Skocz do zawartości

FISCHER PROGRESSOR F 18


clip1

Rekomendowane odpowiedzi

1. K/M : M 2. Wiek : 41 3. Waga : 93 4. Wzrost : 184 5. Jak długo jeździsz na nartach ? : Na poważnie 12 sezonów  6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? : wg opisu ze skali 6, wg rad forumowiczów 5, generalnie samouk bez techniki. 7. Jakie masz buty ? : Salomon X-Max 120 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? : Volkl unlimited (jakieś zabawki) za krótkie za miękkie - 163cm / 13,4m 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? : Długi skręt, prędkości średnie ze zjazdu 20-30km/h (Garmin) 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? : Głównie czerwone, trochę czarnych, raz jechałem oblodzoną 70% i to była masakra. Raz w roku tydzień w alpach (głównie Austria) plus pojedyncze weekendy w Polsce i Czechach 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) : turystycznie, kolana już nie pierwszej swieżości wychodzi teraz gra w kosza na asfalcie za młodu. 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? : kondycja przeciętna, ale staram się jeżdzić 9-15/16 oczywiscie z małymi przerwami, poza nartami 2-3 razy w tygodniu 40-50km na MTB i raz/dwa razy w miesiącu stówka. Ale rower to zupełnie inne obciążenia. 

13. Możliwości finansowe : patrz niżej

 

 

Można teraz kupić tytułowe Progressory za 1200zł

Gdzieś tu kiedyś miały nawet dobrą notę u Mitka ;)

 

W sklepie mi propoponowali kilka "lepszych" modeli że niby bardziej rozwojowe.

Z drugiej strony to nie zakup na całe życie jak za dwa lata z nich "wyrosnę" to sprzedam za 600zł i sobie kupie coś lepszego.

Jakby nie patrzeć to i tak będą dużo lepsze od obecnych

 

Generalnie jak mam wydać w ciemno 2 tysie to wolę chyba najpierw wypożyczyć a potem kupić.

BTW czy we Włoszech działa system odliczania opłat za wypożyczenie przy zakupie nowych?

Warto kupować tam w połowie lutego (dużo przed końcem sezonu)

 

Z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


1. K/M : M

2. Wiek : 41

3. Waga : 93

4. Wzrost : 184

5. Jak długo jeździsz na nartach ? : Na poważnie 12 sezonów

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? : wg opisu ze skali 6, wg rad forumowiczów 5, generalnie samouk bez techniki.

7. Jakie masz buty ? : Salomon X-Max 120

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? : Volkl unlimited (jakieś zabawki) za krótkie za miękkie - 163cm / 13,4m

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? : Długi skręt, prędkości średnie ze zjazdu 20-30km/h (Garmin)

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? : Głównie czerwone, trochę czarnych, raz jechałem oblodzoną 70% i to była masakra. Raz w roku tydzień w alpach (głównie Austria) plus pojedyncze weekendy w Polsce i Czechach

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) : turystycznie, kolana już nie pierwszej swieżości wychodzi teraz gra w kosza na asfalcie za młodu.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? : kondycja przeciętna, ale staram się jeżdzić 9-15/16 oczywiscie z małymi przerwami, poza nartami 2-3 razy w tygodniu 40-50km na MTB i raz/dwa razy w miesiącu stówka. Ale rower to zupełnie inne obciążenia.

13. Możliwości finansowe : patrz niżej



Można teraz kupić tytułowe Progressory za 1200zł

Gdzieś tu kiedyś miały nawet dobrą notę u Mitka ;)


W sklepie mi propoponowali kilka "lepszych" modeli że niby bardziej rozwojowe.

Z drugiej strony to nie zakup na całe życie jak za dwa lata z nich "wyrosnę" to sprzedam za 600zł i sobie kupie coś lepszego.

Jakby nie patrzeć to i tak będą dużo lepsze od obecnych


Generalnie jak mam wydać w ciemno 2 tysie to wolę chyba najpierw wypożyczyć a potem kupić.

BTW czy we Włoszech działa system odliczania opłat za wypożyczenie przy zakupie nowych?

