Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Góra Kamieńsk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#41 decent

decent

Użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 09.2008
42
  • Umiejętności: 5
  • Łódź

Napisano 08 marzec 2010 - 20:52

Byłem tam dzisiaj z synem od 9 do 13.30 i powiem tak: zero trawy, kamyków jak na lekarstwo, ale to może dlatego, że od Twojego nartowania decent codziennie naśnieżali. Stok twardy i dobrze przygotowany. Warunki jak dla mnie dobre do bardzo dobrych, piękna pogoda (słoneczko i lekki mrozik) jazda non stop bez jakichkolwiek kolejek. Jak warunki pozwolą to jeszcze tam w tym sezonie zajrzę. Pozdrawiam ;)

Witam,

Widziałem jak śnieżyli od soboty wieczór tak więc warunki musiały się poprawić ważne że mamy taką fajną górkę blisko domu szkoda tylko że jest prowadzona tak trochę po macoszemu, może też mi się udać wyrwać jeszcze w tym tygodniu

Pozdrawiam
I'm hairy noon and night Hair that's a fright I'm hairy high and low Don't ask me why Don't know

#42 janior

janior

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 02.2009
10
  • Brzeziny k/Łodzi

Napisano 08 marzec 2010 - 21:24

To jeszcze w kwestii fajnych górek w pobliżu, dziś rozmawiałem na kanapie z gościem i powiedział mi ciekawą rzecz, otóż po drugiej stronie kopalni, patrząc z Kamieńska powstaje kolejna "górka". Tym razem kopalnia celowo usypuje ziemię pod konkretny ośrodek narciarski, ma to być ponoć 1500 metrów zjazdu i infrastruktura powstaje od podstaw pod narty. Góra Kamieńsk zaś ma zostać sprzedana. Brzmi obiecująco, jak widać nieźle się im musi opłacać zimowy interes skoro od podstaw budują tak poważną górkę. Otwarcie planowane najpóźniej za 2 lata ;)

#43 decent

decent

Użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
42
  • Łódź

Napisano 08 marzec 2010 - 21:47

Tylko trzymać kciuki, nawet znalazłem coś na ten temat w wywiadzie z Panem Jackiem Kaczorowskim

Kopalnia Bełchatów jest firmą nowoczesną i przyjazną środowisku. W wyniku kompleksowej rekultywacji terenów poeksploatacyjnych powstało najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce - "Góra Kamieńsk" z trasą narciarską. Czy są jeszcze inne pomysły na rekultywację terenów pogórniczych?

"Natomiast do tej pory, jak Państwo wspominali, udało się nam wybudować cieszący się dużą popularnością Ośrodek Sporu i Rekreacji "Góra Kamieńsk" z trasą narciarską oraz ścieżkami rowerowymi. W maju 2008 roku na stoku powstanie tor saneczkowy. Poza tym w planach mamy budowę na zwałowisku zewnętrznym Pola "Szczerców" kolejnego stoku narciarskiego, pola golfowego i toru motocrossowego."

Będzie Kamieńsk i Szczerców :D:D jak tylko aura dopisze

Ogólnie to plany mają naprawdę ambitne
"Obecnie kopalnia rozważa kompleksowe zagospodarowanie terenów pogórniczych z budową krytych nartostrad, hipodromów i autodromów, torów wyścigowych a nawet z budową toru na wzór Formuły I, sztucznych torów wodnych z plażami i przystaniami żaglowymi i motorowodnymi oraz z budową parku technologicznego z muzeum maszyn (koparek i zwałowarek) oraz urządzeń górniczych. Po zbudowaniu wymienionych obiektów region górniczy stanowiłby region sportów i rekreacji największy w Polsce."

Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 08 marzec 2010 - 21:56

I'm hairy noon and night Hair that's a fright I'm hairy high and low Don't ask me why Don't know

#44 AlfA_

AlfA_

Nowy użytkownik

• 20 postów
1
  • Umiejętności: 8
  • Waw

Napisano 15 grudzień 2010 - 09:13

Ktoś się wybiera ? Dziś (15.12.2010) ponoć startują z lewą stroną wyciągów.
Czekam-y na aktualną relację :-)

#45 kulikowski

kulikowski

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 04.2007
1
  • Warszawa

Napisano 16 grudzień 2010 - 00:45

Mapka stoku:
Dołączona grafika
Kneissl ESW + Tyrolia TD 8 + Dachstein 66 pro

#46 Hultaj

Hultaj

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
  • Na forum od: 10.2010
55
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 16 grudzień 2010 - 01:26

To jeszcze w kwestii fajnych górek w pobliżu, dziś rozmawiałem na kanapie z gościem i powiedział mi ciekawą rzecz, otóż po drugiej stronie kopalni, patrząc z Kamieńska powstaje kolejna "górka". Tym razem kopalnia celowo usypuje ziemię pod konkretny ośrodek narciarski, ma to być ponoć 1500 metrów zjazdu i infrastruktura powstaje od podstaw pod narty. Góra Kamieńsk zaś ma zostać sprzedana. Brzmi obiecująco, jak widać nieźle się im musi opłacać zimowy interes skoro od podstaw budują tak poważną górkę. Otwarcie planowane najpóźniej za 2 lata ;)

To samą opowieść słyszałem jadąc na kanapie z pewnym gościem rok temu. Może to ten sam facet :) . Nie potraktowałem tego wtedy zbyt poważnie. Ot jakiś gościu - bajkopisarz :)
Na Kamieńsk wybieram się jutro tj. piątek 17.12.

Użytkownik Hultaj edytował ten post 16 grudzień 2010 - 01:27
niedokończony

#47 kabzin

kabzin

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 02.2010
4
  • Łódź

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:44

Może coś z tego będzie, tylko coś czuje że nie prędko :)

"(..)Obie bełchatowskie odkrywki po wydobyciu ostatnich bryłek węgla mają się zamienić w gigantyczne jeziora, a obok stanie drugi stok narciarski na podobieństwo już istniejącej Góry Kamieńsk"
źródło: http://lodz.naszemia...oczew,id,t.html

#48 EwaNaKanapie

EwaNaKanapie

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 17 grudzień 2010 - 15:34

witam! czy ktos moze podzileic sie wrazeniami ze stoku, jak aktualne warunki? dolacze jutro:)

#49 matiz

matiz

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
2
  • Łódź

Napisano 17 grudzień 2010 - 16:42

Widzę, że sezon 2010/2011 rozpoczęty! Czas wstać z BujanegoFotela. Posiadam wolne miejsca w samochodzie. Wyjazd z Łodzi - termin(y) do uzgodnienia. Kontakt na priva.
Pozdrawiam.
[COLOR="blue"]...dzień bez uśmiechu jest dniem bezpowrotnie straconym:)[/COLOR]

#50 EwaNaKanapie

EwaNaKanapie

Nowy użytkownik

• 13 postów
0

Napisano 17 grudzień 2010 - 19:16

ja z wawy i rowniez mam 2 miejsca w aucie, wyjazd jutro rano (ale bez przesady;), powrot w niedziele. jesli ktos mysli nad krotka wprawka to zapraszam:)

#51 Pietro13

Pietro13

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 12.2010
1
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 17 grudzień 2010 - 19:32

Witam, a doką wyjazd ?

sorry, nie zauważyłem tematu, Góra Kamieńsk, jak gdzieś dalej to ja chętnie z Warszawy

#52 EwaNaKanapie

EwaNaKanapie

Nowy użytkownik

• 13 postów
0

Napisano 17 grudzień 2010 - 19:53

kamiensk wydaje sie idealny na krotki wypad z wawy wlasnie:) dalej wisla w okresie sylwestrowym ale juz na dluzej.

#53 tooom44

tooom44

Użytkownik

• PipPip
  • 215 postów
43
  • Umiejętności: 4
  • Kalisz

Napisano 17 grudzień 2010 - 23:27

To samą opowieść słyszałem jadąc na kanapie z pewnym gościem rok temu. Może to ten sam facet :) . Nie potraktowałem tego wtedy zbyt poważnie. Ot jakiś gościu - bajkopisarz :)
Na Kamieńsk wybieram się jutro tj. piątek 17.12.

