Skocz do zawartości

Serwis nart - ręczny czy maszynowy


fredowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie http://www.skionline...63,foto,12.html jest ciekawe, czy zawodowi serwisanci mogliby się wypowiedzieć czy to wynika z wąskiego kamienia czy np. podcięcia przodów na 1-1.5 stopnia ?

 

 

Jeśli oczywiście mogę, głównie chyba chodzi o fantastycznośc wyrobu myślę że to głównie manipulacja foto dla osiągnięcia celu reklamowego.

Jest na forum pasjonat foto.(można zapytać) Nie bardzo wyobrażam sobie taką strukturę do jazdy. Może najzwyczajniej tylko realista jestem. Natomiast jeśli chodzi o sam sposób nałożenia może być różnie realizowany i należałoby mierzyć by mieć pewność,  narty surowe w fabryce daję więcej możliwości obróbki  niż uzbrojone w płytę i wiązanie.

 

 

Nie chcę się zbytnio wdawać w dyskusję, ale strasznie chciałam zadać Wam jedno pytanie...

 

Jakim cudem wg Was struktura nie nacina się na krawędzi?

 

^_^

 

pozdr.

H.

Ciekawe, są dwa podziękowania za to pytanie. :lol:

Od kilkudziesięciu lat w Pl albo przed założeniem struktury podnosi się krawędzie, lub po założeniu struktury podnosi się krawędzie by zniknęła. Jak sobie ktoś winszuje, potrafi lub najzwyczajniej Go strać. Jedno jest tańsze drugie droższe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie zero to znaczy ,że nie żądam od serwisu  jakiegoś specjalnego pocięcia oraz że sam go nie wykonuje, wydaje mi się to oczywiste , 

a Ty się po prostu czepiasz słówek.

 

 

Ja się czepiam słówek??? A kto w dwóch tematach fanzoli o tym, że w ogóle nie podnosi krawędzi i że podnoszenie krawędzi jest be, bo "podniesiona krawędź jest bardziej tępa i nie trzyma na lodzie" Gdybyś choć raz podczas wizyty w serwisie przystanął na chwilę i zobaczył co serwisant robi z każdą nartą jeszcze zanim ją wrzuci na kamień to byś nie pisał głupot o braku podnoszenia krawędzi w Twoich nartach.

 

Jest jeszcze opcja ustawienia kamienia "na gładko" i na wysokich obrotach puszczenie narty do maszyny. Wtedy otrzymuje się najlepszy efekt jaki można sobie wyobrazić, ale dla serwisów komercyjnych jest to absolutnie nieekonomiczne. Tak wiec jest taka opcja, ale nigdzie nie stosowana. Kamień do maszyny to koszt rzędu 2 tys euro (plus minus) i nikt w serwisie z obsługa amatorów na cos takiego sobie nie pozwoli. Edit: trochę polecialem z cena tego kamienia. Druga rzecz, jeśli zawodnik ma narty, które wymagają aż takiego przygotowania ślizgu, to jego poziom jazdy jest na tyle wysoki ze ma naprawdę dobry sponsoring w postaci kilku par nart :)

 

Ja raz miałem robiony szlif spodu tylko kamieniem (zresztą dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem)

Przełożenie jest podobno takie 1 przesuw taśmą = 5 przesuwów kamieniem (z 10 to przesadziłem :) )

Efekt 200 zł za sam serwis spodów :)

 

Jeśli wyjedziesz z podcięciem poza krawędź, to wszystko zaczyna wychodzić. Czyli szer. podcięcia nie 2mm tylko 5-8mm i masz nartę budżetową nad którą nikt płakał nie będzie.

 

Ciepło, cieplej...

 

Ciekawe, są dwa podziękowania za to pytanie. :lol:

Od kilkudziesięciu lat w Pl albo przed założeniem struktury podnosi się krawędzie, lub po założeniu struktury podnosi się krawędzie by zniknęła. Jak sobie ktoś winszuje, potrafi lub najzwyczajniej Go strać. Jedno jest tańsze drugie droższe.

 

Podziękowanie jest bo pytanie zacne. Tyle "serwismanów" na forum, tyle poważnych dyskusji o serwisie, a tutaj jedno proste pytanie i... cisza... ZONK :) A potem - gdy  wyszło na jaw, że krawędź przed robieniem struktury musi być jakimś cudem podniesiona, to z tył głowy laików pojawia się kolejne pytanie - jakim prawem jest ona podniesiona jeszcze przed robieniem spodu i struktury, skoro krawędź co do zasady robi się jako ostatnią z czynności serwisowych...

