Skocz do zawartości

Zakupy na Alliexpres - odzież


sebawroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupował ktoś odzież na narty od Chinczyków? Powiem szczerze że kiedyś kupiłem raz że z ciekawości / dwa z lekkiego przymusu rękawiczki zimowe w ,,chince" i jestem zadowolony. Jakość wykonania jest ok i są ciepłe. A jak to się ma do odzieży narciarskiej? P.S. patrzyłem w tym roku w Decathlonie w DW i zwykłe marketowe rękawiczki 200 zł +, na Alliexpres 30 zł i darmowa przesyłka ... więc 170 pln zostaje w kieszeni :). Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale strzeliłeś gafę...

Tutaj nikt chińskiego badziewia ani używek nie kupuje....

Strzeliłem gafę bo? Nie pytam o nowy ,,sprzęt" za miliony?

 

P.S. w te wakacje miałem możliwość porównania 2 kamerek: go pro ( nie pamiętam którego modelu ) i xiaomi  yi - Chińskie ,,badziewie" nie dość że tańsze to i lepsze.

 

Jak na razie jedyne badziewie jakie widzę to Twoja wypowiedź. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam, bo nie mam ochoty tłumaczyć oczywistych oczywistości ...

 

I nie wypowiadaj się w imieniu całego forum, bo jakoś nigdzie nie widziałem takowego upoważnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja sie przyznam..... ;-)

Jestem "stalym klientem" u Alibaby, choc zamawiam raczej drobiazgi. Nie kupowalem odziezy narciarskiej, tylko jakies rekawiczki rowerowe i tu jedne tanie "niby Foxy" ktore rozlecialy sie po kilku wypadach w gory, drugie zas kostowaly juz kilkanascie euro i sa zdecydowanie lepsze jakosciowo. Kupilbym jeszcze raz.

 

Kupowalem takze graty do pingponga, okladziny, deski, a z ciuchow koszulki i spodenki.

O ile gumy byly ok a deski rewelacja to z ciuchami mialem problem..... kupowalem XXXXL i wciaz sa za male !! :-D

A przeciez normalnie nosze L/XL. Niby wybieralem rozmiar wg ich tabelek, ale maja taka tolerancje ze z L moga S jak i XXXXL zrobic wiec bywa roznie.

Co do materialow i wykonania -  nic nie moge im zarzucic (a pracuje w branzy).

 

Wiec o ile z rozmiarowka trafisz, to czemu nie.  Natomiast jesli zalezy ci na odziezy z "Logo" to raczej poszukaj  w outletach, bo wg mnie lepiej wyjsc na stok w kurtce z ub. sezonu niz bijacym po oczach Spider´em.

Naprawde lepiej wybierac brandowe chinskie produkty niz podrobki swiatowych marek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. kupowalem XXXXL i wciaz sa za male !! :-D

 

 

Zgadza się, baby we wsi gadają że na Alibabie można kupować odzież ale dla Barbie i Kena.

 

Co do jakości to powiem tak, kupowałam lampki turystyczne. Takie po dolarze i po trzy dolary. I tak jak różnica w cenie tak i widoczna jest różnica w jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugi wieszak zgubiłaś, przyznaj się?

 

Nie :P, ale kiedy zapytałeś zaczęłam zastanawiać się, dlaczego tak rzadko z niego korzystam. I już wiem - bo jak wieszam cięższą rzecz niż puchowy bezrękawnik - np. marynarkę, to wieszak odpada. Chińszczyzna jakaś, czy co? :D

 

Ps.

Ale sam wieszak prezentuje się ładnie, więc niech sobie wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córce kupiłem kurtkę za około 25$. Bardzo ciepła, funkcjonalna, super wygląda i jest mega zadowolona. Tak samo rękawice. Sobie z ciekawości kupiłem gogle cpozz czy jakoś tak za 18$. Mimo że mam jeszcze 2 pary innych, markowych to jeżdżę tylko tych od chińczyka. Kupiłem też rękawice dla siebie ale porażka bo podczas ściągania wywijały sie na lewą stronę a ;po drugim dniu się potargały. Co prawda friend wysłał mi jeszcze jedne ale z nimi stało się to samo, także dałem mu już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :P, ale kiedy zapytałeś zaczęłam zastanawiać się, dlaczego tak rzadko z niego korzystam. I już wiem - bo jak wieszam cięższą rzecz niż puchowy bezrękawnik - np. marynarkę, to wieszak odpada. Chińszczyzna jakaś, czy co? :D

 

Ps.

Ale sam wieszak prezentuje się ładnie, więc niech sobie wisi.

Bo to wieszak na chińskie jedwabie jest a nie jakieś zgrzebne jewropejskie marynary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wieszak na chińskie jedwabie jest a nie jakieś zgrzebne jewropejskie marynary.

 

Ty chyba masz rację. Jedwabie, powiadasz? Hmm... wiesz, jak się tak teraz zastanowię, to ten pusty wieszak wygląda idiotycznie. Tylko, czy ja mam jakąś rocznicę w najbliższym czasie, hmm...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba masz rację. Jedwabie, powiadasz? Hmm... wiesz, jak się tak teraz zastanowię, to ten pusty wieszak wygląda idiotycznie. Tylko, czy ja mam jakąś rocznicę w najbliższym czasie, hmm...?

