Skocz do zawartości

Mamy mistrza w UFC


Chertan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy nastąpiło ważne wydarzenie w polskim sporcie (choć dla niektórych to nie sport ). Janek Błachowicz zdobył tytuł mistrzowski w największej federacji MMA, czyli w UFC. Fajny przykład uporu i pracy nad sobą. Kiepskie początki w tej federacji, gdy po serii zwycięstw w Polsce pojechał za ocean i zaliczył kilka porażek. Udało mu się zostać, sporo pracy nad sobą, pewnie wysiłki psychologa plus treningi i doszedł na szczyt po wielu latach ciężkich treningów.

 

Chyba dobrze, że to się skończyło w drugiej rundzie bo ten Meksykanin mógłby zdrowie odzyskiwać bardzo długo...

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście to jak szybko wysycił się wielki siniak na prawym boku Reyesa po potężnym lewym kopniaku Janka zadanym w pierwszej rundzie. Minęło zaledwie kilkanaście - kilkadziesiąt sekund, a 1/3 boku Reyesa była już fioletowo - czerwona... Jak to możliwe? Przecież zazwyczaj potrzeba jest czasu żeby powstał tak rozległy siniak... Pewnie to był piszczel ze stali... 

Nie przepadam za MMA, ale ten sukces trzeba pochwalić. Brawo Janek !!!

 

Ciekawostka przyrodnicza: Adbuster (znany polski youtuber) kiedyś zaczął trenować MMA i 8 lat temu założył kanał BJJB czyli Być Jak Jan Błachowicz  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem rano to wydawało mi się że to było końcem stopy, nie piszczelem, a wtedy to raczej smagnięcie plus paznokcie. Ponadto na żebrach skóra jest cienka i krwiak powierzchowny muszę być szybko widoczny. Ale fakt, szybko było to całe czerwone. Andrzeju, na szczęście większość walk po takim uderzeniu szybko jest kończona, sędziowie są mocno wyczuleni żeby przerwać walkę i nie ma dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszą rundę raz jeszcze (cała walka jest już na YT)

Były dwa potężne kopnięcia w to samo miejsce - pierwsze około 1:35 minuty - nie do końca widoczne z tego ujęcia kamery, ale po nim było widać już wyraźne zaczerwienienie na boku, a potem przyszedł piszczel z 3:35 i zrobił tam tatara.

Ale chyba Reyes miał już uraz w tym miejscu wcześniej bo już na ujęciach z 1:05 - 1:20 widać siny ślad w tym samym miejscu, a do tego czasu Janek nie wyprowadził ciosu/kopnięcia w ten obszar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zupełnie podobna do boksu, boksu tajskiego, K2 czy kyokushin żeby wymienić tylko parę.

 

W

Cześć

Dla mnie to jeden diabeł. Po prostu nie rozumiem pasjonowania się tego typu sportami.

Wiesz jeszcze zapasy, judo, karate tradycyjne... Tam też są kontuzje i urazy ale ideą sportu nie jest napierdalanie się kto wytrzyma...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MMA używają rękawic (marne bo marne , ale są ) natomiast na horyzoncie pojawiają się turnieje walk na gołe pięści i dla mnie to już jest zalążek młócki spod remizy .....chociaż nadal pod okiem sędziów ;) :D

 

Młócka to jest w rękawicach, jak masz gołe pięści to 3x zastanowisz się przed uderzeniem z całej siły w głowę. Rękawice (szczególnie te ciężkie) zwiększają bardzo ilość mikrourazów mózgu.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dla mnie to jeden diabeł. Po prostu nie rozumiem pasjonowania się tego typu sportami.

Wiesz jeszcze zapasy, judo, karate tradycyjne... Tam też są kontuzje i urazy ale ideą sportu nie jest napierdalanie się kto wytrzyma...

Pozdrowienia

 

Szerzej patrząc spora część sportu to idiotyzm. Ściganie się kto będzie 0,05% szybszy - no wybacz.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym sporcie walki nie chodzi o to kto wytrzyma więcej, ale kto nie da się trafić. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie szedł regularnie na wymiany. Ci ludzie mają zwykle wiele do stracenia. Rękawice MMA chronią przede wszystkim ręce a nie szczękę czy głowę przeciwnika. Bo amortyzacja żadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MMA używają rękawic (marne bo marne , ale są ) natomiast na horyzoncie pojawiają się turnieje walk na gołe pięści i dla mnie to już jest zalążek młócki spod remizy .....chociaż nadal pod okiem sędziów ;) :D

Bare knuckle fc istnieje już chyba ze 2-3 lata. Biją się też kobiety. Sporo jest tego na YT, nie jest to takie brutalne jakby się mogło wydawać. Gołą pięścią nie da się na maksa walnąć albo się wali i łamie kości. Czasem w trakcie walki już biją z "otwartej" bo pięści bolą. No i goła pięść jest jednak lżejsza niż w rękawicy. 