 

Mam nadzieje, że kolo wiesz o czym mówisz i że osobiście zdejmowałeś strukturę z krawędzi... Skoro to robiłeś to wiesz dlaczego  w każdym serwisie kolejność jest taka ze najpierw podnosimy a potem tniemy strukturę... Odwrotnie też się da - sam widziałem, ale jak to wtedy wygląda to oboje wiemy...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dla zwolenników nie podciniania jeszcze jedna rada: pójdźcie do dowolnego serwisu i poproście/zażądajcie (pewnie będą wymagać pisemnego oświadczenia, że robią to na waszą odpowiedzialność) aby docisnęli narty na maxa przy wyrównywaniu spodów i nacinaniu struktury (pójdzie w diabli trochę ślizgu ale czego nie robi się dla dobrej zabawy :) ) Dostaniecie nartę zrobioną właśnie "na zero", czyli taką jaką chcecie ale z dodatkową niespodzianką :) Wrażenia murowane.

 

ha, ha dokładnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yah-oo, dnia 22 List 2014 - 20:33, napisał:snapback.png

Diamentami oprócz wyrównywania również hartujemy krawędź. To się dzieje w serwisie ręcznym.

Czy po serwisie maszynowym jest ta krawędź jakoś utwardzana?

Nazwij to lepiej wygladzeniem krawędzi. Krawędzi wklejonej do narty nie da się zahartowac bez usxkodzenia narty.

 

ok, wygładzenie .. 

ale pytanie było takie czy po serwisie maszynowym serwisant coś dodatkowo z tą krawędzią robi? może nie trzeba nic już robić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepiam słówek??? A kto w dwóch tematach fanzoli o tym, że w ogóle nie podnosi krawędzi i że podnoszenie krawędzi jest be, bo "podniesiona krawędź jest bardziej tępa i nie trzyma na lodzie" Gdybyś choć raz podczas wizyty w serwisie przystanął na chwilę i zobaczył co serwisant robi z każdą nartą jeszcze zanim ją wrzuci na kamień to byś nie pisał głupot o braku podnoszenia krawędzi w Twoich nartach.

 

 

 

Pisałem,że nie podcinam krawędzi bo nie podcinam.

Pisałem że narta z podciętą krawędzią gorzej trzyma na lodzie ,bo gorzej trzyma

 

Mogę  tylko jeszcze raz to potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwolenników nie podciniania jeszcze jedna rada: pójdźcie do dowolnego serwisu i poproście/zażądajcie (pewnie będą wymagać pisemnego oświadczenia, że robią to na waszą odpowiedzialność) aby docisnęli narty na maxa przy wyrównywaniu spodów i nacinaniu struktury (pójdzie w diabli trochę ślizgu ale czego nie robi się dla dobrej zabawy :) ) Dostaniecie nartę zrobioną właśnie "na zero", czyli taką jaką chcecie ale z dodatkową niespodzianką :) Wrażenia murowane.

Sese obserwuję pewne ożywienie w tematach bardzo precyzyjnego rozpatrywania tuningu, chyba jest to zupełnym przypadkiem i nie ma na 100% żadnego związku z pewnym spotkaniem z którego relację miałem przyjemność oglądać. Zupełny margines ten związek. Niemniej usłyszałem wyraźnie pewnego prelegenta że zero jest od bardzo dawna niewykonalne na współczesnych maszynach, czyżbyś miał inne możliwości wykonania zero? Myślę że nie można zamówić takiej usługi w świadomym swoich możliwości serwisie. Co innego na forum ;) tu zapewne wszyscy na komórkach mają bezwzględne zero i na narcie robią w każdych warunkach wszystko ;) .

Jeśli by ktoś mógł wytłumaczyć prostym słowem, co to znaczy i na czym polega "podnoszenie krawędzi"? Z góry dziękuję.

