Skocz do zawartości

Kouty nad Desnou


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na nocnej działa tylko jeden orczyk, ten pierwszy, oznaczony, jako niebieski. Tylko tyle oświetlenia mają. To króciutka trasa.

Doczytałem post factum - jadąc z Jesionik zobaczyłem statek, okręt, potem stwierdziłem, że to chyba hotel wielopiętrowy, a w końcu okazało się, że to stok - a jako, że byłem w niedoczasie zatrzymałem się koło 19 tamże - Filipovice - krzesełko na dwoje, dłuższy wyjazd pewno niż ten orczyk - 200m przewyższenia i chwatit. Super jak na początek, warunki świetne, lód gdzieniegdzie, jak chce się można omijać. Tyle z nocnej jazdy - jutro Kouty, dziś znaczy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ktoś mi mówił, że nocna w Kouty tylko w weekendy, ale nie znam się...

Na Medvevce byłem z rana - fajna traska aż się na inne chodzić nie chciało, kawałek stromy ale szeroki. Średnio zaawansowanym polecam sztruks.

 

Czy ktoś się orientuje czy kursuje skibus Loucna->Kouty?

Pytanie zasadne jeśli ktoś by się rozpędził biegówką w kierunku Loucny...

ja wróciłem - po miłym zjeździe 2km po płaskim, nie najgorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dołączona grafika Dawno tam nie byłem,wiec odwiedzilem ten osrodek skuszony fajną pogodą i wszystkimi czynnymi trasami ktore przygotowane byly bardzo dobrze, jazda po sztucznym sniegu ale popołudniu robil się juz proszek. Kolejek do wyciągów nie bylo ale na trasach duzo ludzi (poniedziałek). Zaliczyłem wszystkie większe osrodki w czechach w tym sezonie, na Czarnej Gorze polskiej nie bylem z powodu opini.Na przyszly sezon zastanawiam się poważnie nad SSSC Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Donos obywatelski z Koutów.

Ostatnie deszcze zmyły śnieg z dolin, ale na trasach, a w wyższych partiach nawet w lasach jest go sporo. 

W ostatnich 2 dobach przymroziło i posypało więc na traskach jest ładnie, biało, ale pod przyjemnym puszkiem czai się twardy, lekko zlodowaciały sztruks.

 

Na trasie Hrebenovka, w dolnej (stromszej) części popołudniu robiły się przetarcia na których jest dość ślisko, ostre krawędzie wskazane. Do południa było całkiem przyjemnie, twardo, ale dobrze trzymało.

https://youtu.be/YlPb00PiLwo

 

Na Medvedi zmrożony, grudkowany śnieg, pojedyncze przetarcia, ale mało chętnych do jazdy, więc trasa się tak nie zużywała. Mając lekko tępe narty,z wytartej Hrebenovki przeniosłem się tam.

https://youtu.be/91ftFCW-K-k

 

Ludzi umiarkowanie, kolejek brak.

Na Medvedi pojedyncze osoby, na Hrebenovce więcej, ale większość chyba i tak wybierała niebieską więc na stoku tłoczno było tylko na częściach "wspólnych" z niebieską trasą.

 

Generalnie fajnie. A ubikacji ile, fiu fiu, NIE TO CO W CZARNEJ GÓRZE ;)

Załączone miniatury

  • WP_20170225_09_00_35_Pro.jpg
  • WP_20170225_09_00_40_Pro.jpg
  • WP_20170225_10_53_07_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja jeździłem to Hrebenovka dużo bardziej wyslizgana niż mniej uczęszczane Medvedi. PS. Próbowałeś nocnej w Czarnej Górze? Piszą że ratrakowanie przed nocna tam kosmetyczne. Warto się tam tarabanic z Wrocka jutro, czy do bliższego Dzikowca na nocna uderzać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja jeździłem to Hrebenovka dużo bardziej wyslizgana niż mniej uczęszczane Medvedi. PS. Próbowałeś nocnej w Czarnej Górze? Piszą że ratrakowanie przed nocna tam kosmetyczne. Warto się tam tarabanic z Wrocka jutro, czy do bliższego Dzikowca na nocna uderzać?

Szczerze mówiąc nie przepadam za CZG, ale wpisy na forum nie zachęcają do nocnej. Dzikowca nigdy nie próbowałem. Na nocne jeżdżę do Peca, niby dalej, ale tam są czynne dwie czerwone trasy to się najeżdżę że hej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-21 Pec, a CZG do 22:30, Zieleniec chyba też długo - 22 o ile dobrze pamiętam. Tak więc jednak chyba CZG jutro, dziś Dzikowiec jak wszystko pójdzie dobrze.

Jednak dziś prztestuję CZG na nocnej, choć miękko to widzę, we Wrocku lato! PS. Dzikowiec był wczoraj, więc dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...