Skocz do zawartości

Dla rodziny: Skolnity, Słotwiny, Czarny Groń czy Kasina


SzymQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym się wybrać na narty z rodziną w terminie ferii dla lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. Który z tych ośrodków Waszym zdaniem umożliwia fajne rodzinne pojeżdżenie i nie będzie w tym terminie zatłoczony. Jeśli wszystkie są zatłoczone, to który ma szanse być dostępny na początku marca?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam wrażenie, że troszkę źle postawiłeś pytanie.

Wymienione miejsca to są po prostu niewielkie górki, gdzie karnet dwugodzinny jest jedynym sensownym. Polecam - niezależnie od miejsca rozgrywać jazdę porami dnia co zawsze przynosi znakomite efekty. Obowiązkowo więc trzeba być na otwarcie i wtedy masz godzinę do półtorej jazdy po pustym i świetnie przygotowanym stoku.

Ja oczywiście polecam Czarny Groń bo po prostu lubię to miejsce za ludzi i atmosferę...zróżnicowaną bazę itd. ale wszystkie tego typu górki są podobne.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dobór tych miejsc jest podyktowany względami ekonomicznymi. Odpowiada mi finansowo opcja pingwin pass. Odpowiadałby mi ośrodek z szerszymi trasami chętniej niebieskimi niż czerwonymi. Odpowiadałaby mi też możliwość noclegu w promieniu kilometra od stoku, tak żeby nie było problemu z transportem, bo potrzebuję zdecydowanie więcej czasu na stoku niż rodzina. Czarny Groń, bardzo mi odpowiada z racji względnej bliskości. Na mapie ośrodka też wygląda spoko pod kątem moich potrzeb. Na pewno odwiedzę kiedyś na wypadzie solo. 🙂 Nie znalazłem jednak ciekawych alternatyw jeśli chodzi o nocleg, a na nocowanie w tamtejszym hotelu nie mogę sobie niestety pozwolić :(. Wstępnie myślałem o Słotwiny: 2 km niebieskiej wg mapy, baza noclegowa dość blisko i zdaje się, że Dolny Śląsk nie będzie tam jeździł, ale to tylko wiedza teoretyczna (nie byłem jeszcze w żadnym z tych ośrodków) i dlatego chciałem zasięgnąć opinii praktyków :).

Pozdro 🙂

Edytowane przez netmare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, netmare napisał:

Cześć,

Chciałbym się wybrać na narty z rodziną w terminie ferii dla lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. Który z tych ośrodków Waszym zdaniem umożliwia fajne rodzinne pojeżdżenie i nie będzie w tym terminie zatłoczony. Jeśli wszystkie są zatłoczone, to który ma szanse być dostępny na początku marca?

Z góry dzięki!

Wiślański Skipas też jest dobrą opcją 14 ośrodków w większości to trasy niebieskie jednak bez dojazdów samochodem się nie obejdzie . Mając dobra miejscówkę wszystko oprócz Istebnej w zasięgu 15 minut.

https://www.wislanskiskipass.pl/cennik/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, netmare napisał:

Cześć,

Chciałbym się wybrać na narty z rodziną w terminie ferii dla lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. Który z tych ośrodków Waszym zdaniem umożliwia fajne rodzinne pojeżdżenie i nie będzie w tym terminie zatłoczony. Jeśli wszystkie są zatłoczone, to który ma szanse być dostępny na początku marca?

Z góry dzięki!

Ja mogę polecić Słotwiny. Zobacz moją dzisiejszą relację. 

Do 10:30 jazda płynna, do 9:30 od odbicia do odbicia. Masz też przewagę tras niebieskich. Jak kupujesz sezonówkę Pingwina, zapytaj czy mają jeszcze w gratisie gogle lub kaski (była w tym sezonie taka opcja). Jak szukasz tras łatwiejszych, na Słotwinach masz też Słotwinkę (fajna łagodna trasa + snowpark). Krynica to też atrakcyjna miejscowość.

Kasina to jedna góra, bywa zatłoczona. Trochę na odludziu.

Czarny Groń to kameralne miejsce, bardzo klimatyczne, jednak dolana ścianka obowiązkowo do zjechania do busa, by dostać się na parking czy na kwaterę. 