Podnoszenie krawędzi to zmiana kąta od spodu samego metalu (Patrząc na przekrój poprzeczny narty) o % kąta lub więcej Praktycznie O.5 do 3 stopni można więcej ale dla pasjonatów. Pisałem gdzieś już daawno temu. I właśnie o ten niuans spodniej części krawędzi pytam ręcznych polerników (wieloma granulacjami diamentów) bocznej krawędzi od kilkunastu miesięcy. Na razie maszyniści górą. Żeby nie było że coś insynuuję proszę .http://www.skiforum....ny/#entry468350 Żaden ręczny serwis nie raczył nic, mówię o usługowym.

Użytkownik jark edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sese obserwuję pewne ożywienie w tematach bardzo precyzyjnego rozpatrywania tuningu, chyba jest to zupełnym przypadkiem i nie ma na 100% żadnego związku z pewnym spotkaniem z którego relację miałem przyjemność oglądać.

Zupełny margines ten związek.

Niemniej usłyszałem wyraźnie pewnego prelegenta że zero jest od bardzo dawna niewykonalne na współczesnych maszynach, czyżbyś miał inne możliwości wykonania zero? Myślę że nie można zamówić takiej usługi w świadomym swoich możliwości serwisie. Co innego na forum ;) tu zapewne wszyscy na komórkach mają bezwzględne zero i na narcie robią w każdych warunkach wszystko ;) .

 

Chyba mnie z kimś pomyliłeś - ja uważam, że całkowicie niemożliwe jest uzyskanie narty ze strukturą i nie podniesioną krawędzią.

Natomiast jeśli godzimy się na nacięcie struktury na krawędzi, lub zrobienie nart bez struktury, to zero prawdopodobnie jest wykonalne. Na 100 % tego nie wiem, bo nigdy osobiście nie stałem przy maszynie... Zapytam się w zaprzyjaźnionym serwisie i dam znać... A jeśli chcesz wiedzieć już teraz jak zrobić zero to uderz do Worta - on wie :) Zresztą osobiście nigdy nie zależało mi żeby nie podnościć krawędzi - jak dostałem Volkle podniesione o 1,5 to byłem zachwycony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli normalny serwis nie katowanie kamienia. Na kamieniu się da tylko czy kogoś stać  na to. Chętnie przeczytam jaka kwotę Tadeusz proponuje za serwis na samym kamieniu, wykonawcę znam. Klient płaci? kto bogatemu zabroni.

Zacytowałem Twoja radę by ktoś zamówił sobie zero, post powyżej nie potrafię sam połączyć/usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli normalny serwis nie katowanie kamienia. Na kamieniu się da tylko czy kogoś stać  na to. Chętnie przeczytam jaka kwotę Tadeusz proponuje za serwis na samym kamieniu, wykonawcę znam. Klient płaci? kto bogatemu zabroni.

Zacytowałem Twoja radę by ktoś zamówił sobie zero, post powyżej nie potrafię sam połączyć/usunąć.

 

Dokładną cenę napisałem wyżej - profesionalny serwis spodów wykonany na samym kamieniu kosztował 200 złotych w pewnym sieciowym serwisie (z tego co pamiętam była to jedna z pozycji w zwykłym cenniku ). 7 przejazdów narty po kamieniu i voile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zrobię wrzutkę a propos ślizgu, struktury i ew. fotomontażu.

 

Fotki z wiosny tego roku, Kaunertal, ktoś trenuje, poważna narta - oglądnąłem sobie z bliska.

Fotki niestety z telefonu, więc jakość taka sobie - ale nie mrużąc oczu można zobaczyć to co trzeba.

Struktury nie ma przy krawędziach, w okolicach dziobu bardziej nie ma, niż w okolicach talii - powiedziałbym nawet że schodkowo się to dzieje :)

 

BTW. ciągle brakuje mi sensownej rozmowy o strukturach, jak dotąd czytam raczej obiegowe, powtarzane opinie, czasem frazesy - wiedzy mało :)

 

 

IMG_20140512_113435.jpg IMG_20140512_113441.jpg IMG_20140512_113446.jpg IMG_20140512_113526.jpg

 

 

W resztę nie wchodzę bo mnie przerasta :) Coś tam wiem, ale znam takich co wiedzą więcej i im powierzam robotę ...95% roboty, bo "liznąć" to mogę sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese ja zapytałem Tadeusza bo publicznie wygłaszał  pretensje że nie chcą Mu nigdzie wykonać. Nie wiem tylko czy jest świadom,  że to kosztuje i w serwisie pracownik nie może podejmować takich decyzji a jak podejmie może stracić pracę. Co innego szef jeśli chce mu się paprać rączki. Chyba każdy serwis zna cwaniaczków którzy chcą tylko strukturkę za 10pln  bo resztę sobie sami zrobią ;) a najlepiej taką strukturkę  na zamówienie "bo w necie widziałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zrobię wrzutkę a propos ślizgu, struktury i ew. fotomontażu.

