Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Harpia na bank kosztowało 804 euro na stronie a w sklepie kupiłem o 70 euro mniej Za ta kasę to bym sie bardzo bardzo zastanowił (nie kupił bym). Ale narty są naprawdę świetne tylko ta cena !!

Użytkownik jark edytował ten post 22 luty 2017 - 07:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety tak się składa, że jestem dość fachowy. Moje odczucia, śnieg, dni itd. nie maja obiektywnie żadnego znaczenia - zbyt wiele  zmiennych wpływa na odczucia z jazdy aby miało to walory obiektywne.  Czyjeś doświadczenia są absolutnie zbędne - chyba, że jest to zawodowy profesjonalny tester.

Natomiast ogólne prawidłowości są dość klarowne i dla osób doświadczonych oczywiste i to właśnie próbuję Ci w sposób delikatny przekazać.

Pozdrowienia.

Delikatny nie jesteś, ale cieszy mnie twoja dobra opinia o sobie samym.

Zarzucałeś mi, że nie jeździłem tylko zmyślałem wrażenia, słabe...

O tym, że teoria względności do narciarstwa się nie stosuje to... jakby to nazwać... powiedzmy, że jestem delikatny i nie nazwę, podam kilka przykładów.

Kolor trasy, a warunki na niej. Sprzęt, doświadczenie... itp itd, wszystko to stwarza kontekst, zależności, względność, ale zauważyłem już, że jesteś wyznawcą jedynie słusznej ścieżki... tej którą przebyłeś 10 lat temu na masterach... wróć do nich i sprawdź, może okaże się, że lata które minęły wytłumaczą ci co to jest teoria względności w praktyce. Osoby doświadczone piszesz, otóż dla gościa z pucharu świata jesteś leszczem, tak jak ja dla ciebie i to powinna być kolejna lekcja teorii względności dla ciebie.... ale obawiam się, że w twoim przypadku na lekcje za póżno, bo to ty nauczasz na tym forum i basta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko w kwestii formalnej. Teoria wzglednosci to pojęcie bardzo ściśle zdefiniowane

https://pl.wikipedia...ria_względności

i używanie tego  określenia do opisu różnic w jezdie i wątpliwości  na nartach wprowadza sporo zamieszania.

Może bez słowa 'teoria' było zgrabniej.

oj tam, oj tam, każdy kto ogarnia z grubsza definicję teorii względności, potrafi zrozumieć jej odniesienie do narciarstwa,

a kto nie ogarnia, temu słowo teoria też nie wadzi... tak mi się zdaje... chyba, że zła wola...

ps. wiki bywa głupia, nie podpierałbym się nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. wiki bywa głupia, nie podpierałbym się nią.

tak pewnie lepiej.... :  ;-)   choc encyklopedie tez bywają 'wzgledne' - ale najczesciej w hasłach historycznych. W technicznych - róznice są wstydliwe....

http://encyklopedia....ia;3999245.html

 

 

 

http://www.fuw.edu.p...Fizyka/Nstw.pdf

szczególna.

dobre.... ;-) dzieki- zapowiada się  fajna lektura do poduszki.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pewnie lepiej.... :  ;-)   choc encyklopedie tez bywają 'wzledne' - choć najczesciej w hasłach historycznych. W technicznych - róznice są wstydliwe....

http://encyklopedia....ia;3999245.html

brawo ty jak mawia młodzież:-)

cytuję za przytoczonym źródłem: 

"Według zasady względności fizyki Newtonowskiej żadne zjawisko fizyczne nie powinno wyróżniać jakiegoś układu inercjalnego wobec pozostałych..."

warto aby Mitek się zastosował, a już dyskurs stałby się łatwiejszy:-)

A tak mamy monolog i nauczanie ex cathedra. Można tylko bić brawo, a osoby nowe powinny jedynie chłonąć "wiedzę"... łubudubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo ty jak mawia młodzież:-)

cytuję za przytoczonym źródłem: 

"Według zasady względności fizyki Newtonowskiej żadne zjawisko fizyczne nie powinno wyróżniać jakiegoś układu inercjalnego wobec pozostałych..."

warto aby Mitek się zastosował, a już dyskurs stałby się łatwiejszy:-)

A tak mamy monolog i nauczanie ex cathedra. Można tylko bić brawo, a osoby nowe powinny jedynie chłonąć "wiedzę"... łubudubu...

Cześć

Mnie i Marcel Hirschera dzieli 20 lat treningu i dla niego jestem leszczem. Akceptuję go i byłbym szczęśliwy móc złożyć mu wyrazy szacunku. Nas dzieli pewnie 30 lat doświadczenia i dal mnie Ty jesteś leszczem ale hołdu nie oczekuję - jedynie żeby nie pisać głupot. Mówimy tylko o narciarstwie bo pewnie są dziedziny w których ja dla Ciebie jestem leszczem. To dla mnie oczywiste, szanuję to i chętnie się czegoś dowiem/nauczę nie próbując się mądrzyć. Zapewniam.

Na forum nie tylko nauczam ale przede wszystkim staram się czasami pomóc, czasami zrobić coś fajnego dla innych, dzięki forum poznałem dziesiątki fajnych ludzi i co najmniej paru znakomitych narciarzy, których szczerze podziwiam.

Mam nadzieję, że się rozumiemy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze czy Hirscher by cie pouczal, jak ty innych. Czasem o wielkości oprócz dokonań świadczy to jak traktują maluczkich. Rozumiemy się? Głupota było napisanie że promień jest mały bez odniesienia go do czegokolwiek.

