Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#41 [email protected]

[email protected]

Użytkownik

• PipPipPip
  • 337 postów
  • Na forum od: 03.2014
216
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 18 marzec 2019 - 22:48

Kupują drogie narty trochę dla szpanu. Szpan, czyli chęć poinformowania innych o swoim wysokim stanie materialnym i oczywiście zaimponowaniu im. Przynajmniej tak sądzą szpanujący. Narty nadają się do tego tak sobie. Lepszy jest samochód a nawet wypaśny rower. Dom też, choć tym trudniej się pochwalić. Mniej liczy się umiejętność jeżdżenia na nartach, wiedza czy inteligencja. Przynajmniej w pewnych kręgach kulturowych. W niektórych krajach skandynawskich tego typu zachowanie jest traktowane jako naganne.  

Ale akurat w przypadku nart, kupowanie tych z najwyższej półki nie jest błędem. Nawet jeśli się będą zwozić pługiem. Bo, przynajmniej teoretycznie, na takich nartach mogą szybciej i skuteczniej nauczyć się lepiej jeździć.

Mniej rozumiem dlaczego pchają się na czarne trasy. Pewnie też trochę dla szpanu by pochwalić się innym. Ale może i dla wyzwań, które sobie stawiają. Sprawdzają czy sobie dadzą radę.

Osobiście często jeżdżę z małym plecakiem, w którym wożę głównie wodę. :) W zasadzie mi nie przeszkadza.

Sam ostatnio zmieniłem narty, choć te poprzednie nie były ani wyjeżdżone ani złe. Ale dużo dobrego słyszałem o tych nowych i chciałem spróbować.

Dbałość o bezpieczeństwo przychodzi z wiekiem,wtedy plecak ABS zakłada się nawet na Górce Szczęśliwickiej a kask do gry w szachy...

#42 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 277 postów
  • Na forum od: 02.2015
370
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 18 marzec 2019 - 22:57

Dbałość o bezpieczeństwo przychodzi z wiekiem,wtedy plecak ABS zakłada się nawet na Górce Szczęśliwickiej a kask do gry w szachy...

Może tak być  :D

#43 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1588 postów
  • Na forum od: 10.2006
1036
  • Krakow

Napisano 18 marzec 2019 - 23:12

Coś w tym jest, ale u mnie to poszło inaczej, bo wciąż jeżdżę bez kasku. :) Za to wyobraźnia coraz więcej podpowiada. Np. to że za tym przewyższeniem może siedzieć snowbordzista albo, że ktoś we we mnie przywali od tyłu. Jeszcze gorzej jest w jeździe samochodem. 

#44 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Na forum od: 02.2009
718
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2019 - 00:55

A Jaśka "znam" z poprzedniego forum, mieliśmy gorsze chwile, ale cenię gościa za bezkompromisowe i pełne pasji podejście do narciarstwa. I w żadnym wypadku nie jest trollem (wkg).

Nie filozuj.

Ziomuś napisał wstrętnego, hejterskiego, prowokacyjnego posta. Wprost z podręcznika "jak pisać kontrowersyjne posty żeby poróżnić ludzi ale zwiększyć ilość odsłon".Poziom onetu. Nie interesuje mnie jaki jest w realu, interesuje mnie poziom forum dotyczącego mojej pasji. Spójrz co się stało dalej. Ktoś wrzucił filmik kilku gości na luzie zjeżdżających z plecakami pełnymi sprzętu - nawet nie wiedzieli, że są filmowani, nie uczestniczą w dyskusji, nie mogą się wypowiedzieć. Zostali natychmiast spluci za to, że ośmielili się jeździć na luzie nie wadząc nikomu. I to w gumach !

Garstka zgorzkniałych kolesi nie powinna narzucać stylu komunikacji. Naprawdę chcemy się pastwić za ubranie, za plecak, za zbyt drogie narty, za każde potknięcie na stoku ? Przecież to jest niskie. Tu niekoniecznie jest miejsce dla odreagowywania frustracji.

Rozumiem spory, emocje - w ferworze dyskusji każdego może ponieść instynkt polemiczny, każdy może się mylić. Ale nie schodźmy poniżej pewnego poziomu bo to jest po prostu obrzydliwe.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale delikatnie nie można - po prostu przekaz nie dociera.

I tak - wracając do meritum - w Polsce też są lawinowe piątki.

#45 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1515 postów
  • Na forum od: 12.2010
894
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 19 marzec 2019 - 06:10

Ale na Twoim filmiku tak naprawdę o pomstę wołana ta sierota w żółtej kurtce stojąca na środku trasy koło 40 sek.