 

 To wykonaj takie zdjęcie żeby Twoja struktura (zaprezentowana) była tak wyraźnie widoczna na narcie służącej do jazdy, podczas jazdy i to ze sporej odległości.

Następnie poproś zaprzyjaźniony serwis by Ci taką jak jest na linkowanym zdjęciu wykonał  i zakosztuj, będzie wiedza potężna o takiej strukturze. Sposób położenia że tylko środkiem narty pokazywałem gdzieś na fotach już dawno, prowadząc ostrą dyskusję z Prowinterem więc niejako jest mi znana od kilkunastu miesięcy.

http://www.skiforum....-kupowac/page-2

Łukasz tak położoną pokazuje w swoim pierwszym poście ja swoje gdzieś dalej

 

BTW. ciągle brakuje mi sensownej rozmowy o strukturach, jak dotąd czytam raczej obiegowe, powtarzane opinie, czasem frazesy - wiedzy mało :)

 

Jak by Ci to powiedzieć żebyś się nie obraził, najpierw należy samemu coś wiedzieć żeby  cokolwiek ocenić. Zawsze do tej pory bywało tak że nauczyciel oceniał ucznia. W @ najczęściej jest zupełnie inaczej.  Ty stawiasz tezę, że czytasz frazesy. Może frazesy może nie. Najlepiej pogadać w serwisie (doczytałem że masz odpowiedni) zamówić co Ci Twoja wiedza nakazuje i jak wyżej proponowałem na stok będziesz czuł sam czy to wiedza czy frazesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese ja zapytałem Tadeusza bo miał niejako pretensje że nie chcą Mu wykonać. Nie wiem tylko czy jest świadom że to jakoś kosztuje i w serwisie pracownik nie może podejmować takich decyzji a jak podejmie może stracić pracę. Co innego szef jeśli chce mu się paprać rączki. Chyba każdy serwis zna cwaniaczków którzy chcą strukturkę za 10pln narcie bo resztę sobie sami zrobią ;)

 

Tylko ci cwaniacy nie wiedzą albo udają że nie wiedzą, że w komplecie ze strukturą dostaną podniesioną krawędź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ci cwaniacy nie wiedzą albo udają że nie wiedzą, że w komplecie ze strukturą dostaną podniesioną krawędź...

Cwaniakami pozwoliłem sobie nazwać tych którzy chcą najdroższą część usługi serwisowej dostać w prezencie, położenie prawidłowo struktury może odbyć się tylko na bardzo dobrze wyrównanym ślizgu inaczej nie wyjdzie. Na obśmianych  przez Ciebie w innym wątku atomikach (właściwie Witku) w pewnych rejonach nie do założenia jest struktura (to kultowe beta mam na myśli)

 

 

Dany jeśli mówimy o obróbce krawędzi od spodu to tak może się to też nazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na tego typu narcie struktura jest tylko po środku? Otóż na nartach komórkowych z najwyższej polki (PŚ), krawędź od dołu jest na 0. A to po to, aby juz serwisant według własnej woli ustalił jaki chce kat od dołu. A jak juz wczesniej powiedziano, struktury na całej powierzchni się nie nalozy bez podniesienia krawędzi. Z ciekawostek, Fischer FIS robi boczna krawędź na 86, bo łatwiej narte dzięki temu naostrzyc na powiedzmy 88 bądź 87. Nawet na nartach do DH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek wciasnalem "wyslij". Volkl FIS na ten przykład rowniesz robi na 0, ale juz totalnie bez struktury. Jaka potrzeba taka trzeba machnac. Sese, Volkl komórkowy (nie ten PŚ) nie ma 1,5 stopnia podcięcia, ide o zakład. Volk, Elan, podaja informacje o krawędzi bocznej, ze jest zrobiona na 1,5 stopnia (od 90 stopni) czyli prosta matematyka: kat boczny narty jest na 88,5 stopnia. A dolna krawędź na 0,5. Może cos źle zrozumiales, uslyszales. Na BANK nie jest to 1,5 od dołu. Chyba ze masz narty DH. Ale w slalomce kat dolny robi się w przedziale 0,25-0,5. Chyba ze masz specjalne zamowienie to robisz co chcesz. Kolejna ciekawostka, coponiektorzy topowi zawodnicy testowali w SL 0 od dołu. Szybko powrócili do podcięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na tego typu narcie struktura jest tylko po środku? Otóż na nartach komórkowych z najwyższej polki (PŚ), krawędź od dołu jest na 0. A to po to, aby juz serwisant według własnej woli ustalił jaki chce kat od dołu.

