Skocz do zawartości

Gopass - wyjazdy na narty na Słowację (ośrodki TMR)


MajorSki

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to piszesz??? Teraz????

sekundę temu kupiłem Gopass/sezonówkę TMR

;) ;) ;o

 

daj, proszę, jakiś link do tego karnetu za 350E.

 

 

Ogólnie sprawa wygląda tak: Lepszego ośrodka niż Chopok nie znajdziesz.

Ale jak jesteś np. z okolic śląska to Wielka Racza na weekendowe czy nawet jednodniowe wyjazdy to mega sprawa.

To samo Vratna z czarnymi, długimi trasami na Chlebie - naprawdę blisko.

 

Ja zawsze jadę na Chopok przez Cieszyn- Cadca- Zlina - Ruzomberok więc w sumie tuż obok ośrodka na Ruzomberok przejeżdżam.

Zawsze masz opcję by zrobić 1 dzień Ruzomberok i dalej na Chopok.

 

Tak jak pisze na stronce Donovaly w tamtym roku był do nabycia od 1 listopada. W tym roku może też tak będzie.

http://www.parksnow....superskipas.php

 

Mimo że kocham Chopok ogromną miłością nie lubie siedzieć wiecznie w tym samym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze jest Szczyrbskie i Łomnica! :)

Tadek

Niby tak ale jak pisałem - zależy gdzie mieszkasz :)

Łomnica jest świetna jak działa Łomnickie Sedlo. Czerwona trasa też jest fajna ale sama to troszkę mało. Niebieskie trasy na dole nie specjalnie mnie jarają chociaż w sezonie głównym da się pojeździć. Końcówka sezonu już nie daje radości jak narty zostają w cukrze :)

 

Strbske Pleso jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świństwo z ich strony. Do końca października trzeba było się zdecydować na Gopass a od listopada, BYĆ MOŻE będą sprzedawać SSS.

Chopok jest świetny, byłem kilka razy. Mogę siedzieć non stop w lesie w puchu po uszy ;) ALE - wrzuciłem w YT hasło Donovaly/Vratna freeride i filmiki były miodzio :) Bardzo kuszą.

Pytanie, czy znajdzie się jakaś silna grupa wyjazdowa do tych ośrodków, czy zostałbym sam z droższą sezonówką. Jeżdżę z Wawy, więc w grę wchodzą tylko wspólne wyjazdy.

 

Tatrzańska Łomnica - byłem tam przed przebudową (pierwsze kroki na desce) i, mimo że to jedna trasa, urzekła mnie swoją różnorodnością, lasami i wąskością w dolnym odcinku. Po przebudowie wygląda (dla mnie) dość nieciekawie - szeroko i prosto.

Szczyrbskie - jeździłem parę dni wiele lat temu i było dość nudno. Ale nie potrafiłem wtedy jeszcze zjechać w las.

Wygląda na to, że z tego karnetu zostaje tylko Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz Slovakia Super Skipass i oferą Gopass (tylko ośrodki TMR)
Przez to moim skromnym zdaniem jak miałbym kupić sezonowy gopass za 250 eu to wolałbym za 350 eu mieć:  Velką Raczę + Vratną + Donovaly + Ruzomberok oczywiście + Jasna + Łominica + Strbske Pleso :)


no zdecydowanie tak, jeszcze Szpindlerowy Mlyn byl. ale idac ta droga to ktos oglaszal za 300 euro Dachstein west, a ile teraz kosztuje Kartnen Card? (:

Chyba nie bedzie innego poza TMR bo pewnie TMR sie wycofal - nie maja interesu zeby sie dzielic, slabo /: czyli Slowacy jak Polacy, nie lubia wspolpracowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak pisałem to zależy jak chcecie jeździć w sezonie.

 

Ja osobiście mam wybrany taki wariant już drugi lub trzeci sezon z rzedu:

 

zaczynam na Chopoku przed świętami bożonarodzeniowymi z kuponów gopass lub z gazety plus 7 dni - kupon co roku drożeje w tym kosztuje 14,90 euro ale to i tak raptem 60,00 :)

 

potem jeżdżę na Raczę tam też skipass nie kosztuje drożej niż 20 euro nawet w szczycie sezonu i stosunkowo blisko mnie oddalone ośrodku do ok 150km

Proponuje przemyśleć region Cervena Voda, Dolni Morava  bo było tam mega inwestycji poczynionych itp.

 

potem robie w sezonie jeden mega wyjazd - Dolomiti SuperSki lub jakieś Soelden (z racji posiadającej już rodziny obecnie na więcej raczej sobie nie pozwalam), ale kiedyś dojdę do poziomu sezonówski w Salzburgerlandzie lub Tirol Snow Card. Krok po kroku :)

 

no i zakończenie sezonu również na Chopoko znowu z kuponów gopass max 14,90 euro skipass i 9 euro termy :)

 

Tak jak pisałem mimo iż Chopok mega, to wystarczy 2 wyjazdy w sezonie, jeśli chce się zwiedzić też inne części narciarskiego świata.