 

Masz masz, na pewno.

Może pierwszej zjedzonej wspólnie zupy? To takie romantyczne wydarzenie zacieśniające więzi a kto tam pamięta kiedy to było. Ale na pewno we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się kupować ubrania na aliexpress. Aczkolwiek były to jedynie drobiazgi. Kilka razy zamówiłam coś porządnego  ( teoretycznie) i nie bylam zadowolona. Największy problem jest z wyborem odpowiedniego rozmiaru. Chińczycy maja o wiele mniejsze rozmiary niż przeciętny europejczyk tak więc ich s równa się m albo l. Tak wieć rozmiarem nie ma się co sugerowac ale dokladnie mierzyć. 

Aktualnie kupuję raczej w polskich sklepach. 

www.openwear.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem super lekki namiot na wędrówki. Cena była na tyle atrakcyjna (w tych parametrach w Polsce namiot 1 -osobowy był 2 x droższy - kosztował ponad 1000 zł - niż na Aliexpres trójka ;-) że postanowiłem zaryzykować. 

 

1. Chwilę musiałem się "poboksować" z UPS, który zapomniał zapytać czy sobie życzę ich pośrednictwo przy usługach celnych  i do opłat celnych doliczył sobie swoją opłatę  - jakieś 80 zł - po napisaniu reklamacji opłatę zwrócili.

 

2. Jakością namiotu jestem do dziś mile zaskoczony, a trochę już ze mną przeszedł ;-) Świetne  i trwałe wykonanie -  jak na razie (ponad rok dość intensywnego momentami użytkowania) wszystko wygląda bez zarzutu, parametry i waga zgodne z opisem.

 

Natomiast przy ciuchach problem może być faktycznie z rozmiarami. U nas buty w rozmiarze 45 mają zazwyczaj wkładkę o długości około 29,5 cm, chińskie odpowiedniki w zależności od producenta 26-28 cm ;-) Aktualnie czekam na spodnie trekkingowe  zamówione na aliexpres i bardzo jestem ciekaw na ile udało mi się wstrzelić w rozmiar na podstawie wymiarów podanych przez sprzedawcę i ich jakość, bo cena z przesyłką ponownie była ponad 2-krotnie niższa niż podobne (sądząc po opisie) spodnie w outlecie i jakieś 4 x niższa niż ceny sklepowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupował ktoś odzież na narty od Chinczyków? Powiem szczerze że kiedyś kupiłem raz że z ciekawości / dwa z lekkiego przymusu rękawiczki zimowe w ,,chince" i jestem zadowolony. Jakość wykonania jest ok i są ciepłe. A jak to się ma do odzieży narciarskiej? P.S. patrzyłem w tym roku w Decathlonie w DW i zwykłe marketowe rękawiczki 200 zł +, na Alliexpres 30 zł i darmowa przesyłka ... więc 170 pln zostaje w kieszeni :). Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Sebastian

Hej, 

 

jeżeli zamieszasz spędzić 2 tygodnie na nartach w sezonie to myślę, że sprawdzi się sprzęt z Ali expres. Ja swoją drogą nie polecam(gogle, rękawiczki - tygodnia nie wytrzymały) bo staram się kupować na wyprzedażach czy w outletach i naprawdę można coś upolować porządnego i w dobrej cenie. 

 

W decathlonie niestety też zbytnio porządnego sprzętu nie ma. Dla mnie wiele rzeczy ma tam podobno jakość wykonania, jak z aliexpres...

 

Jeżeli chcesz mieć coś porządnego, proponuje szukać na wyprzedażach, między innymi w TKmax :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie okazał się przykrótkawy?

 

Na szczęście ostatecznie zamówiłem chińską 3-4 osobówkę, która waży jakieś 1,8 kg  ;-) Mieścimy się bardzo wygodnie w 2 wysokie osoby + masę klamotów i spokojnie weszłaby jeszcze jedna osoba. Także co do namiotu nie mogę powiedzieć złego słowa na temat jakości, wykonania i parametrów. Tylko, że to był namiot ze zdecydowanie  wyższej jak na chińskie warunki półki cenowej ;-)

 

Natomiast z ciuchami zawsze będzie ruletka. Raz ze względu na jakość - na zdjęciach wszystko wygląda ładnie, a sprzedawcy lubują się w koloryzowaniu opisów, dwa ze względu na rozmiar. Spodnie, które zamówiłem (dotarły właśnie) w rozmiarze 3 XL (normalnie noszę XL czasami L, na długość są idealne, ale za szerokie w pasie (mimo, że wg wymiarów byłem na zupełnym końcu skali). Gdybym zamówił rozmiar mniejszy - teoretycznie lepszy na szerokość to spodnie byłyby o 15 cm (patrząc według podanych przez sprzedawcę rozmiarów) za krótkie ;-);-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...