 

 

Możesz łopatologicznie, czyli wąski wałek środkiem robi strukturę?

czy też bokami podniesiony ślizg i krawędzie zarazem?

Innej możliwości nie widzę chyba że na goluteńkiej narcie.

 

Kolejna ciekawostka, coponiektorzy topowi zawodnicy testowali w SL 0 od dołu. Szybko powrócili do podcięcia.

 

Co Ty chłopie gadasz takie rzeczy, w polskim zagłębiu alpejskich talentów pełno jest robiących wszystko na na nartach "komórkowych" właśnie zrobionych na 0. Naprawdę wracaj bo tu tak jest. ;) :) Szkoda oczywiście ze tak z tymi sukcesami wesoło  nie jest. Ale jak Bydlińskiemu zajumali w kraku narty z wszystkim to myślałem że to PS nasłał mafię na Niego bo zepchnie ich z pudła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek wciasnalem "wyslij". Volkl FIS na ten przykład rowniesz robi na 0, ale juz totalnie bez struktury. Jaka potrzeba taka trzeba machnac.

Sese, Volkl komórkowy (nie ten PŚ) nie ma 1,5 stopnia podcięcia, ide o zakład. Volk, Elan, podaja informacje o krawędzi bocznej, ze jest zrobiona na 1,5 stopnia (od 90 stopni) czyli prosta matematyka: kat boczny narty jest na 88,5 stopnia. A dolna krawędź na 0,5. Może cos źle zrozumiales, uslyszales. Na BANK nie jest to 1,5 od dołu. Chyba ze masz narty DH. Ale w slalomce kat dolny robi się w przedziale 0,25-0,5. Chyba ze masz specjalne zamowienie to robisz co chcesz.

Kolejna ciekawostka, coponiektorzy topowi zawodnicy testowali w SL 0 od dołu. Szybko powrócili do podcięcia.

Niemożliwe :D ,  Sese   doskonale czuje to 1.5 ,przecież tak doskonale mu się jezdzi na tych nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, narty dla zawodników to totalnie odzielna fabryka, innej możliwości od wąskiego kamienia nie ma. Jeszcze jedna rzecz, kto ma zwykle komórkowe Rossignole, może zauważyć, ze krawędź od dołu jest podniesiona (ewidentne ślady dysku ceramicznego), a mimo tego ma strukturę przeprowadzona tez przez środek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)
Sese, Volkl komórkowy (nie ten PŚ) nie ma 1,5 stopnia podcięcia, ide o zakład. (...)

 

Ja nie mogę znaleźć, gdzie sese napisał że ma komórki od V. ?

 

Volkl (sklep) ma fabryczne podniesienie z dołu 1,2 z tolerancją +- 2/10 

 

P.S. Ale robicie bajzel w tym temacie, jednego swędzi żeby wszędzie dopiec, drugi (a może ten sam?)  bawi się w forumowego Maciarewicza i widzi różne zależności których nie ma... Nawet jakby chciało się pogadać w miarę merytorycznie to nie ma sensu bo tu jest po prostu skok do gardeł od razu. 

Jeszcze tunerski ostatkami sił stara się zachować jakiś poziom ale chyba powoli daje się wciągnąć w bajzel tego tematu. 

A szkoda, bo jakąś wiedzę i praktykę widać że posiada, zamiast korzystać to nie - lepiej szczerzyć kły i wyśmiewać się z jego "wiedzy tajemnej". 

Kolo jako jedyny chyba słusznie odpowiedział na moje pytanie o strukturę na krawędzi, czym powinno zamknąć się bzdurną dyskusję (bajkę?) o nartach "na zero" ze strukturką równiusio krawędź w krawędź i wyłącznie na ślizgu i zerowym kątem krawędzi od spodu.  

