Skocz do zawartości

Kouty nad Desnou


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Od 1.11 do 30.11 trwa konkurs na poprawną odpowiedź na trzy pytania zamieszczone na stronie areału. Odpowiedź jest banalna, z pewnością nie nastręczy żadnych problemów bywalcom skiarealu, ale i osoby niebędące jeszcze w tym miejscu - jeśli spokojnie i uważnie podejdą do tego zagadnienia - nie będą miały z poprawną odpowiedzią żadnych kłopotów -> http://kouty.cz/kout...soutez-o-skipas Dodatkowo fajna promocja na śmiganie na wieczornych jazdach. Do każdego zakupionego skipasa otrzymuje się za free pizzę w restauracji Galerie. Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 19 listopad 2011 - 12:35 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W tej chwili naśnieżyli jedynie krótką łąkę obok snowparku na samym dole areału. Ceny 250 kc (dorosły), 200 kc (dziecko). Jak dla mnie sporo przegięciowe za takiego "tipa" :-( -> http://kouty.cz/arch...yzovacka-3-4-12 Generalnie dedykowane raczej desperatom spragnionym białego ;-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 grudzień 2011 - 12:19 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje się - i blisko granic PL mogą być pobyty z tanim skipasem wliczonym w cenę. W tej chwili w ofercie areału są 3 lub 5-cio dniowe oferty pakietowe. 1. dwa noclegi + 3 dniowy skipas -> cena 1.745 kc/os, czyli ca 315 pln/os brutto. Sam "normalny" koszt skipasu (3 dni - 1.600 kc), więc za sam nocleg, który jest w aparcie oddalonym o 400 m od areału płaci się w sumie... 145 kc :-) 2. Cztery noclegi + 5 dniowy skipas - cena 3.115 kc/os Z kolei sam skipas na 5 dni kosztuje 2.460 kc/ os. Dzieci do 5-ciu lat za free, starsze ze zniżką. http://www.kouty.cz/...novy-dum-pastak Zdravim :-) Są też oferty w fajnych, starych chatach wysoko w górach (oj lubią to coniektórzy), ale to już wiąże się z koniecznością codziennego dojeżdżania autem na stok.

Użytkownik o.tisk edytował ten post 03 grudzień 2011 - 02:36 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ahoj! Dzisiaj rozpocząłem w Koutach swój sezon narciarski :-) Przejdźmy do konkretów, po drodze pogoda bardzo ładna - coraz bardziej rozpogadzające się niebo i słońce :) niestety za Jesenikiem pogoda się pogorszyła, a na CHS byla mgła na całego - standard ;). Po przejechaniu kolejnych 9km znalazłem się w Koutach. Pierwsze wrażenie to mieszane uczucia, parking pełen samochodów, do kas daleko, na wyciągi jeszcze dalej. Pogoda średnia - mglisto, +3*C i do tego z nieba leciało coś bardziej podobnego do deszczu niż do śniegu. W ramach krótkiej rozgrzewki postanowiłem przejść się po ośrodku i tutaj wszystko jak najbardziej na plus: stylowe budynki, czyste i porządne WC, bogate zaplecze gastronomiczne (restauracja, bar, kawiarnia, bufet koło górnej stacji krzesełka), sklep z serwisem oraz scena na różne imprezy. Wszędzie sporo stojaków na narty oraz sporo ławek i krzeseł koło bufetu na górze. Kolejnym plusem jest traktor z wagonikami, który za darmo podwozi ludzi pod same kasy z każdego miejsca parkingu, także nie trzeba się martwić dźwiganiem desek przez cały parking o czym pisałem wcześniej. Pomimo pełnego parkingu, kolejek do wyciągów nie było wcale, duży plus :-) Trasy szerokie, nowa kanapa 6osoba. Co dalej, moim zdaniem jest drogo, 4h jazdy = 490KC + 100KC. Znalazłem w kieszeni karnet z Ramzovej z zeszłego sezonu i tam za 4h było tylko 380KC. Można powiedzieć, że cena za to co oferują (wszystko pachnie nowością, porządek, bogate zaplecze) jest znośna, ale tak kolorowo wygląda to niestety tylko na papierze. Trasa numer 2 (Medvedi) nie czynna z powodu małej ilości śniegu. Miejscami na trasach delikatne przetarcia (co wynikało nie ze zbyt małej ilości śniegu, ale ze słabego zarządzania dostępnym śniegiem). Trasy słabo przygotowany, o ile w ogóle przygotowany. Od połowy zjazdu mulda na muldzie, a ostatnia ścianka przed krzesełkiem to już w ogóle drobne nieporozumienie. Jak się rozjeździłem to miałem sporo frajdy na tych muldach i rynnach ale pod koniec dnia człowiek miał ochotę na coś spokojniejszego i takiej możliwości nie było. Generalnie mnóstwo osób na tych muldach zaliczało bardzo bezpośredni kontakt ze śniegiem, ja szczęśliwie uniknąłem tej przyjemności ;) Moim zdaniem cena za karnet powinna być niższa przez te "dodatkowe atrakcje". Krótkie podsumowanie dla leniwych: Na dzień dzisiejszy ocena 3/5, kto nie był niech jedzie zobaczyć i pojeździć. Ja czekam na atak zimy oraz uruchomienie kanapy na CHS, wtedy zobaczymy tak na prawdę kogo na co stać. Pozdrawiam i gratuluję tym co przeczytali całość :D