Pozdrowienia

Mitek, nie obraź się ale to samo pomyślałem o tym fragmencie.

https://youtu.be/LM_4Yp_AqMc?t=127

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#46 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1588 postów
  • Na forum od: 10.2006
1036
  • Krakow

Napisano 19 marzec 2019 - 06:42

Ziomuś napisał wstrętnego, hejterskiego, prowokacyjnego posta. Wprost z podręcznika "jak pisać kontrowersyjne posty żeby poróżnić ludzi ale zwiększyć ilość odsłon".Poziom onetu. Nie interesuje mnie jaki jest w realu, interesuje mnie poziom forum dotyczącego mojej pasji. Spójrz co się stało dalej.

Co się dalej stało to się stało, ale samo otwarcie ma sens i nie widzę w nim nic hejterskiego. W uproszczeniu - ludzie, zwracajcie większą uwagę na treść niż na formę, bo ta pierwsza jest ważniejsza. Większą wagę przykładajcie do nauki jazdy niż do wyboru sprzętu. I to jest słuszne i prawdziwe. I Jasiek to punktuje w nieco przesadny sposób. Podobnie jak w kwestiach bezpieczeństwa, mniej zajmujcie się kaskami i żółwiami a więcej bezpieczną jazdą. Tudzież własną wagą i dobrym przygotowaniem fizycznym do nart.

Nie ma nic w tym złego, że kiepski narciarz jeździ w drogim sprzęcie. Gorzej gdy na niego narzeka a nie widzi własnych niedoskonałości. Ale warto zwrócić mu uwagę, i Jasiek to robi, że sprzęt to w sumie sprawa drugorzędna i że warto więcej uwagi poświęcić nauce jazdy.

#47 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
  • Na forum od: 11.2007
8057
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2019 - 06:50

Mitek, nie obraź się ale to samo pomyślałem o tym fragmencie.

https://youtu.be/LM_4Yp_AqMc?t=127

Konkretnie bo nie rozumiem zupełnie o co Ci chodzi?

#48 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1515 postów
  • Na forum od: 12.2010
894
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 19 marzec 2019 - 07:19

O gwałtowne hamowanie na środku trasy.

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#49 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 19 marzec 2019 - 07:24

Temat ma juz 3 strony. A zaczelo sie tak niewinnie :D Szok!

Dla mnie sprawa jest prosta. Niech sobie ludzie robia, co chca, bo wolnosc gwarantuje im konstytucja, wiec dopoki nie ingeruje to w moje bezpieczeństwo/zdrowie/zycie/prywatna strefe nie mam nic przeciwko. Narty za pincset tysięcy, plecaki po 100l na plecach, spajdery od stop do glow - co mnie to obchodzi? Gdybysmy wszyscy byli tacy samy, swiat bylby okrutnie nuuuuuuuuuuuuuuuudny. Poza tym, uwazac, ze mój sposób myslenia jest lepszy od czyjegos innego, to co najmniej naiwne i egoistyczne. Każdy mierzy swoja miara, pytanie brzmi: "Po co w ogole mierzyc?". 

Milego dnia dla Was :) 

#50 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2019 - 07:35

Co się dalej stało to się stało, ale samo otwarcie ma sens i nie widzę w nim nic hejterskiego. W uproszczeniu - ludzie zwracajcie większą uwagę na treść niż na formę, bo ta pierwsza jest ważniejsza. Większą wagę przykładajcie do nauki jazdy niż do wyboru sprzętu. I to jest słuszne i prawdziwe. I Jasiek to punktuje w nieco przesadny sposób. Podobnie jak w kwestiach bezpieczeństwa mniej zajmujcie się kaskami i żółwiami a więcej bezpieczną jazdą. Tudzież własną wagą i dobrym przygotowaniem fizycznym do nart.

Nie ma nic w tym złego, że kiepski narciarz jeździ w drogim sprzęcie. Gorzej gdy na niego narzeka a nie widzi własnych niedoskonałości. Ale warto zwrócić mu uwagę, i Jasiek to robi, że sprzęt to w sumie sprawa drugorzędna i że warto więcej uwagi poświęcić nauce jazdy.

Cześć

Moja interpretacja zgadza się w 100% z Twoją Andrzeju. Prosty i oczywisty przekaz został później rozmyty przez różnych komentatorów i interpretatotrów.