Ale też nie, bo jeszcze za mało kąśliwych uwag poczynił a i prowokacje nie wszystkie wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chłopie gadasz takie rzeczy, w polskim zagłębiu alpejskich talentów pełno jest robiących wszystko na na nartach "komórkowych" właśnie zrobionych na 0. Naprawdę wracaj bo tu tak jest. ;) :) Szkoda oczywiście ze tak z tymi sukcesami wesoło nie jest. Ale jak Bydlińskiemu zajumali w kraku narty z wszystkim to myślałem że to PS nasłał mafię na Niego bo zepchnie ich z pudła. ;)

Hehe, swoja droga, to Polska jest swoistym ewenementem narciarskim. Ilość amatorów posiadajacych narty komórkowe jest chyba największą w Europie. I to nie mowie o amatorach ścigających się w zawodach. Oczywiście mowa glownie o SL, bo jakby mieli GSy 35m to byśmy ich na drzewach przy stoku szukali ;) Na szczęście są narty mastersy. W Szwecji bardzo malo kto nie ścigający sie ma komórki. Zresztą w Austrii podobnie, normalnie na sklepowych nartach zasuwaja. Nie bylibysmy sobą, gdybyśmy nie mieli "lepiej" ;) Jestem hipokryta, sam mam komórki, ale jeszcze tyczki amatorsko tłukę... Zawsze sobie mowie, ze przychodzi taki czas ze nie można lepiej jeździć, ale zawsze można lepiej wyglądać... ;-)

Ja nie mogę znaleźć, gdzie sese napisał że ma komórki od V. ?

Gdzieś mi się rzucilo ze Volkl. Jeśli inne, to nie ważne, 1,5 jest niemożliwe.

Użytkownik jark edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HesSki to nie są kąśliwe uwagi  a proste pytania, jeśli ktoś coś twierdzi chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie twierdzi i tyle, jak jest ja najczęściej się orientuję. Jakoś dziwnie wszyscy wszystko wiedzą inni im dziękują a potem wychodzi inaczej,  grubo inaczej.

Po dwu chyba latach udało się w końcu rzeczowo pogadać  o podniesieniu i wyjaśnić o co chodzi. Ale dyskusje trwały czasem wręcz gorące. W strukturach identycznie. Z tego co jest zauważalne nie masz problemów z serwisem może Gajowemu coś z wiedzy (obserwacji własnych) pomożesz? Chyba jest zauważalne że poruszam się tylko po realu a nie stryjenka mówiła?

 

Kolo jako jedyny chyba słusznie odpowiedział na moje pytanie o strukturę na krawędzi

 

Może się nawet zdarzyć,  że nie chyba słusznie a nieskromnie powiem że napewno,   pierwsze maszyny z kamieniem już taką opcję miały jeszcze do boazerii. :) te maszyny.

 

Tunerski nie mam kontaktu z nartami z PS ale komórki w RP czasem są bez struktury jak jest z surową pucharową?

 

W Szwecji bardzo malo kto nie ścigający sie ma komórki. Zresztą w Austrii podobnie, normalnie na sklepowych nartach zasuwaja. Nie bylibysmy sobą, gdybyśmy nie mieli "lepiej" ;)

 

Dobrze choć że z trzech,  jak samochodów nie składają do kupy, mania wyższości musi być ;) spotkałem się już z taką tezą o polskim rynku komórek.

 

Zawsze sobie mowie, ze przychodzi taki czas ze nie można lepiej jeździć, ale zawsze można lepiej wyglądać... ;-)

 

Święte słowa, zwłaszcza jako ekspert techniczny ale tylko @, budowanie [email protected] i nagle kilku robi remanent ;) Ciężkie czasy nawet zaczynam podejrzewać czemu stare forum szlag trafił.

Ale też nie, bo jeszcze za mało kąśliwych uwag poczynił a i prowokacje nie wszystkie wychodzą.

 

Jeszcze jedną obserwację mam mianowicie parę razy coś próbowałem tłumaczyć, co zaraz przez "forumowe autorytety" zostało zakrzyczane,  czy słusznie? teraz komentujesz że ktoś chce dopiec może trzeba było się z wiedzą objawić przy tamtych okazjach, chyba że kolegów dziękulskich było szkoda. Przez grzeczność nie będę inaczej interpretował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...