Użytkownik Mr.Maciek edytował ten post 28 grudzień 2011 - 00:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się Twojej opinii...ale przejedź się gdzie indziej...ja byłem na Czarnej Górze i było podobnie....taka zima. Kouty są dobre jak już jesteś rozjeżdzony. Zjechać Medvedi na pełnym gwizdku i bez postojów to już jest coś. A na CHS krzesło będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zima jest jaka jest i wszędzie warunki są kiepskie, ale to chociaż mogli dać ceny niższe a nie takie jak w wysokim sezonie. Generalnie wróciłem bardzo zadowolony i wybiorę się tam jeszcze nie raz, ale raczej w opcji 3dniowy skipass + 2 noclegi = już od 1745KC :-) Ma ktoś informacje czy to działa w praktyce, bo niestety panie w kasach nic nie wiedziały o ubytovaniu :/ Z ciekawostek to studenci jeżdżą według taryfy junior/senior. Miły gest ze strony Koutów, pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Pozdrawiam, Maciek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się czy nie skoczyć jutro na jeden dzień do Koutów lub Premyslova i tak oglądam sobie dojazd od przejścia w Głuchołazach i widzę że przed Koutami są świetne serpentynki zastanawiam się jak ta droga wygląda zimą czy jest bardzo "Hardcorowo" może jest jakiś wariant inny dla tej drogi-bardziej łagodny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, która lokalizacja w Twoim podpisie jest własciwa, ale jeśli jechałbyś od Gliwic, to nie musisz wbijać w kompletnie żadne pagórki, bo z Gliwic jedziesz "po płaskim" na K-Koźle (lub Racibórz), Głubczyce, Krnov, Bruntal, Velke Losiny i jesteś na miejscu. Jeśli ruszasz z Lublińca to raczej czeka Cię przeprawa przez Èervenohorské sedlo, ale spokojnie - droga jest na bieżąco utrzymywana w poprawnej przejezdności, co nie zwalnia naturalnie z posiadania zimówek (zresztą one w Czechach i tak są obligatoryjnie wymagalne) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wybiorę się tam jeszcze nie raz, ale raczej w opcji 3dniowy skipass + 2 noclegi = już od 1745KC :-) Ma ktoś informacje czy to działa w praktyce, bo niestety panie w kasach nic nie wiedziały o ubytovaniu :/

Mnie także bardzo zainteresowała ta oferta i także niecierpliwie czekam na relację kogoś komu udało się z niej skorzystać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota była trudnym dniem do ratrakowania, bo nowego śniegu trochę napadało... a poza tym oni niedawno otworzyli tą trasę Fakt jest jest taki, że jak rok temu byliśmy tam w styczniu w środku tygodnia, to było twardo a stok nie był przygotowany Sprawiają wrażenie jakby chcieli oszczędzić ropę do ratraka... oby tylko nie pozbyli się przez to klientów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Byłem dzisiaj na Koutach :) Za Jesenikiem zaczyna się prawdziwa zima, dojazd przez CHS możliwy, ale trzeba uważać na nawrotach ;) Obyło się bez łańcuchów. Parking pełen, ale brak kolejek do kas i co najważniejsze do wyciągów!! Rzekłbym, jak w Alpach :-) Śniegu przez ostatnie dni dosypało, więc otwarta trasa nr 2 - Medvedi. Co do przygotowania tras, dalej mam spore zastrzeżenia, ale większa ilość śniegu + otwarte wszystkie trasy polepszył warunki na stokach. Trasa przy dolnym orczyku oraz dojazd do krzesełka wyratrakowane. Powyżej niestety słabiej i z każdym zjazdem więcej muld. Ale pogoda dopisywała (nie wiało, nie było bardzo mglisto, a za to było sporo świeżego puchu) więc frajda z jazdy była niesamowita. Jak się rozjeździłem to szukałem muld i rynien ;) Przetestowałem dzisiaj lyzarski bar na dole. Jedzenie średnie, ceny też. Następnym razem szarpnę się i pójdę do restauracji na test ;) Ktoś wcześniej pisał na temat trasy nr 2, że daje w kość. Potwierdzam, zjazd na raz dla kogoś bez formy przyprawia o kołatanie serca ;) Dzisiaj były jakieś zawody - był jakiś slalom na którym widziałem tylko snowboardzistów oraz jakiś namiot poza trasą - to chyba dla ludzi na biegówka. Odgarniali scenę, muzyka grała - generalnie coś się szykowało. W związku z wrażeniami na plus daję pół oczka wyżej - teraz 3,5/5. Niech zaczną ratrakować trasy, chociaż tą niebieską bo sporo osób na stoku ma problemy. Pozdrawiam, Maciek p.s. @SkoreK: tak, studenci jeżdżą według taryfy junior/senior. Urocza pani w okienku zapytała o legitymację ISIC, której nie posiadam i pokazałem normalną polska legitymacje studencką i przeszło. pozdrawiam i do zobaczenia na stoku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Leśna przecinka-travers jest na Høebenovce. Innej nie znam. Przejedziesz ją spokojnie, jeśli nie będziesz wytracał przy zjeździe niepotrzebnie prędkości, no i masz nasmarowane ślizgi. Jeśli nie masz na to ochoty - zjeżdżasz non stop po pięknej - momentami nawet czarnej - ściance na Medvedi ponad 2 km ostro w dół. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł... czyżby Kouty poszły po rozum do głowy i zauważyły słabiej jeżdżących? To byłby krok milowy, bo jakby na to nie patrzyć to z moim synem nigdy bym się do Koutów nie wybrał... nawet Hrebenovka byłaby dla niego zbyt trudna... szczególnie po 12 gdy jest już nieźle zmuldzona... ps. Czy oni już ratrakują codziennie? Czy nadal "oszczędzają" jak rok temu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...