 

A co do wypisanego wyżej Spindla - ośrodek mega, klimatyczny, śnieżny, narciarsko kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam na Chopoku przed świętami bożonarodzeniowymi z kuponów gopass lub z gazety plus 7 dni - kupon co roku drożeje w tym kosztuje 14,90 euro ale to i tak raptem 60,00 :)

potem jeżdżę na Raczę tam też skipass nie kosztuje drożej niż 20 euro nawet w szczycie sezonu i stosunkowo blisko mnie oddalone ośrodku do ok 150km

Proponuje przemyśleć region Cervena Voda, Dolni Morava  bo było tam mega inwestycji poczynionych itp.

potem robie w sezonie jeden mega wyjazd - Dolomiti SuperSki lub jakieś Soelden (z racji posiadającej już rodziny obecnie na więcej raczej sobie nie pozwalam), ale kiedyś dojdę do poziomu sezonówski w Salzburgerlandzie lub Tirol Snow Card. Krok po kroku :)

no i zakończenie sezonu również na Chopoko znowu z kuponów gopass max 14,90 euro skipass i 9 euro termy :)

 

Napisz, proszę, coś więcej o tych kuponach? Już gdzieś o nich coś słyszałem, ale to raczej mityczne opowieści były ;)

A SSS niestety się nie pojawił w sprzedaży ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z kantoru alior banku oraz karty płatniczej w euro
(po wyminie w ich kantorze internetowym)
ale kupując teraz dwie sezonówki na Tyrol zamiast z karty ściągnąć
1474euro przeliczyli euro na złote a złotówki znowu na euro i skasowali
1640,21 euro. Oczywiście reklamację (dołączyłem paragon) rozpatrzą w możliwie najkrótszym
terminie max 60 dni.
W ubiegłym roku była taka sama sutuacja przy zakupie w sklepie butelki
alkocholu ale reklamacji nie uznali bo nie miałem paragonu
a kwota mała i dałem spokój.

 

Alior Bank? Wyższa kultura bankowości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale banki bardzo lubią w ten sposób przeliczać i Alior nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Pamiętam jak szukałem rachunku USD z kartą działającą w Stanach, częstą procedurą było podwójne przewalutowanie, którego chciałem uniknąć. Dwa lata temu najmniej problemów było z BZWBK, choć płatność przy dystrybutorze paliw nie była możliwa, wszędzie indziej karta działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z kantoru alior banku oraz karty płatniczej w euro
(po wyminie w ich kantorze internetowym)
ale kupując teraz dwie sezonówki na Tyrol zamiast z karty ściągnąć
1474euro przeliczyli euro na złote a złotówki znowu na euro i skasowali
1640,21 euro.

 

Czekaj, karta euro z kantoru alior banku czy z t-mobile bank (dawny alior sync)?

Kupuję sobie jakieś zabawki z Chin płacąc kartą USD Alior Sync/Tmobile i do tej pory nie miałem żadnych przewalutowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy się jeździ z Wawy na Chopok?

Ostatni raz byłem kilka lat temu, jeździliśmy Wawa - Bielsko-Biała - Dolny Kubin (przez Korbielów, albo obok). Czy nie warto jeździć przez Kraków - Chyżne? Do Kielc jest chyba lepsza droga, omija się Częstochowę i te wszystkie radary na Katowickiej, potem też nie jest źle. Dopiero na terenie Słowacji zaczynają się kłopoty - pamiętam podjazd (CHYBA w okolicach Huty) gdzie stanęliśmy bezradnie i uratowało nas dopiero Subaru, ciągnąc kawałek na holu. Tą część widać na mapie google - droga 584 i esownice tuż przed LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę prawie zawsze przez Korbielów, Dolny Kubin, Ruzomberk później objazdem autostrady drogą numer 18. Jazdę przez miejscowość Huty odpuszczam ze względu na serpentyny.

 

A czy jeździ ktoś przez Rajczę, Glinkć i Nowoć? Jak wygląda ta droga, czy jest dobrze utrzymana, odśnieżana itp? Droga przez Korbielów jest ok ale tereny zabudowane po stronie Słowackiej ciągną się kilometrami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejechałem się (niezależnie) kawałkiem katowickiej i krakowskiej. Mam wrażenie, że krakowska jest zdecydowanie szybsza - mniej ograniczeń i brak konieczności przejazdu przez Częstochowę - w złej porze może to być nawet kilkadziesiąt minut. Co prawda nie wiem, jak wygląda południowa część trasy krakowskiej - od Kielc w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta do konta walutowego prowadzonego w euro zakupionych w kantorze alior banku

na koniec płaciłem tą samą kartą za apartament i przewalutowania nie było.

No, z Alior Bank to chyba nie warto prowadzić interesów - Wyższy brak kultury bankowości:

http://wyborcza.biz/...set=19#opinions

 

Radzę poczytać komentarze - wynika z nich, że ten bank łupi klientów ile wlezie. Piszą też o niewłaściwych przewalutowaniach.

Sam mam konto w dawnym AliorSync obecnym Tmobilebankowe. Nie narzekam, można w ciągu kilku minut kupić waluty w Kantorze Internetowym Allior Banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poczytałem komentarze. Zdaję sobie sprawę, że banki nie są instytucjami harytatywnymi, ale takie łupienie kliena [ wygląga na to , że losowo od transakcji } jest zdecydowanym przegięciem. Złożylem reklamację - czekam na odpowiedź.

Daj znać co wywalczyłeś.

                                         Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...