Pozdrowienia

#51 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4208
  • KRK

Napisano 19 marzec 2019 - 07:36

Dla mnie sprawa jest prosta. Niech sobie ludzie robia, co chca, bo wolnosc gwarantuje im konstytucja, wiec dopoki nie ingeruje to w moje bezpieczeństwo/zdrowie/zycie/prywatna strefe nie mam nic przeciwko. Narty za pincset tysięcy, plecaki po 100l na plecach, spajdery od stop do glow - co mnie to obchodzi? Gdybysmy wszyscy byli tacy samy, swiat bylby okrutnie nuuuuuuuuuuuuuuuudny. Poza tym, uwazac, ze mój sposób myslenia jest lepszy od czyjegos innego, to co najmniej naiwne i egoistyczne. Każdy mierzy swoja miara, pytanie brzmi: "Po co w ogole mierzyc?". 

Dałem dzięksa.

ZA CAŁOŚĆ posta.

Jednak z właściwą dla siebie przekorą, cieszę się, że są myślący podobnie do mnie :)

#52 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6620 postów
  • Na forum od: 02.2008
4850
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 19 marzec 2019 - 07:37

Przyczyną jest prosta.... inwestycja w sprzęt jest znacznie łatwiejsza, szybsza a często tansza niż w siebie.... I tyle. Pokusa jest wiec oczywista. Na szczęście etap fascynacji możliwościami nowych typów nart udał o mi się przejść w miarę bezboleśnie. Teraz takie postawy mnie tylko śmieszą lub budzą politowanie. Ale dopóki ktoś mi nie narzuca swoich 'wymogów to niech ma.....
  • Kaem podziękował za tę wiadomość

#53 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 19 marzec 2019 - 07:43

Całe narciarstwo jest bez sensu , sztucznie wytworzona potrzeba /manipulacja/ przez marketing . :unsure:

:)Pozdrowienia

#54 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2019 - 07:46

A gdzie Ty widzisz tam środek trasy??? Kacper hamuje bo właśnie zbliża się do rozwidlenia trasy. Hamuje przed znakiem jakieś 40-30 m. Widać zresztą, że ludzie poruszają się tam trawersem zmieniając wariant jazdy na lewy. Postępuje bardzo słusznie i zgodnie z wszelakimi regułami, następnie wszyscy po dojechaniu poruszamy się samym brzegiem trasy. Tak, że nie wiem o co Ci chodzi , o który moment?

Pozdro

#55 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4208
  • KRK

Napisano 19 marzec 2019 - 07:48

A gdzie Ty widzisz tam środek trasy??? Kacper hamuje bo właśnie zbliża się do rozwidlenia trasy. Hamuje przed znakiem jakieś 40-30 m. Widać zresztą, że ludzie poruszają się tam trawersem zmieniając wariant jazdy na lewy. Postępuje bardzo słusznie i zgodnie z wszelakimi regułami, następnie wszyscy po dojechaniu poruszamy się samym brzegiem trasy. Tak, że nie wiem o co Ci chodzi , o który moment?

Pozdro

@Mitek.

Na pewno nie jesteś wielbłądem ???

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#56 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2019 - 07:56

Cześć

Brak przywiązywania wagi do edukacji narciarskiej jest w prostej linii skierowany przeciwko mnie, Tobie, wszystkim, nawet sobie. I dlatego post Jąśka uważam za słuszny. To nie polega na demokratycznym hasełku o inności tylko na dbałości o bezpieczeństwo. Jak ktoś nie umie jeździć i nic nie robi w tym kierunku żeby umieć to jest potencjalnie niebezpieczny dla siebie i innych.

Pozdrowienia

#57 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2019 - 07:57

@Mitek.

Na pewno nie jesteś wielbłądem ???

A widzisz znak do którego dojechał Kacper?

#58 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4509 postów
  • Na forum od: 03.2006
2416

Napisano 19 marzec 2019 - 07:58

Ja tez gwaltownie hamuje na srodku trasy. Moze to wygladac i wyglada niebezpiecznie. Nie widac zas tego, ze katem oka najpierw obczailem czy moge. Mitek ma plecak a w nim kilka piwek jak przystoi narciarzowi, dodatkowo jest nasz to mu wiecej wolno!

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#59 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4208
  • KRK

Napisano 19 marzec 2019 - 08:01

A widzisz znak do którego dojechał Kacper?

Widzę wszystko i dziwię się, że podejmujesz dyskusję na tym poziomie :)

#60 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4208
  • KRK

Napisano 19 marzec 2019 - 08:05

Ten niżej ....................może wszystko!!!

Musisz być na to przygotowany.

Jesteś wyżej ...........kombinuj!!!

Nie czepiaj się tych .......na dole!!!