Warto kupować tam w połowie lutego (dużo przed końcem sezonu)


Z góry dzięki za rady


Pamiętasz co ci proponowali?
Też grałem w kosza na asfalcie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FISCHER RC ONE 73 AR + RS 11 GW PR 2020 (1700zł)
 
FISCHER RC ONE 72 MULTIFLEX + RSX Z12 GW PR 2020 (2 tysie)


Nie napinalbym się na te RC. Jeśli nie progressor to zajrzyj na ogłoszenia na tym forum Brunera: nordica i head do wzięcia, w dobrym stanie, będzie Pan zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym Progressora, bardzo uniwersalna narta, którą w dodatku dobrze znam. Te nowe RC One to jakiś następca poprzedniej serii RC4 Race, przynajmniej tak wynika z lektury katalogu. Progressor będzie ciut lepiej jeździł po miękkim, a ten RC One prawdopodobnie po twardym. Jak dla mnie różnice pomiędzy poprzednią serią RC4 Race a Progressorami były niewielkie, w ślepym teście mógłbym polec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym Progressora, bardzo uniwersalna narta, którą w dodatku dobrze znam. Te nowe RC One to jakiś następca poprzedniej serii RC4 Race, przynajmniej tak wynika z lektury katalogu. Progressor będzie ciut lepiej jeździł po miękkim, a ten RC One prawdopodobnie po twardym. Jak dla mnie różnice pomiędzy poprzednią serią RC4 Race a Progressorami były niewielkie, w ślepym teście mógłbym polec.

 

RC One 74 można wyrwać za 1300 plus kurier

 

I pasują mi lepiej wizualnie  :D

 

Najważniejsze to czy te narty (progressor F18 i RC one 74) pasują do moich gabarytów / umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci lepsze niepotrzebne to zostań przy swoich.

Zainwestuj w instruktora, lepiej na tym wyjdziesz.

PS. porównujesz używanego merca z nową pandą.

 

pozwolę sobie nie zgodzić się ;)

 

na miekkich 163cm więcej się już nie nauczę.

 

To jest trabant z luzem 20 stopni na kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC One 74 można wyrwać za 1300 plus kurier

 

I pasują mi lepiej wizualnie  :D

 

Najważniejsze to czy te narty (progressor F18 i RC one 74) pasują do moich gabarytów / umiejętności?

 

Nie wiem w jakich długościach są te narty. Osobiście nie wychodziłbym powyżej 170cm. Ja jeżdżę większość czasu na nartach 165cm, przy czym dużo twardszych i zapewniam że nie mam problemów ze zbyt małą prędkością. :)

 

Odnośnie walorów wizualnych, to już musisz zapytać małżonkę, w czym Ci bardziej do twarzy, tu nie pomogę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakich długościach są te narty. Osobiście nie wychodziłbym powyżej 170cm. Ja jeżdżę większość czasu na nartach 165cm, przy czym dużo twardszych i zapewniam że nie mam problemów ze zbyt małą prędkością. :)

 

Odnośnie walorów wizualnych, to już musisz zapytać małżonkę, w czym Ci bardziej do twarzy, tu nie pomogę... ;)

 

one są 167 i 174

myslałem o dłuższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one są 167 i 174

myslałem o dłuższych

 W którymś z poprzednich postów piszesz o tym, że chcesz się jeszcze uczyć. Wszystko zależy czego moim zdaniem. Optymalną technikę skrętu carvingowego będzie Ci łatwiej szlifować na nartach krótszych. Z kolei żeby dobrze nauczyć się jazdy gigantowej, to trzeba najpierw przyswoić porządnie to o czym piszę powyżej, potem przygotować się kondycyjnie do większych wymagań a na końcu zmienić nartę na bardziej rejsową. Sądzę, że kolejna Twoja narta może być z serii RC GS ale nie ta, której obecnie potrzebujesz, przynajmniej tak rozumiem Twoje wpisy. Nie jest prawdą, że na krótkiej narcie niczego się nie nauczysz, wszystko zależy jak będziesz ją obsługiwać. Czy na siłę czy finezyjnie;-) Dodam jeszcze że swoją gigantkę wyciągam naprawdę od święta, na rzadkie okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ten Fischer Progresor to kategoria Alround ,czyli poziom ok.3 ,rekreacyjne narty na niedzielne wypady około południa .To są paździerzowe elastyczne poprzecznie i podłużnie kapcie a nie na poziom 6.Jak koniecznie masz na nie zajawkę to długość w okolicach wzrostu,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ten Fischer Progresor to kategoria Alround ,czyli poziom ok.3 ,rekreacyjne narty na niedzielne wypady około południa .To są paździeżowe elastyczne poprzecznie i podłużnie kapcie a nie na poziom 6.Jak koniecznie masz na nie zajawkę to długość w okolicach wzrostu,pozdrawiam.