Tyle, że to prawda, sypią Szczerców, że aż huczy! Plan jest 1000 m na czerwono :)

#54 AlfA_

AlfA_

Nowy użytkownik

• 20 postów
1
  • Waw

Napisano 20 grudzień 2010 - 09:11

Relacja z minionego weekendu.
Ludzi sporo ale nie ma co się dziwić ... Ktoś tu słusznie napisał, że góra górki jest mało zadbana i to akurat prawda. Przy zejściu z kanapy przeciery oraz mnóstwo małych kamyczków w śniegu na szczycie górki. Może któremuś z serwisów zależy na dorobieniu w uzupełnianiu ślizgów ... hehe (bez komentarza)
Generalnie lód z pokrywą śniegu. Jak komuś to nie przeszkadza polecam.

#55 luzka13

luzka13

Użytkownik

• PipPip
  • 217 postów
105
  • W-wa

Napisano 20 grudzień 2010 - 09:58

Nie zgodzę się z Alfa_
Moja relacja TUTAJ
Nie wiem gdzie kolega widział te przeciery, w sobotę na pewno nie, kamieni też nie widziałam. Ślizgi po jeździe mam w idealnym stanie.

Użytkownik luzka13 edytował ten post 20 grudzień 2010 - 10:00

#56 Szymon

Szymon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 510 postów
  • Na forum od: 11.2006
413
  • Tomaszów Maz.

Napisano 20 grudzień 2010 - 13:12

Byłem tam w niedziele o 15.30 (przejazdem a nie na nartach). Ludzi bardzo dużo i bardzo ciasno na stoku, kolejki do obu wyciągów na jakieś 10 minut i wszyscy wpuszczeni na jedną trasę pomiędzy wyciągami. Przygotowanie trasy z dołu wyglądało w miarę OK. Druga trasa ma być otwarta dopiero na święta.

Podsumowując - w weekend tam nie pojadę na pewno, w bieżącym tygodniu w dzień roboczy być może tak.

#57 AlfA_

AlfA_

Nowy użytkownik

• 20 postów
1
  • Waw

Napisano 20 grudzień 2010 - 20:59

........ Nie zgodzę się z Alfa_
Nie wiem gdzie kolega widział te przeciery, <<< Koleżanka jeśli już....
;-) AlfA_ to ONA.
Przeciery to może nie odpowiednie słowo mini przecieka. Ale nie ważne...

Aż mi się nie chce wierzyć, że nie widziałeś tych małych kamyczków na górze ...

W sobotę na pewno nie, kamieni też nie widziałam.
<<< w sobotę z rana stok był pewnie lepiej przygotowany niż w pt. wieczorem.

Załączone miniatury

• xxx.jpg

#58 Szymon

Szymon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 510 postów
  • Na forum od: 11.2006
413
  • Tomaszów Maz.

Napisano 20 grudzień 2010 - 23:23

AlfA_,
zadałaś mi pytanie na PW ale sama nie przyjmujesz prywatnych wiadomości, więc odpowiem tutaj.
To nie ja byłem tam w sobotę.

#59 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3436 postów
  • Na forum od: 01.2008
1998
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 20 grudzień 2010 - 23:52

AlfA_,
zadałaś mi pytanie na PW ale sama nie przyjmujesz prywatnych wiadomości, więc odpowiem tutaj.
To nie ja byłem tam w sobotę.

:)) Wszyscy dostali to samo pytanie?! :))

#60 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13719 postów
  • Na forum od: 11.2007
8486
  • Warszawa

Napisano 21 grudzień 2010 - 00:22

Cześć

Relacja z minionego weekendu.
Ludzi sporo ale nie ma co się dziwić ... Ktoś tu słusznie napisał, że góra górki jest mało zadbana i to akurat prawda. Przy zejściu z kanapy przeciery oraz mnóstwo małych kamyczków w śniegu na szczycie górki. Może któremuś z serwisów zależy na dorobieniu w uzupełnianiu ślizgów ... hehe (bez komentarza)
Generalnie lód z pokrywą śniegu. Jak komuś to nie przeszkadza polecam.

Luźne kamyczki na stoku nie zrobią ślizgowi krzywdy większej niż gruda lodu, chyba, że będziemy sie starali. Jak sie o tym pisze powinno sie o tym widzieć.
Pozdro