Skocz do zawartości

długość trasy: katalogowa, a rzeczywista


tooom44

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na biel naszedł mnie dylemat: skąd się biorą tak duże dysproporcje w określaniu długości tras. Dla przykładu niech będzie Stubai, no powiedzmy orczyk Eisjoch dł 1.076 m, natomiast poprowadzona równolegle przy orczyku trasa nr 1 ma wg katalogu 3.600 m. Jakie zawijasy trzeba robić, aby tyle wyszło. Drugi przykład: trasa nr 10 ma katalogowo 7 km, natomiast krzesło nad nią idące około 2 km. Ponad trzykrotna dysproporcja. Nie chodzi mi o to, że trasy nie pokrywają się dokładnie z rzutem trasy wyciągu, ale taka róznica jest trochę śmieszna. Patrząc na to wszystko, podawane w prezentacji ośrodka ileśtam set kilometrów tras, to niezły marketing! :) W takim razie, to ze Skrzycznego, to też mamy jakieś 15 km :) pozdrawiam t.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

W oczekiwaniu na biel naszedł mnie dylemat: skąd się biorą tak duże dysproporcje w określaniu długości tras. Dla przykładu niech będzie Stubai, no powiedzmy orczyk Eisjoch dł 1.076 m, natomiast poprowadzona równolegle przy orczyku trasa nr 1 ma wg katalogu 3.600 m. Jakie zawijasy trzeba robić, aby tyle wyszło. Drugi przykład: trasa nr 10 ma katalogowo 7 km, natomiast krzesło nad nią idące około 2 km. Ponad trzykrotna dysproporcja. Nie chodzi mi o to, że trasy nie pokrywają się dokładnie z rzutem trasy wyciągu, ale taka róznica jest trochę śmieszna. Patrząc na to wszystko, podawane w prezentacji ośrodka ileśtam set kilometrów tras, to niezły marketing! :) W takim razie, to ze Skrzycznego, to też mamy jakieś 15 km :) pozdrawiam t.

Jak jedziesz pełnym długim skrętem to może byc te 3-4 razy więcej km. ;) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A jak robisz kółka;)? M

Pełnego chyba mi się nie udało zrobić. Co do długości tas zaś to zawsze liczę na czas a raczej czas w finkcji przyjemności czy tez przydatności do konkretnego rodzaju jazdy a nie na długość. NIjednokrotnie zdarzało mi się, że pomimo wielu dziesiątek kilometrów tras wokoło jeździło się praktycznie na jednej dwóch ze wzgledu na ich wyjatkową "jakość" w danym dniu, momencie itd. i nie chodzi tu wcale o jakies stromizny czy inne "legendy". Czasmi zwykła niebieska dojazdówka jest w stanie dać więcej funu niż owiany sławą ekstrem. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pełnego chyba mi się nie udało zrobić. Co do długości tas zaś to zawsze liczę na czas a raczej czas w finkcji przyjemności czy tez przydatności do konkretnego rodzaju jazdy a nie na długość. NIjednokrotnie zdarzało mi się, że pomimo wielu dziesiątek kilometrów tras wokoło jeździło się praktycznie na jednej dwóch ze wzgledu na ich wyjatkową "jakość" w danym dniu, momencie itd. i nie chodzi tu wcale o jakies stromizny czy inne "legendy". Czasmi zwykła niebieska dojazdówka jest w stanie dać więcej funu niż owiany sławą ekstrem. Pozdro serdeczne

No i właśnie dlatego lubię Stubai. Mimo że oszukują na kilometrówce i trudności nie ma prawie żadnych, za to jest szeroko, daleko a w kwietniu znikoma ilość narciarzy. M

Użytkownik keicam edytował ten post 22 wrzesień 2011 - 12:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włodarze Molltalera są w tym mistrzami-jak są otwarte 2 trasy wzdłuż kilometrowego krzesła to mamy ponoć 18 km tras do dyspozycji,od tego sezonu 3 nowe trasy przy kilkusetmetrowym krześle dają ponoć kolejne 20 km tras - to jest dopiero cudowne rozmnożenie kilometrów:p;):D

To nie wiedziałeś Jureczku, że do tej pory na Molku było ponad 50 km tras, hahaha ? A teraz to pewnie z 80 naliczą :-DDDDD Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...