Skocz do zawartości

Hardshell w góry


Karpacik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej możecie polecić sprawdzonego hardshella który wytrzyma ulewę lub silny opad śniegu przez 2/3 godziny?

Obecnie użytkuję Alpinusa i długo świetnie sobie radził,niestety w lecie ulewa dała mu radę.Lekko przepuścił wodę,po wysuszeniu pojawiły się dziwne pofalowania na kurtce.

Ponieważ używam jej w zimie trochę boję się ryzykować że intensywny opad mi ją przemoczy.

Zastanawiam się czy inwestować w kolejną kurtkę tego typu czy nie zaopatrzyć się w jakąś pałatkę.

Edytowane przez Karpacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karpacik napisał:

Kochane możecie polecić sprawdzonego hardshella który wytrzyma ulewę lub silny opad śniegu przez 2/3 godziny?

Obecnie użytkuję Alpinusa i długo świetnie sobie radził,niestety w lecie ulewa dała mu radę.Lekko przepuścił wodę,po wysuszeniu pojawiły się dziwne pofalowania na kurtce.

Ponieważ używam jej w zimie trochę boję się ryzykować że intensywny opad mi ją przemoczy.

Zastanawiam się czy inwestować w kolejną kurtkę tego typu czy nie zaopatrzyć się w jakąś pałatkę.

Nic nie jest wieczne.... nada sie każdy 3L, z tym że najtrwalszy obecnie GTX Pro - miedzy innymi używany przez wojsko.... aczkolwiek też nie jest wieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

może wystarczy parasol

a tak na poważnie to osobiście używam ten model:

https://www.oetzi-halle.de/bekleidung/herren/jacken/regenjacken/spitz-gtx-pro-jacket-mens-regenjacke-hagloefs.html

w polskich sklepach też mają

https://8a.pl/kurtka-haglofs-spitz-gtx-pro-jacket-golden-brown-magnetite

 

Edytowane przez Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jan napisał:

Cena z kosmosu, ale kto bogatemu zabroni. Ja swojego czasu kupiłem Marmot-a Spire za całe 100 Euro, miał wtedy jeszcze membranę 3L, Gore. Mam również do kompletu spodnie za całe 80 Euro. Teraz widzę, że membrana została w tych modelach zmieniona na jakąś 2.5L. Moje są pancerne, mam je od  około 10 lat i są jak nowe. Czasem można coś dostać w dobrej cenie w TK, na Limango czy Zalando Lounge. Choć ostatnio nie miałem szczęścia do tych sklepów, przysłali mi spodnie CMP z nogawkami o 20 cm za długimi, kurtkę ODLO 2XL gdzie się w nią nie zmieścił mój syn (nosi M). Na szczęście bezproblemowy zwrot kasy. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...