Skocz do zawartości

Kask DAINESE


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie co sądzicie o kaskach firmy Dainese model FLEX. Czy ktoś je użytkował/użytkuje ? Pytam bo kupiłem dziś w TK MAXX-ie taki kask za 134 zł, mogę go oddać w ciągu 30 dni.  Dodam, że na wszywce jest norma EN 1077 typu B. I co najważniejsze, właśnie sprawdziłem i pasuje do moich gogli. Wygląda na bardzo porządnie zrobiony.

 

Konstrukcyjnie nie ma twardej skorupy jak mój poprzedni kas, jest dużo bardziej elastyczny (miękki), co w mojej ocenie powinno przekładać się na lepszą amortyzację, ale do tej pory jeszcze nigdy nie uderzyłem głową o nic na stoku (i niech lepiej tak pozostanie), więc ciężko mi ocenić które rozwiązanie jest lepsze. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma znana z produkcji rzeczy dla motocyklistów. Sam mam spodnie tej marki o membranie 20k/20k i sobie bardzo je chwalę. Nie mają co prawda bocznej wentylacji co jest dla mnie dziwnie, ale w sumie nigdy się w nich nie spociłem.
Reasumując, jeśli robią dobre kaski na motor to i na narty pewnie robią nie najgorsze. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ładnych paru lat narciarskie ubrania dla mnie to tylko Dainese :-)

I absolutnie nigdy się nie zawiodłem. Nie ma znaczenia jaki rodzaj odzieży

Zawsze absolutne świetna jakość. Cenowo raczej powyżej średniej - z drugiej strony spokojnie można znaleźć coś po przecenie i kupić w dobrej cenie - Przykładowo w ub roku kupiłem

cały zestaw ( spodnie + kurtka ) dla młodszego synka za 127 Eur - 

Co do kasku. Miałem jeden ale po tym jak kolega stunningował mi go za pomocą aerografu to skonfiskował mi go starszy syn.

Złego słowa powiedzieć na kask nie mogę. Ciepły aczkolwiek znakomicie wentylowany, dosyć lekki.

 

Dainese od zawsze była popularna wśród motocyklistów i chyba jest znana z tego że jej produkty uchodzą za "bezpieczne"

Nie wiem nawet czy to oni nie wymyślili teraz tych airbagów na plecach zawodników.

 

Tak więc mogę polecić z całym przekonaniem :-)

 

 

 

A tak swoją drogą jeśli chodzi o kaski.

Obecnie jeżdżę w kasku raczej mało znanej firmy HMR

kupiłem go jakiś czas temu we Włoszech akurat we malowaniu w włoskie barwy.

No i dwa lata temu trafił mi się w gondolce jakiś zwolennik obecnego kursu władzy

który użył wobec mnie słów uznanych powszechnie za obelżywe no bo przecież jak to tak

bez powstańczej kotwicy na kasku. I wogóle jak śmiem mieć kask w obcych barwach.

Okazało się zatem że nędzny ze mnie patriota...

 

Załączone miniatury

  • 462830_390882904255334_1534613434_o.jpg
  • 412170_390882534255371_1193430629_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...