Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

niespodzianki na stoku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jotes

jotes

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 01.2018
40
  • Umiejętności: 7
  • Tarnów

Napisano 07 marzec 2019 - 11:45

https://podroze.onet...renowym/53ln7v4

Mandat w wysokości 30 euro zapłacił 91-letni kierowca w Trydencie na północy Włoch, który samochodem terenowym wjechał na trasę narciarską. Mężczyzna znalazł się tam, jadąc do restauracji w górskim schronisku.

Mieszkaniec okolic Bolzano jechał na obiad, a trafił na środek trasy zjazdowej, którą przemierzył wśród zdumionych narciarzy i obsługi wyciągu - podał lokalny dziennik "Corriere del Veneto".

Kiedy samochodem wjechał na ośnieżony stok w Val di Fassa, staruszek nie zatrzymał się, by zawrócić, lecz bez wahania kontynuował jazdę między ustępującymi mu drogi i przerażonymi narciarzami.

Dogonili go karabinierzy na skuterze śnieżnym, którzy eskortowali go następnie z trasy narciarskiej, dzięki czemu udało się uniknąć wypadku. Wystawili mu mandat w wysokości 30 euro.

Według prasy nie jest jasne, dlaczego sędziwy kierowca znalazł się w tym miejscu. Funkcjonariuszom wyjaśnił jedynie, że chciał pojechać na obiad do wyżej położonego schroniska.

Witam

Ciekaw jestem jakie mieliście przygody podczas jazdy na nartach ? Dwa lata temu na jednym ze stoków miałem spotkanie z lisem. Obaj zatrzymaliśmy się popatrzyliśmy sobie głęboko w oczy po czym każdy z nas oddalił się w przeciwnych kierunkach.

pozdrawiam

jotes

#2 Segal

Segal

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2019
60
  • Umiejętności: 5
  • Ziemia Łódzka

Napisano 07 marzec 2019 - 17:32

Z nieautoryzowanym pojazdem mechanicznym ani zwierzyną łowną sposobności nie miałem, za to nie dalej jak w ubiegłym tygodniu ścigałem na nartach deskę która wymknęła się jakiemuś pechowemu snowboardziście. I trzeba przyznać, że zapylała nieźle, opuszczając nawet kilka razy trasę pod siatkami i znowu na nią później wracając. Ciąłem za nią dobre kilkaset metrów zanim dała się pojmać i to wcale nie najwolniej. Podobno uciekła gościowi podczas wpinania na samej górze ośrodka w Soszowie - tak mi powiedział jego kolega kiedy w końcu dorwałem tę dechę i w ręce dostarczyłem na stojak przy kasach. A że dopadłem ją jakieś 150 m przed dolną stacją to rzeczywiście pojechała sobie ładny kawałek drogi bez operatora. Dobrze że nikogo nie skasowała po drodze, na szczęście po sezonie na Soszowie ludzi niewiele.

#3 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1715 postów
  • Na forum od: 01.2015
1155
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 07 marzec 2019 - 17:51

Takie małe co nie co - zepsuty ratrak na środku trasy:

011.JPG

• moruniek podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#4 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 338 postów
  • Na forum od: 03.2016
415
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 07 marzec 2019 - 18:07

W Ischgl przy trasie pasło się stado kozic w pewnej chwili koziołek przebiegł w poprzek trasy 2 metry dzieliło nas od bliskiego spotkania.

#5 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 903 postów
1120
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 07 marzec 2019 - 20:25

COS Skrzyczne - koń z saniami (dowóz zaopatrzenia do Hiltona). 

ko%C5%84.jpg

#6 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 903 postów
1120
  • Rajszew

Napisano 07 marzec 2019 - 20:30

I drugie zdarzenie, jadę w Białce i widzę przed sobą cały stok w kamieniach (co w Białce się zdecydowanie nie zdarza). Jadę dalej a te kamienie zaczynają się ruszać. Pierwsza myśl, Krzysiek nie pij więcej, druga przecież nic nie piłeś. Trzecia, może trzeba było się czegoś jednak napić ;) . 

Podjechałem bliżej, to przez stok przeskakiwało stado ropuch (część z nich została niestety zmasakrowana przez narciarzy).

Ropuchy.jpg  

#7 Baartos79

Baartos79

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 12.2011
11
  • Lodz

Napisano 08 marzec 2019 - 13:21

COS Skrzyczne - koń z saniami (dowóz zaopatrzenia do Hiltona).

Dołączona grafika

Ten starszy pan dowozi towar w okolice dolnego odcinka orczyka na Dolinach 😎Na początku stycznia miałem przyjemność zamienić kilka słów jak już wracał😎Dołączona grafika

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka