Skocz do zawartości

Head Supershape iSpeed nowa czy używana?


cysio

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mężczyzna
2. 42lata
3. 93kg
4. 174cm
5. 3 sezon
6. 7, chociaż zdaje sobie sprawę, że muszę pracować nadal nad swoja techniką.

7. Flex 90
8. Head Supershape iSpeed 163 2013 - kocham je, ale mam wrażenie, że potrzebuje 10cm więcej
9. 13-14m i to chyba optymalnie jak na Beskidy. Jeździłem na Atomicu LT 174cm R16 lub R17 i też fajnie :-) 
10. Czerwone, głównie Beskidy, tylko trasa, nie lubię muld, off piste nie wchodzi w grę. Kocham Snowparadise - Wielka Racza.

11. Agresywnie, szybko, większy promień, ale chyba nie gigantowo cały czas, czasem krótkie skręty z dzieckiem
12. Średnio 2-3x w tygodniu na nartach. Obecnie w 2016/2017 około 600-700km z GPS
13. 2000

 

Zasadnicze pytanie to czy warto kupować nowe narty, czy używki?

Mam halo na punkcie iSpeedów, kupiłem jako używane, ale mam wrażenie, że teraz chcę dłuższe. Chciałem kupić używane ale większość nart na naszym rynku to narty potestowe, które w Austrii, jeżdżą nieraz więcej niż 100dni w roku po kilka godzin, czy warto? Koszt używek to około 1000PLN

Jeździłem na kilku nartach, zaczynałem od 155cm, jeżdżę dużo. Ostatnio testowałem Atomic LT 174cm i jakoś nuda dla mnie. Miałem rónież ostatnio na nogach, na testach Volkl 17/18 Racetiger SL 165cm - nuda, Volkl GS R18 175cm, fajna, ale jak warunki się popsuły to już się za bardzo nie dało pojeździć, trzeba było walczyć trochę bo stok jak kartoflisko był. 

 

Czyli zostańmy przy moich kochanym iSpeed i tutaj bardzo się zastanawiam, wręcz jestem pewien, że 170cm, no ale może jednak 177cm ???

I czy rzeczywiście nowa narta ma tak wielką przewagę nad nartą używaną, czy szału nie ma?

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze odpowiedzi, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje nowe i jasnym jest, że zawsze nowa lepsza niż używana. Ja do tego podchodzę tak. Jeśli kupuję narty (lub cokolwiek innego) za 2000 zł i sprzedaje po roku czy dwóch za 800-1000 to miałem nowe za 1000-1200. To po co kupować niepewną używaną za 1000, którą nie wiadomo czy uda się jeszcze spieniężyć czy dojedziesz ją do końca. Koszt wychodzi podobny, a masz nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli zostańmy przy moich kochanym iSpeed i tutaj bardzo się zastanawiam, wręcz jestem pewien, że 170cm, no ale może jednak 177cm ???

I czy rzeczywiście nowa narta ma tak wielką przewagę nad nartą używaną, czy szału nie ma?

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze odpowiedzi, dzięki.

Trudno o odpowiedz.....  bo wszystko zależy od tego przez kogo, ile i jak używana...  Sam stwierdzasz, że potestowe (=katowane w wypożyczalni) to kiepski pomysł. Możesz też trafic na całkiem niezły egzemplarz, który przestał w kącie 3 lata i sprzedał sie do polski z innymi.... lub od prywastnego użytkownika.

Nowe dają gwarancjąę jakości. Rownież te z poprzednich lat. Te dają również gwarancję sensownej ceny.....

acha.... jesli sl są nudne to faktycznie zostań przy ispeedach..... ;-)

 

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, jedziłem na Czantorii około 1-1,5h, oddałem i założyłem swoje i jak dla mnie duża różnica na korzyść Heada.

Daj znac jak bedziesz w okolicy Wisły!- chetnie spróbuję ispeed-ów. Przed 3 laty nie zrobiły na mnie wrażenia.... byc może rożnimy sie masą....

 

pozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nudzą iSPEED to kup iMAGNUM   ;)

 

Wyrwałem krawędz w moich nartach i na jeden dzień kolega pożyczył mi  dla mnie dużo za krótkie narty  (przy moich  186cm) HEAD I.MAGNUM 163cm z 2013r.Pierwszy raz jeździłem na tak krótkich nartach.Ja mogę powiedzieć tylko tyle ,że się w nich zakochałem i po przyjeździe do domu zakupiłem takie o rok młodsze 2014r ,ale 177cm.

Myślę że przy moim wzroście będą idealne.Zastanawiam się co Tobą kieruje ,żeby kupować 177cm przy wzroście 174cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysio, mam ispeed 177 szybka narta na dobrze zrobiny stok jeśli używkę to w b.dobrym stanie inaczej nie warto kupować , mądrzy radza ze narta po 100 godzinach jazdy to już nie narta mysle ze zanim kupisz testuj z wypożyczalni a jeśli kupno to na koniec sezonu wiadomo cena spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysio, mam ispeed 177 szybka narta na dobrze zrobiny stok jeśli używkę to w b.dobrym stanie inaczej nie warto kupować , mądrzy radza ze narta po 100 godzinach jazdy to już nie narta mysle ze zanim kupisz testuj z wypożyczalni a jeśli kupno to na koniec sezonu wiadomo cena spada

 

A ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej charakterystyce narty 10 cm wyżej i to zdecydowanie 

 

10cm wyżęj ode mnie? Mam 174cm wzrostu, jeżdżę na 163, czasami po 5-6h kolana mają dość i dlatego narta 170, no a może nawet 177? Czemu nie, czy może jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10cm wyżęj ode mnie? Mam 174cm wzrostu, jeżdżę na 163, czasami po 5-6h kolana mają dość i dlatego narta 170, no a może nawet 177? Czemu nie, czy może jednak nie.

W twoim przypadku i na wskazanym poziomie zaawansowania kryteria są dosyć jasne SL 165 r 11-12 GS 195r 35 w przypadku pośrednich promieni to bez rockera niewiele poniżej wzrostu z rockerem na wzrost lub nieco wyżej - tylko powiem szczerze twój zapis dotyczących SL 165 - "nuda" mnie trochę dziwi. Nuda to może być na GS ach i jadąc w promień i tak na koniec narta o promieniu r 18 to nie jest GS. PS Kolana nie maja prawa boleć mają boleć uda - albo wisisz na tyłach albo jesteś zbyt wyprstowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się krew w człeku burzy ... znaczy, chyba krew ... a może już zawartość  piwa we krwi :

 

Człek ma albowiem:

 

1. Cos ponad 10/ prawie 15  kilo więcej ode mnie.

2. Coś około 1/4 mojego narciarskiego doświadczenia.

3. Coś lekko poniżej mojego wzrostu.

4. Coś tam zapewne młodszy , znaczy sprawniejszy

 

I uważa że pierwsza SL-ka Volkla jest nudna ??

 

To qrde Gościu , Panie tego i tamtego :

-   zatrudnij dobrego instruktora i dobrze mu zapłać, żeby z Tobą wytrzymał 

albo

- schudnij około 15 - 20 kg i jak wyżej - instruktor itepe, albo własna ambitna jazda zadaniowa 

 

I BĘDZIE BAARRDDZZO BBAARRDDZZOO DOBRZE!

 

Albo i lepiej.

 

Pzdr, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się krew w człeku burzy ... znaczy, chyba krew ... a może już zawartość  piwa we krwi :

 

Człek ma albowiem:

 

1. Cos ponad 10/ prawie 15  kilo więcej ode mnie.

2. Coś około 1/4 mojego narciarskiego doświadczenia.

3. Coś lekko poniżej mojego wzrostu.

4. Coś tam zapewne młodszy , znaczy sprawniejszy

 

I uważa że pierwsza SL-ka Volkla jest nudna ??

 

To qrde Gościu , Panie tego i tamtego :

-   zatrudnij dobrego instruktora i dobrze mu zapłać, żeby z Tobą wytrzymał 

albo

- schudnij około 15 - 20 kg i jak wyżej - instruktor itepe, albo własna ambitna jazda zadaniowa 

 

I BĘDZIE BAARRDDZZO BBAARRDDZZOO DOBRZE!

 

Albo i lepiej.

 

Pzdr, 

 

Brak mi słów, może jednak nie brak. Nie zejdę do twojego poziomu i nie skomentuje "miszczu". Życzę miłego szusowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów, może jednak nie brak. Nie zejdę do twojego poziomu i nie skomentuje "miszczu". Życzę miłego szusowania.

Jeśli uraziłem - chętnie przeproszę.

Natomiast:

1. Jeśli są pieniążki - zawsze nowe narty. Kropka.Jakie - to inna kwestia. Jak rozumiem  Ty już wybrałeś. Ja wybrałbym długość 170.

2. Gratuluję ,,siódemki'' po 3 sezonach. Szczerze.

3. Kilkakrotnie zostałem na tym forum ostro skarcony - dziś oceniam że zawsze słusznie. NIemniej, , wówczas bolało i to nieźle. Od tamtego czasu staram się pisać na temat, lapidarnie i do bólu rzeczowo. Być może zbyt rzeczowo.

4. Staram się nie popełniać zbyt wielu ,,ortografów''.

 

Życzę powodzenia - tak na stoku jak i poza nim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów, może jednak nie brak. Nie zejdę do twojego poziomu i nie skomentuje "miszczu". Życzę miłego szusowania.

Cześć

Nie obrażaj się na Kaema, był dosadny ale ... coś w tym jest. Np. moją żonę oceniam na 7 - czyli dobrze zorientowany Pomocnik Instruktora. Jeździ tak lekko licząc 8 razy dłużej od Ciebie i była przez dobre parę lat szkolona. Czytając Twoje opisy uderza ich niespójność i niekonsekwencja, nie mówiąc o braku wiedzy, więc można być nieufnym...

 

A teraz krótko:

Jeździsz na 7 - kupujesz sportową SL - jeżeli lubisz krótki skręt albo GS lub Mastera jeżeli dłuższy. Jako nartę uniwersalna polecam Mastera - 180, choć ja brałbym 185cm.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uraziłem - chętnie przeproszę.

Natomiast:

1. Jeśli są pieniążki - zawsze nowe narty. Kropka.Jakie - to inna kwestia. Jak rozumiem  Ty już wybrałeś. Ja wybrałbym długość 170.

2. Gratuluję ,,siódemki'' po 3 sezonach. Szczerze.

3. Kilkakrotnie zostałem na tym forum ostro skarcony - dziś oceniam że zawsze słusznie. NIemniej, , wówczas bolało i to nieźle. Od tamtego czasu staram się pisać na temat, lapidarnie i do bólu rzeczowo. Być może zbyt rzeczowo.

4. Staram się nie popełniać zbyt wielu ,,ortografów''.

 

Życzę powodzenia - tak na stoku jak i poza nim.  

 

Nie gniewam się, ale z tym schudnij pojechałeś i to mnie wkurzyło... Ważę normalnie jakieś 83kg, co wg mnie jest chyba OK, w zimie zawsze dochodzi 5kg, bo smog nie pozwala na aktywność na bardzo na zewnątrz. Siłowni nienawidzę. Ćwiczę, biegam, pływam i jestem sprawny. W marcu kwietniu wybiegam swoje, tak jest zawsze. Podaję wagę brutto, bo dochodzą ciuchy, buty, kask....
Tak, kasę mam na narty, nie jeździłem od dziecka a jak zacząłem to jestem średnio 2x w tygodniu na stoku po kilka godzin. Cały możliwy czas w zimie spędzam na nartach i staram się pracować nad sobą.

W skali od 1-10 chyba nie dałbym sobie 7, bo widzę jak inni jeżdżą i to do nich mi daleko, ale wpisując się w skalę forum, to jest 6-7. 7 po 3 sezonach :-) 3 lata temu zaczynałem na Klepkach pierwsze kroki, jak mijałem Golgotę to myślałem, że tam kaskaderzy jedżą, a dzisiaj to jeden z moich ulubionych stoków.

Zakochałem się w nartach i chcę sobie kupić nowe, bo kurcze chyba sobie zasłużyłem. Nigdy nie jeździłem na nowych nart. Zdecyduje się chyba na 170cm jednak, chociaż jak czytałem o przygodach jednego gościa z Headem, że reklamacja praktycznie nie isteniej, to chodzi mi po głowie teraz jakiś Fischer może... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na 7 - kupujesz sportową SL - jeżeli lubisz krótki skręt albo GS lub Mastera jeżeli dłuższy. Jako nartę uniwersalna polecam Mastera - 180, choć ja brałbym 185cm.

Pozdrowienia

Kupię 170 R14, a przed sezonem jakąś używkę R18, po 1-2 sezonach będę mąrzejszy i bardziej doświadczony. Wtedy roczną, dwuletnią nartę zawsze sprzedam i kupię coś nowego. 

 

Ja zawsze kupuje nowe i jasnym jest, że zawsze nowa lepsza niż używana. Ja do tego podchodzę tak. Jeśli kupuję narty (lub cokolwiek innego) za 2000 zł i sprzedaje po roku czy dwóch za 800-1000 to miałem nowe za 1000-1200. To po co kupować niepewną używaną za 1000, którą nie wiadomo czy uda się jeszcze spieniężyć czy dojedziesz ją do końca. Koszt wychodzi podobny, a masz nowe.

 

Kolega Mr. Smith świetnie to ujął i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię 170 R14, a przed sezonem jakąś używkę R18, po 1-2 sezonach będę mąrzejszy i bardziej doświadczony. Wtedy roczną, dwuletnią nartę zawsze sprzedam i kupię coś nowego. 

 

 

Kolega Mr. Smith świetnie to ujął i dziękuję.

Cześć

Popełniasz jeden błąd. Narty nie maja zupelnie żadnego znaczenia a Ty od nich uzależniasz, poziom, postępy, doświadczenie...

Nie tędy droga.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest z tymi umiejętnościami czasami?

 

Pytam człowieka;

- Ile jeździsz na nartach? 

- No, od dziecka, ponad 30lat.

- To gdzie byłeś w tym roku?

- A jakoś nie miałem okazji jeszcze, w ogóle nawet nie wiem gdzie mam narty w piwnicy. A ty?

- Ja jestem 2-3x w tygodniu i się uczę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Popełniasz jeden błąd. Narty nie maja zupelnie żadnego znaczenia a Ty od nich uzależniasz, poziom, postępy, doświadczenie...

Nie tędy droga.

Pozdro

 

Ale to co, nie kupować nowych nart, skoro chcę i czuję potrzebę? Czy coś zmieniłoby gdyby napisał na początku mój poziom umiejętności na 3-4-5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...