Skolnity, to ośrodek położny w centrum Wisły, ładny widokowo. Sama Wisła też atrakcyjna. 

W marcu, każdy w tych ośrodków będzie, w miarę pusty. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Mikoski said:

Wiślański Skipas też jest dobrą opcją 14 ośrodków w większości to trasy niebieskie jednak bez dojazdów samochodem się nie obejdzie . Mając dobra miejscówkę wszystko oprócz Istebnej w zasięgu 15 minut.

https://www.wislanskiskipass.pl/cennik/

Dzięki za info. Rozważałem też, jednak zdecydowałem się na razie na pingwina 🙂

41 minutes ago, moruniek said:

Ja mogę polecić Słotwiny. Zobacz moją dzisiejszą relację. 

Do 10:30 jazda płynna, do 9:30 od odbicia do odbicia. Masz też przewagę tras niebieskich. Jak kupujesz sezonówkę Pingwina, zapytaj czy mają jeszcze w gratisie gogle lub kaski (była w tym sezonie taka opcja). Jak szukasz tras łatwiejszych, na Słotwinach masz też Słotwinkę (fajna łagodna trasa + snowpark). Krynica to też atrakcyjna miejscowość.

Kasina to jedna góra, bywa zatłoczona. Trochę na odludziu.

Czarny Groń to kameralne miejsce, bardzo klimatyczne, jednak dolana ścianka obowiązkowo do zjechania do busa, by dostać się na parking czy na kwaterę. 

Skolnity, to ośrodek położny w centrum Wisły, ładny widokowo. Sama Wisła też atrakcyjna. 

W marcu, każdy w tych ośrodków będzie, w miarę pusty. 

Chyba waham się pomiędzy Słotwiny i Czarny Groń.

Czytałem sporo Twoich relacji z tej stacji 🙂 Chyba na początku sezonu wspominałeś, że któraś trasa jest nieczynna. Czy to może była trasa nr 2? Jak oceniasz w ogóle tę trasę i jej dostępność w marcu? Czy uważasz, że Słotwiny są równomiernie obłożone przez całe ferie czy w zależności od małopolskie, śląskie, dolnośląskie ruch się tam zmienia?

Rodzinny dzień na stoku u mnie: Dowożę autem cały sprzęt pod wyciąg i idę jeździć. Za jakieś 3h przychodzi rodzina, schodzę ze stoku pomagam im się przyodziać i jeździmy aż się zmęczą.  Czy to w ogóle ma rację bytu w Czarnym Groniu ? Czytałem coś o małym parkingu, skibusach z innego parkingu itp. Da się dotrzeć bez auta pod wyciąg nocując w Rzykach? Ta ścianka to jakiś dramat czy zwykła czerwona? Jak mi dziecko przytnie na krechę to ma gdzie odhamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, netmare napisał:

Dzięki za info. Rozważałem też, jednak zdecydowałem się na razie na pingwina 🙂

Chyba waham się pomiędzy Słotwiny i Czarny Groń.

Czytałem sporo Twoich relacji z tej stacji 🙂 Chyba na początku sezonu wspominałeś, że któraś trasa jest nieczynna. Czy to może była trasa nr 2? Jak oceniasz w ogóle tę trasę i jej dostępność w marcu? Czy uważasz, że Słotwiny są równomiernie obłożone przez całe ferie czy w zależności od małopolskie, śląskie, dolnośląskie ruch się tam zmienia?

Rodzinny dzień na stoku u mnie: Dowożę autem cały sprzęt pod wyciąg i idę jeździć. Za jakieś 3h przychodzi rodzina, schodzę ze stoku pomagam im się przyodziać i jeździmy aż się zmęczą.  Czy to w ogóle ma rację bytu w Czarnym Groniu ? Czytałem coś o małym parkingu, skibusach z innego parkingu itp. Da się dotrzeć bez auta pod wyciąg nocując w Rzykach? Ta ścianka to jakiś dramat czy zwykła czerwona? Jak mi dziecko przytnie na krechę to ma gdzie odhamować?