Osobiście lubię oglądać K2 i boks w niskich wagach bo wymiany są bardzo szybkie. Dużo jest uników, bloków.

Jest jeszcze coś takiego jak strielka. To rosyjskie pojedynki amatorów i jakichś różnego typu emerytów np. w boksie. Walki są na piasku. Czasem są zaskakujące, jak np. młody adept mma vs były bokser po 50. Bokser w sumie nie dał się przez 2 rundy w ogóle trafić :).

Można zobaczyć np tę walkę "

Prawdziwy Prawnik przeciwko Bykowi z Krymu"

Nie linkuję.

Może jestem prymityw ale po prostu lubię to oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerzej patrząc spora część sportu to idiotyzm. Ściganie się kto będzie 0,05% szybszy - no wybacz.

 

W

Cześć

Widzisz jestem raczej duchem sportowym a elementu rywalizacji szuka nawet w chodzeniu po ulicy.

Jednak dla mnie czym innym jest rywalizacja w dyscyplinach typu: kto kogo pobije.

Doceniam i podziwiam wytrzymałość, wytrenowanie i umiejętności (choć tego we współczesnych odmianach chyba coraz mniej) ale ... nie rozumiem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzisz jestem raczej duchem sportowym a elementu rywalizacji szuka nawet w chodzeniu po ulicy.

Jednak dla mnie czym innym jest rywalizacja w dyscyplinach typu: kto kogo pobije.

Doceniam i podziwiam wytrzymałość, wytrenowanie i umiejętności (choć tego we współczesnych odmianach chyba coraz mniej) ale ... nie rozumiem.

Pozdrowienia

Jezeli masz takie preferencje, to prawdopodobnie odpowiadalo by Tobie to,co robi moja mlodsza (oprocz nart) - biega ultra: tydzien temu wygrala jeden z takich biegow w kategorii kobiet -70.5 mil {mw 113km} po gorach, skalach i glazach, z czasem 15h 50 min. …..w ogole nie mam pojecia, jak taki dystans mozna przebiec i to w dobrym czasie: mentalnie i fizycznie, do tego odzywianie musi byc doskonale zaplanowane…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzisz jestem raczej duchem sportowym a elementu rywalizacji szuka nawet w chodzeniu po ulicy.

Jednak dla mnie czym innym jest rywalizacja w dyscyplinach typu: kto kogo pobije.

Doceniam i podziwiam wytrzymałość, wytrenowanie i umiejętności (choć tego we współczesnych odmianach chyba coraz mniej) ale ... nie rozumiem.

Pozdrowienia

 

 Jakoś nie czuję tej subtelnej różnicy w tym odróżnieniu rywalizacji.

 

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie czuję tej subtelnej różnicy w tym odróżnieniu rywalizacji.

 

W

Nie wiem o o czym piszesz. Nie pisałem, że są jakieś różnice. Tylko moje preferencje. Wolę oglądać zwinnych wojowników z niskich wag, niż 2 kloce z wagi super ciężkiej.

W narciarstwie wolę oglądać SL niż GS. Co nie znaczy, że GS jest dla mnie gorszy od SL. Chodzi o samą widowiskowość zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o o czym piszesz. Nie pisałem, że są jakieś różnice. Tylko moje preferencje. Wolę oglądać zwinnych wojowników z niskich wag, niż 2 kloce z wagi super ciężkiej.

W narciarstwie wolę oglądać SL niż GS. Co nie znaczy, że GS jest dla mnie gorszy od SL. Chodzi o samą widowiskowość zawodów.

 Przepraszam to miało być do Mitka - jakoś wkleiło mi nie ten cytat. Poprawię to.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Przepraszam to miało być do Mitka - jakoś wkleiło mi nie ten cytat. Poprawię to.

 

W

Nie chcialem zaczynac nowego watku

 

wlasnie obejrzalem dokladna relacje z mistrzostw swiata w polmaratonie kobiet z Gdyni

nie tylko komentatorzy wymawiali "Gdynia" prawie swietnie, ale chwalili organizacje itp

 

I  , rzeczywiscie: widac dyscypline, wszystkie osoby, ktore przewijaja sie przez kamere nosza maski

Gdynia wyglada rewelacyjnie

slwoem: wielki hit!!!

love it!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...