment - czy ma się uczyć czy ma być podrzutkiem i tu z doświadczenia piszę - 90 proc. rodziców prawidłowo jeżdżących czyni z swej pociechy zwykłego podrzutka tylko dla tego aby mieć "chwilę" spokoju .

Jaka stacja: stacja która oferuje ...oferuje - wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta......szkoła z odpowiednią licencją PZN, infrastruktura odpowiednia dla potrzeb 4 latka który ma tam spędzić nie 1 h szkoleniową ale ma się bawić czy to na taśmie i mini stoku z instruktorem czy opiekunem ale także na zimowym placu zabaw.

Stacja narciarska Zwardoń SKI nie jest przygotowana pod kątem infrastruktury na ten typ szkolenia a szkoda bo oferta instruktorska jest bardzo poważna i tu Pani @Agat nie ma co się wstydzić Robert, Kamil, Przemek, Radek i Emilka - świetni instruktorzy

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za pochlebną opinię dla naszych instruktorów🥰w końcu nazwisko Zwardoń zobowiązuje😀,a i tradycja narciarska rodzinna.W końcu tata Roberta był instruktorem i skakał na skoczni w Zwardoniu.A Emilia Radosław Kamil i Przemysław to mam problem czy pierwsze chodzili czy jeździli na nartach😀😀😀😀 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...