Użytkownik jark edytował ten post 22 luty 2017 - 07:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze czy Hirscher by cie pouczal, jak ty innych.
Czasem o wielkości oprócz dokonań świadczy to jak traktują maluczkich.
Rozumiemy się?

Głupota było napisanie że promień jest mały bez odniesienia go do czegokolwiek.

Cześć

Nie pretenduję do bycia wielkim, tylko skutecznym. Jak ktoś chce to zrozumie prosty przekaz jak nie to jego sprawa. Nie mam czasu na owijanie w bawełnę i zbędną kurtuazję i nie oczekuje tego od innych. Prowadziłem tego typu dyskusje dotyczące formy (bo ktoś znowu poczuł się urażony prawdą) a nie treści sporo razy. Zazwyczaj wszystko fajnie można sobie wytłumaczyć na nartach ale jak dotychczas nikt z moich z adwersarzy w tych dyskusjach z zaproszenia nie skorzystał.

18 03 2017 WaterSplash w Czarnym Groniu. Świetna impreza serdecznie zapraszam. W weekend powinienem dać jakieś info co do możliwości kwaterunkowych itd.

Pozdrowienia

PS

Ja tylko zwróciłem uwagę na pewne błędy Ty poszedłeś w teorie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz na Dolny Slask.
Nie poszedłem w teorie.
Kupiłem narty i jeździłem.
Ty r18 odniosłes do r30,
ja do r11 i wnioski stąd odmienne, bo i doświadczenie inne. Stąd prośba o nie absolutyzowanie własnych doświadczeń i opinii, a także o zrozumienie innych.
Bez epitetow. Tylko tyle i aż tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz na Dolny Slask.
Nie poszedłem w teorie.
Kupiłem narty i jeździłem.
Ty r18 odniosłes do r30,
ja do r11 i wnioski stąd odmienne, bo i doświadczenie inne. Stąd prośba o nie absolutyzowanie własnych doświadczeń i opinii, a także o zrozumienie innych.
Bez epitetow. Tylko tyle i aż tyle.

Cześć

Jeżeli się uda to będę na Dzikowcu na wiadomej imprezie.

Ja nie odnosiłem promienia do promienia tylko oceniałem typ narty (temat). Jeździłem w życiu pewnie na paru a może nawet parunastu setkach nart i promień nie wydaje mi się determinującym cokolwiek. Promień to tylko jedna z cech narty i charakteryzuje ją dopiero zbiór wszystkich cech. To, że pisałem o r30 czy o nartach Sl potraktuj jako przykłady, dodam po zastanowieniu, że nieszczęśliwie użyte bo sugerujące, że promień decyduje.

Sam wiesz, że narta o promieniu 11 może być porządnym rasowym Sl albo paścią na której nie da się wykonać poprawnie jednego skrętu choć obie narty będą miały tydzień na śniegu.

Uważam Mastera za jedną z najbardziej uniwersalnych nart do jazdy amatorskiej i takiegoż sportu dla narciarzy od średniego poziomu zaawansowania bo taką jest a nie dlatego, że tak mi się wydaje. Tu nie ma relatywizmu po prostu.

A masz jeszcze tego Mastera? Która to narta?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz na Dolny Slask.
Nie poszedłem w teorie.
Kupiłem narty i jeździłem.
Ty r18 odniosłes do r30,
ja do r11 i wnioski stąd odmienne, bo i doświadczenie inne. Stąd prośba o nie absolutyzowanie własnych doświadczeń i opinii, a także o zrozumienie innych.
Bez epitetow. Tylko tyle i aż tyle.

Wasza sprzeczka jest czysta teoria.

Ty masz silne(bardzo) nogi a Mitek ma wiele lepsza technike jazdy.

W obu przypadkach promien nart nie wplywal  na jakosc jazdy, bo nie byl wykorzystywany.

Obaj potrzebowaliscie tylko stromszej gory, zeby moc skrecac w obie :) strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 13/14 wtedy różne kolory dla różnych długości. Potem obciachu Hero. Jakby Master nie wystarczyło.

Cześć

Jeździłem na wszystkich z 12/13 oraz 13/14 oprócz najkrótszych. W roczniku o którym piszesz była szata jednolita ale był w szatę wpleciony promień i mógł być różnym kolorem rzeczywiście - nie pamiętam. W każdym razie nie różniły sie praktycznie niczym w jeździe.

A o co chodzi z obciachem HERO?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam o buty rossignol za i zj(+) - ktoś jeździł może?

Cześć

To są buty typowo wyczynowe. Grubsza skorupa, wszystkie mają szerokość 92. zj zj+ to buty juniorskie przeznaczone dla  starszej młodzieży. za,b,c to rozróżnienie twardościowe a to mniej więcej 130, b 140, a c 160 ale to oczywiście wartości przybliżone mocno. Kapeć też jest wyczynowy, wiązany i oszczędny. But z założenia przeznaczony do modelowania. Trudno je porównać z butami seryjnymi ze względu na wymienione różnice konstrukcyjne.

Pozdrowienia

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie koniecznie.

Otwory montażowe są co prawda co ok. 9-10mm a Ty potrzebujesz ponad 12mm regulacji.

Z instrukcji nie wynika jaki zakres regulacji ma śruba docisku.

 

Na tego typu  wiązaniach (Look)  jeżdzę ja ( but 308mm ) i mój syn ( but 328mm) .

W naszym przypadku  20mm mieści się w zakresie regulacji.

 

Nie możesz po prostu sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...