Jump to content

Soszów - Wisła


Administrator
 Share

Recommended Posts

Wisła - Soszów Stacja Narciarska Soszów: WISŁA - JAWORNIK 43-460, ul. Cieślarów 30; tel: 0 33 855 28 32; fax: 033 857 70 01 E - mail: [email protected] INFOLINIA: 600 39 02 12 Strona ośrodka: http://www.soszow.pl/ Położenie WISŁA - JAWORNIK 43-460, ul. Cieślarów 30 Dojazd Kierunek - miasto Wisła, po minięciu rzeki Wisły i stacji benzynowej z lewej strony należy skręcić w prawo w ul. Jawornik - kierunek Hotel Stok, dalej prosto dojeżdżąc stromą i wąską drogę do ośrodka Soszów (czasem potrzebne są łańcuchy). Parkingi Pod samym ośrodkiem narciarskim, płatne. Miejscowości Wisła – miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim na południe od Ustronia i na zachód od Szczyrku. Położone jest w głębi Beskidu Śląskiego, w pobliżu granicy z Czechami. Znany ośrodek wypoczynkowy, turystyczny i sportowy. źródło: Wikipedia Noclegi W ośrodku:http://www.soszow.pl/pokoje.htm oraz wiele miejsc noclegowych w mieście Wisła, wyszukiwarka: http://www.wisla.pl/...hp3?a=200&t=008 www.rezerwacja-wisla.pl Trasy Trasy czerwone, czarne i niebieskie. Mapa tras:http://www.soszow.pl/mapa.htm (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny Cennik: http://www.soszow.pl/cen.htm Kamera online http://www.soszow.pl/ Aktualne warunki http://www.soszow.pl/ Serwis narciarski Wiele serwisów narciarskich w Wiśle. Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie Miasto Wisła oferuje szeroki wybór miejsc do konsumpcji - w zależności od standardu - w różnej cenie. Galeria zdjęć http://www.soszow.pl/galeria.htm
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Ośrodek dysponuje trasami czerwonymi, czarnymi i niebieskimi. Wyciągi są orczykowe (choć na oficjalnej stronie jest już wskazana kanapa 4os.), ale pod nimi nie ma muld, kolein, przez co nie są specjalnie męczące. Trasy przeważnie dobrze przygotowane, ale ceny za wyjazd wysokie. Na górze schronisko z możliwością samodzielnego upieczenia kiełbaski w kominku (oczywiście za opłatą) oraz wypicia grzańca. Mnie się podobało, polecam.:)
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 weeks later...
:(Byłem 12 stycz. (po południu) i... jestem mocno rozczarowany fatalnym stanem stoku. Mulda na muldzie, a miedzy nimi goły lód - nogi można połamać... na tak nieprzygotowanym zjeździe. Ratrak - owszem widziałem, jak manewrował na parkingu... Po kilku ekwilibrystycznych zjazdach zrezygnowałem. Półgodzinna przyjemność kosztowała 30 zeta... . Może nowa inwestycja (planowana na następny sezon poprawi wizerunek tej popularnej stacji). R.
Link to comment
Share on other sites

Proponuję podjechać kawałek dalej, za przejściem w Jasnowicach (po czeskiej stronie) jest przyjemny stok. Właściciel w przerwie na ratrakowanie zaprasza narciarzy na (darmową) lampkę wina, będą piwo. Ceny są też nieco niższe niż w Wiśle. Podr.;) R.
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
z tego co piszą to wygląda na to, że tak...w ubiegłych latach raczej zawsze było "planowane" teraz wygląda to na juz postanowione....swoją drogą ciekaw jestem jak to bedzie wyglądało...kanapa bedzie sie chyba kończyć poniżej schroniska a w górę będzie jakiś nowy wyciąg?? poza tym jeśli nie poszerzą radykalnie tras (a to chyba nierealne) to jakoś nie widzę jazdy w weekendy/ferie/święta itp.. pozostaje jeszcze cena...pewnie ten kilkusetmetrowy wyjazd będzie kosztował z 7-8zł;)
Link to comment
Share on other sites

patrząc na cennik czantori raczej należy się tego spodziewać choć już i tak Soszów jest jednym z droższych ośrodków. Szczerze mówiąc nie widze tam weekendu w czasie ferii... moim zdaniem poszerzenie tras nie wchodzi w grę... zauważyłem także smutną rzecz związana z Soszowem wszystko jest roboine pod coraz wiekszy zysk bez przekładu na polepszenie jakości. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 months later...
 • 1 month later...
na pewniaka,na pewniaka ruszy-jak zima ruszy.... obejrzycje zdjęcia: http://www.soszow.pl/budowa.htm p.s a tak na marginesie-pytanie po mojej branży-śmigłowiec jest własnością firmy stawiajacej wyciąg?Wydaje mi się,że tak-patrząc na jego oznaczenia....wie ktoś?

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 18 październik 2008 - 17:00

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie cena!!!tak samo jak czantoria a nawet grozej!ich porabalo, dorzej niz w alpach jakby liczyc colodniowy karnet!i to za jeden nowoczesny wyciag??na poczatku cieszylem sie z inwestycji i ze przybedzie nowe miejsce do jazdy z nowym wyciagiem, ale poki sam place za karnety moje noga(narta) tam nie postanie!cena z kosmosu to niech sobie szukaja kosmitow, ktorzy za to zpalaca P.S. swoja drgoa soszow wczesniej slyna z mega pazernosci na kasy wprowadzjac m.in. "komercyjne bramki" zeby ominac kolejke!!!
Link to comment
Share on other sites

no wlasnie cena!!!tak samo jak czantoria a nawet drozej!ich porabalo, drozej niz w alpach jakby liczyc colodniowy karnet!

I to 2x drozej za 8h-180pln. Np na Hochkar jeden dzien 30€,4dni 100€=360pln Na Soszowie za 360pln pojezdzimy DWA :eek:dni :mad::mad::mad: Mojego tylka na tej kanapie nie posadze napewno :P
Link to comment
Share on other sites

UTair to duży Rosyjski operator śmigłowcowy, ten MI-171 to z ich filii w Bratysławie

i już mogę spać spokojnie!:)Tak myślałem,że jest to jakaś pochodna nowego Mi17 z którymi już miałem styczność.Ciekaw jestem,czy miały dodatkowe zbiorniki na paliwo/wewnątrz kabiny transportowej/,aby dłużej "wisieć" w powietrzu.Dzięki bardzo!:)
Link to comment
Share on other sites

Zawsze mówiłem, że jest tam drogo, a obsługa poniżej krytyki. W grudniu ubiegłego roku jeździłem tam kilka godzin. Była otwarta trasa nr 1, a właściwie jej połowa (od przecięcia się z orczykiem), a jeszcze dokładniej jej ćwierć, ponieważ połowę szerokości stoku zajmowały tyczki trasy przygotowanej do zawodów. A cena? oczywiście pełna, jak za wszystkie działajace wyciągi i trasy. Żenada:(
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...