Na Słotwinach temat do ogarnięcia bez problemu. Na Czarnym Groniu - masz problem. Sprzęt w samochodzie na parkingu, ale dojazd z parkingu pod sam wyciąg busem (chyba, że śpisz w pokojach przy wyciągu nad knajpą - bardzo mało miejsc noclegowych). Parkingu przy samej stacji brak - zakaz wjazdu (dojazd busem). Ścianka jest konkretna, czerwona, jak pojedzie dziecko na krechę, nie ma gdzie odhamować. Same Rzyki to też miejsce do jazdy na nartach a nie 1000 atrakcji po nartach dla dzieci. W Krynicy, Muszynie czy Tyliczu jest zdecydowanie więcej atrakcji. W Muszynie np. fajna trasa saneczkowa - ponad 2 kilometry zjazdu na sankach. 

 Ja na Czarny Groń wybieram się w marcu, na kilka dni. Może uda się z kimś spotkać z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z tygodniowych ferii z rodziną w Kudowie Zdroju . Naszą głowną bazą narciarską była Arena Słotwiny, parking dla auta  pod Słotwinką dużo bardziej korzystniej logistycznie. Jeden dzien w Tyliczu ...Master Ski uważam za stracony- górka łatwa i nudna nawet dla dzieci , za to świetni instruktorzy . Arena ...warto podpytać właścicieli kwaterek o tańsze karnety/ vouchery. Nam się udało skorzystać  70zł / osobę całodniowy , przy rodzinnym 2+2 za cały dzień 390zł. Dzieciaki wyjeżdżone od ok. 10 do 15/16 potem obiad , następnie kwaterka ze znajomymi , a ja z żonką ogień na nocnej od 18....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Iven said:

Wczoraj wróciłem z tygodniowych ferii z rodziną w Kudowie Zdroju . Naszą głowną bazą narciarską była Arena Słotwiny, parking dla auta  pod Słotwinką dużo bardziej korzystniej logistycznie. Jeden dzien w Tyliczu ...Master Ski uważam za stracony- górka łatwa i nudna nawet dla dzieci , za to świetni instruktorzy . Arena ...warto podpytać właścicieli kwaterek o tańsze karnety/ vouchery. Nam się udało skorzystać  70zł / osobę całodniowy , przy rodzinnym 2+2 za cały dzień 390zł. Dzieciaki wyjeżdżone od ok. 10 do 15/16 potem obiad , następnie kwaterka ze znajomymi , a ja z żonką ogień na nocnej od 18....

Dzięki,

Gdybyś jeszcze kiedyś rozważał Słotwiny, zerknij sobie na Pingwin pass. Jeśli jesteś zdecydowany na tę stację, to u mnie tydzień jazdy 2+2 wyszedłby taniej na pingwinie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Iven napisał:

Wczoraj wróciłem z tygodniowych ferii z rodziną w Kudowie Zdroju . Naszą głowną bazą narciarską była Arena Słotwiny, parking dla auta  pod Słotwinką dużo bardziej korzystniej logistycznie. Jeden dzien w Tyliczu ...Master Ski uważam za stracony- górka łatwa i nudna nawet dla dzieci , za to świetni instruktorzy . Arena ...warto podpytać właścicieli kwaterek o tańsze karnety/ vouchery. Nam się udało skorzystać  70zł / osobę całodniowy , przy rodzinnym 2+2 za cały dzień 390zł. Dzieciaki wyjeżdżone od ok. 10 do 15/16 potem obiad , następnie kwaterka ze znajomymi , a ja z żonką ogień na nocnej od 18....

Chyba jednak byłeś w Krynicy Zdroju 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, netmare napisał:

Dzięki,

Gdybyś jeszcze kiedyś rozważał Słotwiny, zerknij sobie na Pingwin pass. Jeśli jesteś zdecydowany na tę stację, to u mnie tydzień jazdy 2+2 wyszedłby taniej na pingwinie 🙂

Wiem sprawdzałem , ale moje wypady na narty ( ostatnio rodzinnie) to last minute , w większości do Wisły , tak wypadło  że teraz Krynica , wcześniej 15 lat po 10x w sezonie Alpy😉 

Edytowane przez Iven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...