Skocz do zawartości

Jacek


Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem uprawiać narciarstwo dość późno. Od dziesięciu sezonów jeżdżę na wypożyczanym sprzęcie,najczęściej w Alpach. Teraz chciałbym zakupić buty i narty, tylko nie bardzo wiem jakie. Moje parametry to 60 lat, 184 cm, 100 kg, stopa 45. Jaki sprzęt zakupić: marka, długość nart, twardość i rozmiar buta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jacek napisał:

Zacząłem uprawiać narciarstwo dość późno. Od dziesięciu sezonów jeżdżę na wypożyczanym sprzęcie,najczęściej w Alpach. Teraz chciałbym zakupić buty i narty, tylko nie bardzo wiem jakie. Moje parametry to 60 lat, 184 cm, 100 kg, stopa 45. Jaki sprzęt zakupić: marka, długość nart, twardość i rozmiar buta. Pozdrawiam

Zacznij od butów. Warto odwiedzić jakiś dobry sklep aby zmierzyć dokładnie. Flex koło 100. Narty jakieś twardsze, drewniany rdzeń, titanal x2, koło 70 pod butem, długość pewno ze 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Jacek said:

stopa 45. Jaki sprzęt zakupić: ..... rozmiar buta.

Przy przejściu z butów normalnych na narciarskie nie ma czegoś takiego jak rozmiar 45. W teorii długo już jeździsz także trochę dziwne pytanie ale nawet jeśli nie to od nikogo o rozmiarze swojej stopy się nie dowiesz. Musisz podjechać do jakiegoś sklepu z butami narciarskimi. W każdym z nich powinna byś miarka która zmierzy długość obydwu Twoich stóp (w pozycji narciarskiej) ale i szerokość, co też jest bardzo ważne. Na podstawie parametrów tych dwóch musisz dobrać sobie buty. W wypadku wątpliwości a nawet bez nich warto zmierzyć rozmiar ten który niby CI pasuje z miarki ale i o jeden mniejszy. Wrażenia oceniać dopiero po pełnym zapięciu butów i stanięciu w pozycji narciarskiej.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, star napisał:

Zacznij od butów. Warto odwiedzić jakiś dobry sklep aby zmierzyć dokładnie. Flex koło 100. Narty jakieś twardsze, drewniany rdzeń, titanal x2, koło 70 pod butem, długość pewno ze 180.

Rada specjalisty - chłopu 100kg wagi i blisko 190cm wzrostu proponuje buty z flexem 100 🙂 Internet. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że mniej? 😀😀

Kolega pytający jeździ rekreacyjnie, bez jakiegoś zacięcia, wiek też już poważniejszy.... myślę że dopasowane 100 ( na to należy zwrócić duża uwage, co slusznie zauwazaja koledzy) będzie lepsze niż byle jakie (luzne) 120.

Edytowane przez mig
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...