Skocz do zawartości

Gdzie na narty dla początkującego ??


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W tym roku pierwszy raz chce zabrać moją narzeczona w Alpy, w zeszłym sezonie zaczęła dopiero się coś tam uczyć z instruktorem także jest mocno początkująca. Polecacie jakieś fajne miejsca, by mogla na spokojnie sie uczyc, a ja przy okazji moglbym posmigac na czyms bardziej wymagającym? Głównie celowałbym we Włochy. Sam kilka razy byłem w val di Sole, paso tonale, więc te kierunki chciałbym ominąć, szukam czegoś nowego :) Z góry dziękuję za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz napisał:

Cześć! W tym roku pierwszy raz chce zabrać moją narzeczona w Alpy, w zeszłym sezonie zaczęła dopiero się coś tam uczyć z instruktorem także jest mocno początkująca. Polecacie jakieś fajne miejsca, by mogla na spokojnie sie uczyc, a ja przy okazji moglbym posmigac na czyms bardziej wymagającym? Głównie celowałbym we Włochy. Sam kilka razy byłem w val di Sole, paso tonale, więc te kierunki chciałbym ominąć, szukam czegoś nowego 🙂 Z góry dziękuję za odpowiedzi !

A możesz rozpatrzeć coś bliżej? Pomijając oczywiście fakt, że w covidowej rzeczywistości być może będziesz musiał wybrać to co będzie dostępne.

Sprawdziłbym ofertę bezpłatnych wyciągów "do nauki". Na przykład jeszcze do niedawna (być może teraz też) był taki naprawdę dobry orczyk w Kitzbuhel (które narciarsko na pewno jest "niezłe"). Sporo darmowych stref było też kiedyś we Francji. Prawdę powiedziawszy temat od dawna niezbyt mnie interesuje i go nie śledzę. Jakiś czas temu całkiem sporo takich opcji w Alpach było.

A w ogóle to jest multum świetnych możliwości jazdy zdecydowanie bliżej Polski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sugerujesz bliżej Polski ? Większość tych opcji prześledziłem i niestety Czechy i Słowacja odpadają. Sam mieszka zaraz przy granicy czeskiej i po prostu chciałbym pojechać gdzieś dalej, chciałbym pokazać Alpy narzeczonej. Sam już kilka lat jeżdżę co roku w Alpy i według mnie nie ma porównania do Słowacji, Czech, Polski, ten klimat, ilość tras itp 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tomasz napisał:

Co sugerujesz bliżej Polski ? Większość tych opcji prześledziłem i niestety Czechy i Słowacja odpadają. Sam mieszka zaraz przy granicy czeskiej i po prostu chciałbym pojechać gdzieś dalej, chciałbym pokazać Alpy narzeczonej. Sam już kilka lat jeżdżę co roku w Alpy i według mnie nie ma porównania do Słowacji, Czech, Polski, ten klimat, ilość tras itp 😉

Miałem na myśli Austrię. Najbliższy naprawdę niezły ośrodek to Wurzeralm i Hinterstoder (570 km z granicy) jeszcze bliżej niezły Hochkar (500 km). Blisko masz też już duże ON jak Dachstein West (620 km) czy 4Berge (600 km). Ten ostatni to absolutnie pierwsza liga.

Podstawowe jest to kiedy chcesz jechać bo inne ośrodki wybierasz w styczniu, inne w lutym i pierwszej połowie marca a inne później.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wujot napisał:

Miałem na myśli Austrię. Najbliższy naprawdę niezły ośrodek to Wurzeralm i Hinterstoder (570 km z granicy) jeszcze bliżej niezły Hochkar (500 km). Blisko masz też już duże ON jak Dachstein West (620 km) czy 4Berge (600 km). Ten ostatni to absolutnie pierwsza liga.

Podstawowe jest to kiedy chcesz jechać bo inne ośrodki wybierasz w styczniu, inne w lutym i pierwszej połowie marca a inne później.

W roku(2020) chciałem jechać do Hinterstoder i Wurzeralm. Najbliższy(600 km)z  okolic Świnnej Poręby, fajny ośrodek Zmieniłem na Bad  Mittendorf, nieco dalej, by zaliczyć trzy ośrodki. Zapłaciłem 50 % i nie pojechaliśmy z powodu covida.  W tym roku pojechałbym jeszcze do AUSTRII. ale nie przy takiej sytuacji, jak obecnie. Jest mnóstwo ośrodków bliżej, poniżej 600 km. Zaczynają się już za Wiedniem, w górach, jak nasze wysokie Beskidy. Polecam portal Bergfex, po polsku. Wszystko tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Plus80 napisał:

W roku(2020) chciałem jechać do Hinterstoder i Wurzeralm. Najbliższy(600 km)z  okolic Świnnej Poręby, fajny ośrodek Zmieniłem na Bad  Mittendorf, nieco dalej, by zaliczyć trzy ośrodki. Zapłaciłem 50 % i nie pojechaliśmy z powodu covida.  W tym roku pojechałbym jeszcze do AUSTRII. ale nie przy takiej sytuacji, jak obecnie. Jest mnóstwo ośrodków bliżej, poniżej 600 km. Zaczynają się już za Wiedniem, w górach, jak nasze wysokie Beskidy. Polecam portal Bergfex, po polsku. Wszystko tam jest.

Ośrodki w okolicach Wiednia są słabsze i bardziej zatłoczone. Te co wymieniłem są, moim zdaniem, optimum - wystarczająco dobre i bliskie. Z godnych polecenia jest jeszcze Krippenstein (jedna genialna trasa) i... reszta dla free. Co do karnetu Schneebaren co go wymieniłeś: Loser jest godne uwagi, a także zupełnie nieznane Planeralm. Ten ostatni jest świetny trasowo, jeszcze lepszy pozatrasowo a pod względem skiturowym po prostu znakomity. Tauplitz (i Bad Mittendorf) - takie sobie, Riesneralm małe ale bardzo dobre.

Godzinę temu, Tomasz napisał:

O dziękuję! 🙂 planuje jechać przelom lutego/marca, bardziej początek marca

O widzisz to środek największego ruchu (ale normalnie, a nie w covidzie). "Normalnie" uciekamy wtedy z wielkich ośrodków i nagle taki Planeralm czy Riesneralm pokazuje swoją wyższość. Bo tam średnio są trzy a nawet cztery trasy z urządzenia wyciągowego. I nawet jak chwilkę stoisz do wyciągu to na stokach tłoku nie ma. Równie dobrze jest np na naszym ulubionym HochZeigerze (ale to dalej). Blisko jest Fanningberg gdzie masz tylko dwie kanapy ale z dolnej jest 5 tras! Przy drugiej zaś "tylko" dwie ale za to... nieprzebrane zasoby off piste. W szczycie sezonu czasem się stoi tam do tej dolnej ale za to czarna trasa 4 i 9 są zawsze puste (jak na te miesiące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Panowie jak już jesteśmy przy Austrii, to pociągnijmy wątek "początkującej" (kolega wspomniał o narzeczonej). Czy w wymienionych są dla takich fajne trasy?

Hinterstoder - tak, górna część idealna dla początkujących, Hochkar - też się znajdą trasy. Myślę jednak, że Dachstein West będzie najlepszym wyborem. Jeśli Włochy to Alpe de Suisi, Alpe Lusia, mimo wszystko San Pellegrino. Z Austrii jeszcze Kasberg na Sunny i z mnie znanych ośrodków austryjacko-włoskich to chyba tyle... Osobiście brałbym Dachstein West

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...