Skocz do zawartości

konie :)


jark

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Cześć

koników zazdroszczę, chętnie bym sama na nich pośmigała, ale chwilowo siedzę i marznę w Hiszpanii na wakacjach i koników tu brak, niech mi ktoś powie , że Hiszpania to słoneczny region :confused:

I co brak słońca psuje zabawę - obciach ;). W Hiszpanii nie ma koni - a Zorro nauczył się jeździć na lisie? :) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach przerwy znowu Wola ożyła wspaniale przygotowanymi międzynarodowymi zawodami. Szczęśliwie wygrał Polak Andrzej Głoskowski na koniu Imequyl ze SO Bogusławice. Trochę fotek z zawodów i odrobina historii. ps. zdjęcia wrzucałam w chronologicznej co do zdarzeń kolejności, niestety wyszło...jak wyszło;) Historia Hipodromu na poznańskiej Woli sięga początków dwudziestego wieku. Pierwsze obiekty powstały w latach 1908- 1910 jako zaplecze Zamku Cesarskiego w Poznaniu składające się ze stajni i powozowni. Wkrótce potem stworzone zostały plany budowy toru wyścigowego na Woli. Zaprojektowany na powierzchni 54 hektarów obiekt składał się z dwóch torów obok których znalazły się trzy trybuny oraz boiska do tenisa, krykieta i gry w piłkę. Po I wojnie Poznań był drugim miastem po Warszawie, w którym najszybciej wznowiono przedwojenne wyścigi konne. W czasie pierwszych zawodów odbywających się już w niepodległej Polsce na trybunach gościł marszałek Józef Piłsudski. Poznańska Wola w odróżnieniu od Służewca była tzw. „torem biegającym w prawo”. Od 1919 roku tradycyjnie rozgrywano na Woli dżentelmeński Handicap Wielkopolski z przeszkodami na dystansie 6400 m. Wybuch II wojny światowej oznaczał koniec dobrze prosperujących wyścigów konnych, choć okupanci korzystali z hipodromu, organizując własne gonitwy. W latach powojennych Hipodrom wykorzystywano również w czasie zawodów motokrosowych o „Złoty Kask". Przychodziły na nie dziesiątki tysięcy widzów. Popisy, tym razem na koniach mechanicznych, serwowali im między innymi Ireneusz Mieloch i Ryszard Mankiewicz. W kolejnych dekadach ośrodek na Woli przyjmował formę centrum przygotowań sportowych dla najlepszych polskich zawodników.

Załączone miniatury

  • skok.jpg
  • skok1.jpg
  • skok2.jpg
  • skok3.jpg
  • uroczysty wjazd zwyciezcy.jpg
  • zwyciezca Andrzej Głoskowski.jpg
  • zwycieska szabla.jpg
  • runda honorowa.jpg
  • już po.jpg
  • podwóne piekno.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słynne michałowskie araby... piękne taranty ...jak kto lubi Były konie rekreacyjne, sportowe, w tym przepiękne araby, były te nieurodzone do kariery sportowej, jak milusia Pestka ze zdjęć Ivena, więc do kompletu dodaję spotkane dzisiaj podczas rowerowej przejażdżki konie policyjne. Patrolują tereny rekreacyjne lub zabezpieczają masowe imprezy, np. mecze piłkarskie na stadionie Lecha.

Załączone miniatury

  • patrol.jpg
  • patrol1.jpg

Użytkownik hanka1 edytował ten post 21 czerwiec 2010 - 14:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...