 

3. Łączenie zmian kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo nie stanowi dla Ciebie problemu, tak samo jak i zatrzymanie się na łagodnej, zielonej trasie. Może zacząłeś już nawet poznawać nieco trudniejsze niebieskie trasy.

 

Na taki poziom to się nie kupuje czegoś z Decathlonu za 600zł?

Po co drewno do jazdy pługiem?

Poziom 3 jak dobrze to rozumiem to jest tydzień nauki

 

A te RC one 74 to ta sama liga? One mają 5-8. To ta sama skala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Łączenie zmian kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo nie stanowi dla Ciebie problemu, tak samo jak i zatrzymanie się na łagodnej, zielonej trasie. Może zacząłeś już nawet poznawać nieco trudniejsze niebieskie trasy.

Na taki poziom to się nie kupuje czegoś z Decathlonu za 600zł?
Po co drewno do jazdy pługiem?
Poziom 3 jak dobrze to rozumiem to jest tydzień nauki

A te RC one 74 to ta sama liga?

Bierz za 1300 i nie marudz.
Następca f18.
https://sport2002.pl...ZBoCFegQAvD_BwE
Długość 174.
Tym drewnem to się nie upajaj - topola.
https://www.skiforum...ewno-w-nartach/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Łączenie zmian kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo nie stanowi dla Ciebie problemu, tak samo jak i zatrzymanie się na łagodnej, zielonej trasie. Może zacząłeś już nawet poznawać nieco trudniejsze niebieskie trasy.
 
Na taki poziom to się nie kupuje czegoś z Decathlonu za 600zł?
Po co drewno do jazdy pługiem?
Poziom 3 jak dobrze to rozumiem to jest tydzień nauki
 
A te RC one 74 to ta sama liga? One mają 5-8. To ta sama skala?

Nie zmienisz faktu ,że narty z tej kategorii są dla osób początkujących do średnio zaawansowanych, nikt nie dyskredytuje tego typu nart ,grupa ta jest etapem który każdy przechodził a są wśród nich także dobre produkty dla wielu wystarczające i nawet zaskakująco skuteczne ale Fischer Progresor do nich nie należy,znacznie ambitniej i rozwojowo a szczególnie dla faceta 184 i wadze ok.80 kg.jest wziąć pod uwagę grupę All Round Perfomence do jazdy po przygotowanych trasach skoro ma takie preferencje lub narty "sportowe"i tak względem zawodniczych "uczesanych"bo chyba zamiast ud trzeba by mieć tłoki żeby 6 godzin na takich dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz faktu ,że narty z tej kategorii są dla osób początkujących do średnio zaawansowanych, nikt nie dyskredytuje tego typu nart ,grupa ta jest etapem który każdy przechodził a są wśród nich także dobre produkty dla wielu wystarczające i nawet zaskakująco skuteczne ale Fischer Progresor do nich nie należy,

 

Wg world ski test Progressor F18 jest na 5. miejscu z notą "sehr gut" (bardzo dobrze - dla szczęscliwych którzy nie musieli sie uczyć niemieckiego)

 

https://www.worldski...llround-2018-19

 

 

W tego rocznym jest RC One 73 jest na siódmym miejscu (very good)

 

https://www.worldski...llround-2019-20

 

 

Chwilowo w moim rankingu na prowadzenie wysuwa się RC One 74 https://www.skionlin...ride,11740.html

Czy on będzie dużo odstawać od RC One 73? https://www.skionlin...ride,11739.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg world ski test Progressor F18 jest na 5. miejscu z notą "sehr gut" (bardzo dobrze - dla szczęscliwych którzy nie musieli sie uczyć niemieckiego)

 

https://www.worldski...llround-2018-19

 

 

W tego rocznym jest RC One 73 jest na siódmym miejscu (very good)

 

https://www.worldski...llround-2019-20

 

 

Chwilowo w moim rankingu na prowadzenie wysuwa się RC One 74 https://www.skionlin...ride,11740.html

Czy on będzie dużo odstawać od RC One 73? https://www.skionlin...ride,11739.html

Będziesz miał viel genuss jak będziesz je pod stok nosił, lekkie są, topola. Czemu nie słuchasz co ci bardziej doświadczeni podpowiadają?

Mimo, że następca to odchudzili te f18. Zamiast rc one 74 lepiej rc one 73. Zamiast f18 lepiej f19. Jak lubisz czytać i niemiecki znasz, to czas na angielski, szukaj beech+poplar zamiast poplar no i dopisek ti, tu masz fischera do lektury: https://www.top-nart...ischer?page=3& 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...